Σελ. 6 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 45678 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 76-90 από 119
  1. #76
    Εγγραφή
    26-04-2006
    Περιοχή
    AS3329
    Μηνύματα
    1.647
    Downloads
    9
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Καταστάσεις κρίσης - προέχει η ομαλη λειτουργεια δικτυων και οχι η διασκέδαση.

    Τα χειρότερα έρχονται, ειμαστε ακομα στην αρχή .
    Αν οντως μένουμε σπίτι, ας κανουμε χρηση της σταθερής συνδεσης, και όχι το κινητό .

    Το μόνο που δέχομαι ειναι οτι κάποιοι δεν εχουν σταθερό και βασίζονται στο κινητό .
    Ερώτηση : οι ανάγκες επικοινωνίας τους , αυξήθηκαν τωρα που ειναι - λεμε τωρα- πιστοί στην καραντίνα και μενουν στο σπίτι ?
    Τους κάλυπτε η παροχή που ήδη είχαν ? Η απλά θέλουμε 15G επειδή βαριόμαστε στο σπίτι και θέλουμε να χαζέψουμε στο ιντερνετ?
    H σπασαμε την καραντίνα και κυκλοφορουμε σε χωριά και νησιά ?

    Διαβάζοντας πάντως τα περισσοτερα σχολια εδω μεσα για το "θελουμε δωρο στην κινητη" , έχουν μια ωραιότατη VDSL2 συνδεση στo user info.

  2. #77
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostaskep Εμφάνιση μηνυμάτων
    οχι είναι η χειρότερη μες το σύνταγμα προ κοροναιου είχα 100 mbps ταχύτητα με cosmote και η pout@n@fon ειχε 30 φαντασου τι θα γινόταν αν έδινε και δωρεάν μβ
    3 είναι τα δίκτυα κινητής. Αλλά δεν θα το κάνουμε VS εδω ποιός έχει τη μεγαλύτερη ταχύτητα, εξάλλου υποδομές δεν είναι μόνο η χωρητικότητα.

  3. #78
    Εγγραφή
    05-06-2017
    Μηνύματα
    1.081
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    TP-Link Archer VR600
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από valen_gr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταστάσεις κρίσης - προέχει η ομαλη λειτουργεια δικτυων και οχι η διασκέδαση.

    Τα χειρότερα έρχονται, ειμαστε ακομα στην αρχή .
    Αν οντως μένουμε σπίτι, ας κανουμε χρηση της σταθερής συνδεσης, και όχι το κινητό .

    Το μόνο που δέχομαι ειναι οτι κάποιοι δεν εχουν σταθερό και βασίζονται στο κινητό .
    Ερώτηση : οι ανάγκες επικοινωνίας τους , αυξήθηκαν τωρα που ειναι - λεμε τωρα- πιστοί στην καραντίνα και μενουν στο σπίτι ?
    Τους κάλυπτε η παροχή που ήδη είχαν ? Η απλά θέλουμε 15G επειδή βαριόμαστε στο σπίτι και θέλουμε να χαζέψουμε στο ιντερνετ?
    H σπασαμε την καραντίνα και κυκλοφορουμε σε χωριά και νησιά ?

    Διαβάζοντας πάντως τα περισσοτερα σχολια εδω μεσα για το "θελουμε δωρο στην κινητη" , έχουν μια ωραιότατη VDSL2 συνδεση στo user info.
    +1
    Άν δώσει 15GB πιο πολύ θα ωθήσει άτομα στο να βγουν έξω, και όχι μόνο αυτό αλλά θα επηρεάσει και την εμπειρία αυτουνού που ακριβοπληρώνει τα diamond συμβόλαια των business για να έχει αξιοπρεπή κινητή σύνδεση που την χρειάζεται για την δουλειά του

  4. #79
    Εγγραφή
    27-06-2007
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    2.947
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12608/883
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZXHN H208N
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Black3539 Εμφάνιση μηνυμάτων
    +1
    Άν δώσει 15GB πιο πολύ θα ωθήσει άτομα στο να βγουν έξω, και όχι μόνο αυτό αλλά θα επηρεάσει και την εμπειρία αυτουνού που ακριβοπληρώνει τα diamond συμβόλαια των business για να έχει αξιοπρεπή κινητή σύνδεση που την χρειάζεται για την δουλειά του
    Ας φρόντιζε να εκανε αναβαθμίσεις ώστε να μην επηρεάζονταν τα diamond συμβόλαια.

    Συνεχίζει να σφυρίζει αδιάφορα. Έτσι θα σφυριξουμε και εμείς όταν μας παρακαλάνε να μην φύγουμε..

    Η vf έχει βγει εκτός ανταγωνισμού εδώ και καιρό και δεν χάνει ευκαιρία να το αποδικνύει το τελευταίο διάστημα με τη στάση της.

  5. #80
    Εγγραφή
    01-11-2003
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.645
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    FritzBox 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από guzel Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας φρόντιζε να εκανε αναβαθμίσεις ώστε να μην επηρεάζονταν τα diamond συμβόλαια.

    Συνεχίζει να σφυρίζει αδιάφορα. Έτσι θα σφυριξουμε και εμείς όταν μας παρακαλάνε να μην φύγουμε..

    Η vf έχει βγει εκτός ανταγωνισμού εδώ και καιρό και δεν χάνει ευκαιρία να το αποδικνύει το τελευταίο διάστημα με τη στάση της.
    Νομίζω έχουμε χάσει το νόημα εντελώς.

    Ο επαγγέλματιας που έχει ανάγκη να δουλέψει από το σπίτι και δεν έχει σταθερό μπορεί να πάρει τα πρόσθετα πακέτα με 50% έκπτωση για τους 3 μήνες. Στην χειρότερη περίπτωση είναι 9 ευρώ τα 40 GB.

    Εσυ υποστηρίζεις ότι ο επαγγελματίας που έχει ανάγκη θα σωθεί με 15 GB τον πρώτο μήνα;;;;;;;

    Μάλλον έχει απογοητεύσει τους torrentακίδες που περίμεναν δωρεάν να κατεβάσουν.

    Όποτε εγώ αν έχω Wind θα πάω με την προσφορά της Wind. Αν έχω Cosmote και Vodafone θα πάω με αυτό που έχω. Δεν μπορώ να επιλέξω.

    Από την άλλη ο επαγγελματίας που θα σέρνεται επειδή κατεβάζουν torrents τα wu (αν θυμάμαι καλά έχω δει screenshots) θα κρίνει διαφορετικά.

    Τέλος για τις αναβαθμίσεις, πριν 2 μήνες τελείωσε η αλλαγή όλου του ράδιο δικτύου με νέο, για αυτό μπορεί και δίνει μόνιμα και όχι με προφορά έως και 80Gb.
    mac rulez

  6. #81
    Εγγραφή
    27-06-2007
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    2.947
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12608/883
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZXHN H208N
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ATG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω έχουμε χάσει το νόημα εντελώς.

    Ο επαγγέλματιας που έχει ανάγκη να δουλέψει από το σπίτι και δεν έχει σταθερό μπορεί να πάρει τα πρόσθετα πακέτα με 50% έκπτωση για τους 3 μήνες. Στην χειρότερη περίπτωση είναι 9 ευρώ τα 40 GB.

    Εσυ υποστηρίζεις ότι ο επαγγελματίας που έχει ανάγκη θα σωθεί με 15 GB τον πρώτο μήνα;;;;;;;

    Μάλλον έχει απογοητεύσει τους torrentακίδες που περίμεναν δωρεάν να κατεβάσουν.

    Όποτε εγώ αν έχω Wind θα πάω με την προσφορά της Wind. Αν έχω Cosmote και Vodafone θα πάω με αυτό που έχω. Δεν μπορώ να επιλέξω.

    Από την άλλη ο επαγγελματίας που θα σέρνεται επειδή κατεβάζουν torrents τα wu (αν θυμάμαι καλά έχω δει screenshots) θα κρίνει διαφορετικά.

    Τέλος για τις αναβαθμίσεις, πριν 2 μήνες τελείωσε η αλλαγή όλου του ράδιο δικτύου με νέο, για αυτό μπορεί και δίνει μόνιμα και όχι με προφορά έως και 80Gb.
    Πώς φαίνεται ο άνθρωπος που δεν έχει σχέση με την αγορά.

    Όλοι οι συνάδελφοι μου δουλεύουν με VoIP στο τηλέφωνο τους από το σπιτι. Με τις adsl και το upload άντε να συνενοηθεις. Γιατί πρέπει να αγοράσουν πακέτο όταν άλλοι πάροχοι το δίνουν δωρεάν;

    Μας κρέμασε η Vodafone όπως κάνει πάντα. Αυτή τη φορά θα τη κρεμάσουμε και εμείς όμως

  7. #82
    Εγγραφή
    01-11-2003
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.645
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    FritzBox 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από guzel Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πώς φαίνεται ο άνθρωπος που δεν έχει σχέση με την αγορά.

    Όλοι οι συνάδελφοι μου δουλεύουν με VoIP στο τηλέφωνο τους από το σπιτι. Με τις adsl και το upload άντε να συνενοηθεις. Γιατί πρέπει να αγοράσουν πακέτο όταν άλλοι πάροχοι το δίνουν δωρεάν;

    Μας κρέμασε η Vodafone όπως κάνει πάντα. Αυτή τη φορά θα τη κρεμάσουμε και εμείς όμως

    Ε αν σου φτάσουν τα 15 για ένα μήνα, οκ.
    Διαφορετικά θα τα πληρώσεις πολλαπλάσια τους επόμενους 2 ή αν σου τελειώσουν μέσα στο μήνα.

    Επίσης αν έχεις upload κατω απο 112 στο adsl, μαλλον εχεις βλαβη και πρεπει να το δηλωσεις.
    mac rulez

  8. #83
    Εγγραφή
    27-06-2007
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    2.947
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12608/883
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZXHN H208N
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ATG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ε αν σου φτάσουν τα 15 για ένα μήνα, οκ.
    Διαφορετικά θα τα πληρώσεις πολλαπλάσια τους επόμενους 2 ή αν σου τελειώσουν μέσα στο μήνα.

    Επίσης αν έχεις upload κατω απο 112 στο adsl, μαλλον εχεις βλαβη και πρεπει να το δηλωσεις.
    Μια χαρά είναι τα 15gb για VoIP

    Δλδ αν μιλάς στο τηλέφωνο δε θα μπορείς να κάνεις attach ένα αρχείο... μάλιστα. Τι ακούμε πρωί πρωί

  9. #84
    Εγγραφή
    05-06-2017
    Μηνύματα
    1.081
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    TP-Link Archer VR600
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από guzel Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πώς φαίνεται ο άνθρωπος που δεν έχει σχέση με την αγορά.

    Όλοι οι συνάδελφοι μου δουλεύουν με VoIP στο τηλέφωνο τους από το σπιτι. Με τις adsl και το upload άντε να συνενοηθεις. Γιατί πρέπει να αγοράσουν πακέτο όταν άλλοι πάροχοι το δίνουν δωρεάν;

    Μας κρέμασε η Vodafone όπως κάνει πάντα. Αυτή τη φορά θα τη κρεμάσουμε και εμείς όμως
    Αν οι συνάδελφοι σου δουλεύουν μόνο με VoIP μια χαρά φτάνουν τα 1024kbps σε σύγκριση με τα 96-128Kbps που θα χρειαστεί.
    Μήπως κιόλας επιτέλους είναι η στιγμή να περνάμε στην εποχή του VDSL όπου αυτό είναι πιθανό; ειδικά αν έχει να κάνει και με δουλειά...Τα δεδομένα κινητής ιδιαίτερα όταν είναι και δώρο, είναι ότι πιο αναξιόπιστο υπάρχει με υψηλό latency και χαμηλές ταχύτητες (πιο χαμηλές απο ADSL)

  10. #85
    Εγγραφή
    01-11-2003
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.645
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    FritzBox 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από guzel Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια χαρά είναι τα 15gb για VoIP

    Δλδ αν μιλάς στο τηλέφωνο δε θα μπορείς να κάνεις attach ένα αρχείο... μάλιστα. Τι ακούμε πρωί πρωί
    Επειδή με έχεις μπερδέψει. Έχεις μεγάλη χρήση όποτε δε φτάνουν τα 15 ή μικρή όποτε δεν έχεις θέμα με το upload?

    Εγώ πάντως με VoIP στο σπιτι, VoWiFi στα κινητα, δεν καταναλωνω τιποτα απο κινητη.
    mac rulez

  11. #86
    Εγγραφή
    27-06-2007
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    2.947
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12608/883
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZXHN H208N
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Black3539 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν οι συνάδελφοι σου δουλεύουν μόνο με VoIP μια χαρά φτάνουν τα 1024kbps σε σύγκριση με τα 96-128Kbps που θα χρειαστεί.
    Μήπως κιόλας επιτέλους είναι η στιγμή να περνάμε στην εποχή του VDSL όπου αυτό είναι πιθανό; ειδικά αν έχει να κάνει και με δουλειά...Τα δεδομένα κινητής ιδιαίτερα όταν είναι και δώρο, είναι ότι πιο αναξιόπιστο υπάρχει με υψηλό latency και χαμηλές ταχύτητες (πιο χαμηλές απο ADSL)
    Ναι ξέραμε για τον κορονοιο και έπρεπε να είχαμε δεδομένο ότι θα δουλεύουμε από το σπίτι ώστε να παραγγελναμε μισθωμένες. Τώρα σοβαρά μιλάς;

    Τα 1024 δεν επαρκούν για VoIP όταν χρειάζεται να κάνεις και άλλα πράγματα ταυτόχρονα.

    Όσοι όμως τυχεροί είχαν cosmote ξεπέρασαν αυτό το εμπόδιο και έχουν άψογη φωνή μέσω data στο VoIP και τα 15 gb τα χρησιμοποιουν εκεί. Οπότε αφήστε τις χαζομάρες ότι αφού μένουμε σπίτι δεν τα χρειαζόμαστε

  12. #87
    Εγγραφή
    06-12-2010
    Περιοχή
    thematrix
    Μηνύματα
    126
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Οι της βονταφον ειναι οπως οι φιλελε. Δικαιολογούν τα πάντα όλα πουλώντας τρέλα.

  13. #88
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ATG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τέλος για τις αναβαθμίσεις, πριν 2 μήνες τελείωσε η αλλαγή όλου του ράδιο δικτύου με νέο, για αυτό μπορεί και δίνει μόνιμα και όχι με προφορά έως και 80Gb.
    με τι ταχύτητες;

  14. #89
    Εγγραφή
    01-11-2003
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.645
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    FritzBox 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefanos1999 Εμφάνιση μηνυμάτων
    με τι ταχύτητες;
    Ταχύτητες δεν ξέρω αλλά με την υπάρχουσα πολιτική κάνω τη δουλειά μου. Σε καμία περίπτωση δεν νομίζω ότι το KPI ειναι στα 300.
    mac rulez

  15. #90
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ATG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ταχύτητες δεν ξέρω αλλά με την υπάρχουσα πολιτική κάνω τη δουλειά μου. Σε καμία περίπτωση δεν νομίζω ότι το KPI ειναι στα 300.
    έχω βάσιμες υποψίες ότι ούτε στα 30 δεν είναι.

Σελ. 6 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 45678 ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας