Σελ. 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 92
  1. #16
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε κοροϊδέψανε με τις συσκευές, φτηνιάρικες είναι, πιστεύω πως πρέπει να κάνεις φασαρία και να ζητήσεις και εξτρά πιστωτικό και απο τους άλλους
    Δεν νομίζω φίλε sdikr η WIND μια χαρά εξηγήθηκε

    Στην αρχή πρότειναν για αντικατάσταση των συσκευών μου να μου δώσουν Apple Iphone

    όταν τους είπα ότι δεν θέλω συσκευή με λειτουργικό IOS και απέρριψα την πρόταση τους

    πήγαμε σε συσκευές με λειτουργικό Android εκεί μου πρότειναν μοντέλα της Samsung αλλά πάλι απέρριψα την πρόταση τους

    και στο τέλος καταλήξαμε σε Xiaomi και Huawei

    Αν τις συγκρίνω με τις συσκευές που είχα δηλαδή

    Lenovo/Motorola Moto G5S Plus 4GB/64GB (2017) για την οποία μου έδωσαν το Xiaomi Redmi Note 8 Pro 4GB/64GB (2019)
    και
    Lenovo/Motorola Moto G4 Plus 2GB/16GB (2016) για την οποία μου έδωσα το Huawei P Smart DS 3GB/64GB (2019)

    και αν προσθέσεις ότι έχω πιστωτικό για συσκευές ή αξεσουάρ από την COSMOTE

    μάλλον κερδισμένος είμαι θα έλεγα οπότε δεν υπάρχει λόγος να κάνω φασαρία

    για αυτό λέω να τα βάλω με αυτούς που κλέβουν κινητά τηλέφωνα

    εδώ οφείλω να επισημάνω ότι δεν έχω χάσει δεδομένα καθώς όλα ήταν αποθηκευμένα στο Cloud (προσωπικά πράγματα και επαγγελματικά) δεν υπήρχε τίποτα αποθηκευμένο τοπικά στις συσκευές
    παρά μόνο εφαρμογές οι οποίες πλέον είναι άχρηστες καθώς οι συσκευές έχουν κλειδωθεί από το πρόγραμμα ασφαλείας όπως επίσης σε επίπεδο υλικού έχουν μπλοκαριστεί (για την ελλάδα) από τις εταιρείες κινητής τηλεφωνίας

    απλά μου πρόσθεσαν έξτρα κόπο/χρόνο καθώς έπρεπε να ρυθμίσω εκ νέου τις νέες συσκευές σε αρκετά προγράμματα που χρησιμοποιώ και είχαν το γνωστό 2 Steps Verification

    ούτε αλλάζει φυσικά η άποψη μου για τις συσκευές που σκοπεύω να αγοράσω και εννοώ τις Lenovo Motorola Moto G7 Plus 4GB/64GB και Lenovo/Motorola Moto G8 Plus 4GB/64GB.

    βέβαια να πω την αλήθεια έχω σκοπό να αγοράσω το νέο Xiaomi Mi Note 10 το θέλει και η μάνα μου και η κοπέλα μου για να αντικαταστήσουν τα τηλέφωνα που έχουν τώρα...

  2. #17
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι σου φαίνεται περίεργο? Η περιοχή που δουλεύω δηλαδή το κέντρο της αθήνας και συγκεκριμένα τα Εξάρχεια έχει "αφεντικό" το οποίο ελέγχει ότι διακινείται στην περιοχή του (ναρκωτικά/γυναίκες/όπλα) Το ίδιο συμβαίνει σε όλες τις περιοχές της αθήνας.
    στη θέση σου δεν θα εμπλεκόμουν και θα άφηνα τις αρμόδιες αρχές να κάνουν τη δουλειά τους.

  3. #18
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefanos1999 Εμφάνιση μηνυμάτων
    στη θέση σου δεν θα εμπλεκόμουν και θα άφηνα τις αρμόδιες αρχές να κάνουν τη δουλειά τους.
    αυτό λέει και ο υπεύθυνος ασφαλείας της εταιρείας και οι αστυνομικοί που είναι επιφορτισμένοι με την ασφάλεια μας (αλλά δεν ξέρουν ποιος είμαι εγώ και τι είμαι διατεθειμένος να κάνω)
    γιατί είμαι καλό παιδί αλλά αν με πειράξεις/ενοχλήσεις μπορεί να γίνω πολύ κακό παιδί.

    προς το παρών θα αφήσω τις αρμόδιες αστυνομικές/δικαστικές αρχές να κάνουν την δουλειά τους (θα πληρώσω αν υπάρχει αποτέλεσμα άλλωστε)

    αλλιώς αν δεν φέρει αποτέλεσμα θα το κάνω με τον "δικό μου τρόπο".

  4. #19
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Εντάξει αφού στο πρότειναν αλλά εσύ δεν ηθελες οκ,

  5. #20
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εντάξει αφού στο πρότειναν αλλά εσύ δεν ηθελες οκ,
    ναι μπορεί να σου φαίνεται περίεργο αλλά έτσι είμαι εγώ
    ξέρεις πόση "μπινελίκια" έφαγα από φίλους μου που δεν πήρα το apple iphone ή τα samsung
    αρκετοί από τους φίλους (που σκέφτονται διαφορετικά από μένα) είπαν έπρεπε να τα είχα πάρει και απλά μετά να τα έβαζα για πώληση και θα έπαιρνα ότι ήθελα και θα περίσσευαν και χρήματα να τα κάνω ότι θέλω
    εγώ όμως δεν σκέφτηκα έτσι προτίμησα να πάρω αυτά που ήθελα

  6. #21
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτό λέει και ο υπεύθυνος ασφαλείας της εταιρείας και οι αστυνομικοί που είναι επιφορτισμένοι με την ασφάλεια μας (αλλά δεν ξέρουν ποιος είμαι εγώ και τι είμαι διατεθειμένος να κάνω) γιατί είμαι καλό παιδί αλλά αν με πειράξεις/ενοχλήσεις μπορεί να γίνω πολύ κακό παιδί. προς το παρών θα αφήσω τις αρμόδιες αστυνομικές/δικαστικές αρχές να κάνουν την δουλειά τους (θα πληρώσω αν υπάρχει αποτέλεσμα άλλωστε) αλλιώς αν δεν φέρει αποτέλεσμα θα το κάνω με τον "δικό μου τρόπο".
    δεν ξέρω ποιός είναι "ο δικός σου τρόπος" και το "τι εισαι διατεθειμένος να κάνεις" αλλά έχω απορία γιατί μας τα λες, δημόσια, τα συγκεκριμένα.

  7. #22
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefanos1999 Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν ξέρω ποιος είναι "ο δικός σου τρόπος" και το "τι είσαι διατεθειμένος να κάνεις" αλλά έχω απορία γιατί μας τα λες, δημόσια, τα συγκεκριμένα.
    Το ποιος είναι ο "δικός μου τρόπος" δεν θα το μάθεις ούτε εσύ αγαπητέ "stefanos1999" ούτε κανείς

    Θα μάθετε το αποτέλεσμα αυτού

    Αυτό το γνωρίζουν όσοι με ξέρουν προσωπικά εκεί έξω στην πραγματική ζωή και όχι στην διαδικτυακή ζωή την οποία ζούμε σε ένα κόσμο αγγελικά/ονειρικά πλασμένο.

    Ξέρεις ο πραγματικός κόσμος εκεί έξω διαφέρει πάρα πολύ από τον διαδικτυακό κόσμο

    Εγώ τα λέω απλά για να γνωρίζουν κάποιοι που μένουν στην περιοχή το τι παίζει και ποιοι είναι αυτοί που τους σπάνε τα αυτοκίνητα ή μπαίνουν στα σπίτια τους για να βρουν κάτι να πουλήσουν.

    Κανονικά αυτό θα έπρεπε να είναι η δουλειά των αρμόδιων αστυνομικών/δικαστικών αρχών αλλά δυστυχώς το σύστημα είναι έτσι φτιαγμένο που και η αστυνομία να βρει τον κλέφτη/διαρρήκτη δεν θα του κάνει τίποτα απολύτως (τα γνωρίζεις άλλωστε δεν χρειάζεται να σου τα λέω εγώ) ελεύθερος θα είναι την επόμενη ή την μεθεπόμενη μέρα να κάνει τα ίδια και τα ίδια...

  8. #23
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    αφού δεν ήταν κάποια "προσωποποιημένη" κλοπή (πχ για να σταλεί κάποιο μήνυμα) δεν θα ασχολιομουν καν για 2 κινητά, πέρα φυσικά της νόμιμης διαδικασίας δήλωση στο τοπικό ατ κτλ. Είναι δυσάρεστη εμπειρία, το αντιλαμβανομαι διότι μου χει συμβεί κι εμένα, αλλά θεωρώ δεν αξίζει το ρίσκο η απευθείας εμπλοκή με τέτοιους τύπους.

  9. #24
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.426
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Επειδη δεν καταλαβα. Ολα αυτα τα vigilante, τα γραφεις μπας και ειναι καποιος απο εδω μεσα που θα διαβασει και θα φοβηθει ή για να σε παροτρυνουμε και εμεις, μετα τους συνεργατες σου, την αστυνομια και τους φιλους σου να προσεχεις, οχι τι λες, αλλα το τι κανεις;

    Και by the way, ενα αφεντικο τυπου αρχηγος της μαφιας στα Εξαρχεια οπως κι αλλου, δεν παιζει. Ο καθενας φυσικα κανει οτι κι οσα νομιζει.

  10. #25
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefanos1999 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αφού δεν ήταν κάποια "προσωποποιημένη" κλοπή (πχ για να σταλεί κάποιο μήνυμα) δεν θα ασχολιομουν καν για 2 κινητά, πέρα φυσικά της νόμιμης διαδικασίας δήλωση στο τοπικό ατ κτλ. Είναι δυσάρεστη εμπειρία, το αντιλαμβανομαι διότι μου χει συμβεί κι εμένα, αλλά θεωρώ δεν αξίζει το ρίσκο η απευθείας εμπλοκή με τέτοιους τύπους.
    stefanos1999

    τυχαία κλοπή ήταν όπως όλες που συμβαίνουν στα εξάρχεια

    είμαι 48 χρονών δεν έχω χάσει ούτε με έχουν κλέψει ποτέ

    αυτό με πείραξε περισσότερο

    δεν είναι για τα δύο κινητά τηλέφωνα που πήραν τα οποία ζήτημα αν βγάλουν 60 ευρώ άντε 100 ευρώ αν βρουν να τα πουλήσουν σε κανένα κορόιδο καθώς είναι και κλειδωμένα και μπλοκαρισμένα από τις εταιρείες.

    όσο για το άλλο που λες περί νόμιμης διαδικασίας το αποτέλεσμα ξέρω ποιο θα είναι
    απλά δεν θα βρουν τίποτα απολύτως (άλλωστε το είπε και ο υπεύθυνος αξιωματικός της αστυνομίας) γιατί παρά την εμπλοκή των δικαστικών αρχών και την προθυμία των εταιρειών κινητής τηλεφωνίας να συνεργαστούν με τις αρχές έχει περάσει πάρα πολύς χρόνος χωρίς να τον εκμεταλλευτούν.

    για το άλλο θα δείξει.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 29gk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδη δεν καταλαβα. Ολα αυτα τα vigilante, τα γραφεις μπας και ειναι καποιος απο εδω μεσα που θα διαβασει και θα φοβηθει ή για να σε παροτρυνουμε και εμεις, μετα τους συνεργατες σου, την αστυνομια και τους φιλους σου να προσεχεις, οχι τι λες, αλλα το τι κανεις;

    Και by the way, ενα αφεντικο τυπου αρχηγος της μαφιας στα Εξαρχεια οπως κι αλλου, δεν παιζει. Ο καθενας φυσικα κανει οτι κι οσα νομιζει.
    ούτε εγώ παίζω φίλε 29gk όμως

    όπως είπα είμαι καλό παιδί αρκεί να μην με πειράξεις γιατί τότε γίνομαι πολύ κακό παιδί.

  11. #26
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.597
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    κανε οτι νομιζεις οτι περναει απο το χερι σου , οχι με το πεισμα οτι θα παρεις πισω τις συσκευες , ηδη σε αυτον τον τομεα εισαι κερδισμενος .
    αλλα απο το να εχεις μια καλυτερη εικονα του τι γινεται στην περιοχη που κινεισαι , αλλα και για να δηλωσεις το παρον σου στην περιοχη αυτη .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  12. #27
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Breaking Bad ZeroCool edition?

  13. #28
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.597
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Breaking Bad ZeroCool edition?
    πιο πολυ με την διαθεση "να συστηθουμε"
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  14. #29
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    κανε οτι νομιζεις οτι περναει απο το χερι σου , οχι με το πεισμα οτι θα παρεις πισω τις συσκευες , ηδη σε αυτον τον τομεα εισαι κερδισμενος .
    αλλα απο το να εχεις μια καλυτερη εικονα του τι γινεται στην περιοχη που κινεισαι , αλλα και για να δηλωσεις το παρον σου στην περιοχη αυτη .
    δεν έχω να πω τίποτα απολύτως με τάπωσες φίλε badweed εσένα πρέπει να δουν εκεί στα εξάρχεια θα σε αγαπήσουν τρελά με αυτό το όνομα badweed

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Breaking Bad ZeroCool edition?
    παρακαλώ όχι Zerocool (αυτό είναι από την ταινία Hackers)

    εγώ είμαι ο Zer0c00L ή αλλιώς Η.Κ/I.K. για όσους με γνωρίζουν προσωπικά

    το Breaking Bad είναι καλό...αλλά πολύ ελαφρύ

    διάλεξε κάτι πιο βαρύ

  15. #30
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν έχω να πω τίποτα απολύτως με τάπωσες φίλε badweed εσένα πρέπει να δουν εκεί στα εξάρχεια θα σε αγαπήσουν τρελά με αυτό το όνομα badweed

    - - - Updated - - -



    παρακαλώ όχι Zerocool (αυτό είναι από την ταινία Hackers)

    εγώ είμαι ο Zer0c00L ή αλλιώς Η.Κ/I.K. για όσους με γνωρίζουν προσωπικά

    το Breaking Bad είναι καλό...αλλά πολύ ελαφρύ

    διάλεξε κάτι πιο βαρύ
    King James?

Σελ. 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας