Εμφάνιση 1-6 από 6
  1. #1
    Εγγραφή
    12-11-2006
    Μηνύματα
    394
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1/1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Router
    UXG Lite
    Γειά σας, για διάφορους λόγους που δεν ήταν στον έλεγχό μου η καραντίνα με βρήκε και θα με κρατήσει στο εξοχικό μου στην Εύβοια (η πρώτη μου κατοικία ανακαινιζεται και δεν είναι κατοικήσιμη). Έχω μια (κακή) σύνδεση σε συμβόλαιο Cosmote Double Play Εξοχικό 24 S, η οποία ως γνωστόν διακόπτεται της καθημερινές, κάτι που δεν βολεύει καθόλου τώρα που έχω κλειστεί εδώ μέσα με δύο παιδιά. Μίλησα 2-3 φορές με την Cosmote μήπως μου δώσει μια λύση, δυστυχώς το μόνο που έχουν να μου προτείνουν είναι Double Play XL με 24μηνη δέσμευση. Ελπίζοντας οτι θα βγούμε από τα σπίτια μας το πολύ σε 2-3 μήνες το να εξαναγκαστώ σε συμβόλαιο 2 χρόνων μου φαίνεται άδικο. Υπάρχει κάποιος τρόπος να έχω ok internet για αυτή την περίοδο ή είναι τα data στο κινητό η μόνη λύση.

  2. #2
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.145
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Δεν παίζει κάνας γείτονας να σου δώσει ίντερνετ και να του πληρώνεις τίποτα? Ή είστε μόνοι σας στο πουθενά?
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  3. #3
    Εγγραφή
    12-11-2006
    Μηνύματα
    394
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1/1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Router
    UXG Lite
    Είμαστε μόνοι στο πουθενά δυστυχώς. Πριν καμιά ώρα πάντως το ξανασυνδέσανε, δεν ξέρω αν είναι τυχαίο η αν γκρίνιαξε και άλλος κόσμος, θα δείξει.

  4. #4
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.671
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mr Arkadin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γειά σας, για διάφορους λόγους που δεν ήταν στον έλεγχό μου η καραντίνα με βρήκε και θα με κρατήσει στο εξοχικό μου στην Εύβοια (η πρώτη μου κατοικία ανακαινιζεται και δεν είναι κατοικήσιμη). Έχω μια (κακή) σύνδεση σε συμβόλαιο Cosmote Double Play Εξοχικό 24 S, η οποία ως γνωστόν διακόπτεται της καθημερινές, κάτι που δεν βολεύει καθόλου τώρα που έχω κλειστεί εδώ μέσα με δύο παιδιά. Μίλησα 2-3 φορές με την Cosmote μήπως μου δώσει μια λύση, δυστυχώς το μόνο που έχουν να μου προτείνουν είναι Double Play XL με 24μηνη δέσμευση. Ελπίζοντας οτι θα βγούμε από τα σπίτια μας το πολύ σε 2-3 μήνες το να εξαναγκαστώ σε συμβόλαιο 2 χρόνων μου φαίνεται άδικο. Υπάρχει κάποιος τρόπος να έχω ok internet για αυτή την περίοδο ή είναι τα data στο κινητό η μόνη λύση.
    Έχει τόσο μεγάλη διαφορά στην τιμή το Double Play εξοχικό με το κανονικό double play;

  5. #5
    Εγγραφή
    31-08-2005
    Μηνύματα
    203
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimangelid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει τόσο μεγάλη διαφορά στην τιμή το Double Play εξοχικό με το κανονικό double play;
    μισή τιμή...


    Προσωπικά μια και είμαι σε παρόμοια φάση, έστειλα μαιλ στην κοσμοτε την προηγούμενη εβδομάδα, απευθυνόμενος στο κοινωνικό πρόσωπο που θέλει να δείξει και δεδομένης της κατάστασης, τους παρακάλεσα ουσιαστικά να σκεφτούν αν θα μπορούσαν να ανοίξουν το πακέτο και τις καθημερινές για τις δυο εβδομάδες που απομένουν μέχρι να ανοίξει από μόνο του για το Πάσχα.. Μου απάντησαν με ένα (αυτοματοποιημένο; ) μήνυμα ότι έλαβαν το μήνυμα και θα το προωθήσουν αναλόγως και σήμερα Δευτέρα, διακόπηκε κανονικά η σύνδεση, όμως το μεσημέρι ξαναάνοιξε από μόνη της. Δεν ξέρω αν έγινε κάποιο σφάλμα, αν θα διατηρηθεί ανοιχτή, αν έγινε λόγω του μηνύματος και αν έτυχε σε εμένα μόνο ή γενικότερα...

  6. #6
    Εγγραφή
    12-11-2006
    Μηνύματα
    394
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1/1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Router
    UXG Lite
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από japetus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δευτέρα, διακόπηκε κανονικά η σύνδεση, όμως το μεσημέρι ξανα-άνοιξε από μόνη της
    Και εμένα τα ίδια, μάλλον διαμαρτυρηθήκαμε πολλοί και της άνοιξαν.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας