Εμφάνιση 1-9 από 9
  1. #1
    Εγγραφή
    24-12-2004
    Περιοχή
    Λαμπρινή
    Μηνύματα
    415
    Downloads
    36
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Router
    AVM FRITZ 7590
    SNR / Attn
    29(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εδώ και δυο μέρες δεν μπορω να δω iptv με τη nova 100. Όταν δανείζομε τη σύνδεση του γείτονα που έχει wind όλα καλά . Επίσης όταν παίρνω το tv box στο γραφείο που έχω cosmote vdsl κανένα πρόβλημα . Μιλάω με ένα φίλο που έχει και αυτός iptv με nova σύνδεση και αυτός αντιμετωπίζει μαύρη οθόνη . Μπορεί η nova να μπλοκάρει τις συνδέσεις iptv και μπορεί να είναι αυτός λόγος διακοπής συμβολαίου ; Έχουμε τον Coronavirus έχουμε και τη nova να μας κάνει κόλπα .

  2. #2
    Εγγραφή
    20-03-2020
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Βρήκες κάποια λύση; Και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα εδώ και δύο μέρες.

  3. #3
    Εγγραφή
    24-12-2004
    Περιοχή
    Λαμπρινή
    Μηνύματα
    415
    Downloads
    36
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Router
    AVM FRITZ 7590
    SNR / Attn
    29(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Από σήμερα το πρωί λειτουργεί κανονικά .

  4. #4
    Εγγραφή
    23-02-2017
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10238/102397
    ISP
    Nova
    SNR / Attn
    15.1(dB) / 2.9(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Είχα το ίδιο πρόβλημα (Nova 100 & στο Cosmote/Vodafone 4G που δοκίμασα). Δεν διορθώθηκε οπότε έκανα sideload το apk της εφαρμογής 1.1.1.1 (android tv box).
    Το support απο την υπηρεσία μου είπε να δοκιμάσω VPN. Το WARP που έχει η εφαρμογή 1.1.1.1 είναι σαν VPN χωρίς όμως να κρύβει την IP, και δεν μειώνει την ταχύτητα/χρόνο απόκρισης.
    Όσοι έχετε android tv μπορείτε να δοκιμάσετε να περάσετε το app απο apkmirror ή να το στύσετε με κάποιο wireguard client (και σε mac/windows).

    Διαφορετικά ένα κοινό VPN θα δουλέψει κανονικά, με όποιες καθυστερήσεις προσθέσει στο buffering.

  5. #5
    Εγγραφή
    10-08-2018
    Μηνύματα
    402
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    WEB
    Δηλαδή τώρα κάθεστε και συζητάτε δημόσια πως θα δείτε πειρατικά Nova/Cosmote/Wind/Vodafone;
    Ένα κλικ χρειάζεται για να σας μπλοκάρουν το iptv και μετά θα κυνηγάτε αυτούς που πληρώνετε τις παράνομες συνδρομές για τα λεφτά σας. Μαζευτείτε!

  6. #6
    Εγγραφή
    23-02-2017
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10238/102397
    ISP
    Nova
    SNR / Attn
    15.1(dB) / 2.9(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spiderman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή τώρα κάθεστε και συζητάτε δημόσια πως θα δείτε πειρατικά Nova/Cosmote/Wind/Vodafone;
    Ένα κλικ χρειάζεται για να σας μπλοκάρουν το iptv και μετά θα κυνηγάτε αυτούς που πληρώνετε τις παράνομες συνδρομές για τα λεφτά σας. Μαζευτείτε!
    Καθώμαστε και συζητάμε για ένα πολύ συγκεκριμένο, πρόσφατο πρόβλημα με IPTV που έχει συγκεκριμένη λύση. Κανείς δεν αναφέρθηκε στο τι και πως θα δούμε κάτι.
    Προφανώς όμως όλοι χρησιμοποιούμε nowtv, tvplayer, zattoo ή άλλες αντίστοιχες, 100% νόμιμες υπηρεσίες και όχι αυτες τις παράνομες που προσφέρουν Nova, Cosmote και αλλα 500 κανάλια με 50 ευρώ το εξάμηνο.

  7. #7
    Εγγραφή
    08-09-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    201
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    SNR / Attn
    6(dB) / (dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπέρα. Κι εμένα δεν λειτουργούν οι συγκεκριμένες υπηρεσίες, και μάλιστα έχω παρατηρήσει ότι μπλοκάρονται όταν τυχαίνει να υπάρχουν αθλητικές εκπομπές ή μεταδόσεις. Έχετε παρατηρήσει κι εσείς κάτι τέτοιο?

    Επιτρέπεται το μπλοκάρισμα του περιεχομένου που θα βλέπουμε μόνο συγκεκριμένες ώρες έστω?

    Ποιες εταιρείες δεν κάνουν το ίδιο? Έχω παρατηρήσει ότι λειτουργεί κανονικά και η WIND και η Vodafone, οπότε αν δε βρεθεί λύσει θα χρειαστεί να κάνω φορητότητα....

  8. #8
    Εγγραφή
    04-09-2008
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΓΑΡΑ
    Router
    ZTE h267n
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DxL Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα. Κι εμένα δεν λειτουργούν οι συγκεκριμένες υπηρεσίες, και μάλιστα έχω παρατηρήσει ότι μπλοκάρονται όταν τυχαίνει να υπάρχουν αθλητικές εκπομπές ή μεταδόσεις. Έχετε παρατηρήσει κι εσείς κάτι τέτοιο?

    Επιτρέπεται το μπλοκάρισμα του περιεχομένου που θα βλέπουμε μόνο συγκεκριμένες ώρες έστω?

    Ποιες εταιρείες δεν κάνουν το ίδιο? Έχω παρατηρήσει ότι λειτουργεί κανονικά και η WIND και η Vodafone, οπότε αν δε βρεθεί λύσει θα χρειαστεί να κάνω φορητότητα....
    Τα ίδια και εδώ ολη μέρα λειτουργεί κανονικά την ώρα του αγώνα μαύρη οθόνη.

  9. #9
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παιδιά κάπου εδώ

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας