Σελ. 20 από 35 ΠρώτηΠρώτη ... 101518192021222530 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 286-300 από 520
  1. #286
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ούτε εμείς είχαμε κάποιο μηχάνημα με Windows 7 αρχικώς, αλλά βρήκαμε ένα παλιό το οποίο το στήσαμε και το χρησιμοποιούσαμε αποκλειστικά για αυτό το λόγο. Η ΑΠΕΔ λέει ότι κάποια στιγμή θα αναβαθμιστούν για να υποστηρίζουν ποιο σύγχρονα λειτουργικά, αλλά το πότε θα γίνει, δεν ξέρω. Πάντως τα πιστοποιητικά της είναι δωρεάν και μπορούν να βγάλουν όλοι, ακόμη και ιδιώτες, δεν βλέπω τον λόγο να πληρώνεις σε τρίτες υπηρεσίες. Και επίσης άπαξ και τα εγκαταστήσεις σε κάποιο token μετά δουλεύουν σε όλα τα λειτουργικά συστήματα. Τώρα αν είσαι ιδιώτης σίγουρα είναι λίγο παίδεμα να κάθεσαι 1 φορά το έτος να στήνεις μηχάνημα με Windows 7, αλλά αν δουλεύεις σε υπηρεσία (δημόσια ή μη) στην οποία απαιτούν να έχεις token, τότε ας αναλαμβάνουν αυτοί να στο ενημερώνουν κάθε χρόνο.
    Πληρώνεις την υπηρεσία για να κάνουν αυτοί την έκδοση του πιστοποιητικού απο την aped μέσω του ερμη, δεν σου πουλάνε πιστοποιητικό

  2. #287
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.667
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πληρώνεις την υπηρεσία για να κάνουν αυτοί την έκδοση του πιστοποιητικού απο την aped μέσω του ερμη, δεν σου πουλάνε πιστοποιητικό
    Ποια υπηρεσία πληρώνεις; Εννοείς τα μαγαζιά που σου πουλάνε το token, και σε χρεώνουν έξτρα για να σου εγκαταστήσουν και το πιστοποιητικό; Γιατί η έκδοση αυτή καθεαυτή του πιστοποιητικού από την ΑΠΕΔ είναι δωρεάν, εκτός αν άλλαξε κάτι πρόσφατα. Τώρα αν κάποιος δεν ξέρει ή δεν έχει την διάθεση/χρόνο να το κάνει μόνος του και θέλει να πληρώσει κάποιον τρίτο για να του το κάνει, αυτό είναι άλλο θέμα.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  3. #288
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποια υπηρεσία πληρώνεις; Εννοείς τα μαγαζιά που σου πουλάνε το token, και σε χρεώνουν έξτρα για να σου εγκαταστήσουν και το πιστοποιητικό; Γιατί η έκδοση αυτή καθεαυτή του πιστοποιητικού από την ΑΠΕΔ είναι δωρεάν, εκτός αν άλλαξε κάτι πρόσφατα. Τώρα αν κάποιος δεν ξέρει ή δεν έχει την διάθεση/χρόνο να το κάνει μόνος του και θέλει να πληρώσει κάποιον τρίτο για να του το κάνει, αυτό είναι άλλο θέμα.
    Λες δεν βλέπεις λόγο να πληρώνεις τρίτες υπηρεσίες, τέτοιο πιστοποιήτικο που να γίνεται δεκτό απο το κράτος βγαίνει μόνο μέσω ΑΠΕΔ.
    Υπηρεσία είναι το να σου κάνουν την έκδοση απο την adacom πχ μέσω της ΑΠΕΔ καθώς αυτοί έχουν μηχάνημα με 7ρια έτοιμο, τους κάνεις και μια εξουσιοδότηση και το κάνουν αυτοί.

  4. #289
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.667
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λες δεν βλέπεις λόγο να πληρώνεις τρίτες υπηρεσίες, τέτοιο πιστοποιήτικο που να γίνεται δεκτό απο το κράτος βγαίνει μόνο μέσω ΑΠΕΔ.
    Υπηρεσία είναι το να σου κάνουν την έκδοση απο την adacom πχ μέσω της ΑΠΕΔ καθώς αυτοί έχουν μηχάνημα με 7ρια έτοιμο, τους κάνεις και μια εξουσιοδότηση και το κάνουν αυτοί.
    Ναι, αυτό ακριβώς εννοούσα. Στην ουσία δεν πληρώνεις το πιστοποιητικό της ΑΠΕΔ αυτό καθεαυτό, αλλά κάποιον για σου το εκδώσει για σένα (είτε είναι η Adacom είτε κάποιος άλλος), δηλαδή πληρώνεις το κόπο που θα κάνει κάποιος για να κάνει την διαδικασία για σένα. Απλώς το είπα με την λογική ότι δεν είσαι υποχρεωμένος να πληρώσεις κάποια τρίτη υπηρεσία (εφόσον είναι εφικτό), πχ εγώ στην δημόσια υπηρεσία που δούλευα μέχρι πρόσφατα στο τμήμα της μηχανογράφησης, το βγάζαμε εμείς για τους υπαλλήλους, προφανώς χωρίς να μας πληρώνουν, οπότε δεν χρειάζονταν να πάνε σε κάποια υπηρεσία ή κατάστημα και να πληρώσουν.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  5. #290
    Εγγραφή
    21-09-2004
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    980
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Technicolor TG788vn
    SNR / Attn
    8(dB) / 48(dB)
    Δεν είναι έτσι όπως τα λέτε.

    Το πιστοποιητικό που αγόρασα έχει εκδοθεί από την Adacom, όχι από την ΑΠΕΔ. Πλήρωσα για την αγορά του πιστοποιητικού, όχι για να μου κάνουν την εγκατάσταση του πιστοποιητικού της ΑΠΕΔ.

    Αποδεκτό επίσης είναι, καθώς υπάρχει λίστα από την ΕΕΤΤ με εγκεγκριμένους παρόχους για αυτόν τον σκοπό:
    https://www.eett.gr/opencms/opencms/...Providers.html

    Τώρα για το αν θα μπορούσα να το εκδώσω δωρεάν από την ΑΠΕΔ, ξαναλέω: Το έκανα 2 φορές. Την 3η απέτυχε και έπρεπε να πάω ξανά στο ΚΕΠ καθώς στον Ερμή έδειχνε πως η εγκατάσταση είχε γίνει. Οπότε έπρεπε να πάω να κάνω νέα αίτηση και φυσικά χωρίς να ξέρω πόσες φορές θα χρειαστεί να το κάνω ξανά και ξανά μέχρι να τα καταφέρω.

    Να σημειωθεί πως είχα πάει ήδη 2 φορές στο ΚΕΠ γιατί έχουν και μια ηλίθια διαδικασία για την ανανέωση που επίσης είναι άλλα αντ'άλλων (άλλα λέει η ΑΠΕΔ να κάνεις, άλλα λέει το ΚΕΠ).*

    Ε, πόσο χρόνο να διαθέσω για να βγάλω ένα κωλο-πιστοποιητικό; Δεν δουλεύω σε δημόσια υπηρεσία για να το κάνει άλλος για μένα, για τη δική μου εταιρεία το θέλω.

    Υ.Γ. Αν παρ'όλα αυτά ξέρετε κάποιον τεχνικό/κατάστημα που αναλαμβάνει να κάνει την εγκατάσταση, πείτε το. Ίσως να είναι πιο οικονομική αυτή η λύση απ'ότι η αγορά του πιστοποιητικού από την Adacom.

    * Α, και λόγω covid η κάθε επίσκεψη στο ΚΕΠ ήθελε ραντεβού!

  6. #291
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.344
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    τέτοιο πιστοποιήτικο που να γίνεται δεκτό απο το κράτος βγαίνει μόνο μέσω ΑΠΕΔ.
    Δεν ισχύει.
    όπως αναφέρθηκε:
    υπάρχει λίστα από την ΕΕΤΤ με εγκεγκριμένους παρόχους για αυτόν τον σκοπό:
    https://www.eett.gr/opencms/opencms/...Providers.html

  7. #292
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Symos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι έτσι όπως τα λέτε.

    Το πιστοποιητικό που αγόρασα έχει εκδοθεί από την Adacom, όχι από την ΑΠΕΔ. Πλήρωσα για την αγορά του πιστοποιητικού, όχι για να μου κάνουν την εγκατάσταση του πιστοποιητικού της ΑΠΕΔ.

    Αποδεκτό επίσης είναι, καθώς υπάρχει λίστα από την ΕΕΤΤ με εγκεγκριμένους παρόχους για αυτόν τον σκοπό:
    https://www.eett.gr/opencms/opencms/...Providers.html

    Τώρα για το αν θα μπορούσα να το εκδώσω δωρεάν από την ΑΠΕΔ, ξαναλέω: Το έκανα 2 φορές. Την 3η απέτυχε και έπρεπε να πάω ξανά στο ΚΕΠ καθώς στον Ερμή έδειχνε πως η εγκατάσταση είχε γίνει. Οπότε έπρεπε να πάω να κάνω νέα αίτηση και φυσικά χωρίς να ξέρω πόσες φορές θα χρειαστεί να το κάνω ξανά και ξανά μέχρι να τα καταφέρω.

    Να σημειωθεί πως είχα πάει ήδη 2 φορές στο ΚΕΠ γιατί έχουν και μια ηλίθια διαδικασία για την ανανέωση που επίσης είναι άλλα αντ'άλλων (άλλα λέει η ΑΠΕΔ να κάνεις, άλλα λέει το ΚΕΠ).*

    Ε, πόσο χρόνο να διαθέσω για να βγάλω ένα κωλο-πιστοποιητικό; Δεν δουλεύω σε δημόσια υπηρεσία για να το κάνει άλλος για μένα, για τη δική μου εταιρεία το θέλω.

    Υ.Γ. Αν παρ'όλα αυτά ξέρετε κάποιον τεχνικό/κατάστημα που αναλαμβάνει να κάνει την εγκατάσταση, πείτε το. Ίσως να είναι πιο οικονομική αυτή η λύση απ'ότι η αγορά του πιστοποιητικού από την Adacom.

    * Α, και λόγω covid η κάθε επίσκεψη στο ΚΕΠ ήθελε ραντεβού!
    Τι να πω μέχρι τώρα την adacom την ήξερα για παροχή usb token, μάλιστα έχω αγοράσει αρκετά για πελάτες, δεν ήξερα οτι παρέχει και πιστοποιητικά.
    Εγώ αναφερόμουν σε παροχή υπηρεσίας που κάνει κάποιος την διαδικασία για τις υπογραφές μέσω ΑΠΕΔ, παράδειγμα πχ η OTIS που έχει αναλάβει συμβολαιογράφους, δικηγόρους και άλλες επαγγελματικές ομάδες.

    - - - Updated - - -

    Και το γνήσιο της υπογραφής μέσω gov και κινητού

    https://www.voria.gr/article/pos-i-p...to-kinito-tous

  8. #293
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.944
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και το γνήσιο της υπογραφής μέσω gov και κινητού

    https://www.voria.gr/article/pos-i-p...to-kinito-tous
    Πολύ καλό, αυτό είναι πραγματικά σωτήριο για πολύ κόσμο. Τώρα μένει να δούμε ποιοι θα αρχίσουν να νιαουρίζουν ότι δεν μπορούν να δεχθούν το έγγραφο επειδή δεν έχει βεβαίωση γνησίου υπογραφής με σφραγίδα και μελάνι.
    Ανυπόγραφος

  9. #294
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.453
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από euri Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ καλό, αυτό είναι πραγματικά σωτήριο για πολύ κόσμο. Τώρα μένει να δούμε ποιοι θα αρχίσουν να νιαουρίζουν ότι δεν μπορούν να δεχθούν το έγγραφο επειδή δεν έχει βεβαίωση γνησίου υπογραφής με σφραγίδα και μελάνι.
    Αν φροντίζει το υπουργείο να ενημερώσει πρώτα το προσωπικό και μετά τα ΜΜΕ, θα κάνουν όλοι μόκο.
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  10. #295
    Εγγραφή
    04-04-2005
    Περιοχή
    ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Μηνύματα
    1.747
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Asus Rt-ax92
    Μέσω του docs.gov.gr η βεβαίωση του γνησίου υπογραφής για όλα τα ιδιωτικά έγγραφα - Υπηρεσίες «Ψηφιακή Βεβαίωση Εγγράφου και «Ψηφιακή Βεβαίωση Ιδιωτικού Συμφωνητικού

    https://www.lawspot.gr/nomika-nea/me...nation=upgrade

    Πολύ καλό αυτό, ειδικά για όσους ασχολούνται με ιδιωτικά συμφωνητικά, δικηγόροι, μηχανικοί κτλ., δεν θα χρειάζεται να τρέχουν σε ΚΕΠ και αστυνομία!

    Υ.Γ. Ελπίζω να μην βγουν οι γνωστοί και πουν ότι εκθειάζουμε τον Πιερρακάκη.
    Δεν με ενδιαφέρει ποιος το έχει κάνει, το θέμα είναι ότι είναι μια ακόμα διευκόλυνση για πολλούς από εμάς!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος pankostas : 19-11-21 στις 23:03.

  11. #296
    Εγγραφή
    29-04-2002
    Περιοχή
    Cavern III, Hallway VII
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.219
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Κι όμως - καλά θα κάνουμε να εκθειάζουμε τον Πιερρακάκη και τα στελέχη του υπουργείου. Σε τέτοιες περιπτώσεις είναι σαφές ότι ένας κούκος δε φέρνει την άνοιξη, πλην όμως, μετά το 2000 υπήρξαν πολλά υπουργεία, γενικές γραμματείες, υπηρεσίες κτλ που θεωρητικά προσπάθησαν να βελτιώσουν τις ψηφιακές υπηρεσίες.

    Συνήθως, αποτύγχαναν. Δεν σχολιάζω καν το ότι για να είσαι π.χ. πιστοποιημένος χρήστης του ΕΡΜΗ έπρεπε αν θυμάμαι καλά να ενεργοποιηθείς...σε ΚΕΠ.

    Και ξαφνικά, σε ούτε 2 χρόνια, από εκεί που είμασταν κοντά στο μηδέν (σκεφτείτε τι γινόταν ψηφιακά όντως το 2019: Το GSIS/Taxisnet με τα πολλά προβλήματα που είχε...ο ΕΡΜΗΣ...και ορισμένα πράγματα που είχε κάνει η ΗΔΙΚΑ στον τομέα online αιτήσεων. Αυτά. The end.) έχω βαρεθεί να διαβάζω για το τάδε πράγμα που πλέον γίνεται ηλεκτρονικά.

    Ειδικότερα η υπεύθυνη δήλωση, εξουσιοδότηση, και τώρα το γνήσιο υπογραφής, είναι πράγματα που νομίζω αφορούσαν όλο μα όλο τον ενήλικο πληθυσμό της χώρας.

    Πολλά μπράβο για την αποτελεσματικότητα και την ταχύτητα. Κάλλιστα θα μπορούσαν όλα αυτά να είναι "σε πιλοτικό στάδιο", να αφορούν λίγους ή/και να μη λειτουργούν καθόλου σωστά. Ελπίζω να συνεχίσει η καλή δουλειά στο εν λόγω υπουργείο και να μακροημερεύσουν οι βελτιώσεις σε αυτούς τους τομείς!
    Το avatar μου προς τιμήν των 25 χρόνων του Command & Conquer (1995 - 2020).
    Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof!

  12. #297
    Εγγραφή
    04-04-2005
    Περιοχή
    ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Μηνύματα
    1.747
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Asus Rt-ax92
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sovjohn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι όμως - καλά θα κάνουμε να εκθειάζουμε τον Πιερρακάκη και τα στελέχη του υπουργείου. Σε τέτοιες περιπτώσεις είναι σαφές ότι ένας κούκος δε φέρνει την άνοιξη, πλην όμως, μετά το 2000 υπήρξαν πολλά υπουργεία, γενικές γραμματείες, υπηρεσίες κτλ που θεωρητικά προσπάθησαν να βελτιώσουν τις ψηφιακές υπηρεσίες.

    Συνήθως, αποτύγχαναν. Δεν σχολιάζω καν το ότι για να είσαι π.χ. πιστοποιημένος χρήστης του ΕΡΜΗ έπρεπε αν θυμάμαι καλά να ενεργοποιηθείς...σε ΚΕΠ.

    Και ξαφνικά, σε ούτε 2 χρόνια, από εκεί που είμασταν κοντά στο μηδέν (σκεφτείτε τι γινόταν ψηφιακά όντως το 2019: Το GSIS/Taxisnet με τα πολλά προβλήματα που είχε...ο ΕΡΜΗΣ...και ορισμένα πράγματα που είχε κάνει η ΗΔΙΚΑ στον τομέα online αιτήσεων. Αυτά. The end.) έχω βαρεθεί να διαβάζω για το τάδε πράγμα που πλέον γίνεται ηλεκτρονικά.

    Ειδικότερα η υπεύθυνη δήλωση, εξουσιοδότηση, και τώρα το γνήσιο υπογραφής, είναι πράγματα που νομίζω αφορούσαν όλο μα όλο τον ενήλικο πληθυσμό της χώρας.

    Πολλά μπράβο για την αποτελεσματικότητα και την ταχύτητα. Κάλλιστα θα μπορούσαν όλα αυτά να είναι "σε πιλοτικό στάδιο", να αφορούν λίγους ή/και να μη λειτουργούν καθόλου σωστά. Ελπίζω να συνεχίσει η καλή δουλειά στο εν λόγω υπουργείο και να μακροημερεύσουν οι βελτιώσεις σε αυτούς τους τομείς!
    Συμφωνώ μαζί σου, αλλά σε προηγούμενο ποστ που είχαμε γράψει θετικά σχόλια για κάποιες ψηφιακές ευκολίες έπεσαν να μας φάνε 1-2 μέλη, και καλά ότι υποστηρίζουμε την κυβέρνηση και από τεχνολογικό φόρουμ κατέληξε πολιτικό. Κάποιοι δυστυχώς βάζουν τα πολιτικά πιστεύω πάνω από όλα.

  13. #298
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pankostas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνώ μαζί σου, αλλά σε προηγούμενο ποστ που είχαμε γράψει θετικά σχόλια για κάποιες ψηφιακές ευκολίες έπεσαν να μας φάνε 1-2 μέλη, και καλά ότι υποστηρίζουμε την κυβέρνηση και από τεχνολογικό φόρουμ κατέληξε πολιτικό. Κάποιοι δυστυχώς βάζουν τα πολιτικά πιστεύω πάνω από όλα.
    Εδώ υπάρχει κόσμος που πιστεύει στο ψέκασμα, στα πολιτικά θα κολλούσε; Απλά συνεχίζεις και δεν ασχολείσαι περαιτέρω.

  14. #299
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.276
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Θέλω βεβαιώσεις ενσήμων. Όχι προς χρήση ΑΣΕΠ αλλά βεβαίωση ότι έχω πχ 30000 έτοιμα.
    Πράγματι υπάρχει η δυνατότητα πηγαίνοντας στο site του EFKA Ατομικός Λογαριασμός μπορώ να κάνω εκτύπωση.

    Στο κάτω μέρος της εκτύπωσης όμως γράφει Ο ατομικός λογαριασμός παρέχεται για ενημέρωσή σας. Δεν επιδέχεται υπογραφής και σφραγίδας καθόσον δεν αποτελεί βεβαίωση.
    Ένας εκεί που δουλεύω δημόσια υπηρεσία δεν το δέχεται γιατί λέει είναι ανεπίσημο.

    Θα μου πείτε στο δημόσιο εργάζομαι (Είμαι σε μια σύμβαση) με φάγανε κιόλας ότι έχω και μέσον που δεν ισχύει.
    Τα θέλω αυτά για να υπολογιστεί σωστά η κανονική μου άδεια. Αν δεν τους αποδείξω τα ένσημα είναι σαν να εργάζομαι για πρώτη φορά και θα μου κόψουν μέρες. Προϋπόθεση για να με προσλάβουν ήταν να έχεις συγκεκριμένη προυηπηρεσία το οποίο και τους το είχα αποδείξει κατά την πρόσληωη μέσω ΑΣΕΠ.

    Τώρα ζητάνε τα έγγραφα ξανά από την αρχή. Θα πάρω το 1555 έτσι για πλάκα.

  15. #300
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θέλω βεβαιώσεις ενσήμων. Όχι προς χρήση ΑΣΕΠ αλλά βεβαίωση ότι έχω πχ 30000 έτοιμα.
    Πράγματι υπάρχει η δυνατότητα πηγαίνοντας στο site του EFKA Ατομικός Λογαριασμός μπορώ να κάνω εκτύπωση.

    Στο κάτω μέρος της εκτύπωσης όμως γράφει Ο ατομικός λογαριασμός παρέχεται για ενημέρωσή σας. Δεν επιδέχεται υπογραφής και σφραγίδας καθόσον δεν αποτελεί βεβαίωση.
    Ένας εκεί που δουλεύω δημόσια υπηρεσία δεν το δέχεται γιατί λέει είναι ανεπίσημο.

    Θα μου πείτε στο δημόσιο εργάζομαι (Είμαι σε μια σύμβαση) με φάγανε κιόλας ότι έχω και μέσον που δεν ισχύει.
    Τα θέλω αυτά για να υπολογιστεί σωστά η κανονική μου άδεια. Αν δεν τους αποδείξω τα ένσημα είναι σαν να εργάζομαι για πρώτη φορά και θα μου κόψουν μέρες. Προϋπόθεση για να με προσλάβουν ήταν να έχεις συγκεκριμένη προυηπηρεσία το οποίο και τους το είχα αποδείξει κατά την πρόσληωη μέσω ΑΣΕΠ.

    Τώρα ζητάνε τα έγγραφα ξανά από την αρχή. Θα πάρω το 1555 έτσι για πλάκα.
    Κλείσε ένα ραντεβού, ή πέρασε από τον εφκα της περιοχής σου. Συνήθως αυτές οι υπηρεσίες δεν έχουν πλέον πολύ κόσμο, και κάνε τη δουλειά σου. Αν είναι να περιμένεις στο 1555, θα απαντήσουν όταν θα ναι να βγεις στη σύνταξη

Σελ. 20 από 35 ΠρώτηΠρώτη ... 101518192021222530 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας