Εμφάνιση 1-7 από 7
  1. #1
    Εγγραφή
    22-03-2020
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Καλησπέρα στην ομάδα !

    έχω fiber100 από την wind και από την προηγούμενη παρασκευή κάθε βράδυ μετά της 21:30 έχω πάνω από 300ping/ms

    η γραμμή δεν φορτώνει καμιά σελίδα πέραν του ρουτερ και το σταθερό είναι νεκρό

    τους παίρνω κάθε μέρα τηλέφωνο και τους το αναφέρω και τους στέλνω tracert μέσα από την φόρμα επικοινωνίας .

    Όλες αυτές της μέρες δεν έχουν κάνει ούτε έναν έλεγχο την ώρα που συμβαίνει το θέμα πάρα με καλούν πίσω την επόμενη μέρα το πρωί η το μεσημέρι

    και μου λένε να μου στείλουν τεχνικό από της 9 το πρωί μέχρι της 8 το απόγευμα ότι ώρα θέλω

    την τετάρτη ήρθε 5 ο τεχνικός και δεν διαπίστωσε κανένα θέμα στην γραμμή εκείνη την ώρα (σαφέστατα χρεώθηκα)

    με το που πάει 21:30+ το νετ μου πάλι με υψηλό ping/ms και να μην έχω σταθερό και ίντερνετ να μην φορτώνει τπτ και τους παίρνω πάλι τα ίδια.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_103.jpg 
Εμφανίσεις:  28 
Μέγεθος:  298,8 KB 
ID: 212853
    τι μπορώ να κάνω έχω στείλει ποσά γραπτά αιτήματα που αναφέρω τις ώρες που εμφανίζεται το πρόβλημα και επισυνάπτω tracert όπως και ότι δεν κάνουν κανέναν έλεγχο την ώρα που υπάρχει το πρόβλημα . Κάθε μέρα αντιμετωπίζω τα ίδια και δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω ;;;;

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Εδώ έχει βγεί ανακοίνωση απο εταιριες streaming Πως θα ρίξουν ταχύτητες στην Ευρώπη γιατί είμαστε σε κατάσταση εκτατής ανάγκης, δεν μπορείς να κάνεις κάτι

  3. #3
    Εγγραφή
    22-03-2020
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδώ έχει βγεί ανακοίνωση απο εταιριες streaming Πως θα ρίξουν ταχύτητες στην Ευρώπη γιατί είμαστε σε κατάσταση εκτατής ανάγκης, δεν μπορείς να κάνεις κάτι
    αρα στην ουσια δεν εχω ουτε σταθερο ουτε ιντερνετ πληρωνω κανονικα και τους λεω και ευχατιστω ;

  4. #4
    Εγγραφή
    22-03-2020
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Τα ίδια και σε μένα! Χθες μάλιστα σε ένα speedtest είχα πάνω από 1000ms ping! Δυστυχώς έτσι όπως είναι τα πράγματα δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα παρά μόνο υπομονή να τελειώσει όλο αυτό γιατί όντως τα δίκτυα τους είναι υπερφορτωμένα! Πάντως δυο γνωστοί μου με πάροχο ΟΤΕ δεν έχουν τόσο πρόβλημα γενικά!

  5. #5
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.685
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τοπικό πρόβλημα στην περιοχή σας πρέπει να είναι (έχει φρακάρει το backbone με το δίκτυο του πάροχου). Δεν υπάρχει γενικευμένο θέμα και κυρίως το τηλέφωνο δεν μπορεί να νεκρώνει.

    Εφόσον δεν έχεις τηλέφωνο, θεωρείται βλάβη και δεν μπορεί να σε χρεώνουν για επίσκεψη τεχνικού.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  6. #6
    Εγγραφή
    22-03-2020
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Δεν γνωρίζω αν είναι τοπικό η γενικό το πρόβλημα αλλά η απάντηση που ξέρουν μόνο να σου δίνουν είναι ότι λόγο της κατάστασης που επικρατεί είναι υπερφορτωμένα τα δίκτυα και να κάνουμε υπομονή! Δεν ξέρω αν μας κοροϊδεύουν η όχι αλλά έχουν το άλλοθι τώρα και επειδή εγώ προσωπικά δεν τους εμπιστεύομαι κάνω την πάπια προς το παρών μην μείνω και χωρίς Ίντερνετ αυτές τις μέρες και άντε τρέχα να βγάλεις άκρη τώρα που όλα υπολειτουργούν! Που θα πάει όμως θα τελειώσει όλο αυτό και να τους δω μετά τι θα λένε!

  7. #7
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.685
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από georgram Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν γνωρίζω αν είναι τοπικό η γενικό το πρόβλημα αλλά η απάντηση που ξέρουν μόνο να σου δίνουν είναι ότι λόγο της κατάστασης που επικρατεί είναι υπερφορτωμένα τα δίκτυα και να κάνουμε υπομονή! Δεν ξέρω αν μας κοροϊδεύουν η όχι αλλά έχουν το άλλοθι τώρα και επειδή εγώ προσωπικά δεν τους εμπιστεύομαι κάνω την πάπια προς το παρών μην μείνω και χωρίς Ίντερνετ αυτές τις μέρες και άντε τρέχα να βγάλεις άκρη τώρα που όλα υπολειτουργούν! Που θα πάει όμως θα τελειώσει όλο αυτό και να τους δω μετά τι θα λένε!
    Εγώ δεν έχψ θέμα πχ, άρα δεν είναι γενικό. Παίζει ρόλο η περιοχή. Φυσικά φταίει ο πάροχος.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας