Σελ. 6 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 45678 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 76-90 από 117
  1. #76
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dark-Side Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εξυπηρετικότατος είστε, μας έχετε προσφέρει απο μία λυση σε κάθε μας πρόβλημα. Να αγοράσω και δεύτερο σπίτι σε περίπτωση που αυτό που μένω γκρεμιστεί. Δεν φταίει ο Πολιτικός Μηχανικός αν συμβεί κατι τέτοιο εγώ φταιω που δεν είχα back up
    Αν γίνει ενας σεισμός τι θα πεις;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από werby Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί βρε καρντάσιμ το κάνεις αυτό. Χθες το βράδυ δεν συμφωνήσαμε ότι δεν φταίει ο δρόμος/δίκτυο? Ε? Ε?

    Οσο για το parking κάτω απ' το σπίτι υπάρχει νόμος γι αυτό αλλά ας όψονται τα "επιτελικά" κράτη...
    Οχι δεν συμφωνήσαμε κάτι τέτοιο, δεν έχουν τον ίδιο δρόμο, δεν περνάνε απο τον ίδιο δρόμο.

    Τι νομός υπάρχει, για πες; γιατί είμαι σίγουρος πως δεν έχει προβλέψει τα 2 και 3 αμάξια κάθε οικογενείας (εδώ έχουμε Backup), ακόμα θέλουμε και Parking (δωρεαν) και εκεί που θα πάμε

  2. #77
    Εγγραφή
    12-12-2008
    Περιοχή
    Βέροια
    Μηνύματα
    2.904
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112637/11255
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΕΡΟΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η1600
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν γίνει ενας σεισμός τι θα πεις;
    Ο Πολιτικός Μηχανικός έχει φροντίσει και για αυτό το ενδεχόμενο. Ο πάροχος τηλεπικοινωνιών όχι.... Για αυτό αν πέσει το σπίτι θά εχω να δείξω κάποιον με το δάχτυλο όπως τώρα δείχνω με το δάχτυλο τον πάροχο!

    Ryzen 5 2600x | NZXT Kraken x62 | Asus Prime x470 Pro
    16GB HyperX Predator 3000mhz | Asus ROG Strix RTX2070 Super
    Samsung EVO 960 250GB | Samsung EVO 860 1TB |
    Antec Earthwatts Pro 650W

  3. #78
    Εγγραφή
    03-11-2015
    Μηνύματα
    94
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Μαλάμωnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dark-Side Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εξυπηρετικότατος είστε,μας έχετε προσφέρει απο μία λυση σε κάθε μας πρόβλημα...
    Είδες? Στο είπα εγώ. Μην τους αδικείς...

  4. #79
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dark-Side Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο Πολιτικός Μηχανικός έχει φροντίσει και για αυτό το ενδεχόμενο. Ο πάροχος τηλεπικοινωνιών όχι.... Για αυτό αν πέσει το σπίτι θά εχω να δείξω κάποιον με το δάχτυλο όπως τώρα δείχνω με το δάχτυλο τον πάροχο!
    Αν γίνει μεγαλύτερος απο αυτό που έχει προβλέψει;

  5. #80
    Εγγραφή
    03-11-2015
    Μηνύματα
    94
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Μαλάμωnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν γίνει μεγαλύτερος απο αυτό που έχει προβλέψει;
    θα γούσταρα πάρα πολύ να είμασταν γύρω από ένα τραπέζι με μεζεκλίκια και ποτά και να συζητούσαμε γι αυτά. Α ρε κορωνοϊέ μου ιέ μου ιέ μου...

  6. #81
    Εγγραφή
    12-12-2008
    Περιοχή
    Βέροια
    Μηνύματα
    2.904
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112637/11255
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΕΡΟΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η1600
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν γίνει μεγαλύτερος απο αυτό που έχει προβλέψει;
    Μα η τηλεπικοινωνίες δεν είναι πρόβλεψη, είναι; Έχω 10 χρήστες πρέπει να καλύψω 10 χρήστες. Όχι έχω 10 χρήστες και προβλέπω πως οι 5 θα ειναι ταυτόχρονα συνδεδεμένοι. Επίσης και πάλι αν κάνει λάθος πρόβλεψη ο πολιτικός μηχανικός πάλι αυτόν θα κατηγορήσω για την ΛΑΘΟΣ του εκτίμηση. Βέβαια αν γίνει κάποιος ακραίος σεισμός μάλλον δεν θα με νοιάζει και πολύ να κατηγορήσω κανέναν γιατι θα βλέπω τα ραδικια ανάποδα όπως όλοι μας φαντάζομαι

    Ryzen 5 2600x | NZXT Kraken x62 | Asus Prime x470 Pro
    16GB HyperX Predator 3000mhz | Asus ROG Strix RTX2070 Super
    Samsung EVO 960 250GB | Samsung EVO 860 1TB |
    Antec Earthwatts Pro 650W

  7. #82
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από werby Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα γούσταρα πάρα πολύ μα είμασταν γύρω από ένα τραπέζι με μεζεκλίκια και ποτά και να συζητούσαμε γι αυτά. Α ρε κορωνοϊέ μου ιέ μου...

  8. #83
    Εγγραφή
    18-06-2019
    Περιοχή
    KOZANH
    Μηνύματα
    107
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51199/5117
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    38.2(dB) / 2(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από werby Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα γούσταρα πάρα πολύ μα είμασταν γύρω από ένα τραπέζι με μεζεκλίκια και ποτά και να συζητούσαμε γι αυτά. Α ρε κορωνοϊέ μου ιέ μου ιέ μου...
    Χαχαχα, πέρα από την πλάκα ξέφυγε αρκετά το θέμα.
    Απλά έχουμε διαφορετικές απόψεις για το ρίξιμο τον ευθυνών.
    Τα προβλήματα αυτές τις μέρες στα δίκτυα είναι γεγονός. Υπάρχουν πολλά εργαλεία (ένα εξ αυτών το SmokePing ) που μπορούν να επιβεβαιώσουν. Από εκεί και πέρα, χειριζόμαστε διαφορετικά τις καταστάσεις ο καθένας μας.
    Δεν θα βγούμε κάπου με το να πετάμε το μπαλάκι ο ένας στον άλλον.

  9. #84
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dark-Side Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα η τηλεπικοινωνίες δεν είναι πρόβλεψη, είναι; Έχω 10 χρήστες πρέπει να καλύψω 10 χρήστες. Όχι έχω 10 χρήστες και προβλέπω πως οι 5 θα ειναι ταυτόχρονα συνδεδεμένοι. Επίσης και πάλι αν κάνει λάθος πρόβλεψη ο πολιτικός μηχανικός πάλι αυτό θα κατηγορήσω για την ΛΑΘΟΣ του πρόβλεψη. Βέβαια αν γίνει κάποιος ακραίος σεισμός μάλλον δεν θα με νοιάζει και πολύ να κατηγορήσω κανέναν γιατι θα βλέπω τα ραδικια ανάποδα όπως όλοι μας φαντάζομαι
    Και όμως είναι πρόβλεψη, για αυτό ακριβώς την πρωτοχρονιά δεν μπορείς να βγάλεις κλήση, απλά σου λέει αυτό θα γίνει μια φορά την πρωτοχρονιά, το ίδιο λέει και για τους σεισμούς.
    Το κόστος για να μπορεί να ανταπεξέλθει στον φόρτο της πρωτοχρονιάς ή μιας εκτατής ανάγκης είναι πολύ μεγάλο και φυσικά θα το μοίραζε στους συνδρομητές μετά.

    Παντού παίζει Best effort, contention ratio
    Αυτό που κάνουν είναι να σου παρέχουν το δίκτυο κάτω απο φυσιολογικές συνθήκες, κάποιοι χρεώνουν κάτι παραπάνω και έχουν διαφορετικά νούμερα, άλλοι έχουν πιο εύκολη πρόσβαση σε αναβάθμιση On the spot κλπ

  10. #85
    Εγγραφή
    12-12-2008
    Περιοχή
    Βέροια
    Μηνύματα
    2.904
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112637/11255
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΕΡΟΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η1600
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και όμως είναι πρόβλεψη, για αυτό ακριβώς την πρωτοχρονιά δεν μπορείς να βγάλεις κλήση, απλά σου λέει αυτό θα γίνει μια φορά την πρωτοχρονιά, το ίδιο λέει και για τους σεισμούς.
    Το κόστος για να μπορεί να ανταπεξέλθει στον φόρτο της πρωτοχρονιάς ή μιας εκτατής ανάγκης είναι πολύ μεγάλο και φυσικά θα το μοίραζε στους συνδρομητές μετά.

    Παντού παίζει Best effort, contention ratio
    Αυτό που κάνουν είναι να σου παρέχουν το δίκτυο κάτω απο φυσιολογικές συνθήκες, κάποιοι χρεώνουν κάτι παραπάνω και έχουν διαφορετικά νούμερα, άλλοι έχουν πιο εύκολη πρόσβαση σε αναβάθμιση On the spot κλπ
    Άλλο το να έχω πρόσβαση στο ιντερνετ αλλά να μην πιάνω το 100% και άλλο το να αδυνατώ να δω ένα βίντεο στο youtube. Εκεί είναι η ένσταση μου. Εκεί είναι το πρόβλημα και εκεί είναι αδικαιολόγητος ο κάθε πάροχος.

    Ryzen 5 2600x | NZXT Kraken x62 | Asus Prime x470 Pro
    16GB HyperX Predator 3000mhz | Asus ROG Strix RTX2070 Super
    Samsung EVO 960 250GB | Samsung EVO 860 1TB |
    Antec Earthwatts Pro 650W

  11. #86
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dark-Side Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άλλο το να έχω πρόσβαση στο ιντερνετ αλλά να μην πιάνω το 100% και άλλο το να αδυνατώ να δω ένα βίντεο στο youtube. Εκεί είναι η ένσταση μου. Εκεί είναι το πρόβλημα και εκεί είναι αδικαιολόγητος ο κάθε πάροχος.
    Η διαφωνία μας είναι στο ότι μιλάμε σήμερα για μια περίεργη κατάσταση, δεν μιλάμε για φυσιολογικές συνθήκες καθώς όπως έχει αναφερθεί πιο πίσω για 18χρόνια όλα καλά.

    Σίγουρα τα 56Κ είναι για κόψιμο φλέβας και ελπίζουμε πως θα κάνουν κάτι όσο πιο γρήγορα γίνεται, αλλά αυτές οι αυξήσεις δεν γίνονται μέσα σε μια μέρα δυστυχώς.


    Πιο πίσω μιλάς για ρεύμα και νερό, για πες μου το καλοκαίρι τι γίνεται που έχουμε μειωμένη πίεση ή και καθόλου νερό σε περιοχές
    Που σε κάποιες δεν επαρκεί το δίκτυο για τον κλιματισμό;
    Και αυτό γίνεται κάθε καλοκαίρι!

  12. #87
    Εγγραφή
    12-12-2008
    Περιοχή
    Βέροια
    Μηνύματα
    2.904
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112637/11255
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΕΡΟΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η1600
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η διαφωνία μας είναι στο ότι μιλάμε σήμερα για μια περίεργη κατάσταση, δεν μιλάμε για φυσιολογικές συνθήκες καθώς όπως έχει αναφερθεί πιο πίσω για 18χρόνια όλα καλά.

    Σίγουρα τα 56Κ είναι για κόψιμο φλέβας και ελπίζουμε πως θα κάνουν κάτι όσο πιο γρήγορα γίνεται, αλλά αυτές οι αυξήσεις δεν γίνονται μέσα σε μια μέρα δυστυχώς.


    Πιο πίσω μιλάς για ρεύμα και νερό, για πες μου το καλοκαίρι τι γίνεται που έχουμε μειωμένη πίεση ή και καθόλου νερό σε περιοχές
    Που σε κάποιες δεν επαρκεί το δίκτυο για τον κλιματισμό;
    Και αυτό γίνεται κάθε καλοκαίρι!
    Αυτό με το ρεύμα το ακούω πρώτη φορά στην ζωή μου και δεν το έχω συναντήσει ούτε εγώ ούτε κάποιος γνωστός μου ώστε να το έχει μοιραστεί. Αυτό με το νερό υπάρχει λόγο έλλειψης νερού και όχι επειδή κάποιος αποφάσισε στην αύξηση των κερδών του πάρα στην αναβάθμιση του εξοπλισμού του. Επίσης όσο δεν καταναλώνω νερό δεν το πληρώνω κιόλας έτσι; Αυτό που λέω είναι πως οκ δεν μπορείς να μου παρέχεις 24/7 τις υπηρεσίες που πληρώνω, ε δεν θα πληρώσω και εγώ το πλήρες ποσό. Επίσης θα μου δώσεις την δυνατότητα εφόσαν εσύ δεν μπορείς να μου παρέχεις αυτές τις υπηρεσίες να σπάσω το συμβόλαιο μου και να πάρω τον χαλκό μου σε άλλον bbras που έχει φροντίσει για την χωρητικότητα του

    Ryzen 5 2600x | NZXT Kraken x62 | Asus Prime x470 Pro
    16GB HyperX Predator 3000mhz | Asus ROG Strix RTX2070 Super
    Samsung EVO 960 250GB | Samsung EVO 860 1TB |
    Antec Earthwatts Pro 650W

  13. #88
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dark-Side Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό με το ρεύμα το ακούω πρώτη φορά στην ζωή μου και δεν το έχω συναντήσει ούτε εγώ ούτε κάποιος γνωστός μου ώστε να το έχει μοιραστεί. Αυτό με το νερό υπάρχει λόγο έλλειψης νερού και όχι επειδή κάποιος αποφάσισε στην αύξηση των κερδών του πάρα στην αναβάθμιση του εξοπλισμού του. Επίσης όσο δεν καταναλώνω νερό δεν το πληρώνω κιόλας έτσι; Αυτό που λέω είναι πως οκ δεν μπορείς να μου παρέχεις 24/7 τις υπηρεσίες που πληρώνω, ε δεν θα πληρώσω και εγώ το πλήρες ποσό. Επίσης θα μου δώσεις την δυνατότητα εφόσαν εσύ δεν μπορείς να μου παρέχεις αυτές τις υπηρεσίες να σπάσω το συμβόλαιο μου και να πάρω τον χαλκό μου σε άλλον bbras που έχει φροντίσει για την χωρητικότητα του
    Μα το πληρώνεις το νέρο άλλα σου έρχεται σταγόνα σταγόνα και πληρώνεις κανονικά παγιο το ότι δεν έχεις ακούσει για Blackout λόγο κλιματισμού, δεν σημαίνει πως δεν υπάρχει

  14. #89
    Εγγραφή
    12-12-2008
    Περιοχή
    Βέροια
    Μηνύματα
    2.904
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112637/11255
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΕΡΟΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η1600
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα το πληρώνεις το νέρο άλλα σου έρχεται σταγόνα σταγόνα και πληρώνεις κανονικά παγιο το ότι δεν έχεις ακούσει για Blackout λόγο κλιματισμού, δεν σημαίνει πως δεν υπάρχει
    Ναι και πληρώνω αναλογικά. Δεν πληρώνω 24Mbps και παίρνω 20kb/s. Πιθανό αυτό με το ρεύμα δεν διαφωνώ αλλά και πάλι οσο δεν καταναλώνω τοσο δεν πληρώνω τις κιλοβατώρες

    Ryzen 5 2600x | NZXT Kraken x62 | Asus Prime x470 Pro
    16GB HyperX Predator 3000mhz | Asus ROG Strix RTX2070 Super
    Samsung EVO 960 250GB | Samsung EVO 860 1TB |
    Antec Earthwatts Pro 650W

  15. #90
    Εγγραφή
    18-06-2019
    Περιοχή
    KOZANH
    Μηνύματα
    107
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51199/5117
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    38.2(dB) / 2(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dark-Side Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι και πληρώνω αναλογικά. Δεν πληρώνω 24Mbps και παίρνω 20kb/s. Πιθανό αυτό με το ρεύμα δεν διαφωνώ αλλά και πάλι οσο δεν καταναλώνω τοσο δεν πληρώνω τις κιλοβατώρες
    Δηλαδή μου λες ότι εάν γίνει αποχρέωση αυτών των ημερών και σου δώσουν την επιλογή να αλλάξεις πάροχο, ξαφνικά θα λύσεις το θέμα;
    Όχι, θα το κάνουν άλλοι χιλιάδες και τελικά, ο άλλος πάροχος (ΟΤΕ) που όλοι θέλετε να αλλάξετε ξαφνικά θα πέσει.

Σελ. 6 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 45678 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας