Σελ. 18 από 35 ΠρώτηΠρώτη ... 81316171819202328 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 256-270 από 520
  1. #256
    Εγγραφή
    21-09-2004
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    980
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Technicolor TG788vn
    SNR / Attn
    8(dB) / 48(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xaris2335 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι κατάσταση είναι αυτή e-taleporia.gr έπρεπε να το λένε, εγώ περίμενα ότι θα ξεμπέρδευα αμέσως.
    Εντάξει, δεν έχεις άδικο εφόσον είναι η πρώτη φορά που πήγες να το χρησιμοποιήσεις και δεν μπορείς.
    Αλλά γενικά εδώ και πολύ καιρό το έχω χρησιμοποιήσει δεκάδες φορές χωρίς πρόβλημα, με έχει γλιτώσει πραγματικά από άπειρες ώρες ταλαιπωρίας.

    Κάποιο θέμα θα έχουν σήμερα.

  2. #257
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.665
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι εγώ νωρίτερα έβλεπα ένα απροσδιόριστο σφάλμα, τώρα βγαίνει αυτό:

    Συνημμένο Αρχείο 231259

    Αθάνατο ελληνικό δημόσιο! (Δοκιμή πρόσβασης στο MyHealth)
    Γιατί "αθάνατο Ελληνικό δημόσιο"; Σε πολλά μεγάλα sites συμβαίνει περιοδική διακοπή λειτουργίας για αναβαθμίσεις. Δεν είναι συνηθισμένο, αλλά γίνεται.

  3. #258
    Εγγραφή
    14-11-2009
    Μηνύματα
    2.012
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    SNR / Attn
    14.2(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Symos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εντάξει, δεν έχεις άδικο εφόσον είναι η πρώτη φορά που πήγες να το χρησιμοποιήσεις και δεν μπορείς.
    Αλλά γενικά εδώ και πολύ καιρό το έχω χρησιμοποιήσει δεκάδες φορές χωρίς πρόβλημα, με έχει γλιτώσει πραγματικά από άπειρες ώρες ταλαιπωρίας.

    Κάποιο θέμα θα έχουν σήμερα.
    Όλα ΟΚ σε ευχαριστώ και πάλι για τον χρόνο σου
    Όσοι θέλετε για το manual κοιτάξτε εδώ

    - - - Updated - - -

    Το περίεργο είναι ότι μου ζητάει τα credentials απο την Εθνική Τράπεζα να μην ανησυχώ ε
    ἀναφαίρετον ὅπλον ἡ ἀρετή

  4. #259
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xaris2335 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όλα ΟΚ σε ευχαριστώ και πάλι για τον χρόνο σου
    Όσοι θέλετε για το manual κοιτάξτε εδώ

    - - - Updated - - -

    Το περίεργο είναι ότι μου ζητάει τα credentials απο την Εθνική Τράπεζα να μην ανησυχώ ε
    Να στα ζητάει έτσι απλά, δύσκολο, μάλλον εσύ το επέλεξες, μπορείς να επιλέξεις ταυτοποίηση με όλες τις τράπεζες

  5. #260
    Εγγραφή
    14-11-2009
    Μηνύματα
    2.012
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    SNR / Attn
    14.2(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να στα ζητάει έτσι απλά, δύσκολο, μάλλον εσύ το επέλεξες, μπορείς να επιλέξεις ταυτοποίηση με όλες τις τράπεζες
    Επέλεξα με taxisnet αλλά δεν συνδέονταν κάπου έλεγε ότι πρέπει να κάνετε web banking και να συνδεθείτε με την τράπεζα για πρώτη φορά για επιβεβαίωση κινητού, τέλος πάντων.
    Καλά ότι μας έχουν φακελωμένους αυτό είναι δεδομένο και μετά λένε για GDPR μήπως κοροϊδευόμαστε

    - - - Updated - - -

    Αυτό τώρα το είδα.
    ἀναφαίρετον ὅπλον ἡ ἀρετή

  6. #261
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.305
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί "αθάνατο Ελληνικό δημόσιο"; Σε πολλά μεγάλα sites συμβαίνει περιοδική διακοπή λειτουργίας για αναβαθμίσεις. Δεν είναι συνηθισμένο, αλλά γίνεται.
    Όχι σε εργάσιμες μέρες και ώρες. Φαντάζομαι τουλάχιστον το παραπάνω δεν αφορούσε όλες τις υπηρεσίες. Πάντως τώρα μπόρεσα και μπήκα μια χαρά. Και για να λέω "αθάνατο Ελληνικό δημόσιο" κάπου αλλού έχω ταλαιπωρηθεί αφάνταστα και δεν είμαι ο μόνος Να παραδεχτώ πάντως πως αν ποτέ καταφέρουν να ξεμπερδέψουν το κουβάρι του πώς να βρεις την υπηρεσία που θέλεις στο gov.gr (με μια λογική και κοινή για όλες τις υπηρεσίες δομή και όχι με google search) θα είναι ένα εξαιρετικό εργαλείο, ήδη μας έχει γλυτώσει αρκετές ώρες.
    hnesne

  7. #262
    Εγγραφή
    25-09-2021
    Μηνύματα
    226
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί "αθάνατο Ελληνικό δημόσιο"; Σε πολλά μεγάλα sites συμβαίνει περιοδική διακοπή λειτουργίας για αναβαθμίσεις. Δεν είναι συνηθισμένο, αλλά γίνεται.
    η σελιδα της ηλεκτρονικης συνταγογραφησης πεφτει αρκετα συχνα. δεν μπορουνε να γραφτουν συνταγες φαρμακων ουτε και να εκτελεστουνε. απαραδεκτα πραγματα.

  8. #263
    Εγγραφή
    04-04-2005
    Περιοχή
    ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Μηνύματα
    1.747
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Asus Rt-ax92
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από buu Εμφάνιση μηνυμάτων
    η σελιδα της ηλεκτρονικης συνταγογραφησης πεφτει αρκετα συχνα. δεν μπορουνε να γραφτουν συνταγες φαρμακων ουτε και να εκτελεστουνε. απαραδεκτα πραγματα.
    Εγώ μεσημέρι πήγα σε γιατρό και μου ήρθε κανονικά η άυλη. Μετά πήγα σε εφημερεύον φαρμακειο και το πήρα κανονικά.
    Αναφέρεσαι για σήμερα ή γενικά ότι υπάρχει πρόβλημα? Ή τώρα το απόγευμα?
    Γιατί γενικά δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα.
    Και πιστεύω ότι αν υπήρχε γενικό πανελλήνιο πρόβλημα, θα υπήρχαν αντιδράσεις από γιατρούς φαρμακοποιούς κτλ.

  9. #264
    Εγγραφή
    25-09-2021
    Μηνύματα
    226
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pankostas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ μεσημέρι πήγα σε γιατρό και μου ήρθε κανονικά η άυλη. Μετά πήγα σε εφημερεύον φαρμακειο και το πήρα κανονικά.
    Αναφέρεσαι για σήμερα ή γενικά ότι υπάρχει πρόβλημα? Ή τώρα το απόγευμα?
    Γιατί γενικά δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα.
    Και πιστεύω ότι αν υπήρχε γενικό πανελλήνιο πρόβλημα, θα υπήρχαν αντιδράσεις από γιατρούς φαρμακοποιούς κτλ.
    γενικα μιλαω. σημερα δεν ειχε θεμα απ'οσο ξερω
    αντιδρασεις υπαρχουν, ποιος τις ακουει ομως?? χαχα

    - - - Updated - - -

    φαρμακοποιος ειμαι, ξερω τι σου λεω. μου εχει τυχει σε εφημερια να μην λειτουργει τιποτα. θα μου πεις τυχαινει....ναι, αλλα δεν θα πρεπε να τυχαινει τοσο συχνα

  10. #265
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xaris2335 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επέλεξα με taxisnet αλλά δεν συνδέονταν κάπου έλεγε ότι πρέπει να κάνετε web banking και να συνδεθείτε με την τράπεζα για πρώτη φορά για επιβεβαίωση κινητού, τέλος πάντων.
    Καλά ότι μας έχουν φακελωμένους αυτό είναι δεδομένο και μετά λένε για GDPR μήπως κοροϊδευόμαστε

    - - - Updated - - -

    Αυτό τώρα το είδα.
    Δεν έχεις διαβάσει τις οδηγίες, αλλά θεωρείς πως σε κοροϊδεύουν, ρίχνεις και ένα GDPR για να δέσει η συνταγή και όλα καλά!

    Ακόμα απο ότι φαίνεται δεν έχεις διαβάσει ούτε αυτό το νήμα.
    Πρέπει με κάποιο τρόπο να σε ταυτοποιήσουν, καθώς είναι γνωστό σε όλους εδώ στην χώρα πως τους κωδικούς ενός μεγάλου μέρος των πολιτών του taxis τους έχουν οι λογιστές, Δεν φταίει το κράτος για αυτό, υπάρχει εδώ και χρόνια διαδικασία που μπορεί ο πολίτης να κάνει εξουσιοδότηση στον λογιστή.

    Οπότε το κράτος σου δίνει επιλογή, πας σε ενα ΚΕΠ για να κάνεις την ταυτοποίηση οτι είσαι εσύ (και να αναλάβεις και την ευθύνη για αυτά που θα γίνονται με τον λογαριασμό σου) ή το κάνεις μέσω τραπέζης που θεωρητικά πάντα δεν έχεις δώσει τους κωδικούς στον λογιστή ή σε 3ο.

  11. #266
    Εγγραφή
    04-04-2005
    Περιοχή
    ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Μηνύματα
    1.747
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Asus Rt-ax92
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από buu Εμφάνιση μηνυμάτων
    γενικα μιλαω. σημερα δεν ειχε θεμα απ'οσο ξερω
    αντιδρασεις υπαρχουν, ποιος τις ακουει ομως?? χαχα

    - - - Updated - - -

    φαρμακοποιος ειμαι, ξερω τι σου λεω. μου εχει τυχει σε εφημερια να μην λειτουργει τιποτα. θα μου πεις τυχαινει....ναι, αλλα δεν θα πρεπε να τυχαινει τοσο συχνα
    Εννοείται σε πιστεύω φίλε μου. Εγώ έχω κάποια χάπια κάθε μήνα. Εσύ κάθε μήνα έχεις εκατοντάδες χάπια και συνταγές! Εννοείται έχεις ολοκληρωμένη και καλύτερη εικόνα!

  12. #267
    Εγγραφή
    25-09-2021
    Μηνύματα
    226
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pankostas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εννοείται σε πιστεύω φίλε μου. Εγώ έχω κάποια χάπια κάθε μήνα. Εσύ κάθε μήνα έχεις εκατοντάδες χάπια και συνταγές! Εννοείται έχεις ολοκληρωμένη και καλύτερη εικόνα!
    γενικως εχω να κανω με κρατικες σελιδες. ασε ειναι δραμα. δυσχρηστες ως εκει που δεν παει. ειλικρινα δεν ξερω τι κανουν εκει στην ηδικα

  13. #268
    Εγγραφή
    14-11-2009
    Μηνύματα
    2.012
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    SNR / Attn
    14.2(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρέπει με κάποιο τρόπο να σε ταυτοποιήσουν, καθώς είναι γνωστό σε όλους εδώ στην χώρα πως τους κωδικούς ενός μεγάλου μέρος των πολιτών του taxis τους έχουν οι λογιστές, Δεν φταίει το κράτος για αυτό, υπάρχει εδώ και χρόνια διαδικασία που μπορεί ο πολίτης να κάνει εξουσιοδότηση στον λογιστή.
    Ο λογιστής θέλει και λεφτά και εμένα δεν με περισεύουν.
    Έχεις δουλέψει ποτέ στο δημόσιο να δεις τα χάλια του, εγώ ήμουν και πέρασα απο όλα τα τμήματα και πόστα, οπότε άσε να έχω ποιο εμπεριστατωμένη γνώμη και άποψη. Να αρχίσω να απαριθμώ και να εξηγώ τραγελαφικά περιστατικά θα πέσετε απο τις καρέκλες σας. Βαριούνται Διευθυντές, τμηματάρχες και υπάλληλοι.
    Και αυτά πριν τον κορονοϊό "στις καλές εποχές".
    ἀναφαίρετον ὅπλον ἡ ἀρετή

  14. #269
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xaris2335 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο λογιστής θέλει και λεφτά και εμένα δεν με περισεύουν.
    Έχεις δουλέψει ποτέ στο δημόσιο να δεις τα χάλια του, εγώ ήμουν και πέρασα απο όλα τα τμήματα και πόστα, οπότε άσε να έχω ποιο εμπεριστατωμένη γνώμη και άποψη. Να αρχίσω να απαριθμώ και να εξηγώ τραγελαφικά περιστατικά θα πέσετε απο τις καρέκλες σας. Βαριούνται Διευθυντές, τμηματάρχες και υπάλληλοι.
    Και αυτά πριν τον κορονοϊό "στις καλές εποχές".
    Όχι δεν έχω δουλέψει στο δημόσιο, έχω όμως περάσει και εγώ απο εκεί, αλλά τι σχέση έχει αυτό με το οτι δεν διαβάζεις τις οδηγίες ή το νήμα;

  15. #270
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.667
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ερώτηση τεχνικής φύσεως. Έχω φτιάξει μια υπεύθυνη δήλωση μέσω του gov.gr για να την στείλω σε μια δημόσια υπηρεσία. Όλα καλά ως εδώ.

    Επειδή σε κάποια φάση ασχολούμουν με ψηφιακές υπογραφές / usb token, έχω εγκαταστήσει όλα τα απαραίτητα αρχεία που αφορούν τις ψηφιακές υπογραφές, από το ΑΠΕΔ. Όταν ανοίγω δικά μου έγγραφα pdf, τα οποία έχω υπογράψει εγώ ο ίδιος, ο Adobe Reader ελέγχει την υπογραφή και μου βγάζει μήνυμα ότι είναι έγκυρη. Επίσης όλα καλά ως εδώ.

    Αλλά όταν ανοίγω την υπεύθυνη δήλωση που έχω εκδώσει από το gov.gr τότε μου βγάζει μήνυμα ότι δεν μπορεί να αυθεντικοποιήσει την υπογραφή (από το gov.gr). Σε αυτή την περίπτωση τι γίνεται; Μήπως οι υπογραφές του gov.gr είναι από άλλον εκδότη; Και που μπορώ να βρω τα απαραίτητα πιστοποιητικά για να τα εγκαταστήσω;

    Φαντάζομαι φυσικά ότι στις δημόσιες υπηρεσίες θα έχουν τα απαραίτητα πιστοποιητικά εγκατεστημένα στους υπολογιστές τους, για να γίνεται ο έλεγχος, αλλά θα ήθελα να το ελέγχω και εγώ.

    - - - Updated - - -

    Για όποιον ενδιαφέρεται, τελικά το βρήκα. Εκδότης των πιστοποιητικών είναι η Αρχή Πιστοποίησης των Ελληνικών Ακαδημαϊκών και Ερευνητικών Ιδρυμάτων. Η σελίδα είναι η www.harica.gr. Μπορεί να το ελέγξει ο οποιοδήποτε ανοίγοντας κάποιο έγγραφο που έκδωσε από το gov.gr και πάει στις ιδιότητες της ψηφιακής υπογραφής. Προφανώς είναι διαφορετική Αρχή από την ΑΠΕΔ και δεν έχουν τα ίδια πιστοποιητικά. Πηγαίνοντας στην αρχική σελίδα, τέρμα κάτω και αριστερά σε ένα μαύρο πλαίσιο, έχει ένα λινκ που λέει "Οδηγοί". Στο νέο παράθυρο που θα ανοίξει επιλέγουμε το "Μετάβαση σε repository". Στη νέα σελίδα που θα ανοίξει, επιλέγουμε από τις "Κεντρικές Αρχικές Πιστοποίησης" το "Αποθήκευση ως... DER". Τρέχουμε το αρχείο που κατεβάσαμε και επιλέγουμε να κάνουμε import τα πιστοποιητικά. Το δοκίμασα και πλέον η υπογραφή του έγγραφου που έφτιαξα στο gov.gr αναγνωρίζεται ως έγκυρη.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

Σελ. 18 από 35 ΠρώτηΠρώτη ... 81316171819202328 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας