Σελ. 11 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 691011
Εμφάνιση 151-165 από 165
  1. #151
    Εγγραφή
    02-07-2006
    Περιοχή
    Bόλος
    Μηνύματα
    759
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102.39/10.23 Mbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gkostass Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχει πλέον πρόβλημα όλη η Ελλάδα,τυχαίο με τους απαράδεκτους?
    Σήμερα άρχισαν τα...όργανα και ίσως λόγω κακοκαιρίας από νωρίς,γύρω στις 15:00 και συνεχίζονται...
    Είναι τυχαίο πως οι γραμμές μετά την 1 το βράδυ δουλεύουν νορμάλ?
    Παρακαλώ μην αφήνετε την τύχη στα χέρια τους και στις τσέπες σας,τηλεφωνήστε τους!!!
    Στη δική μου περίπτωση το εξετάζουν διαβάστε ως ΜΕΜΟΝΩΜΕΝΟ περιστατικό!Γιατί μασάν την τσίχλα τους φυσικά!Και καλά γιατί δεν έχει προβλήματα ο ΟΤΕ? Μα σωπαίνει και δεν μιλάει για τους άλλους...
    Είναι ανώφελο να γράφουμε εδώ,παράπονα,συγκρίσεις,απόψεις και να μην φθάνουν ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ εκεί που πρέπει!!!
    Παρακινώ και προτρέπω τον καθένα σας ξεχωριστά που έχει προβλήματα να τους τηλεφωνεί στο 13700 και με την ελπίδα να φτιάξουν τα πράγματα...περιμένουμε!
    Οι ταχύτητες είναι της τάξης των 4-6Mbps...μας γυρίζει πίσω πολλά χρόνια η wind.
    Εχει πρόβλημα στις βιντεοκλήσεις,στο youtube,στο ping τόσο στην Ελλάδα τόσο και εξωτερικό και φυσικά και αποσυνδέσεις!!!
    4-6 Mbps, πολλα λες. Τα 1024 Kbps τι σου λενε;
    Τους παιρνω τηλεφωνο συνεχεια και οχι μονο. Συμπληρωνω και φορμα επικοινωνιας στο site τους για αποδείξεις σε περιπτωση καταγγελιας.
    Αυτο δεν ειναι internet. Την ιδια ωρα που εχω προβλημα, κατεβαζουμε το ιδιο αρχειο με φιλους, στην ιδια πολη, σε ΟΤΕ και Vodafone, εγω σερνομαι και οι αλλοι κατεβαζουν φουλ.
    Το ιδιο προβλημα το ειχα για ενα μηνα τον Δεκεμβριο ακι σε συνδιασμο με Vodafone (καμπινες) το εφτιαξαν, μετα απο καταγγελια στη ΕΕΤΤ. Ειπαν θα το αναφερουν παλι στην Vodafone.
    Δεν μπορω να πω, ευγενικοτατοι οι ανθρωποι, αλλα το προβλημα ειναι υπαρκτο. Και δεν ειναι οτι ειμαστε πολλοι μεσα. Αν δεν σηκωνουν να τσακιστουν να κανουν αναβαθμησεις.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Capture.PNG 
Εμφανίσεις:  46 
Μέγεθος:  77,5 KB 
ID: 213478 Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Opera Snapshot_2020-04-03_231046_192.168.1.254.png 
Εμφανίσεις:  21 
Μέγεθος:  12,2 KB 
ID: 213480

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Opera Snapshot_2020-04-05_182752_www.speedtest.net.png 
Εμφανίσεις:  37 
Μέγεθος:  91,6 KB 
ID: 213479
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος semola : 05-04-20 στις 18:45.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  2. #152
    Εγγραφή
    15-02-2009
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    167
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17085/1024
    ISP
    CYTA
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ
    Router
    Pirelli Discus Voip AG
    SNR / Attn
    6db(dB) / 19,7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από semola Εμφάνιση μηνυμάτων
    4-6 Mbps, πολλα λες. Τα 1024 Kbps τι σου λενε;
    Τους παιρνω τηλεφωνο συνεχεια και οχι μονο. Συμπληρωνω και φορμα επικοινωνιας στο site τους για αποδείξεις σε περιπτωση καταγγελιας.
    Αυτο δεν ειναι internet. Την ιδια ωρα που εχω προβλημα, κατεβαζουμε το ιδιο αρχειο με φιλους, στην ιδια πολη, σε ΟΤΕ και Vodafone, εγω σερνομαι και οι αλλοι κατεβαζουν φουλ.
    Το ιδιο προβλημα το ειχα για ενα μηνα τον Δεκεμβριο ακι σε συνδιασμο με Vodafone (καμπινες) το εφτιαξαν. Μετα απο καταγγελια στη ΕΕΤΤ. Ειπαν θα το αναφερουν παλι στην Vodafone.
    Δεν μπορω να πω, ευγενικοτατοι οι ανθρωποι, αλλα το προβλημα ειναι υπαρκτο. Και δεν ειναι οτι ειμαστε πολλοι μεσα. Αν δεν σηκωνουν να τσακιστουν να κανουν αναβαθμησεις.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Capture.PNG 
Εμφανίσεις:  46 
Μέγεθος:  77,5 KB 
ID: 213478 Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Opera Snapshot_2020-04-03_231046_192.168.1.254.png 
Εμφανίσεις:  21 
Μέγεθος:  12,2 KB 
ID: 213480

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Opera Snapshot_2020-04-05_182752_www.speedtest.net.png 
Εμφανίσεις:  37 
Μέγεθος:  91,6 KB 
ID: 213479
    Πολύ ωραία φίλε μοιυ.Συμπλήρωσε την φόρμα παραπόνων,ξαναενόχλησε,και ίσως κάνουν κάτι! Σήμερα λοιπόν έχουν πάλι αρχίσει τα όργανα από τις 14:40 και αναλόγως την "κίνηση" υπάρχουν φοβερά σκαμπανεβάσματα και δίκιο έχεις κάποιες στιγμές το πλοίο που λέγεται Wind βυθίζεται στα 1,20Mbps !!!
    Πρέπει να αποζημιωθούμε και φυσικά να το φτιάξουν το ρημάδι τους!!!
    Και βλέπω έχεις και 100άρα....
    Ασε που σε εμένανε λέγανε πως και καλά οι 50άρες δεν έχουν πρόβλημα γιατί είναι οπτική ίνα...Ρε ποιόν επεξεργάζονται επιτέλους???
    Καταγγελίες όλοι γιατί δυστυχώς είμαστε και Ευρωπαίοι πολίτες Ευρωζωνικών παρόχων????

  3. #153
    Εγγραφή
    02-07-2006
    Περιοχή
    Bόλος
    Μηνύματα
    759
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102.39/10.23 Mbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gkostass Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ ωραία φίλε μοιυ.Συμπλήρωσε την φόρμα παραπόνων,ξαναενόχλησε,και ίσως κάνουν κάτι! Σήμερα λοιπόν έχουν πάλι αρχίσει τα όργανα από τις 14:40 και αναλόγως την "κίνηση" υπάρχουν φοβερά σκαμπανεβάσματα και δίκιο έχεις κάποιες στιγμές το πλοίο που λέγεται Wind βυθίζεται στα 1,20Mbps !!!
    Πρέπει να αποζημιωθούμε και φυσικά να το φτιάξουν το ρημάδι τους!!!
    Με την προηγουμενη καταγγελια μου κανανε και 1 μηνα δωρεαν τα παγια. Ετσι θελουν απο ολους. Θα φαλιρισουν.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  4. #154
    Εγγραφή
    15-02-2009
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    167
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17085/1024
    ISP
    CYTA
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ
    Router
    Pirelli Discus Voip AG
    SNR / Attn
    6db(dB) / 19,7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Δεν νομίζω να φαλιρίσουν απλά να δώσουν επιτέλους ΣΩΣΤΕΣ υπηρεσίες κι όχι ιντερνετ του 2000...
    Αυτή είναι η Wind και όσοι έχουν την καλή διάθεση να διαβάζουν άς την αποφύγουν κι άς είναι 2,3,5 ευρώ πιο "φθηνή" σε μια πανάκριβη Ελληνική ιντερνετική πραγματικότητα ,που ορισμένοι υποκύπτουν στα πιο "ΦΘΗΝΑ" "ΔΩΡΑΚΙΑ" τους.
    Σημειωτέο,χθές βράδυ επανήλθε το περιβόητο ιντερνετ στις 1:20 το βράδυ...ΤΥΧΑΙΟ και μεμονωμένο περιστατικό κι αυτό για τους δήθεν τεχνικούς της!!!

  5. #155
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Και ΟΤΕ να πάνε όλοι (απίθανο, αλλά λέμε τώρα), αφενός θα ανέβουν οι τιμές της (προσφορά/ζήτηση), αφετέρου θα μπουκώσει και παράλληλα θα ξεμπουκώσουν οι εναλλακτικοί.

  6. #156
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.935
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από semola Εμφάνιση μηνυμάτων
    4-6 Mbps, πολλα λες. Τα 1024 Kbps τι σου λενε;
    Τους παιρνω τηλεφωνο συνεχεια και οχι μονο. Συμπληρωνω και φορμα επικοινωνιας στο site τους για αποδείξεις σε περιπτωση καταγγελιας.
    Αυτο δεν ειναι internet. Την ιδια ωρα που εχω προβλημα, κατεβαζουμε το ιδιο αρχειο με φιλους, στην ιδια πολη, σε ΟΤΕ και Vodafone, εγω σερνομαι και οι αλλοι κατεβαζουν φουλ.
    Το ιδιο προβλημα το ειχα για ενα μηνα τον Δεκεμβριο ακι σε συνδιασμο με Vodafone (καμπινες) το εφτιαξαν, μετα απο καταγγελια στη ΕΕΤΤ. Ειπαν θα το αναφερουν παλι στην Vodafone.
    Δεν μπορω να πω, ευγενικοτατοι οι ανθρωποι, αλλα το προβλημα ειναι υπαρκτο. Και δεν ειναι οτι ειμαστε πολλοι μεσα. Αν δεν σηκωνουν να τσακιστουν να κανουν αναβαθμησεις.

    Spoiler:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Capture.PNG 
Εμφανίσεις:  46 
Μέγεθος:  77,5 KB 
ID: 213478 Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Opera Snapshot_2020-04-03_231046_192.168.1.254.png 
Εμφανίσεις:  21 
Μέγεθος:  12,2 KB 
ID: 213480

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Opera Snapshot_2020-04-05_182752_www.speedtest.net.png 
Εμφανίσεις:  37 
Μέγεθος:  91,6 KB 
ID: 213479
    Οι καμπίνες στη περιοχή της βόδα είναι; Αν ναι μπορεί να είναι και εκεί το θέμα, κοινώς στο εκάστοτε α.κ η καμπίνα.. Δεν μπορούμε να ξέρουμε ποιος από τους 2 παρόχους έχει το θέμα.. Και μπορεί να μην το έχει η βόδα, η να το έχει όντως η wind, αλλά σε τέτοιες περιπτώσεις λίγο δύσκολο να καταλάβεις.. Πιθανώς όχι ακατόρθωτο όμως.. Φίλους στην ίδια πόλη που λες δεν μετράει τόσο γιατί μπορεί να είστε σε διαφορετικά καφάο/καμπίνες κλπ κλπ.. Θεωρώ πως παίζουν διάφορα ρόλο.. Κανένα γείτονα ρώτησες; Η στο ίδιο κτίριο αν μένεις σε πολυκατοικία;
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  7. #157
    Εγγραφή
    02-07-2006
    Περιοχή
    Bόλος
    Μηνύματα
    759
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102.39/10.23 Mbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι καμπίνες στη περιοχή της βόδα είναι; Αν ναι μπορεί να είναι και εκεί το θέμα, κοινώς στο εκάστοτε α.κ η καμπίνα.. Δεν μπορούμε να ξέρουμε ποιος από τους 2 παρόχους έχει το θέμα.. Και μπορεί να μην το έχει η βόδα, η να το έχει όντως η wind, αλλά σε τέτοιες περιπτώσεις λίγο δύσκολο να καταλάβεις.. Πιθανώς όχι ακατόρθωτο όμως.. Φίλους στην ίδια πόλη που λες δεν μετράει τόσο γιατί μπορεί να είστε σε διαφορετικά καφάο/καμπίνες κλπ κλπ.. Θεωρώ πως παίζουν διάφορα ρόλο.. Κανένα γείτονα ρώτησες; Η στο ίδιο κτίριο αν μένεις σε πολυκατοικία;
    Εχει ανατεθει το θεμα στην Vodafone, ενημερωθηκα απο την wind.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  8. #158
    Εγγραφή
    15-02-2009
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    167
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17085/1024
    ISP
    CYTA
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ
    Router
    Pirelli Discus Voip AG
    SNR / Attn
    6db(dB) / 19,7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από semola Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχει ανατεθει το θεμα στην Vodafone, ενημερωθηκα απο την wind.
    Λοιπόν μην ακούτε τις βλακείες του καθενός,άσχετου γιατί πέρι ασχέτων πρόκειται,τώρα που δεν έχουν τι να πούνε και οι λογαριασμοί τους τρέχουν στα ΒΟΔΙΑ τους πελάτες τους ένας από τους οποίους είμαι κι εγώ,το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να ζητήσουμε δωρεάν πάγια και πιστώσεις!!!
    Εδώ λοιπόν στην επαρχία ανάθεμα κι άν κάποιος με δικό του πλέον κόστος μετακίνησης να πάει να δεί τα καφάο τους που είναι τα ίδια δυστυχώς κι οι τεχνικοί τους είναι και της vodafone και της wind!
    Γνωρίζω προσωπικά τεχνικό τους που έχει άγνοια φυσικά και δεν υπάρχει και καμία περίπτωση τοοοοσεεεεςςς μέρες τώρα να μεταβεί κάπου.
    Κάθε απόγευμα,κάθε βράδυ τα ίδια και τα ίδια.
    Σας παραθέτω ενσύρματη μέτρηση με έθερνετ καλώδιο την καλύτερη των μετρήσεων με σέρβερ Θεσσαλονίκης cosmote και δείτε αφενός πώς το ping από 17ms στα νορμάλ σε γραμμή fastpath έχει εκτιναχθεί σε 66ms και αφετέρου την ταχύτητα καθόδου download να έχει από τα 19-20-21mbps πέσει στα 6Mbps!!!
    Μακάρι είχα πεί και παλιότερα να βγώ προφήτης και επιβεβαιώθηκα άλλη μια φορά!

    https://www.speedtest.net/result/9246149984

    https://www.speedtest.net/result/9246287226
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος gkostass : 06-04-20 στις 23:50.

  9. #159
    Εγγραφή
    02-07-2006
    Περιοχή
    Bόλος
    Μηνύματα
    759
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102.39/10.23 Mbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Μολις τωρα


    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Opera Snapshot_2020-04-07_144422_www.speedtest.net.png 
Εμφανίσεις:  21 
Μέγεθος:  55,3 KB 
ID: 213561
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  10. #160
    Εγγραφή
    24-04-2016
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΦΡΕΑΤΤΥΔΑ
    Path Level
    Fastpath
    Σπιτι 50αρα, επιασα 900kbps!!!!
    Στης κοπελας μου 100αρα, πιανει 17...
    Στου θειου 100αρα, μια γειτονια παραπανω, δεν εχει καν ιντερνετ!!!

    Στο τσατ μας ειπαν πως το speed test δεν ειναι αξιοπιστος τροπος γιατι δε μετραει ταχυτητα αλλα bandwidth τη στιγμη που οταν ηρθε τεχνικος για την ομαλη μεταβαση απο εως 24 σε 100, μεχρι κι αυτος, αυτο ανοιξε για να δει αν παιζει...
    Το κολπο ειναι πως δε βλεπουν προβλημα και να στειλουν τεχνικο για τα 9,90 Στειλαμε καταγγελιες για ολες τις γραμμες στην Ε.Ε.Τ.Τ. αλλα μαλλον εκλεισε το μαγαζακι

    Παραθετω screenshot για να γελασετε

    https://imgur.com/spETcAX

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gkostass Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν μην ακούτε τις βλακείες του καθενός,άσχετου γιατί πέρι ασχέτων πρόκειται,τώρα που δεν έχουν τι να πούνε και οι λογαριασμοί τους τρέχουν στα ΒΟΔΙΑ τους πελάτες τους ένας από τους οποίους είμαι κι εγώ,το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να ζητήσουμε δωρεάν πάγια και πιστώσεις!!!
    Εδώ λοιπόν στην επαρχία ανάθεμα κι άν κάποιος με δικό του πλέον κόστος μετακίνησης να πάει να δεί τα καφάο τους που είναι τα ίδια δυστυχώς κι οι τεχνικοί τους είναι και της vodafone και της wind!
    Γνωρίζω προσωπικά τεχνικό τους που έχει άγνοια φυσικά και δεν υπάρχει και καμία περίπτωση τοοοοσεεεεςςς μέρες τώρα να μεταβεί κάπου.
    Κάθε απόγευμα,κάθε βράδυ τα ίδια και τα ίδια.
    Σας παραθέτω ενσύρματη μέτρηση με έθερνετ καλώδιο την καλύτερη των μετρήσεων με σέρβερ Θεσσαλονίκης cosmote και δείτε αφενός πώς το ping από 17ms στα νορμάλ σε γραμμή fastpath έχει εκτιναχθεί σε 66ms και αφετέρου την ταχύτητα καθόδου download να έχει από τα 19-20-21mbps πέσει στα 6Mbps!!!
    Μακάρι είχα πεί και παλιότερα να βγώ προφήτης και επιβεβαιώθηκα άλλη μια φορά!

    https://www.speedtest.net/result/9246149984

    https://www.speedtest.net/result/9246287226
    Αυτό ζήτησαμε κι εμεις, αφου πιανουμε αναλογικα 1/5 να δωσουμε κι εμεις, παραδειγμα 7 ευρω παγιο.... Κι εχουν τα μουτρα να διαφημιζουν στο fb προσφορα 100αρας με wind tv!!!

  11. #161
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.935
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Bernadi7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σπιτι 50αρα, επιασα 900kbps!!!!
    Στης κοπελας μου 100αρα, πιανει 17...
    Στου θειου 100αρα, μια γειτονια παραπανω, δεν εχει καν ιντερνετ!!!

    Στο τσατ μας ειπαν πως το speed test δεν ειναι αξιοπιστος τροπος γιατι δε μετραει ταχυτητα αλλα bandwidth τη στιγμη που οταν ηρθε τεχνικος για την ομαλη μεταβαση απο εως 24 σε 100, μεχρι κι αυτος, αυτο ανοιξε για να δει αν παιζει...
    Το κολπο ειναι πως δε βλεπουν προβλημα και να στειλουν τεχνικο για τα 9,90 Στειλαμε καταγγελιες για ολες τις γραμμες στην Ε.Ε.Τ.Τ. αλλα μαλλον εκλεισε το μαγαζακι

    Παραθετω screenshot για να γελασετε

    https://imgur.com/spETcAX

    - - - Updated - - -



    Αυτό ζήτησαμε κι εμεις, αφου πιανουμε αναλογικα 1/5 να δωσουμε κι εμεις, παραδειγμα 7 ευρω παγιο.... Κι εχουν τα μουτρα να διαφημιζουν στο fb προσφορα 100αρας με wind tv!!!
    Θεωρώ ότι είσαι με ethernet.. Αν όχι, γύρνα το και δοκίμασε ξανά από τα παρακάτω..
    http://ftp.forthnet.gr/pub/SPEEDTEST/
    http://speedtest.ftp.otenet.gr
    Επίσης δοκίμαζε και σε άλλους σέρβερ στο speedtest..
    Αν πάλι σέρνεσαι, τότε φόρτος στο α.κ η καμπίνα που ανήκεις..
    Από καμπίνα βόντα πρέπει να παίρνεις ε;
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  12. #162
    Εγγραφή
    24-04-2016
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΦΡΕΑΤΤΥΔΑ
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θεωρώ ότι είσαι με ethernet.. Αν όχι, γύρνα το και δοκίμασε ξανά από τα παρακάτω..
    http://ftp.forthnet.gr/pub/SPEEDTEST/
    http://speedtest.ftp.otenet.gr
    Επίσης δοκίμαζε και σε άλλους σέρβερ στο speedtest..
    Αν πάλι σέρνεσαι, τότε φόρτος στο α.κ η καμπίνα που ανήκεις..
    Από καμπίνα βόντα πρέπει να παίρνεις ε;
    Με ethernet και μόνο, κλειστά τα πάντα ακόμα και το wifi. Κάναμε ήδη αυτά, ένα τυχαίο ss είναι δοκιμάσαμε και σ' αλλους servers και στο fast.com. Σ' ευχαριστώ για την απάντησή σου.
    Στο σπίτι μου είμαι από wind, στ' αλλα 2 σπίτια δυστυχώς δε γνωρίζουμε.

  13. #163
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.935
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Bernadi7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με ethernet και μόνο, κλειστά τα πάντα ακόμα και το wifi. Κάναμε ήδη αυτά, ένα τυχαίο ss είναι δοκιμάσαμε και σ' αλλους servers και στο fast.com. Σ' ευχαριστώ για την απάντησή σου.
    Στο σπίτι μου είμαι από wind, στ' αλλα 2 σπίτια δυστυχώς δε γνωρίζουμε.
    Έχει βάλει κ η wind καμπίνες vdsl εκεί;
    Αν στο κάνει και Ελλάδα.. Ότι είπα πριν..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  14. #164
    Εγγραφή
    05-06-2015
    Περιοχή
    Κέρκυρα/Ξάνθη
    Μηνύματα
    1.123
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109998/10998
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΞΑΝΘΗ
    Router
    ZyXEL VMG8623-T50B
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 3.7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Τη μάτιαξα την σύνδεση μου... 6 χρόνια Wind πήγαινε σφαίρα, 2-3 βδομάδες τώρα σέρνεται πολύ... ο συγχρονισμός είναι ο ίδιος, λάθη δεν ανεβάζει η γραμμή, στις ώρες αιχμής δεν μπορείς να κάνεις τίποτα... τα speedtest είτε δεν ολοκληρώνονται είτε έχουν Jitter 200-1000ms. Θέμα σύνδεσης με ρούτερ δεν τίθεται, καθώς και με Ethernet και με 5GHz ac τα ίδια χάλια... στη καραντίνα σφαίρα πήγαινε, τώρα χάλασε. Έλεος. Περιοχή κέντρο Κέρκυρας...

  15. #165
    Εγγραφή
    11-09-2005
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    458
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παιδιά θέλω να ρωτήσω τα εξής. Καταρχάς έχω 24άρα γραμμή στα 24€ το μήνα. Μου κάνουν προσφορά από τη σελίδα που πληρώνω του λογαριασμούς την 50άρα στα 28€ για 24 μήνες και την 100άρα στα 35€ για 24 μήνες επίσης. Μπαίνω στον έλεγχο διαθεσιμότητας για να κοιτάξω για τις γραμμές και στους νέους πελάτες γράφει πως στην περιοχή μου δεν υπάρχει ούτε καν 24άρα γραμμή ενώ μπαίνοντας ως υφιστάμενος πελάτης αναφέρει πως στην περιοχή μου παίζουν και οι 50άρες και οι 100άρες. Θέλω να ρωτήσω είναι δυνατόν αυτό και για ποιο λόγο συμβαίνει; Επίσης ποια η γνώμη σας σχετικά με τις τιμές που μου δίνουν; Ψήνομαι για την 50άρα με μόλις 4€ διαφορά.

Σελ. 11 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 691011

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας