Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    20-03-2020
    Μηνύματα
    24
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Mr
    Εννοειται πως αν υπαρχει αλλο στα λεφτα αυτα δεχομαι ιδεες!

    Συνθηκες:

    Μοσχατο με Fiber 100 γραμμη που ηδη υπαρχει απο Wind, αλλα αλλαζει σε ΟΤΕ αμεσα.
    Ταχυτητες που πιανω τωρα ενδεικτικα απο speed test:
    PING ms14, DOWNLOAD Mbps 93.53, UPLOAD Mbps 9.36

    Η καμπινα βρισκεται στα 40 μετρα.
    Το ρουτερ βρισκεται στην ακρη του σπιτιου, για λογους προσωπικους, και το υπαρχον technicolor MediaAccess TG789vac v2 της Wind ειναι οριακα επαρκες, αλλα κοντα στο οκ, για το μοιρασμα με ασυρματη συνδεση.

    Στοχοι: Να μην κολλαει τιποτα και πουθενα εφοσον υπαρχει σημα. Τηλεορασεις, υπολογιστες κινητα και δικτυο θα παιζουν ταυτοχρονα.

    Αφου θα βγω απ τη σπηλια τας το κανω με στυλ! Θελω απαραιτητα να υπαρχει Mu Mimo, QOS της προκοπης, 35b κι αν εχει και G.fast support θα ειναι ακομα καλυτερα βεβαια.
    Δυνατοτητες τηλεφωνικου κεντρου, Vpn, συνδεσης dect τηλεφωνων αλλα και ρυθμιση ωστε να καλεις απο το κινητο μεσω του σταθερου κτλ, με ιντριγκαρουν και θα τις παλεψω εαν υπαρχουν.

    Ευχαριστω για την ενδεχομενη βοηθεια σας παιδια.
    Γιαννης

  2. #2
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.184
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jannos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εννοειται πως αν υπαρχει αλλο στα λεφτα αυτα δεχομαι ιδεες!

    Συνθηκες:

    Μοσχατο με Fiber 100 γραμμη που ηδη υπαρχει απο Wind, αλλα αλλαζει σε ΟΤΕ αμεσα.
    Ταχυτητες που πιανω τωρα ενδεικτικα απο speed test:
    PING ms14, DOWNLOAD Mbps 93.53, UPLOAD Mbps 9.36

    Η καμπινα βρισκεται στα 40 μετρα.
    Το ρουτερ βρισκεται στην ακρη του σπιτιου, για λογους προσωπικους, και το υπαρχον technicolor MediaAccess TG789vac v2 της Wind ειναι οριακα επαρκες, αλλα κοντα στο οκ, για το μοιρασμα με ασυρματη συνδεση.

    Στοχοι: Να μην κολλαει τιποτα και πουθενα εφοσον υπαρχει σημα. Τηλεορασεις, υπολογιστες κινητα και δικτυο θα παιζουν ταυτοχρονα.

    Αφου θα βγω απ τη σπηλια τας το κανω με στυλ! Θελω απαραιτητα να υπαρχει Mu Mimo, QOS της προκοπης, 35b κι αν εχει και G.fast support θα ειναι ακομα καλυτερα βεβαια.
    Δυνατοτητες τηλεφωνικου κεντρου, Vpn, συνδεσης dect τηλεφωνων αλλα και ρυθμιση ωστε να καλεις απο το κινητο μεσω του σταθερου κτλ, με ιντριγκαρουν και θα τις παλεψω εαν υπαρχουν.

    Ευχαριστω για την ενδεχομενη βοηθεια σας παιδια.
    Γιαννης
    Όλα αυτά μαζί... λίγο δύσκολο.
    Δες το fritz 7590 αν σε καλύπτει.
    Σου το προτείνω κυρίως για λόγους τηλεφωνίας.
    Διαφορετικά... ο καλύτερος τρόπος για να κάνεις σωστά όλα όσα θέλεις είναι ξεχωριστές συσκευές.
    Δηλαδή... bridge mode το ρούτερ του παρόχου, ξεχωριστό ρούτερ, ξεχωριστό pbx.
    Δες τον δικό μου εξοπλισμό που έχω στο προφίλ μου.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  3. #3
    Εγγραφή
    20-03-2020
    Μηνύματα
    24
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Mr
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όλα αυτά μαζί... λίγο δύσκολο.
    Δες το fritz 7590 αν σε καλύπτει.
    Σου το προτείνω κυρίως για λόγους τηλεφωνίας.
    Διαφορετικά... ο καλύτερος τρόπος για να κάνεις σωστά όλα όσα θέλεις είναι ξεχωριστές συσκευές.
    Δηλαδή... bridge mode το ρούτερ του παρόχου, ξεχωριστό ρούτερ, ξεχωριστό pbx.
    Δες τον δικό μου εξοπλισμό που έχω στο προφίλ μου.
    Λες να μπλεξω στην τηλεφωνια με το Asus? Με καλυπτει κσι το 7590 αλλα κατι με κανει να δισταζω.
    Υπαρχει και λυση οικονομιας, μονο για το δικτυο του σπιτιου, με ενα D Link DIR-882 που σκεφτομουν μηπως κανω και λιγη οικονομια, αλλα θα παιζει το speedport plus τελεια?

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας