Εμφάνιση 1-8 από 8
  1. #1
    Εγγραφή
    05-12-2013
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλησπερα σε ολους , εχω ενα προβλημα που με ταλαιπωρει πολυ καιρο τωρα και ελπιζω να με βοηθησετε.
    Ολοι φανταζομαι θυμαστε το μικρο ταμπλετακι που ειχε βγαλει η multirama , το NB HT X-Press book . E λοιπον το εχω στειλει εδω και 6 μηνες για ανακτηση αρχειων σε μια απο τις καλυτερες εταιριες ανακτησης δεδομενων αλλα δεν μπορουν να κανουν τιποτα γιατι λειπει το αυτοκολλητο απο τον σκληρο δισκο . Οσο και να εψαξα δεν βρηκα τιποτα αξιολογο , και στα multirama απευθυνθηκα αλλα και παλι τιποτα. Μηπως μπορειτε να μου πειτε που θα βρω αυτην τη πληροφορια?Ειναι ζωτικης σημασιας για μενα να ανακτησω εκεινα τα αρχεια. Ευχαριστω πολυ.

  2. #2
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.753
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xristina24k Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα σε ολους , εχω ενα προβλημα που με ταλαιπωρει πολυ καιρο τωρα και ελπιζω να με βοηθησετε.
    Ολοι φανταζομαι θυμαστε το μικρο ταμπλετακι που ειχε βγαλει η multirama , το NB HT X-Press book . E λοιπον το εχω στειλει εδω και 6 μηνες για ανακτηση αρχειων σε μια απο τις καλυτερες εταιριες ανακτησης δεδομενων αλλα δεν μπορουν να κανουν τιποτα γιατι λειπει το αυτοκολλητο απο τον σκληρο δισκο . Οσο και να εψαξα δεν βρηκα τιποτα αξιολογο , και στα multirama απευθυνθηκα αλλα και παλι τιποτα. Μηπως μπορειτε να μου πειτε που θα βρω αυτην τη πληροφορια?Ειναι ζωτικης σημασιας για μενα να ανακτησω εκεινα τα αρχεια. Ευχαριστω πολυ.
    Αν ειναι οπως λες απο τις καλυτερες εταιριες.... τι το θελουν το αυτοκολλητο? για να βρουν τι δισκο φοραει?

    Και βαζει εσενα σαν πελατη , να ψαξεις?

    Μαλιστα.......
    The gr81 .

  3. #3
    Εγγραφή
    14-11-2009
    Μηνύματα
    2.006
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    SNR / Attn
    14.2(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ποιο θες το serial number αν ναι δοκίμασε το hdsentinel ή το aida64
    κάποιο απο αυτά σίγουρα θα κάνει δουλειά.
    ἀναφαίρετον ὅπλον ἡ ἀρετή

  4. #4
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.753
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xaris2335 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιο θες το serial number αν ναι δοκίμασε το hdsentinel ή το aida64
    κάποιο απο αυτά σίγουρα θα κάνει δουλειά.
    Μαλλον δεν καταλαβες.... ΔΕΝ τον εχει τον δισκο .!!! Τον εχει η εταιρεια ανακτησης δεδομενων.!!!
    The gr81 .

  5. #5
    Εγγραφή
    05-12-2013
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλησπέρα σε όλους ,



    Μήπως έχει κανεις το ιδιο ταμπλετακι που ταλαιπωρεί έμενα ( ενα μικρο ταμπλετακι που ειχε βγαλει η multirama , το NB HT X-Press book , 10 χρονια πριν !!! )να μου βγαλει μια φωτο τον σκληρό δισκο με αυτό το περιζήτητο αυτοκόλλητο του σκληρού δίσκου , μηπως και γινει η δουλειά μου ?



    Σας ευχαριστώ .

  6. #6
    Εγγραφή
    29-03-2005
    Μηνύματα
    2.328
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Όπως σωστά σου λέει ο griniaris στο ποστ #2, αυτά δεν τα κάνει καμιά εταιρεία που είναι σοβαρή.
    Καλύτερα θα ήταν να το πας σε άλλη εταιρεία που ξέρει τι να κάνει.
    Από αυτά που έψαξα στο ιντερνετ για το τάμπλετ, εχει 160 GB SATA Ι δίσκο.
    Δεν χρειάζεται κανένα "αυτοκόλλητο" για να κάνεις ανάκτηση δεδομένων (αν μπορεί να γίνει ακόμα), εκτός αν δεν μπορούν να κάνουν και σου λένε ...

    Υ.Γ.
    Καλύτερη εταιρεία ανάκτησης δεδομένων, δεν υπάρχει.

  7. #7
    Εγγραφή
    16-01-2008
    Περιοχή
    Dublin
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    946
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    ISP
    UPC
    Ελπίζω κάτι να έχει χαθεί στη μετάφραση εδώ. Αυτοκολλητάκι για να κάνεις ανάκτηση δεδομένων?
    Υπογραφή

  8. #8
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.444
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Crosswind Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ελπίζω κάτι να έχει χαθεί στη μετάφραση εδώ. Αυτοκολλητάκι για να κάνεις ανάκτηση δεδομένων?
    Το πιο πιθανό σενάριο, είναι να το χρειάζονται για να δουν ποιο μοντέλο δίσκου είναι και να ψάξουν σε κανά ebay να βρουν πλακέτα, μοτέρ κλπ για να κάνουν την ανάκτηση.

    Ψιλοπαπάτζα μου ακούγεται η φάση τους όπως το περιγράφει η xristina24k.

    Και μόνο που αυτοπροσδιορίζονται ως "η καλύτερη εταιρεία ανάκτησης δεδομένων", αρκεί.

    @xristina24k το ξέρω πως θα ακουστώ κλισέ, αλλά τα δεδομένα που θεωρούμε "ζωτικής σημασίας", φροντίζουμε να τα έχουμε backed up σε τουλάχιστον 3 διαφορετικά αντίγραφα και σε 3 διαφορετικά μέρη αν είναι εφικτό.

    Δεν κρατάμε δεδομένα "ζωτικής σημασίας" σε ψόφια netbooks περασμένης 10ετίας, σε usb sticks τουρμποΧ και λοιπές κινεζοφασόν μάρκες χείριστης ποιότητας, σε εξωτερικούς δίσκους που τους κουβαλάμε μαζί μας παντού και έχουν γίνει "ομελέτα" από τους διαρκείς κραδασμούς.

    Δεν στα λέω για να στο παίξω έξυπνος, ούτε για να σου κάνω χειρότερη την ατυχή στιγμή που είχες με τα δεδομένα σου.

    Σου δίνω συμβουλές για τα αυτονόητα, που εντέλει δεν είναι και τόσο αυτονόητα ή δεν ασχολείται κανείς μέχρι να την πατήσει - τουλάχιστον - 1 φορά.

    Κάνε μια μικρή επένδυση και αγόρασε αποθηκευτικά μέσα, τα οποία θα είναι αξιόπιστα και θα σε γλιτώσουν από μελλοντικές παρόμοιες συμφορές.

    Ακόμα κι αν καταφέρει η "super duper εταιρεία ανάκτησης δεδομένων" να σου σώσει τα δεδομένα, θα σου ζητήσει 3-ψήφιο αριθμό €.

    Το 3-ψήφιο αυτό ποσό, αν το επενδύσεις σε αξιόπιστα μέσα αποθήκευσης, θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο, με το σκεπτικό να το προσέχεις και να το αντικαθιστάς με νέο υλικό ανα 3-5 χρόνια.

    Το πρόβλημα της εποχής μας, έχει γίνει η διαχείριση του τεράστιου όγκου δεδομένων που μπορούμε πλέον να έχουμε στην κατοχή μας.
    Όποιος αγνοεί την έννοια του backup, ζει για τη στιγμή. Ζει επικίνδυνα. Ζει για να βιώσει την - αναπόφευκτη - απώλεια δεδομένων η οποία θα είναι αρκετά οδυνηρή στην περίπτωση που τα δεδομένα αφορούν πρόσωπα και καταστάσεις που δεν μπορούν να επιστρέψουν ξανά.
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας