Σελ. 7 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 256789 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 91-105 από 165
  1. #91
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.973
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από georgram Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι δεν έχω κινητό wind! Και άντε πες εγώ θα την βρω την άκρη! Στην χειρότερη περίπτωση που μείνω χωρίς Ίντερνετ τα υπόλοιπα άτομα του σπιτιού τι τα λες; Καραντίνα χωρίς Ίντερνετ θα με στείλουν εμένα να παω να το φτιάξω! :P

    - - - Updated - - -


    Θεσσαλονίκη, σταυρουπολη

    Σε καταλαβαίνω τι λες για τα υπόλοιπα άτομα.. Αλλά τι θα κάνεις; Δεν θα το ψάξεις; Θα μείνεις στα 60 και θα πληρώνεις 100; Δεν πρέπει να δηλωθεί βλάβη; Τώρα αν θες να το αφήσεις για αργότερα εσύ ξέρεις..
    Στο θέμα της περιοχής.. Εχμ.. Ολίγον δύσκολο..
    Αν και από το συγχρονισμό που βλέπω δείχνει για καμπίνα της wind..
    Στο κατανεμητή σου πρέπει να έχει έναν αριθμό για το καφάο που παίρνεις..


    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από achiavg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συνημμένο Αρχείο 213069
    Αυτο με Ροτερνταμ.
    Δε νομιζω οτι ξεμπουκωσε,αμα ξεμπουκωνε θα επιανα κοντα στον συγχρονισμο μου.Απλα μπουκωσε λιγο λιγοτερο εκεινη την στιγμη
    Γενικα αυτες τις μερες με εξωτερικο δεν ανεβαινει πανω απο 20 εκτος και αν ειναι μετα τις 12 το βραδυ.
    Αρχίζει και ξεφρακάρει σιγά σιγά όπως και εχτές..
    https://www.speedtest.net/result/9200786160.png
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  2. #92
    Εγγραφή
    22-03-2020
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Όχι φυσικά δεν θα το αφήσω! Απλά έλεγα να το τρενάρω αλλά θα δω ίσως πάρω αύριο κιολας τηλέφωνο! Ναι έχει δυο αριθμούς!
    329 είναι ο πρώτος

  3. #93
    Εγγραφή
    05-12-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    403
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    27000/2700
    ISP
    Cosmote
    Router
    ZTE H1600
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από georgram Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω 100/10
    Ορίστε και μετά από ρισταρτ
    εγω μονο βλεπω οτι μετα απο ρεσταρτ εχεις αρκετα errors?
    κατι μου λεει οτι πρεπει να τσεκαρεις της γραμμες του σπιτιου σου.πολλα errors /χαμηλος συγχρονισμος κατι δεν παει καλα.

  4. #94
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.973
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsirintanis Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω μονο βλεπω οτι μετα απο ρεσταρτ εχεις αρκετα errors?
    κατι μου λεει οτι πρεπει να τσεκαρεις της γραμμες του σπιτιου σου.πολλα errors /χαμηλος συγχρονισμος κατι δεν παει καλα.
    Τα fec δεν μας απασχολούν πολύ αν δεν είναι από χιλιάδες~εκατομμύρια γιατί είναι διορθωμένα error..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  5. #95
    Εγγραφή
    05-12-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    403
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    27000/2700
    ISP
    Cosmote
    Router
    ZTE H1600
    Path Level
    Interleaved
    εμενα μου διχνουν υποπτα μετα απο ρισετ,καλο ειναι να κανει ενα γενικο τσεκ στης γραμμες του.

  6. #96
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.973
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από georgram Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι φυσικά δεν θα το αφήσω! Απλά έλεγα να το τρενάρω αλλά θα δω ίσως πάρω αύριο κιολας τηλέφωνο! Ναι έχει δυο αριθμούς!
    329 είναι ο πρώτος
    Μήπως είναι 992-329;
    992 ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ 329 VDSL_VECTORING/V.plus 2019 Q1
    Ν. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ Δ. ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΕΩΣ Δ. Παύλου Μελά ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ
    Το πέτυχα;
    Της wind είναι ναι..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  7. #97
    Εγγραφή
    23-08-2005
    Περιοχή
    ILION
    Μηνύματα
    3.499
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    232000/33000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από georgram Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι φυσικά δεν θα το αφήσω! Απλά έλεγα να το τρενάρω αλλά θα δω ίσως πάρω αύριο κιολας τηλέφωνο! Ναι έχει δυο αριθμούς!
    329 είναι ο πρώτος
    Επειδή από ότι καταλαβαίνω το πρόβλημα σου είναι πολλαπλο:
    Α. χαμηλός συγχρονισμός (60 mbps)
    B. πολυ χαμηλή ταχύτητα και τεράστιο ping κάποιες ώρες της ημέρας

    Και επειδή βλέπω όταν τους πάρεις τηλ να τους μπερδευεις και να μη φτιάχνουν τελικά τίποτα. Είτε θα τους παρεις τηλ και θα τους πεις μέσα σε 15 λεξεις το α και το β προβλημα σου (όπως το έχω αναφέρει) είτε θα επικεντρωθείς στο β για την ώρα.
    Προσωπικά θα επικεντρωνόμουν στο β και θα τους έλεγα έχω τεράστιο ping και δε μπορώ να μιλήσω ουτε στο τηλέφωνο! Μόλις το καταγράψει αυτό και σου πει οκ θα το ελεγξουμε αν θες τους λες και για το χαμηλό συγχρονισμό..θα προτεινα να το αφήσεις για αργότερα..ένα βήμα τη φορα..

  8. #98
    Εγγραφή
    22-03-2020
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως είναι 992-329;
    992 ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ 329 VDSL_VECTORING/V.plus 2019 Q1
    Ν. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ Δ. ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΕΩΣ Δ. Παύλου Μελά ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ
    Το πέτυχα;
    Της wind είναι ναι..
    Ναι σαν περιοχή το πέτυχες! Πάντως στο σάιτ με τις καμπίνες που κοιτάω το 329 παραπέμπει σε μια adsl του ΟΤΕ! Ίσως είναι αυτή που έπαιρνα όταν είχα adsl? Εφόσον άλλαξα σε vdsl και πήγα σε καμπίνα τους δεν θα άλλαζαν και τον αριθμό; Γιατί η πιο κοντινή της wind έχει άλλο αριθμό! Πάντα μιλάω σύμφωνα με αυτό το σάιτ fttxgr.eu! Εαν δεις στην φωτό πιο κάτω θα καταλάβεις!

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από baskon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή από ότι καταλαβαίνω το πρόβλημα σου είναι πολλαπλο:
    Α. χαμηλός συγχρονισμός (60 mbps)
    B. πολυ χαμηλή ταχύτητα και τεράστιο ping κάποιες ώρες της ημέρας

    Και επειδή βλέπω όταν τους πάρεις τηλ να τους μπερδευεις και να μη φτιάχνουν τελικά τίποτα. Είτε θα τους παρεις τηλ και θα τους πεις μέσα σε 15 λεξεις το α και το β προβλημα σου (όπως το έχω αναφέρει) είτε θα επικεντρωθείς στο β για την ώρα.
    Προσωπικά θα επικεντρωνόμουν στο β και θα τους έλεγα έχω τεράστιο ping και δε μπορώ να μιλήσω ουτε στο τηλέφωνο! Μόλις το καταγράψει αυτό και σου πει οκ θα το ελεγξουμε αν θες τους λες και για το χαμηλό συγχρονισμό..θα προτεινα να το αφήσεις για αργότερα..ένα βήμα τη φορα..
    Θεωρώ το πιο σωστό θα ήταν να τους έλεγα το γενικό πρόβλημα για να έχουν μια ολοκληρωμένη άποψη του προβλήματος! Ίσως το ένα να επηρεάζει το άλλο; Δεν ξέρω! Εκτός αν για το πινκγ είναι γενικό το πρόβλημα όπως βλέπω εδώ παραπονιούνται και άλλοι και από άλλους παρόχους και δεν μπορούν να κάνουν κάτι αν μπουκώνει η καμπίνα; Δεν ξέρω τι να πω!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 02ED5ADC-6047-4CF4-B075-874CD69D64CD.jpeg  


  9. #99
    Εγγραφή
    23-08-2005
    Περιοχή
    ILION
    Μηνύματα
    3.499
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    232000/33000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Όπως προείπα είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα.. και εννοούσα ping 300-1000 ms στο πρώτο hop+ μπούκωμα τα απογευματα . Αυτό το έφτιαξαν άμεσα σε ένα διωράκι . Δε ξέρω τι έκαναν βέβαια αλλά σίγουρα το έκαναν απομακρυσμένα.
    Οπότε αν η περίπτωση σου είναι παρόμοια.. Και λύνεται αυτό το πρόβλημα απομακρυσμένα.. Και τους πείς ότι έχεις και πρόβλημα συγχρονισμού(τα 60 mbps για αυτούς δεν είναι σοβαρό πρόβλημα..) θα βρουν πιθανώς ευκαιρία να σου πουν πρέπει να έρθει τεχνικος να το δει από βδομάδα κλπ κλπ... και δε θα κάνουν τίποτα απομακρυσμένα..
    Λέω εγώ τώρα μια περίπτωση.. και ότι προσωπικά θα τους ανέφερα μόνο το κυρίως πρόβλημα που έχω ωστε να λυθεί άμεσα αν γινεται (γιατί οκ όπως και να το κάνουμε δε πετάει η υποστήριξη κιόλας..). Από εκεί και πέρα ό καθένας κάνει ότι θεωρεί καλύτερο.. Σε κάθε περίπτωση θέσε ως κυρίως πρόβλημα-επείγον ότι δε δουλευει καν το τηλεφωνο το απόγευμα λόγω τεράστιου ping στο πρώτο hop(κόμβο), και ως δευτερο το συγχρονισμό..
    Εννοείται επίσης ότι παίζει ρόλο και με ποιον θα μιλήσεις..Δεν είναι όλοι οι υπάλληλοι του support ίδιοι..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος baskon : 29-03-20 στις 14:11.

  10. #100
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.973
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από georgram Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι σαν περιοχή το πέτυχες! Πάντως στο σάιτ με τις καμπίνες που κοιτάω το 329 παραπέμπει σε μια adsl του ΟΤΕ! Ίσως είναι αυτή που έπαιρνα όταν είχα adsl? Εφόσον άλλαξα σε vdsl και πήγα σε καμπίνα τους δεν θα άλλαζαν και τον αριθμό; Γιατί η πιο κοντινή της wind έχει άλλο αριθμό! Πάντα μιλάω σύμφωνα με αυτό το σάιτ fttxgr.eu! Εαν δεις στην φωτό πιο κάτω θα καταλάβεις!

    - - - Updated - - -


    Θεωρώ το πιο σωστό θα ήταν να τους έλεγα το γενικό πρόβλημα για να έχουν μια ολοκληρωμένη άποψη του προβλήματος! Ίσως το ένα να επηρεάζει το άλλο; Δεν ξέρω! Εκτός αν για το πινκγ είναι γενικό το πρόβλημα όπως βλέπω εδώ παραπονιούνται και άλλοι και από άλλους παρόχους και δεν μπορούν να κάνουν κάτι αν μπουκώνει η καμπίνα; Δεν ξέρω τι να πω!
    Η καλωδίωση πάει ως εξής: Σπίτι σου->καφάο adsl ote->καμπίνα vdsl wind.. Ενώ πριν ήταν έτσι: Σπίτι σου->καφάο adsl ote->αστικό κέντρο.. Οπότε πάλι περνάει από το καφάο του οτε ο χαλκός.. Πρακτικά δεν μπορεί να φύγει τελείως.. Αν γράφει αυτά τα νούμερα στο κατανεμητή τότε αυτή είναι και ας έχει άλλη πιο κοντά..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 29-03-20 στις 20:59.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  11. #101
    Εγγραφή
    22-03-2020
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Κατάλαβα παιδιά και ευχαριστώ για την ανταπόκριση! Νομίζω αρχικά ένα τηλέφωνο στην τεχνική υποστήριξη πρέπει να γίνει και από εκεί και πέρα να δω τι θα μου πουν και αυτοί!

  12. #102
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.973
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 29-03-20 στις 21:17.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  13. #103
    Εγγραφή
    15-02-2009
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    167
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17085/1024
    ISP
    CYTA
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ
    Router
    Pirelli Discus Voip AG
    SNR / Attn
    6db(dB) / 19,7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ρε φίλε είναι ίσως πιο καλό απο εκεί που είσαι να πάρεις στο 13800 και να τους κάνεις κι εσύ τα παράπονά σου...Αλλά δυστυχώς τα αυτιά τους δεν ιδρώνουν με τίποτα!!! Απαράδεκτη κατάσταση κι άλλη μια νύχτα κορωναιού!!!
    Παραθέτω το ΧΑΛΙ τους σε μέτρηση μόλις 22:27 οπου και στην ΕΛΛΆΔΑ έχουν ping από 17-20 στα 60 φεύγα!!!
    https://www.speedtest.net/result/9204946049
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος gkostass : 29-03-20 στις 22:33.

  14. #104
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.973
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gkostass Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε φίλε είναι ίσως πιο καλό απο εκεί που είσαι να πάρεις στο 13800 και να τους κάνεις κι εσύ τα παράπονά σου...Αλλά δυστυχώς τα αυτιά τους δεν ιδρώνουν με τίποτα!!! Απαράδεκτη κατάσταση κι άλλη μια νύχτα κορωναιού!!!
    Παραθέτω το ΧΑΛΙ τους σε μέτρηση μόλις 22:27 οπου και στην ΕΛΛΆΔΑ έχουν ping από 17-20 στα 60 φεύγα!!!
    https://www.speedtest.net/result/9204946049
    Ακόμα:
    https://www.speedtest.net/result/9205236320.png
    https://www.speedtest.net/result/9205245155.png

    Σήμερα πάντως άρχισε και ξέφευγε και το ping, τις άλλες ημέρες ήταν απλά πεσμένη η ταχύτητα..
    Γενικά μιας και δεν το δουλεύω και πάρα πολύ το ίντερνετ, περισσότερο browsing, δεν κατεβάζω συχνά η κάνω κάτι που να με ενοχλεί τόσο πολύ, μόνο προχτές που ήθελα να μιλήσω με Καναδά δεν μπορούσα & δεν μίλησα τλκ.. Προσπαθώ να δείχνω κατανόηση λόγω της κατάστασης που υπάρχει γιαυτό δεν έχω πάρει.. Αλλά και να τους το πεις σιγά μην καταλάβουν τι λες για τη διασύνδεση τα παιδιά στην εξυπηρέτηση.. Θα σου αρχίσουν για ρούτερ,φίλτρα,σπλίττερ,βλάβες γραμμής κλπ κλπ.. Και επειδή έχω βάλει κ σνρ6 στη γραμμή, μπορεί να τραβήξουν κ κανα ρεσετ στο προφίλ και θα πρέπει να παίρνω ξανά μετά για το βάλουν ξανά.. Άλλη ιστορία αυτό..
    Anyway, δεν θα χρησιμοποιώ για πολύ ακόμα αυτή τη γραμμή, είναι τύπου backup σε άλλο χώρο..
    Πάντως δεν είναι και η καλύτερη κατάσταση αυτό που γίνεται με τη διασύνδεση του εξωτερικού.. Αν γενικά συνεχιστεί πάντως αυτή η κατάσταση θα αναγκαστώ να πάρω.. Θα το κοιτάξω ξανά μετά από κάποιες ημέρες..
    Κάτι ακόμα, το cyta στο προφίλ να υποθέσω έχει μείνει από παλιά Η αφορά άλλη γραμμή; Btw εσύ βλέπω έχεις και με Ελλάδα θέμα ε;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 30-03-20 στις 03:22.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  15. #105
    Εγγραφή
    29-09-2009
    Περιοχή
    C:/Temp
    Μηνύματα
    1.077
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson TG 585 v8
    Path Level
    Fastpath
    Παραθετω το εξης 24ωρο Plot Που εκανα προ αρκετων ημερων.

    Wind VDSL 50/5 Περιοχη επταπυργίου Θεσ/νικης.
    Click2zoom οσοι ενδιαφερεστε για Min/max/avg κλπ....

    Εδω μιλαμε για όνειρο, μια ζωγραφιά:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  XNOGJGK.jpg 
Εμφανίσεις:  31 
Μέγεθος:  121,6 KB 
ID: 213131

    Φαινονται ξεκαθαρα οι ωρες αιχμης στο δικτυό τους.
    Προσωπικα, θα παρω ποδι απο Wind μετα απο αρκετες καταγγελιες.
    Δεν γινεται να σου πουλανε 50Mbit και με προσχημα τον τεραστιο φορτο να εχεις προβλημα σε gaming, browsing, streaming +τηλεφωνο με delay και προβληματα στον ηχο.
    Ενταξει, κορονοιος και καραντινα, αλλα η γραμμη μου ειναι 50/5 και ΟΧΙ ο,τι περισσεψει... δεν ειδα να μου ηρθε λογαριασμος στα 2/3 του παγιου ή 1/3 ... ΟΛΟΚΛΗΡΟΣ ΗΡΘΕ και θα εξακολουθει να ερχεται.

Σελ. 7 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 256789 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας