Σελ. 7 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 25678 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 91-105 από 117
  1. #91
    Εγγραφή
    12-12-2008
    Περιοχή
    Βέροια
    Μηνύματα
    2.904
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112637/11255
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΕΡΟΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η1600
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Bartley Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή μου λες ότι εάν γίνει αποχρέωση αυτών των ημερών και σου δώσουν την επιλογή να αλλάξεις πάροχο, ξαφνικά θα λύσεις το θέμα;
    Όχι, θα το κάνουν άλλοι χιλιάδες και τελικά, ο άλλος πάροχος (ΟΤΕ) που όλοι θέλετε να αλλάξετε ξαφνικά θα πέσει.
    Αν ο πάροχος το χειριστεί σωστά και με κάθε νέα σύνδεση επενδύσει στις υποδομές του δεν θα πέσει τπτ.

    Πιθανότατα βέβαια δεν έχεις διαβάσει και το υπόλοιπο νήμα εξολοκλήρου
    Είμαι στον ΟΤΕ ΚΑΙ δεν έχω κάνενα απολύτως πρόβλημα γιατί έχει φροντίσει ο πάροχος μου για τις υποδομές του. Θα μου πεις μα ένας κύριος έκανε ποστ πως είναι με ΟΤΕ και κατεβάζει με 10mbps από Αλβανία. Και πάλι Μπορεί να χρησιμοποιήσει την υπηρεσία του με κάποια μικροπροβλήματα και όχι με 50kb

    Ryzen 5 2600x | NZXT Kraken x62 | Asus Prime x470 Pro
    16GB HyperX Predator 3000mhz | Asus ROG Strix RTX2070 Super
    Samsung EVO 960 250GB | Samsung EVO 860 1TB |
    Antec Earthwatts Pro 650W

  2. #92
    Εγγραφή
    18-06-2019
    Περιοχή
    KOZANH
    Μηνύματα
    107
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51199/5117
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    38.2(dB) / 2(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dark-Side Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν ο πάροχος το χειριστεί σωστά και με κάθε νέα σύνδεση επενδύσει στις υποδομές του δεν θα πέσει τπτ.
    Σωστά. Αλλά οι υποδομές που τόσο εύκολα αναφέρεις χρειάζονται χρόνο. Δεν τις παραγγέλνεις online και έρχονται στην πόρτα σου.
    Αν ήταν όσο απλά τα διηγείσαι, θα "επένδυε" η NOVA όπως λες στις υποδομές της και θα έφτιαχνε το πρόβλημά της τσακ μπαμ.

    Επίσης, δεν μπορεί να χτίσεις υποδομές και να επενδύσεις εκατ. για μια περίοδο επιδημίας που δεν θα κρατήσει πάνω απο 2-3 μήνες.
    Όταν όλο αυτό είναι όβερ και χτυπήσει το τηλέφωνο για ADSL με 13 ευρώ τον μήνα στην NOVA και στην κάθε NOVA, ξαφνικά όλοι θα φύγουν και θα μείνουν οι "υποδομές" ορφανές.

  3. #93
    Εγγραφή
    12-12-2008
    Περιοχή
    Βέροια
    Μηνύματα
    2.904
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112637/11255
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΕΡΟΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η1600
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Bartley Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωστά. Αλλά οι υποδομές που τόσο εύκολα αναφέρεις χρειάζονται χρόνο. Δεν τις παραγγέλνεις online και έρχονται στην πόρτα σου.
    Αν ήταν όσο απλά τα διηγείσαι, θα "επένδυε" η NOVA όπως λες στις υποδομές της και θα έφτιαχνε το πρόβλημά της τσακ μπαμ.

    Επίσης, δεν μπορεί να χτίσεις υποδομές και να επενδύσεις εκατ. για μια περίοδο επιδημίας που δεν θα κρατήσει πάνω απο 2-3 μήνες.
    Όταν όλο αυτό είναι όβερ και χτυπήσει το τηλέφωνο για ADSL με 13 ευρώ τον μήνα στην NOVA και στην κάθε NOVA, ξαφνικά όλοι θα φύγουν και θα μείνουν οι "υποδομές" ορφανές.
    Δεν είναι ούτε δικιά μου δουλειά αυτό ούτε δικιά σου. Είναι του CEO και του διοικητικού συμβουλίου να τα φροντίσει όλα αυτά αλλιώς θα αρχίσει να χάνει πελάτες.

    Ryzen 5 2600x | NZXT Kraken x62 | Asus Prime x470 Pro
    16GB HyperX Predator 3000mhz | Asus ROG Strix RTX2070 Super
    Samsung EVO 960 250GB | Samsung EVO 860 1TB |
    Antec Earthwatts Pro 650W

  4. #94
    Εγγραφή
    18-06-2019
    Περιοχή
    KOZANH
    Μηνύματα
    107
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51199/5117
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    38.2(dB) / 2(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dark-Side Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι ούτε δικιά μου δουλειά αυτό ούτε δικιά σου. Είναι του CEO και του διοικητικού συμβουλίου να τα φροντίσει όλα αυτά αλλιώς θα αρχίσει να χάνει πελάτες.
    Συμφωνώ.
    Αφού δεν είναι δουλειά μας, ας μην προτείνουμε ανιπόστατα πράγματα όπως "ε επενδύστε στις υποδομές σας" ενώ παγκοσμίως στο διαδίκτυο επικρατεί ένας χαμός.

  5. #95
    Εγγραφή
    25-10-2012
    Μηνύματα
    906
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΨΥΧΙΚΟ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από werby Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραία λοιπόν. Ο πάροχος ορίζει ότι θέλει 20€ και έχει Χ πελάτες. Οταν οι πελάτες του γίνονται 10000*Χ γιατί σφυρίζει αδιάφορα όσον αφορά την χωρητικότητά του?
    Δεν νομίζω η Forthnet να διπλασίασε τους πελάτες της το τελευταίο διάστημα για να έχεις τέτοιες αξιώσεις. Τα οικονομικά της αποτελέσματα συνεχή μείωση δείχνουν.

  6. #96
    Εγγραφή
    12-12-2008
    Περιοχή
    Βέροια
    Μηνύματα
    2.904
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112637/11255
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΕΡΟΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η1600
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Bartley Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνώ.
    Αφού δεν είναι δουλειά μας, ας μην προτείνουμε ανιπόστατα πράγματα όπως "ε επενδύστε στις υποδομές σας" ενώ παγκοσμίως στο διαδίκτυο επικρατεί ένας χαμός.
    Δεν ξέρω τι γίνεται παγκοσμίως ξέρω ότι ο γείτονας μου ήρθε χθες με το Playstation στα χέρια και μου ζήτησε να κατεβάσω το παιχνίδια που μολις αγόρασε για τα παιδιά του γιατί η δικιά του σύνδεση στην forthnet έγραφε πως θα ολοκληρωθούν σε μέρες. Τσουπ σε εμένα 8-9 το απόγευμα κατέβηκαν 3 παιχνίδια χ ~20gb το καθένα.

    Αφού ο ΟΤΕ τα κατάφερε μάλλον έπρεπε και οι υπόλοιποι. Και που καταλήγουμε; Πως όντως η φορθνετ είναι ένα μικρό καράβι που δεν αξιοποίησε σωστά τα χρήματα που μπήκαν στα ταμεία της και για αυτό βρίσκεται υπο το καθεστώς που βρίσκεται. Επειδή κάποια διοικητικά στελέχη δεν έκαναν σωστά την δουλειά τους.

    Ryzen 5 2600x | NZXT Kraken x62 | Asus Prime x470 Pro
    16GB HyperX Predator 3000mhz | Asus ROG Strix RTX2070 Super
    Samsung EVO 960 250GB | Samsung EVO 860 1TB |
    Antec Earthwatts Pro 650W

  7. #97
    Εγγραφή
    25-10-2012
    Μηνύματα
    906
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΨΥΧΙΚΟ
    Όχι, αδυνατείς να καταλάβεις τη διαφορά του πληρώνω 50 ευρώ για μια χ υπηρεσία με το πληρώνω 30 ευρώ για την ''ίδια'' υπηρεσία.

    Ο ΟΤΕ λειτουργεί γιατί το αυξημένο κόστος των πακέτων του αντιστοιχεί και σε αυξημένα KPI για τους πελάτες του. Πέραν του ότι έχει και την OTEGlobe.

    Οι Forthet και Wind δεν λειτουργούν επειδή πολύ απλά, με το κόστος που έχουν, κάνουν εξαιρετικά μεγάλο utilization των κυκλωμάτων τους. Το να φτιάξεις ένα δίκτυο με τέτοιο headroom που να ''κάθεται'' έχει κόστος.

  8. #98
    Εγγραφή
    18-06-2019
    Περιοχή
    KOZANH
    Μηνύματα
    107
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51199/5117
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    38.2(dB) / 2(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dark-Side Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω τι γίνεται παγκοσμίως
    Θα σου πω τι γίνεται παγκοσμίως, έτσι εγκυκλοπεδικά.

    - Το γνωστό σε όλους μας και παγκόσμιος κολλοσός Netflix, αναγκάστηκε να μειώσει την ποιότητα αναπαραγωγής του περιεχομένου του μετά από συστάσεις της Ε.Ε. (Να σημειωθεί ότι οι πελάτες του προγράμματος "Πλήρες Ultra HD" πληρώνουν για 4K Ultra HD ποιότητα !! Απορώ πώς δεν βγήκαν οι συνδρομητές στους δρόμους...)

    - Το πασίγνωστο YouTube, μειώνει την default* ποιότητα αναπαραγωγής στα 480p.

    - Το Microsoft Teams, πρόγραμμα που στηρίζει την τηλεεργασία έπεσε σχεδόν για 24 ώρες, καθιστώντας το μη-λειτουργικό αφού συνδέθηκαν περισσότεροι από 44 εκατομμύρια ταυτόχρονοι χρήστες.

    - Οι υπηρεσίες cloud της Microsoft δέχτηκαν αύξηση της τάξης του 775% τις προηγούμενες εβδομάδες, με την εταιρεία να επιταχύνει τις διαδικασίες αναβάθμισης των υποδομών της μετά από λειτουργικά προβλήματά της και μείωση της ποιότητας live stream.

    - H υπηρεσία Zoom της Cisco Systems, άλλη μια από τις μεγαλύτερες εταιρείες για live conference ανά τον κόσμο, αντιμετωπίζει λειτουργικά προβλήματα σε όλες τις πολιτείες της Αμερικής.

    Μα πώς; Πρόκεται για την Microsoft και την Google...
    Δεν νομίζω λοιπόν να φταίει απλά ένα "διοικητικό στέλεχος".
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Bartley : 30-03-20 στις 21:54.

  9. #99
    Εγγραφή
    12-12-2008
    Περιοχή
    Βέροια
    Μηνύματα
    2.904
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112637/11255
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΕΡΟΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η1600
    Και πάλι μέσα σε ολα αυτά ο ΟΤΕ "εκμεταλεύτηκε¨ όλα τα παραπάνω και προσφέρει τουλάχιστον σε εμένα ικανοποιητικές υπηρεσίες

    Ryzen 5 2600x | NZXT Kraken x62 | Asus Prime x470 Pro
    16GB HyperX Predator 3000mhz | Asus ROG Strix RTX2070 Super
    Samsung EVO 960 250GB | Samsung EVO 860 1TB |
    Antec Earthwatts Pro 650W

  10. #100
    Εγγραφή
    03-11-2015
    Μηνύματα
    94
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Μαλάμωnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anderm Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι, αδυνατείς να καταλάβεις τη διαφορά του πληρώνω 50 ευρώ για μια χ υπηρεσία με το πληρώνω 30 ευρώ για την ''ίδια'' υπηρεσία.
    Η διαφορά στις τιμές του Κολωνακίου με αυτές του Μοναστηρακίου, για το ίδιο προϊόν, δεν οφείλεται στην ποιότητα. Στην δική μας περίπτωση, οφείλεται στο ότι η Cosmote(OTE) νοικιάζει στις υπόλοιπες εταιρείες τα δίκτυα και αν θέλει να εισπράττει τα ενοίκια, θα πρέπει να τις καταστήσει πιο ανταγωνιστικές από εκείνη.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anderm Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο ΟΤΕ λειτουργεί γιατί το αυξημένο κόστος των πακέτων του αντιστοιχεί και σε αυξημένα KPI για τους πελάτες του. Πέραν του ότι έχει και την OTEGlobe.
    Ενας σοβαρός επενδυτής θα είχε φτιάξει τη δική του XxxxGlobe. Εχουμε δει ποτέ σοβαρό επενδυτή στην Ελλάδα? Ή μήπως, αποδεδειγμένα, είμαστε η χώρα της αρπαχτής?
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anderm Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι Forthet και Wind δεν λειτουργούν επειδή πολύ απλά, με το κόστος που έχουν, κάνουν εξαιρετικά μεγάλο utilization των κυκλωμάτων τους. Το να φτιάξεις ένα δίκτυο με τέτοιο headroom που να ''κάθεται'' έχει κόστος.
    Τα μεταξωτά βρακιά θέλουν και επιδέξιους κώλους. Εμείς, όσον αφορά τους ιδιώτες, συναντάμε διαρκώς σκέτους κώλους και μάλιστα τροφαντούς. Φυσικά υπάρχουν σοβαροί λόγοι γι αυτό, που έχουν να κάνουν με τη λειτουργία του ρημαδοκράτους μας, αλλά ΚΑΙ με την συμπεριφορά και νοοτροπία της ελληνικής μας κοινωνίας στην οποία ο ραγιαδισμός και η υποτέλεια, ποτέ δεν έπαψαν να υπάρχουν. Οσο τους ανεχόμαστε, τόσο θα μας πηδάνε.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Bartley Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα σου πω τι γίνεται παγκοσμίως, έτσι εγκυκλοπεδικά.

    - Το γνωστό σε όλους μας και παγκόσμιος κολλοσός Netflix...

    - Το πασίγνωστο YouTube,...

    - Το Microsoft Teams,...

    - Οι υπηρεσίες cloud της Microsoft..

    - H υπηρεσία Zoom της Cisco Systems...

    Μα πώς; Πρόκεται για την Microsoft και την Google...
    Δεν νομίζω λοιπόν να φταίει απλά ένα "διοικητικό στέλεχος".
    Χμμ...ενδιαφέρον, αλλά νομίζω υπάρχει μια μικρή, τόσο τοσοδούλα, σύγχυση. Και η αλήθεια είναι ότι αυτή η ρημάδα η σύγχυση δεν λέει με τίποτα να ξεπεραστεί.

    Ολοι αυτοί που αναφέρεις, ΔΕΝ είναι ISP Providers δηλ. πάροχοι συνδέσεων σε σπίτια και επιχειρήσεις, αλλά SERVERS που σερβίρουν την πραμάτεια τους και φυσικά μειώνουν/κόβουν τις ταχύτητες upload τους γιατί απλά, με την ταυτόχρονη ζήτηση, γονάτισαν και δεν μπορούσαν να εξυπηρετούν την πελατεία τους. Δεν το έκαναν για να έχουμε εμείς στα σπίτια μας καλύτερες συνδέσεις και ταχύτητες με τους παρόχους μας.

    Αλλο πράγμα να υπερφορτωθεί ο server της Microsoft και άλλο το να μην μπορώ να μπω ούτε στον δικό μου server που τον επισκέπτομαι μόνον εγώ. Βεβαίως και καταλαβαίνω ότι έχουν κάποια σχέση, λόγω bandwidth παρόχου, αλλά γι αυτό έγραψα και πιο πάνω για κώλους, οπότε δεν χρειάζεται να επανέλθω.

    ΥΓ: Ρε παιδιά, βαρέθηκα...

  11. #101
    Εγγραφή
    18-06-2019
    Περιοχή
    KOZANH
    Μηνύματα
    107
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51199/5117
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    38.2(dB) / 2(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Η επιδεικτική άγνοια σου στο θέμα δεν έχει τελειωμό ξεκάθαρα. Ειδικά όταν προτείνεις «ένας σοβαρός επενδυτής να φτιάξει την δίκη του xxxGlobe» επιδεικνύεις πόσο άσχετος επίσης του θέματος είσαι.
    Δεν θα επεκταθώ παραπέρα γιατί πολύ απλά αυτό που κατάλαβα είναι ότι απαντάς σε όλα τα θέματα γιατί βαριέσαι.

    Σε άλλο παρόμοιο θέμα ανέφερα την περίπτωση των ISP στην Ευρώπη οι οποίοι αντιμετωπίζουν όλοι θέματα με χαμηλές ταχύτητες. Προφανώς και εκεί κάτι θα σου ξυνίσει. Μετά μιλάς για εύρος της εταιρείας, σου αναφέρω τεράστιες εταιρείες με θέματα, πάλι κάτι δεν σου αρέσει.
    Ας κλειδώσει κάποιος mod το θέμα, ήμαρτον.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Bartley Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η Ookla, επί την ευκαιρία του Covid-19, δημοσίευσε ένα χρήσιμο άρθρο: TRACKING COVID-19’S IMPACT ON GLOBAL INTERNET PERFORMANCE
    Σε αυτό το άρθρο επεξηγεί με γραφήματα και στατιστικά από τις μετρήσεις της, πώς η πανδημία αυτή επηρεάζει την κίνηση του διαδικτύου.

    Το παρακάτω είναι το διάγραμμα που δείχνει την απόδοση των συνδέσεων (εξαιρουμένων των κινητών προγραμμάτων) σε επιλεγμένες χώρες τις Ευρώπης.


    Εμφανίζεται ξεκάθαρα μια πτωτική τάση από τις αρχές Μαρτίου στις ταχύτητες σε όλες σχεδόν τις επιλεγμένες χώρες, μια περίοδο που η μια χώρα μετά την άλλη ανακοίνωνε lockdown και περιορισμούς κυκλοφορίας (και επομένως αυξημένη online κίνηση).

    Εάν δε κοιτάξουμε στην κίνηση όσον αφορά στην κινητή χρήση, βλέπουμε μια αισθητή βουτιά στις ταχύτητες:


    Δυστυχώς δεν παραθέτει στατιστικά για την κάθε χώρα ξεχωριστά (και επομένως την Ελλάδα), αλλά νομίζω βοηθάει να καταλάβουμε την κατάσταση των παγκόσμιων παρόχων αυτή την περίοδο.
    Έχει ιδιαίτερο ενδιαφέρον το άρθρο
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Bartley : 01-04-20 στις 02:07.

  12. #102
    Εγγραφή
    03-11-2015
    Μηνύματα
    94
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Μαλάμωnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Bartley Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η επιδεικτική άγνοια σου στο θέμα δεν έχει τελειωμό ξεκάθαρα. Ειδικά όταν προτείνεις «ένας σοβαρός επενδυτής να φτιάξει την δίκη του xxxGlobe» επιδεικνύεις πόσο άσχετος επίσης του θέματος είσαι....Ας κλειδώσει κάποιος mod το θέμα, ήμαρτον.
    Tο ότι είμαι τεχνικά άσχετος, άργησες να το καταλάβεις γιατί προφανώς σε έχει συνεπάρει ο "τεχνικός οίστρος" σου, ενώ το έχω ήδη δηλώσει πολλαπλά εδώ μέσα.

    Τα περί του xxxGlobe προκύπτουν από τη ματιά ενός άσχετου στην SmokePing Latency σελίδα που την ανακάλυψα σ' αυτό το forum και που βλέπω ότι απ' τη μια υπάρχει η ΟΤΕGlobe κι απ' την άλλη (ιδιώτες) υπάρχει η Seabone, μια εταιρεία που απ' ότι κατάλαβα βοηθά/συνδέει τους παρόχους με τον παγκόσμιο ιστό. Συγγνώμη αν δεν ικανοποίησα την τεχνική σου αυθεντία αλλά δεν ήταν αυτός ο σκοπός μου.

    Εξακολουθείς να συγκρίνεις μήλα με πορτοκάλια, συγκρίνοντας την αδυναμία των ιδιωτών παρόχων στην Ελλάδα να καλύψουν τους πελάτες τους με την αδυναμία των κολοσσιαίων servers να ανταποκριθούν αλλά δεν πρόκειται ποτέ να ζητήσω από κάποιον να σε σταματήσει από αυτό.

    Για δε την αντιληπτική σου ικανότητα, δηλώνω επίσης μη ειδικός, απλά για την αγένειά σου και μόνο, θα επαναλάβω αυτό που έγραψα και πιο πάνω:
    "... αλλά ΚΑΙ με την συμπεριφορά και νοοτροπία της ελληνικής μας κοινωνίας στην οποία ο ραγιαδισμός και η υποτέλεια, ποτέ δεν έπαψαν να υπάρχουν...."

    Αυτά και σε παρακαλώ πολύ την επόμενη φορά μην καλέσεις την αστυνομία γιατί...σκιάχτηκα (κατά το χέστηκα).

    Φιλιά And Stay Stuck
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος werby : 01-04-20 στις 07:30.

  13. #103
    Εγγραφή
    03-11-2015
    Μηνύματα
    94
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Μαλάμωnet
    Τελικά, σε πείσμα όλων αυτών των τεχνικών αυθεντιών που έφεραν την παγκόσμια συντέλεια του ίντερνετ προκειμένου να υπερασπίσουν κυρίως την ημιμάθειά τους, το μικρό καράβι που λέγεται Nova ξαναβρήκε τη ρώτα του, τουλάχιστον εδώ στην περιοχή μου κι έτσι τα τελευταία 24ωρα πλέει όπως έπλεε και πριν, χωρίς προβλήματα και μάλιστα με το ίδιο φτηνό εισιτήριο.

    Ευχαριστούμε και ελπίζουμε να συνεχίσει έτσι!

    ΥΓ: Συγνώμη αν είπαμε και καμιά κουβέντα παραπάνω αλλά τρεις περίπου εβδομάδες προσάραξης, δεν ήταν και λίγες.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος werby : 03-04-20 στις 01:00.

  14. #104
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Μου αρέσει που ζητάς συγνώμη αν είπες κάτι που να πείραξε και πετά και αυτό για τεχνικών αυθεντιών
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sdikr : 03-04-20 στις 01:36.

  15. #105
    Εγγραφή
    03-11-2015
    Μηνύματα
    94
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Μαλάμωnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου αρέσει που ζητάς συγνώμη αλλά πετά και αυτό για τεχνικών αυθεντιών
    Αν κάποιος έχει θέμα με ημιμάθεια δεν είναι πάντως εκείνοι.
    Εχεις τη μύγα...?
    Πάντως εσένα δεν σε περιλαμβάνει η ανωτέρω δήλωση. Τουλάχιστον εσύ κάποια στιγμή κατάλαβες τι έλεγα.

Σελ. 7 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 25678 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας