Σελ. 2 από 11 ΠρώτηΠρώτη 12347 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 165
  1. #16
    Εγγραφή
    23-08-2005
    Περιοχή
    ILION
    Μηνύματα
    3.499
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    232000/33000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Εκανα χτες καποιες δοκιμές με DNS και δεν άλλαξε απολυτως τίποτα.. Αν και δεν ήθελα να το δηλώσω βλάβη τελικά πήρα στη Wind και το δήλωσα βλάβη. Μεχρι και το WIND VISION το οποίο πληρώνω κολλάει οπότε ας κάνουν κάτι..

  2. #17
    Εγγραφή
    05-12-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    403
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    27000/2700
    ISP
    Cosmote
    Router
    ZTE H1600
    Path Level
    Interleaved
    και εγω βλαβη το δηλωσα αλλα στην ουσια βλαβη δεν ειναι,δεν υπαρχει κατι να φτιαξουν..το γελιο ειναι πως μου εδωσαν 10GB στο κινητο να κανω λεει την δουλεια μου χαχα!να τα κανω τι?που αν βαλω να παιξει το wind vision θα τα εχει αδειασει σε 2 ωρες?

  3. #18
    Εγγραφή
    23-08-2005
    Περιοχή
    ILION
    Μηνύματα
    3.499
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    232000/33000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Βλάβη δεν είναι όντως. Εγώ περισσότερο το δήλωσα ώστε να υπάρχει στην απίθανη περίπτωση που κοιτάνε τα προβλήματα και τις ελλείψεις του δικτύου τους. Στη περίπτωση μου το πρόβλημα δεν είναι τόσο θέμα bandwidth αλλά ping το οποίο πάει στο Θεό και επηρεάζει συνεπακολουθα και τη ταχύτητα κατρβασματος. Δε ξέρω μηπως φταίει και κάτι άλλο που μπορούν να διορθώσουν όπως πχ ελαττωματική καρτα στη καμπινα(της wind) κλπ.

  4. #19
    Εγγραφή
    13-10-2018
    Μηνύματα
    2.445
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H168N/TP-LINK VR600
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 4.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δυστυχώς τα ίδια σκ@@@
    https://www.adslgr.com/forum/threads...λώματος

    εδώ λένε θα επιβάλουν κι μέτρα
    https://www.adslgr.com/forum/threads...ηρεσιών

  5. #20
    Εγγραφή
    05-12-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    403
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    27000/2700
    ISP
    Cosmote
    Router
    ZTE H1600
    Path Level
    Interleaved
    σαν να εχεις ενα αμαξακι του 1980 με μηχανη 600 κυβικα,το βαφης του βαζεις ζαντες 17''/τουρμπινα απο φορτηγο/αεροτομες/spoiler/καθισματα bucket κτλ κτλ/θες να το πουλησεις 15.000 ευρω πας το βαζεις και σε αγωνες πιστευωντας οτι δεν θα χαλασει και οτι θα βγεις και πρωτος.

    κατι τετοιο μου θυμιζει το ιντερνετ τωρα,εχουν σκαψει ολα την Ελλαδα απο 2-3 φορες,μας εχουν σπασει τα π@π@ρια με της διαφημησεις και της ταχυτητες τους,πουλανε στον κοσμο 50αρες/100αρες/200αρες γραμμες πανακριβα και τωρα που εγινε ενα τεστ να δουλεψουν η γραμμες λιγο στα κοκκινα (μην πω αρκετα πριν τα κοκκινα) εκλασαν τα συστηματα τους.

  6. #21
    Εγγραφή
    23-08-2005
    Περιοχή
    ILION
    Μηνύματα
    3.499
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    232000/33000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Εγώ πάντως μετά τη προχτεσινή δήλωση βλάβης.. Είδα τεράστια βελτίωση χτές και δεν είχα κανένα θέμα κατά τη διάρκεια όλης της ημέρας! Ελπίζω να μην ήταν τυχαίο..αν όντως έκαναν κάτι και το εφτιαξαν τόσο αμεσα δεν έχω να πω κάτι..Απλά ότι δε το περίμενα από τη WIND και μπράβο για την άμεση απόκριση.. Θα δω και σήμερα πως θα κινηθεί η γραμμή και θα επανέλθω.

  7. #22
    Εγγραφή
    05-12-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    403
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    27000/2700
    ISP
    Cosmote
    Router
    ZTE H1600
    Path Level
    Interleaved
    χθες πρωι ηρθε sms οτι διορθωσαν την βλαβη οποτε και την εκλεισαν,το απογευμα που μπηκα εως και το βραδυ τα πηγαινε πολυ καλα.
    σημερα δυστυχως τα ιδια,υποψιαζομαι πως χθες εβγαλαν τον κοφτη για να κλεισουν την βλαβη και σημερα ξαναενεργοποιησαν τον κοφτη.

  8. #23
    Εγγραφή
    23-08-2005
    Περιοχή
    ILION
    Μηνύματα
    3.499
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    232000/33000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Στη δική μου περίπτωση και μετά από μια επιπλέον ημέρα δοκιμών το πρόβλημα φαίνεται να επιλήθηκε. Τα απογευματα υπάρχει φόρτος..φαίνεται από το ότι ανεβαίνουν τα ping αλλά κατά τα άλλα η γραμμή ειναι μια χαρα. Δε ξέρω τι έκαναν αλλά μέχρι νεωτέρας είμαι οκ. Εκτος αν άρχισαν οι γείτονες να κάνουν βόλτες και ξεμπουκώσαμε..

  9. #24
    Εγγραφή
    15-02-2009
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    167
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17085/1024
    ISP
    CYTA
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ
    Router
    Pirelli Discus Voip AG
    SNR / Attn
    6db(dB) / 19,7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    https://www.speedtest.net/result/9159061558

    Ελλάς το μεγαλείο σου!!! Ενώ όλα είναι καλά...σχετικά έως τις 20:00 ίσως και λίγο παραπέρα μετά δυστυχώς και η πλοήγηση είναι πολυτέλεια...
    Η γραμμή είναι fastpath δηλαδή για όσους γνωρίζουν έχει πίνγκ 20ms σε λογικά πλαίσια στην Ελλάδα,και η ταχύτητα είναι 17,50Mbps download.
    Τελικά άν μας κλειδώσουν και μέσα στα σπίτια μας από τις 20,έως το πρωί τί θα γίνει?
    Μάλλον δεν θα υπάρχει πλεόν το περιβόητο internet...

  10. #25
    Εγγραφή
    13-10-2018
    Μηνύματα
    2.445
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H168N/TP-LINK VR600
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 4.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Από ότι φένεται βάζουν κόφτη στα 50 ms άν έχεις fastpath εγώ είμαι σε interleave με nova..
    https://www.adslgr.com/forum/threads/1150499-Μπούκομα-adsl-κυκλώματος

  11. #26
    Εγγραφή
    23-08-2005
    Περιοχή
    ILION
    Μηνύματα
    3.499
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    232000/33000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Επανέχρομαι καθώς τσάμπα χάρηκα.. 200 + ms στο πρώτο hop και μειωμένη ταχύτητα (στο speedtest λέει 25 Mbps αλλά δε μπορείς να δεις streaming άνετα..) Το Σαββατο της επεσε βαρύ της Wind..

    Update: 1 λεπτό μετά το Ping είναι στα 35 ms και το download κανονικά..και λίγα δευτερόλεπτα μετά στα 100 ms.. Υπάρχει τεράστια μεταβολή σε ελάχιστο χρόνο...
    Αμα βρω τον γείτονα που κατεβάζει φουλ και μας ταλαιπωρεί θα του κόψω τα πόδια

  12. #27
    Εγγραφή
    05-12-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    403
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    27000/2700
    ISP
    Cosmote
    Router
    ZTE H1600
    Path Level
    Interleaved
    χθες ολη μερα δεν μπορουσα ουτε στην αρχικη της google να συνδεθω,το απογευμα πηρα στο 13700 τους ειπα το προβλημα και μου απαντησαν.''κλειστε θα κανουμε καποιες δοκιμες στην γραμμη σας και θα σας παρουμε εμεις πισω σε 5 λεπτα''.
    εννοειται δεν πηραν ποτε,εννοειται δεν κανανε τπτ στην γραμμη.

    δεν δηλωνουν βλαβη γιατι βλαβη εχει ολη η Ελλαδα,εαν δηλωσουν βλαβη σε ολους τους πελατες της,τελος του μηνα δεν θα παρουν φραγκο..

  13. #28
    Εγγραφή
    22-03-2020
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Εγώ με 100αρα η οποία ενεργοποιήθηκε πριν μια βδομάδα δεν έπιασα ποτέ πάνω από 60! Εδώ και λίγες μέρες μετά της 8 έχω τρελό ping και η ταχύτητα πέφτει κατακόρυφα! Να φανταστώ δεν είμαι ο μόνος ε; Το παράξενο είναι ότι δυο γνωστοί μου με ΟΤΕ πάροχο δεν έχουν κανένα πρόβλημα γενικά! Τι γίνετε τέλος πάντων με αυτή την wind?

  14. #29
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.933
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Σε γραμμή adsl της wind που έχω σε σχετικά αραιοκατοικημένη περιοχή, δεν μπορώ να πω ότι έχουν έρθει τα πάνω κάτω.. Αλλά θα μου πεις τι έχει να χάσει η adsl από ταχύτητα; Ίσως αυτές οι διαφορές που αναφέρονται να είναι πιο εμφανείς σε γραμμές vdsl και ιδίως σε "μεγάλες" γραμμές, βλέπε 100/200.. Πάντως ούτε κ σε ping έχω πετύχει μεγάλες διακυμάνσεις.. Μπορεί να έχει να κάνει και με τον φόρτο που έχει το α.κ η καμπίνα της κάθε περιοχής και όχι τόσο με το υπόλοιπο δίκτυο του παρόχου άμεσα..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  15. #30
    Εγγραφή
    22-03-2020
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Η adsl μου όντως ήταν πολύ πιο σταθερή! Τώρα όμως έτσι όπως είναι τα πράγματα θεωρώ δεν μπορούμε να κάνουμε πολλά! Ακόμη και τηλέφωνο που είχα πάρει στην τεχνική υποστήριξη δεν έβγαζα άκρη γιατί η γραμμή ήταν χάλια! Λογικά δουλεύουν μέσω Ίντερνετ από τα σπίτια τους! Δεν τους άκουγα,υπήρχε μεγάλη καθυστέρηση στον ήχο και τέτοια! Όποτε το άφησα και το μόνο που μπορώ να κάνω είναι υπομονή μέχρι να τελειώσει όλο αυτό και να δω πως συμπεριφέρεται η γραμμή σε κανονικές συνθήκες!

Σελ. 2 από 11 ΠρώτηΠρώτη 12347 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας