Σελ. 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 74
  1. #16
    Εγγραφή
    10-10-2018
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    766
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29.8(dB) / 3.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Επικοινώνησα μέσω chat με την Forthnet, αλλά μου είπαν ότι η δωρεάν τηλεόραση, αφορά ΜΟΝΟ αυτούς που έχουν ήδη κάποιο πακέτο τηλεόρασης και όχι όλους τους συνδρομητές.

  2. #17
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.687
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVDLover75 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επικοινώνησα μέσω chat με την Forthnet, αλλά μου είπαν ότι η δωρεάν τηλεόραση, αφορά ΜΟΝΟ αυτούς που έχουν ήδη κάποιο πακέτο τηλεόρασης και όχι όλους τους συνδρομητές.
    Λογικό, αν δεν έχεις δέκτη πως θα δεις ?
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  3. #18
    Εγγραφή
    01-04-2004
    Μηνύματα
    443
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    ZXHN H108N V2.5
    Path Level
    Interleaved
    Φίλε μου,αν άρχιζαν να μοιράζουν δορυφορικά πιάτα και αποκωδικοποιητές δωρεάν, τότε μάλλον θα ερχόταν η συντέλεια του κόσμου.

  4. #19
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Μπορεί όμως να το δώσει μέσω NovaGo αν ήθελε

  5. #20
    Εγγραφή
    10-10-2018
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    766
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29.8(dB) / 3.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λογικό, αν δεν έχεις δέκτη πως θα δεις ?
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από snips Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε μου,αν άρχιζαν να μοιράζουν δορυφορικά πιάτα και αποκωδικοποιητές δωρεάν, τότε μάλλον θα ερχόταν η συντέλεια του κόσμου.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορεί όμως να το δώσει μέσω NovaGo αν ήθελε
    Συμφωνώ με όλους σας Απλά έλεγαν μήπως έδιναν μέσω internet έστω και με χαμηλή ανάλυση όπως έκανε πρόσφατα η Cosmote

  6. #21
    Εγγραφή
    24-07-2006
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    634
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10996/109957 kbps
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    ZTE H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVDLover75 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνώ με όλους σας Απλά έλεγαν μήπως έδιναν μέσω internet έστω και με χαμηλή ανάλυση όπως έκανε πρόσφατα η Cosmote
    Η ανακοίνωση κάνει λόγο για διάθεση μεσώ Nova Go πάντως. Απλά είναι από την Παρασκευή διαθέσιμο.
    But for chips and for freedom
    I could die

    NOMBRE D'OR JEWELRY

  7. #22
    Εγγραφή
    31-07-2012
    Περιοχή
    Χαλάνδρι Αττικής
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    34
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Nova
    Καλά ας δώσει πρώτα σωστά αυτά που προβλέπονται στο συμβόλαιο που έχουμε και μετά τα υπόλοιπα. Η θεωρητικά 100αρα γραμμή, το απόγευμα γίνεται κακής ποιότητας 4αρα. Ουσιαστικά το internet καθίσταται άχρηστο. Για να μην μιλήσω για τις πολλές αποσυνδέσεις της voip τηλεφωνίας καθ' όλη τη διάρκεια της ημέρας...

  8. #23
    Εγγραφή
    10-10-2018
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    766
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29.8(dB) / 3.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Projectoras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά ας δώσει πρώτα σωστά αυτά που προβλέπονται στο συμβόλαιο που έχουμε και μετά τα υπόλοιπα. Η θεωρητικά 100αρα γραμμή, το απόγευμα γίνεται κακής ποιότητας 4αρα. Ουσιαστικά το internet καθίσταται άχρηστο. Για να μην μιλήσω για τις πολλές αποσυνδέσεις της voip τηλεφωνίας καθ' όλη τη διάρκεια της ημέρας...
    Εγώ με την 50άρα δεν έχω μέχρι στιγμής κάποιο πρόβλημα, αλλά όντως υπάρχει πρόβλημα με την τηλεφωνία αυτές τις μέρες. Μου έχει τύχει και εμένα ουκ ολίγες φορές

  9. #24
    Εγγραφή
    09-04-2011
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    867
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    ↓ 220,0 ↑ 22,0
    ISP
    Cosmote
    Router
    FRITZ! Mesh
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από djvaga Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα απεριόριστα κινητά από σταθερό ισχύουν και στα προγράμματα 3play Sat; Ευχαριστώ.
    Ναι ! Για το διάστημα 20/3-20/4
    FRITZ! Mesh Set [FRITZ!Box 7530 & FRITZ!Repeater 1200] * MacBook Air M1 * iPhone 12 * Huawei E3372h-153 LTE USB Stick * Gigaset E370 & C620 DECT Phones

  10. #25
    Εγγραφή
    14-10-2008
    Μηνύματα
    185
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    Forthnet - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Ρε παιδιά ειλικρινά μου κάνει εντύπωση, μετράτε την γραμμή ακόμα σπο Speedtest εφαρμογές και σελίδες; Που στη τελική το καθ' ένα test βγάζει το δικό του αποτέλεσμα; Όλοι μα όλοι βλέπουν μια ταχύτητα τελείως κουκουρούκου, φρικαρουν και ΔΕΝ μπαίνουν στο κόπο να μπουν στο Router τους να δουν την ταχύτητα που κουμπωνει και μετά να κατεβάσουν αρχεία και έτσι να δουν την πραγματική τους ταχύτητα. Συγνώμη...Όλα αυτά τα λέω με πολλή αγάπη.

    FYI: Καλό θα είναι όλος αυτός ο έλεγχος να γίνεται με κλειστό το WiFi απο το Router, με σύνδεση μέσω ethernet και φυσικά το Router στη κεντρική πρίζα για να περιοριστούν οι απώλειες σε οριζόντια καλωδίωση

    Κλείνω... Αφού μένουμε στο σπίτι, αυτές τις μέρες, ας το κάνουμε σωστά το κράξιμο.

  11. #26
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pandisworld Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδιά ειλικρινά μου κάνει εντύπωση, μετράτε την γραμμή ακόμα σπο Speedtest εφαρμογές και σελίδες; Που στη τελική το καθ' ένα test βγάζει το δικό του αποτέλεσμα; Όλοι μα όλοι βλέπουν μια ταχύτητα τελείως κουκουρούκου, φρικαρουν και ΔΕΝ μπαίνουν στο κόπο να μπουν στο Router τους να δουν την ταχύτητα που κουμπωνει και μετά να κατεβάσουν αρχεία και έτσι να δουν την πραγματική τους ταχύτητα. Συγνώμη...Όλα αυτά τα λέω με πολλή αγάπη.

    FYI: Καλό θα είναι όλος αυτός ο έλεγχος να γίνεται με κλειστό το WiFi απο το Router, με σύνδεση μέσω ethernet και φυσικά το Router στη κεντρική πρίζα για να περιοριστούν οι απώλειες σε οριζόντια καλωδίωση

    Κλείνω... Αφού μένουμε στο σπίτι, αυτές τις μέρες, ας το κάνουμε σωστά το κράξιμο.
    Παίρνεις μία καλή και γρήγορη εικόνα για την γραμμή. Δηλαδή αν ξαφνικά το speedtest γράφει 2Mbps όπως στην περίπτωσή μου, αντί για ~13 που γράφει πάντα καταλαβαίνεις ότι υπάρχει πρόβλημα.

    Αλλά γενικότερα ναι, έχεις δίκιο. Μόνο με download από server που ξέρεις ότι δεν μασάει βλέπεις την ταχύτητά σου σίγουρα.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  12. #27
    Εγγραφή
    23-08-2005
    Περιοχή
    ILION
    Μηνύματα
    3.498
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    232000/33000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pandisworld Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδιά ειλικρινά μου κάνει εντύπωση, μετράτε την γραμμή ακόμα σπο Speedtest εφαρμογές και σελίδες; Που στη τελική το καθ' ένα test βγάζει το δικό του αποτέλεσμα; Όλοι μα όλοι βλέπουν μια ταχύτητα τελείως κουκουρούκου, φρικαρουν και ΔΕΝ μπαίνουν στο κόπο να μπουν στο Router τους να δουν την ταχύτητα που κουμπωνει και μετά να κατεβάσουν αρχεία και έτσι να δουν την πραγματική τους ταχύτητα. Συγνώμη...Όλα αυτά τα λέω με πολλή αγάπη.

    FYI: Καλό θα είναι όλος αυτός ο έλεγχος να γίνεται με κλειστό το WiFi απο το Router, με σύνδεση μέσω ethernet και φυσικά το Router στη κεντρική πρίζα για να περιοριστούν οι απώλειες σε οριζόντια καλωδίωση

    Κλείνω... Αφού μένουμε στο σπίτι, αυτές τις μέρες, ας το κάνουμε σωστά το κράξιμο.
    Παλαιότερα ήταν γεγονός ότι αυτά τα εργαλεία δε μετράγαν καλά την ταχύτητα και λέγαμε μπες στο ftp.otenet.gr και κατέβασε.
    Από τη στιγμή όμως που όλα αυτά τα εργαλεία έχουν αποκτήσει σοβαρούς server παντού ( ενδεικτικά αναφέρω Cosmote, Vodafone, GRNET) και υποστηρίζουν multiple + single connections η αξιοπιστία τους έχει ανέβει κατακόρυφα. Επιπλέον δε σου δείνουν μια ξερή ταχύτητα αλλά σου μετράνε και το ping. Οπότε είναι μια πρώτη ένδειξη της γραμμής η οποία αν χρησιμοποιείς και τον κατάλληλο server στο 99% των περιπτώσεων είναι και σωστή. Επιπλέον σου δίνουν ευκολία στην επιλογή σερβερ και έτσι μπορείς γρήγορα να δεις τι ταχυτητα έχεις με διάφορους προορισμους (Ελλάδα, Ευρώπη,ΗΠΑ κλπ). Αν δεις ότι έχεις χαμηλή ταχύτητα η υψηλό Ping μπορείς να κάνεις περαιτέρω τεστ με FTP και ότι άλλο θέλεις.
    Κατα τα άλλα περιμένουμε και τη Wind..

  13. #28
    Εγγραφή
    11-07-2016
    Περιοχή
    Πετρούπολη Αττικής
    Μηνύματα
    120
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    5420/770
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    cosmote
    Path Level
    Fastpath
    Παιδιά, επειδή έκανα πρόσφατα συμβόλαιο με τη Forthnet και επειδή μου την έχει δώσει στα νεύρα (έχω 100άρα και κάθε 7 το απόγευμα με 1 το βράδυ, Πετρούπολη, καφάο στα απέναντι από το σπίτι), υπάρχει τρόπος να φύγω χωρίς να πληρώσω το πέναλτυ ?
    Η 100άρα έχει γίνει χειρότερη από την 24άρα που είχα. Συγκεκριμένα μου δίνει στο speedtest: ping 50ms +, down 12Mbps & Up 9Mbps. Στο game μέσα το latency από 57ms έχει πάει στα 230.Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot (179).png 
Εμφανίσεις:  3 
Μέγεθος:  31,8 KB 
ID: 212737

  14. #29
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.764
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath
    Έστω ότι υπάρχει τρόπος και το κάνουν πολλοί, μιας και θα διαδωθεί, δεν θα μπουκώσει ο πάροχος στο οποίο θα πάτε?

  15. #30
    Εγγραφή
    11-07-2016
    Περιοχή
    Πετρούπολη Αττικής
    Μηνύματα
    120
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    5420/770
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    cosmote
    Path Level
    Fastpath
    Όχι φίλε, ο μεγαλύτερος πάροχος στην Ελλάδα αυτή τη στιγμή δεν είναι μπουκωμένος. Επίσης, φίλος που παίζει το game μαζί μου από Κολωνάκι με ADSL της Vodafone βγάζει latency 57ms και εγώ με 100άρα VDSL από καφάο, βγάζω 230+ms. Έχω επικοινωνήσει με πολλούς από Αττική και αυτό το χάλι δεν υπάρχει.

    Υπάρχει τρόπος να φύγω χωρίς πέναλτυ ?

    Όποιος θέλει μπορεί να μου στείλει και pm.

Σελ. 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας