Σελ. 3 από 8 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 117
  1. #31
    Εγγραφή
    03-11-2015
    Μηνύματα
    94
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Μαλάμωnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να αφήσω εδώ και για τα προβλήματα της Cosmote
    Χαίρετε φίλτατε!
    Μπήκατε στον κόπο να το διαβάσετε? (ρητορικόν το ερώτημα)

  2. #32
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από werby Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαίρετε φίλτατε!
    Μπήκατε στον κόπο να το διαβάσετε? (ρητορικόν το ερώτημα)
    Ναι το διάβαζα και λέει

    Εχω προβλημα με το ping στα παιχνιδια επειδη ειναι πολυ υψηλο κυμαινεται απο τα 120 εως τα 130
    Οσο για την ταχύτητα
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_3.png 
Εμφανίσεις:  8 
Μέγεθος:  38,0 KB 
ID: 213074

    έχει μια διαφορά απο τα 11Mbit δεν νομίζεις; δεν είναι δηλαδή πρόβλημα λόγο Αλβανίας

    Εσυ αλήθεια το διάβασες ή σταμάτησες στο Αλβανία;

  3. #33
    Εγγραφή
    03-11-2015
    Μηνύματα
    94
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Μαλάμωnet
    Εχει και συνέχεια...
    Οσο και να παλεύεις η Cosmote δεν έχει πρόβλημα σε σχέση με τη Forthnet που έχει ήδη τινάξει τα πέταλα.

    Παρ' όλα αυτά, έτσι για να ησυχάσεις, βρήκα τρόπο να αποφύγω προς το παρόν τουλάχιστον το πρόβλημα. Αλλά δεν θα στον πω...

    - - - Updated - - -

    Και επειδή έσπευσες να αναρτήσεις δικές σου μετρήσεις εκεί, τα 57 Μbit που είδες είναι πρόβλημα?
    Εδώ εμείς, μιλάμε για 2 Mbit και με το ζόρι... Μακάρι κι εμείς να είχαμε έστω και τα μισά απ' όσα θα έπρεπε (8 Mbit εδώ). Δεν θα μιλάγαμε.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος werby : 28-03-20 στις 21:09.

  4. #34
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από werby Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχει και συνέχεια...
    Οσο και να παλεύεις η Cosmote δεν έχει πρόβλημα σε σχέση με τη Forthnet που έχει ήδη τινάξει τα πέταλα.

    Παρ' όλα αυτά, έτσι για να ησυχάσεις, βρήκα τρόπο να αποφύγω προς το παρόν τουλάχιστον το πρόβλημα. Αλλά δεν θα στον πω...

    - - - Updated - - -

    Και επειδή έσπευσες να αναρτήσεις δικές σου μετρήσεις εκεί, τα 57 Μbit που είδες είναι πρόβλημα?
    Εδώ εμείς, μιλάμε για 2 Mbit και με το ζόρι...
    Είδες που συγχρονίζει ο χρήστης;
    Αν είδες τότε μπορείς να καταλάβεις πως υπάρχει πρόβλημα, μπορεί όχι όσο έχεις εσυ τώρα άλλα υπάρχει.
    Η ανάρτηση η δικιά μου παει για να δείξει πως τα 11mbit απο τα 24 που πιάνει δεν είναι λόγο Αλβανίας όπως είπατε και χαρήκατε.

    Μάλλον κάπου έχεις παρεξηγήσει κάτι, απο την αρχή λέω πως υπάρχει γενικό πρόβλημα σε όλους τους παρόχους λόγο του covid, σου έχω δώσει λινκ που λένε οτι κολοσσοί μειώνουν ταχύτητα για να μην κρεμάσει το δίκτυο σε όλο τον κόσμο.

    Ακόμα και εσύ πριν το πρόβλημα με τον covid μάλλον είχες φυσιολογικές ταχύτητες για να μένεις 18 χρόνια μαζί τους.
    Οχι λες η cosmote δεν έχει, έλα που έχει όμως, μπορεί όχι τόσο μεγάλο όσο η Νοβα αυτή την στιγμή αλλά έχει, όπως και όλοι οι άλλοι οι παρόχοι.

  5. #35
    Εγγραφή
    03-11-2015
    Μηνύματα
    94
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Μαλάμωnet
    Φίλε μου, κατάλαβέ το επιτέλους! Αλλο ο Provider και άλλο ο server απ' τον οποίο κατεβάζεις κάτι. Τώρα το εάν και ο provider έχει κι αυτός, κάποια στιγμή, ένα μικρό θεματάκι δεν γεννάται θέμα...Ουυυφ

  6. #36
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από werby Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε μου, κατάλαβέ το επιτέλους! Αλλο ο Provider και άλλο ο server απ' τον οποίο κατεβάζεις κάτι. Τώρα το εάν και ο provider έχει κι αυτός, κάποια στιγμή, ένα μικρό θεματάκι δεν γεννάται θέμα...Ουυυφ
    Δεν απαντάς σε αυτά που σε ρωτάω όμως.
    Δεν μπορείς; δεν θέλεις;

  7. #37
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Τι μπορει να κανει ποσους μηνες θα παρει να τον μεταφερουν στον οτε τωρα αν πανε ολα καλα ; . Αν του στραβώσουν τα γραφειοκρατικα τους χ@στα καλυτερα να μεινει εκει που ειναι παρα να πληρωσει τα διπλα με αμφιβολο αποτελεσμα .

  8. #38
    Εγγραφή
    03-11-2015
    Μηνύματα
    94
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Μαλάμωnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν απαντάς σε αυτά που σε ρωτάω όμως.
    Δεν μπορείς; δεν θέλεις;
    Σου απαντώ αλλά δεν θέλεις να καταλάβεις. Το ότι έχει κάποιος μεγάλο ping ή πιάνει την μισή ταχύτητα, δεν είναι τόσο σπουδαίο πρόβλημα. Το να έχεις 50 KB/s download σημαίνει ότι στην πράξη δεν έχεις ίντερνετ.

    Αυτά και με συγχωρείς τώρα γιατί θα μου κρυώσουν το σουβλάκια.

  9. #39
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από werby Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σου απαντώ αλλά δεν θέλεις να καταλάβεις. Το ότι έχει κάποιος μεγάλο ping ή πιάνει την μισή ταχύτητα, δεν είναι τόσο σπουδαίο πρόβλημα. Το να έχεις 50 KB/s download σημαίνει ότι στην πράξη δεν έχεις ίντερνετ.

    Αυτά και με συγχωρείς τώρα γιατί θα μου κρυώσουν το σουβλάκια.
    Δεν μπορείς και δεν θέλεις, οκ

  10. #40
    Εγγραφή
    03-11-2015
    Μηνύματα
    94
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Μαλάμωnet
    Για το ότι, ενώ σου έχω απαντήσει δις εσύ δεν το καταλαβαίνεις, δυστυχώς, δεν μπορώ να κάνω τίποτα.

    Αλλο θεμα: Τρώγοντας τα σουβλάκια μου, τα οποία παρεμπιπτόντως ήταν τέλεια, είδα διαφήμιση της Vodafone που υπόσχεται ότι θα βελτιώσει το ίντερνετ για να κρατήσει τους πελάτες της.

    Οι χλιμίτσουρες της Nova θα το κάνουν λες, ή θα περιμένουν τον "ασυνόδευτο" να γίνει καλά, μπας και επανέλθει να τους τα σκάσει (σωθήκαμε) κι έτσι να ξεκουμπιστούν?

  11. #41
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από werby Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για το ότι, ενώ σου έχω απαντήσει δις εσύ δεν το καταλαβαίνεις, δυστυχώς, δεν μπορώ να κάνω τίποτα.

    Αλλο θεμα: Τρώγοντας τα σουβλάκια μου, τα οποία παρεμπιπτόντως ήταν τέλεια, είδα διαφήμιση της Vodafone που υπόσχεται ότι θα βελτιώσει το ίντερνετ για να κρατήσει τους πελάτες της.

    Οι χλιμίτσουρες της Nova θα το κάνουν λες, ή θα περιμένουν τον "ασυνόδευτο" να γίνει καλά (σωθήκαμε), μπας και επανέλθει να τους τα σκάσει κι έτσι να ξεκουμπιστούν?
    Μπορεί να περιμένουνε να φύγει ο κόσμος ώστε να πάνε στους άλλους τους πιο ακριβούς και να στρώσει το δίκτυο μόνο του

    Δεν απάντησες στο 18 χρόνια ήσουν καλά ή και εκεί κατέβαζες με 50κ; ούτε και στα άλλα αλλά απάντησες ας το κρατήσω εύκολο ειδικά με βαρύ στομάχι είναι θέμα.

  12. #42
    Εγγραφή
    03-11-2015
    Μηνύματα
    94
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Μαλάμωnet
    Α..αυτό εννοούσες? Κι αυτό το έχω ήδη πει αλλά θα το ξαναπώ: Οχι μόνο ήταν εντάξει από ταχύτητα αλλά ήταν και η καλύτερη στη γειτονιά μου, γι αυτό και δεν έθεσα ποτέ μου θέμα. Το μόνο μου πρόβλημα ήταν η συνεννόηση με τους τηλεφωνητές στις βλάβες, όταν χρειάστηκε, όπου εκεί η ασχετοσύνη πάει σύννεφο. Αυτό όμως είναι πρόβλημα που υπάρχει σε όλες τις εταιρείες.

    Απάντηση για τρίτη φορά: Είδα που συγχρονίζει ο χρήστης και ξαναματα απαντώ, μακάρι να είχα και εγώ την μισή απ' την ταχύτητα που συγχρoνίζω (16Μbit) δηλ. 8 Μbit και τότε απλά, δεν θα με ήξερες...που σημαίνει ότι δεν θα είχα μπει καν στον κόπο να δημιουργήσω thread και να καταριέμαι. Το θέμα εδώ είναι ότι η Nova ΚΑΤΕΡΡΕΥΣΕ!!!!

    Κι η πλάκα είναι ότι όταν τους το λες, σου λένε ότι φταίει ο...χατζηπετρής, καλή ώρα όπως κι εσύ
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος werby : 29-03-20 στις 00:49.

  13. #43
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Μα ναι κατέρρευσε!
    Αυτό είναι το μόνο σίγουρο.
    Εγώ θα έλπιζα στο να κάνουν κάποια αύξηση στην διασύνδεση του δικού σου κέντρου με τα κεντρικά, ελπίζω μόνο να είναι δικιά τους η διασύνδεση και όχι μέσω μισθωμένου απο άλλον πάροχο.
    Αλλά δεν είναι κάτι που δυστυχώς γίνεται άμεσα θέλει κάποιες μέρες.

    Για το κομμάτι στο smokeping υπάρχει θέμα στην seabone δες και εδώ .

    Ελπίζω να στρώσει γρήγορα και εγώ φλέβες θα έκοβα με 50k

  14. #44
    Εγγραφή
    03-11-2015
    Μηνύματα
    94
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Μαλάμωnet
    Επιτέλους τα βρήκαμε!

    Αρα δεν φταίει το ΔΙΚΤΥΟ γενικώς και αορίστως, το Netflix, τo Facebook και ο κακός μας ο καιρός, αλλά η αδυναμία του παρόχου να εξυπηρετήσει όλους τους συνδρομητές μαζί.

    Κατανοητό και μπορούμε να κάνουμε και λίγη υπομονή, αν βέβαια μας πουν ότι εργάζονται γι αυτό και θα υπάρξει βελτίωση στο άμεσο μέλλον και όχι να μας κοροϊδεύουν ασύστολα.

  15. #45
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από werby Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επιτέλους τα βρήκαμε!

    Αρα δεν φταίει το ΔΙΚΤΥΟ γενικώς και αορίστως, το Netflix, τo Facebook και ο κακός μας ο καιρός, αλλά η αδυναμία του παρόχου να εξυπηρετήσει όλους τους συνδρομητές μαζί.

    Κατανοητό και μπορούμε να κάνουμε και λίγη υπομονή, αν βέβαια μας πουν ότι εργάζονται γι αυτό και θα υπάρξει βελτίωση στο άμεσο μέλλον και όχι να μας κοροϊδεύουν ασύστολα.
    Μα αυτό λέω απο την αρχή, λέω οτι υπάρχει πρόβλημα στο κομμάτι που συνδέει το dslam του παρόχου σου με τα κεντρικά του.
    Η αναφορά στο netlfix κλπ έχει να κάνει με το ότι γενικά όλοι οι πάροχοι παντού έχουν θέματα, κάποιο λιγότερο, κάποιο περισσότερο και κάποιοι κατεβάζουν ρολά.

Σελ. 3 από 8 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας