Σελ. 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 47
  1. #1
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.686
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Forthnet_new
    Δελτίο Τύπου:
    Σχετικά με τα δημοσιεύματα των τελευταίων ημερών στον έντυπο και ηλεκτρονικό Τύπο, η «ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ ΚΑΙ ΤΗΛΕΜΑΤΙΚΩΝ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ Α.Ε.» (εφεξής η «Εταιρεία») ενημερώνει ότι σήμερα, 13.3.2020, γνωστοποιήθηκε σε αυτή πρόταση από την εταιρεία Duet Private Equity Limited, με έδρα το Λονδίνο (εφεξής «η Πρόταση») προς τις Τράπεζες Εθνική, Alpha, Πειραιώς και Αττικής (εφεξής οι «Τράπεζες») αναφορικά με τα ανοίγματά τους (exposures) έναντι της Εταιρείας και της θυγατρικής της Forthnet Media A.E. Η Πρόταση αφορά στην απόκτηση ομολογιακών δανείων, μετατρέψιμων ομολογιών και μετοχών. Η Πρόταση τελεί υπό όρους και η διαδικασία αξιολόγησής της εναπόκειται στις Τράπεζες, χωρίς συμμετοχή της Εταιρείας στη διαδικασία αυτή.

    Η Εταιρεία θα ενημερώσει το επενδυτικό κοινό, με νεότερη ανακοίνωση της για οποιαδήποτε εξέλιξη σχετικά με την Πρόταση, όταν και εφόσον ενημερωθεί σχετικά από τις Τράπεζες.

    Η παρούσα ανακοίνωση διενεργείται, κατόπιν αιτήματος της Επιτροπής Κεφαλαιαγοράς, σύμφωνα με την υπό στοιχεία 5/204/2000 απόφαση του Διοικητικού Συμβουλίου της Επιτροπής Κεφαλαιαγοράς, όπως ισχύει, τον Κανονισμό του Χρηματιστηρίου Αθηνών και το άρθρο 17 παρ. 1 του Κανονισμού (ΕΕ) 596/2014.

  2. #2
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.062
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Ξέρουμε τι καπνό φουμάρει αυτή η duet?
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  3. #3
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.686
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Fund που έχει ακουστεί και για άλλες ελληνικές εταιρίες, αλλά χωρίς κάτι χειροπιαστό.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  4. #4
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.282
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    με μικρη ερευνα που εκανα ειναι hedge fund και τετοιου ειδους fund ειναι απο τα πιο απαιτητικα, δεν τους ενδιαφερει τιποτα παρα μονο γρηγορα λεφτα και αυτο το λεω γιατι υπαρχουν και κατηγοριες fund που επενδυουν με σκεψη και ισως και λιγη ευαισθησια προς τις εταιρειες και συμμετεχουν ενεργα στην σωστη αναπτυξη τους, τελος παντων το συγκεκριμενο fund παιζει σκληρα

    - - - Updated - - -

    Τωρα γιατι διαλεξε την Forthnet, κατι παραπανω θα ξερον

  5. #5
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.062
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλό θα είναι πάντως οι ομάδες να συνεχίσουν τις προεργασίες για την συνεργασία τους σε τηλεοπτικό επίπεδο. Ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται ούτε με αυτή την ουρανοκατέβατη Duet ούτε με την Alter Ego.


    Μία συνεργασία των μεγάλων εκτός Ολυμπιακού(και Άρη) για live streaming θα ήταν πολύ ενδιαφέρον ιδέα. Ευχάριστα θα πλήρωνα ένα (λογικό) ποσό.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  6. #6
    Εγγραφή
    10-10-2018
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    766
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29.8(dB) / 3.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλό θα είναι πάντως οι ομάδες να συνεχίσουν τις προεργασίες για την συνεργασία τους σε τηλεοπτικό επίπεδο. Ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται ούτε με αυτή την ουρανοκατέβατη Duet ούτε με την Alter Ego.


    Μία συνεργασία των μεγάλων εκτός Ολυμπιακού(και Άρη) για live streaming θα ήταν πολύ ενδιαφέρον ιδέα. Ευχάριστα θα πλήρωνα ένα (λογικό) ποσό.
    Οι ομάδες ας πάνε σε όποια εταιρία θέλουν. Δεν μου καίγεται καρφάκι. Δεν μου αρέσει καθόλου το ποδόσφαιρο (και τα αθλητικά γενικότερα). Αφου να φανταστείτε πήγα να δω το παιχνίδι του Ολυμπιακού την Πέμπτη, και λίγο έλλειψε να με πάρει ο ύπνος στην καρέκλα. ( Στο εξής, όταν θα έχω αϋπνίες, θα βάζω να βλέπω κανέναν αγώνα )

    Εμένα με ενδιαφέρει αποκλειστικά το θέμα του internet & της τηλεφωνίας, γιατί δεν έχω καμία όρεξη να αλλάζω πάρχο, μιας όλα αυτά τα χρόνια (κοντά στα 10) είμαι ευχαριστημένος κατά 90-95% από την Forthnet και πολύ δύσκολα θα την άλλαζα... Εκτός και αν κάποια έδινε 100άρι κοντά στα 25. Αναφέρομαι πάντα για VDSL και όχι FTTH δεν με βολεύει. (Τράβα καλώδια, βάλε άλλου το ρουτερ, μετακίνησε το PC για να είναι συνδεδεμένο ασύρματα κτλ κτλ)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος DVDLover75 : 14-03-20 στις 18:37.

  7. #7
    Εγγραφή
    15-09-2006
    Περιοχή
    Ωραιόκαστρο
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12800/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ
    Router
    ΖΤΕ ZXHN H108L
    SNR / Attn
    6.1(dB) / 22.7(dB)
    Εγώ πάντως που πήγα στην Cosmote μετά από πάνω από 15 χρόνια triple play στην Forthnet λόγω χαμηλής ταχύτητας συγχρονισμού (9Mpbs) η ADSL πλέον συγχρονίζει στα 13 Mpbs, και έκανα αίτηση για αναβάθμιση σε FTTH 100 Mbps με 34,90 € (με την έκδοση κουπονιού από την δράση https://www.sfbb.gr/LandingPage.html) . Ο μηχανικός που ανέλαβε δέχτηκε να φέρει την γραμμή οπτικής ίνας στο σημείο που του υπέδειξα στο ίδιο ακριβώς σημείο που είχα τον προηγούμενο router και με διαδρομή εξωτερικά του διαμερίσματος. Περιμένω τώρα την κατασκευή.

  8. #8
    Εγγραφή
    10-10-2018
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    766
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29.8(dB) / 3.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gapostolidis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάντως που πήγα στην Cosmote μετά από πάνω από 15 χρόνια triple play στην Forthnet λόγω χαμηλής ταχύτητας συγχρονισμού (9Mpbs) η ADSL πλέον συγχρονίζει στα 13 Mpbs, και έκανα αίτηση για αναβάθμιση σε FTTH 100 Mbps με 34,90 € (με την έκδοση κουπονιού από την δράση https://www.sfbb.gr/LandingPage.html) . Ο μηχανικός που ανέλαβε δέχτηκε να φέρει την γραμμή οπτικής ίνας στο σημείο που του υπέδειξα στο ίδιο ακριβώς σημείο που είχα τον προηγούμενο router και με διαδρομή εξωτερικά του διαμερίσματος. Περιμένω τώρα την κατασκευή.
    Σε μένα όμως, η κεντρική μπρίζα, ο υπολογιστής και το ρουτερ, βρίσκονται σε εσωτερικό τοίχο (που δεν βλέπει σε μπαλκόνι), οπότε ούτε να αλλάζω θέση στα έπιπλα έχω όρεξη, ούτε να βάλω αλλού το ρουτερ (εξωτερικό τοίχο) και μετά να έχω ασύρματη σύνδεση ή να γεμίζω το σπίτι με καλώδια ethernet. Αργότερα όταν πέσουν οι τιμές ή βελτιωθούν τα οικονομικά μου, μπορεί να βάλω 100άρι αλλά μέσω VDSL (τα στατιστικά της γραμμής δείχνουν ότι το σηκώνει)

    Και δεν το κρύβω, ότι χάρηκα που δεν επέλεξαν να βάλουν FTTH στην δικιά μου περιοχή, για τους παραπάνω λόγους...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος DVDLover75 : 15-03-20 στις 13:53.

  9. #9
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.764
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath
    Είναι καλή ευκαιρία πάντως να αρχίσουν να σκέφτονται αρκετοί (όχι στο ενοίκιο) την δομημένη καλωδίωση, ειδικά σε περίπτωση που σκοπεύουν να βάψουν μέσα στο σπίτι ώστε να γίνουν 2 σε 1 μερεμέτια πριν το βάψιμο.

  10. #10
    Εγγραφή
    15-09-2006
    Περιοχή
    Ωραιόκαστρο
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12800/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ
    Router
    ΖΤΕ ZXHN H108L
    SNR / Attn
    6.1(dB) / 22.7(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVDLover75 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε μένα όμως, η κεντρική μπρίζα, ο υπολογιστής και το ρουτερ, βρίσκονται σε εσωτερικό τοίχο (που δεν βλέπει σε μπαλκόνι), οπότε ούτε να αλλάζω θέση στα έπιπλα έχω όρεξη, ούτε να βάλω αλλού το ρουτερ (εξωτερικό τοίχο) και μετά να έχω ασύρματη σύνδεση ή να γεμίζω το σπίτι με καλώδια ethernet. Αργότερα όταν πέσουν οι τιμές ή βελτιωθούν τα οικονομικά μου, μπορεί να βάλω 100άρι αλλά μέσω VDSL (τα στατιστικά της γραμμής δείχνουν ότι το σηκώνει)

    Και δεν το κρύβω, ότι χάρηκα που δεν επέλεξαν να βάλουν FTTH στην δικιά μου περιοχή, για τους παραπάνω λόγους...
    Πάντως και εσωτερικά αν χρειάζεται βάζουν το λεπτό κανάλι από το σημείο εισόδου μέχρι το σημείο που θα τους υποδείξεις.

    - - - Updated - - -

  11. #11
    Εγγραφή
    14-12-2004
    Μηνύματα
    293
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    50 Mbps προσεχως
    ISP
    Wind
    DSLAM
    HOL - ΚΙΛΚΙΣ
    Router
    Pirelli
    ....Λάθος
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος masteripper : 16-03-20 στις 13:41.

  12. #12
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.413
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Forthnet: Αύριο οι δεσμευτικές - Εως και τρεις οι ενδιαφερόμενοι

    Έχουν προσκληθεί από την Nomura οι δύο όμιλοι που εκδήλωσαν μη δεσμευτικό ενδιαφέρον, η United, που ανήκει στην BC Partners, και η Duet.
    Πληροφορίες για αναζωπύρωση ενδιαφέροντος από ΑΝΤ1.

    https://www.euro2day.gr/news/enterpr...s-oi-endi.html

  13. #13
    Εγγραφή
    29-03-2005
    Μηνύματα
    2.328
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Forthnet: Αύριο οι δεσμευτικές - Εως και τρεις οι ενδιαφερόμενοι

    Έχουν προσκληθεί από την Nomura οι δύο όμιλοι που εκδήλωσαν μη δεσμευτικό ενδιαφέρον, η United, που ανήκει στην BC Partners, και η Duet.
    Πληροφορίες για αναζωπύρωση ενδιαφέροντος από ΑΝΤ1.

    https://www.euro2day.gr/news/enterpr...s-oi-endi.html
    Άμα η "νύφη" ΔΕΝ έχει "προίκα", δεν την θέλει κανένας.
    Πολύ έχει κουράσει.

  14. #14
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.686
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Όταν η νύφη μοιάζει έτσι

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  despoinis-eton39-oi-top-4-gerontokores-tou-ellinikou-sinema-gerontokores-tou-ellinikou-sinema.jpg 
Εμφανίσεις:  1 
Μέγεθος:  102,4 KB 
ID: 213977

    έχει φάει όλη την προίκα και χρωστάει άλλα τόσα, ποιός να την πάρει
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  15. #15
    Εγγραφή
    10-08-2018
    Μηνύματα
    400
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    WEB
    Με τον ένα ή τον άλλο, ο Βαγγέλης δεν θα μείνει απ' έξω.

Σελ. 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας