Σελ. 4 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 92
  1. #46
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Andreaslar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγγνώμη αλλά δεν θα κινητοποιηθεί όλος ο κρατικός μηχανισμός για μια απλή κλοπή. Αυτό που έχεις στο μυαλό σου είναι πολύ ιδεατό και γίνεται μόνο σε ειδεχθή εγκλήματα (ληστεία-δολοφονία Καντάρη (ευρεση βιντεοκάμερας στα μαγαζιά της ομονοίας) και στην δολοφονία της Δώρας; (δεν θυμάμαι επίθετο) σε ένα νεκροταφείο (ευρεση κινητού στα μαγαζιά της ομόνοιας).

    Φταίνε οι αστυνομικοί επειδή εσύ ήσουν απρόσεκτος και σου κλέψαν το κινητό μέσα απο το γραφείο σου; Δεν νομίζω... Η ιδιωτική ασφάλεια (αν έχετε) ΙΣΩΣ φταίει, εσύ που άφησες εκτεθειμένα προσωπικά σου αντικείμενα (σε ισόγειο γραφείο; με ανοιχτό παράθυρο; που ενώ είχες δει ήδη άγνωστο άτομο να παρακολουθεί το γραφείο; ΣΙΓΟΥΡΑ έχεις ευθύνη :P

    Ξεπέρασε το και προχώρα...
    Καταρχήν δεν είπα να κινητοποιηθεί όλος ο κρατικός μηχανισμός για μια απλή κλοπή

    αλλά αν ενημέρωνε η ομάδα ΔΙΑΣ τις ομάδες ΔΕΛΤΑ που αράζουν στην πλατεία εξαρχειών και στην πλατεία ομονοίας (5 λεπτά υπόθεση είναι) και λιγότεροι πόροι θα χρησιμοποιηθούν
    από ότι τώρα που έγινε δήλωση κλοπής στην αστυνομία μεταβίβαση στις δικαστικές αρχές και συνεργασία με τις εταιρείες κινητής τηλεφωνίας

    δεν σε καταλαβαίνω αλλά δεν πειράζει

    Είμαι σε γραφείο στο ισόγειο το οποίο έχει παράθυρο (4μ ύψος από το πεζοδρόμιο) όπως όλα τα αντίστοιχα γραφεία στην περιοχή και όχι μόνο

    Δεν μπορώ να αφήνω τα προσωπικά πράγματα στο γραφείο μου γιατί υπάρχει ο φόβος να με κλέψουν...

    Ναι το διαπίστωσα εκ πρώτης όψεως

    Καθώς ούτε η ομάδα ΔΙΑΣ που έχει την ευθύνη για την φύλαξη του κτιρίου έκανε την δουλειά της
    Ούτε οι άντρες που έχουν την ασφάλεια του κτιρίου έκαναν την δουλειά για την οποία πληρώνονται
    Ούτε αυτοί που κοίταγαν τις κάμερες φυσικά

    Το αποτέλεσμα τώρα είναι να μπουν κάγκελα ασφαλείας σε όλα τα παράθυρα
    Η μεν ΔΙΑΣ να κάνει περιπολία γύρω από το κτίριο και να μην μένει στάσιμη
    Όπως και οι άντρες της ασφάλειας του κτιρίου

    Ευθύνη έχει το θύμα κλοπής? που ο χώρος προστατεύεται και ελέγχεται

    Να κάτι που μαθαίνεις

  2. #47
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Δηλαδή τώρα θα είναι στο τρέξιμο τα παιδια της ΔΙΑΣ; αντί να κάθονται στην πλατεία στα καθίσματα;
    Πρόσεξε μην σε βάλουν στο μάτι και σε σταματάνε κάθε μέρα για έλεγχο, να έχεις πάντα μαζί σου ταυτότητα και τα απαραίτητα χαρτιά για τις εξόδους.

  3. #48
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή τώρα θα είναι στο τρέξιμο τα παιδια της ΔΙΑΣ; αντί να κάθονται στην πλατεία στα καθίσματα;
    Πρόσεξε μην σε βάλουν στο μάτι και σε σταματάνε κάθε μέρα για έλεγχο, να έχεις πάντα μαζί σου ταυτότητα και τα απαραίτητα χαρτιά για τις εξόδους.
    Τα παιδία της ΔΙΑΣ δεν κάθονται στην πλατεία εξαρχείων εκεί κάθονται τα παιδιά της ΔΕΛΤΑ (ή όπως την λένε την ομάδα με τα παπιά) όπως και στην ομόνοια.
    Τα παιδιά της ΔΙΑΣ έχουν δωρεάν τον καφέ τους / τσιγάρα / φαγητό (δεν πληρώνουν τίποτα) τα πληρώνει η εταιρεία.

    Το κακό φίλε sdikr είναι ότι δεν έχω πέσει ούτε μια φορά σε έλεγχο ως εργαζόμενος

    εννοείται ότι έχω το απαραίτητο χαρτί (από την πρώτη μέρα το έχω) με υπογραφή και σφραγίδα (πριν το ανακοινώσουν ότι είναι απαραίτητη η σφραγίδα) όπως και την ταυτότητα

    αντιθέτως έχω πέσει σε έλεγχο μετακίνησης το Σ/Κ που πέρασε γιατί βγήκα έξω για ψώνια

    τώρα δεν θα ξανά συμβεί καθώς μπορώ να κάνω τις παραγγελίες μου σε σούπερ μάρκετ - κρεοπωλείο - φαρμακείο - ηλεκτρονικά τσιγάρα από τον υπολογιστή μου
    να τους πληρώσω
    και να μου τα φέρουν στο σπίτι.

  4. #49
    Εγγραφή
    18-02-2004
    Μηνύματα
    3.400
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Fritz!box Fon 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 21(dB)
    Τα παιδιά της ΔΙΑΣ έχουν δωρεάν τον καφέ τους / τσιγάρα / φαγητό (δεν πληρώνουν τίποτα) τα πληρώνει η εταιρεία.
    Τι έχει να πει ο Στέφανος επ' αυτού; Προβλέπεται;

  5. #50
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα παιδία της ΔΙΑΣ δεν κάθονται στην πλατεία εξαρχείων εκεί κάθονται τα παιδιά της ΔΕΛΤΑ (ή όπως την λένε την ομάδα με τα παπιά) όπως και στην ομόνοια.
    Τα παιδιά της ΔΙΑΣ έχουν δωρεάν τον καφέ τους / τσιγάρα / φαγητό (δεν πληρώνουν τίποτα) τα πληρώνει η εταιρεία.

    Το κακό φίλε sdikr είναι ότι δεν έχω πέσει ούτε μια φορά σε έλεγχο ως εργαζόμενος

    εννοείται ότι έχω το απαραίτητο χαρτί (από την πρώτη μέρα το έχω) με υπογραφή και σφραγίδα (πριν το ανακοινώσουν ότι είναι απαραίτητη η σφραγίδα) όπως και την ταυτότητα

    αντιθέτως έχω πέσει σε έλεγχο μετακίνησης το Σ/Κ που πέρασε γιατί βγήκα έξω για ψώνια

    τώρα δεν θα ξανά συμβεί καθώς μπορώ να κάνω τις παραγγελίες μου σε σούπερ μάρκετ - κρεοπωλείο - φαρμακείο - ηλεκτρονικά τσιγάρα από τον υπολογιστή μου
    να τους πληρώσω
    και να μου τα φέρουν στο σπίτι.
    Το μόνο σίγουρο ήταν οτι θα το είχες πριν το ανακοινώσουν.
    Αλήθεια με τα σουπερ τι κάνεις, σε εμάς λένε κάτι για μετα τα μέσα του Απρίλη οι παραδόσεις, εσένα να υποθέσω τα φέρνουν μέσα στην ώρα;

  6. #51
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gcf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι έχει να πει ο Στέφανος επ' αυτού; Προβλέπεται;
    άρχισες το trolling, πάλι, παρατηρώ.

  7. #52
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το μόνο σίγουρο ήταν οτι θα το είχες πριν το ανακοινώσουν.
    Αλήθεια με τα σουπερ τι κάνεις, σε εμάς λένε κάτι για μετα τα μέσα του Απρίλη οι παραδόσεις, εσένα να υποθέσω τα φέρνουν μέσα στην ώρα;
    μόλις ανέβηκε η ιστοσελίδα forma.gov.gr είχα έτοιμο το χαρτί με υπογραφή και σφραγίδα

    ότι αφορά τις αγορές το πρωί κάνω την παραγγελία στα τοπικά καταστήματα (σούπερ μάρκετ - κρεοπωλείο - φαρμακείο - ηλεκτρονικό τσιγάρο)

    το μεσημέρι έρχονται τα προιόντα στο σπίτι.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gcf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι έχει να πει ο Στέφανος επ' αυτού; Προβλέπεται;
    τα παιδία της ΔΙΑΣ φίλε μου την δουλειά που τους έχουν αναθέσει κάνουν
    δηλαδή την φύλαξη
    οι καφέδες-τσιγάρα-φαγητά κανονικά τα πληρώνουν από την τσέπη τους
    αλλά επειδή το βλέπουμε καθαρά ανθρώπινα
    δεν το θεώρησαμε σωστό από την πρώτη στιγμή έτσι κανονίσαμε σε συνεργασία με τα τοπικά καταστήματα από τα οποία αγοράζουν τους καφέδες/φαγητό/τσιγάρα να μην πληρώνουν τίποτα
    και οι καταστηματάρχες να μας στέλνουν τον λογαριασμό κάθε μήνα στην εταιρεία και να τα πληρώνουμε εμείς αντί αυτούς.

  8. #53
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.943
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gcf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι έχει να πει ο Στέφανος επ' αυτού; Προβλέπεται;
    Δεν ξέρω ποιος είναι ο Στέφανος, ούτε τι λέει επ'αυτού, αλλά αυτό σηκώνει έρευνα. Δωροδοκία, δωροληψία κι έτσι. Δύσκολη περίπτωση...

    Απαπά! και οι καταστηματάρχες συνεργοί;

  9. #54
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από euri Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω ποιος είναι ο Στέφανος, ούτε τι λέει επ'αυτού, αλλά αυτό σηκώνει έρευνα. Δωροδοκία, δωροληψία κι έτσι. Δύσκολη περίπτωση...

    Απαπά! και οι καταστηματάρχες συνεργοί;
    ευτυχώς που καταλαβαίνω ότι τα λες για πλάκα/χαβαλέ και δεν τα εννοείς

    γιατί θα σε παρεξηγούσα ειλικρινά το λέω

    να αφήσουμε δηλαδή τα παιδιά της ΔΙΑΣ (των 700/800 ευρώ) εκτός όλων των άλλων που ξοδεύουν για τις μηχανές τους σε ανταλλακτικά/καύσιμα να ξοδεύουν για καφέδες/τσιγάρα/τρόφιμα

    εγώ και οι υπεύθυνοι της εταιρείας αλλά και οι καταστηματάρχες οι οποίοι συμφώνησαν (καθώς είναι ασφάλεια και για τους ίδιους που κάθονται στο σημείο) το θεωρούμε ανθρώπινο να δεχτούμε το αμελητέο κόστος (η όποια δαπάνη κάνουν για καφέδες/τσιγάρα/φαγητό) μιας ομάδας που αποτελείτε από τέσσερις (4) ανθρώπους

    αν αυτό το θεωρούν δωροδοκία "κάποιοι" ας πάρουν την ομάδα ΔΙΑΣ να μην μας φυλάει ας φυλάει τους πολιτικούς ή τους εκδότες ή τους επιχειρηματίες

  10. #55
    Εγγραφή
    18-02-2004
    Μηνύματα
    3.400
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Fritz!box Fon 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 21(dB)
    Πειθαρχικό δίκαιο αστυνομικού προσωπικού.
    Παραπτώματα που επισύρουν ποινή αργίας με απόλυση
    1. Τα πειθαρχικά παραπτώματα, που επισύρουν την ποινή αργίας με απόλυση, είναι τα κατωτέρω περιοριστικώς αναφερόμενα:
    ...
    ιστ) Η χωρίς την καταβολή αντιτίμου αποδοχή υπηρεσιών ή τροφίμων και ποτών προς άμεση κατανάλωση, εφόσον δεν τιμωρείται βαρύτερα από άλλη διάταξη.

  11. #56
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gcf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πειθαρχικό δίκαιο αστυνομικού προσωπικού.
    Σε ευχαριστώ πολύ φίλε gcf

    Άρα θα ενημερώσω τα παιδιά της ομάδας ΔΙΑΣ ότι για να μην απολυθούν από την υπηρεσία τους (δηλαδή την αστυνομία)

    Θα πρέπει να πληρώνουν οι ίδιοι τους καφέδες/τσιγάρα/φαγητά τους

    Εννοείται ότι θα ενημερώσω και τους καταστηματάρχες

    Όπως και θα ενημερώσω την αρμόδια υπηρεσία της αστυνομίας ότι δεν θέλουμε την φύλαξη από ομάδες ΔΙΑΣ και ΔΕΛΤΑ ας φυλάξουν τους υπόλοιπους πολίτες

    την φύλαξη θα την αναλάβει ιδιωτική εταιρεία ασφαλείας η οποία έχει άδεια οπλοφορίας και οπλοχρησίας.

    Μετά να μην απορεί κανείς γιατί οι αστυνομικοί δεν κάνουν την δουλειά τους

    Γιατί και εγώ αν ήμουν στην θέση τους τα ίδια με αυτούς θα έκανα

    Όταν με έναν μισθό πρέπει να καλύψουν τον δικό τους εξοπλισμό (κράνος/ρουχισμός/αλεξίσφαιρο γιλέκο/όπλο) , τον εξοπλισμό της υπηρεσίας (μηχανή/ανταλλακτικά/καύσιμα) , φυσικά στους καφέδες/τσιγάρα/τρόφιμα
    και ότι μείνει στις υποχρεώσεις του σπιτιού/οικογένειας που έχει ο καθένας.

    Για αυτό μην απορείτε που καλείται την ΑΜΕΣΟ ΔΡΑΣΗ (100) και σας λέει πηγαίνετε στο σημείο και από εκεί αν επιβιώσετε καλέστε μας να έρθουμε να μαζέψουμε το πτώμα σας ή να πιάσουμε αυτούς που σας έκλεψαν και σας σκότωσαν.

  12. #57
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.622
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ευχαριστώ πολύ φίλε gcf

    Άρα θα ενημερώσω τα παιδιά της ομάδας ΔΙΑΣ ότι για να μην απολυθούν από την υπηρεσία τους (δηλαδή την αστυνομία)

    Θα πρέπει να πληρώνουν οι ίδιοι τους καφέδες/τσιγάρα/φαγητά τους

    Εννοείται ότι θα ενημερώσω και τους καταστηματάρχες

    Όπως και θα ενημερώσω την αρμόδια υπηρεσία της αστυνομίας ότι δεν θέλουμε την φύλαξη από ομάδες ΔΙΑΣ και ΔΕΛΤΑ ας φυλάξουν τους υπόλοιπους πολίτες

    την φύλαξη θα την αναλάβει ιδιωτική εταιρεία ασφαλείας η οποία έχει άδεια οπλοφορίας και οπλοχρησίας.

    Μετά να μην απορεί κανείς γιατί οι αστυνομικοί δεν κάνουν την δουλειά τους

    Γιατί και εγώ αν ήμουν στην θέση τους τα ίδια με αυτούς θα έκανα

    Όταν με έναν μισθό πρέπει να καλύψουν τον δικό τους εξοπλισμό (κράνος/ρουχισμός/αλεξίσφαιρο γιλέκο/όπλο) , τον εξοπλισμό της υπηρεσίας (μηχανή/ανταλλακτικά/καύσιμα) , φυσικά στους καφέδες/τσιγάρα/τρόφιμα
    και ότι μείνει στις υποχρεώσεις του σπιτιού/οικογένειας που έχει ο καθένας.

    Για αυτό μην απορείτε που καλείται την ΑΜΕΣΟ ΔΡΑΣΗ (100) και σας λέει πηγαίνετε στο σημείο και από εκεί αν επιβιώσετε καλέστε μας να έρθουμε να μαζέψουμε το πτώμα σας ή να πιάσουμε αυτούς που σας έκλεψαν και σας σκότωσαν.
    γιατι ; οι αλλοι πως δουλευουνε και τα βγαζουν περα ;
    αν δεν τους αρεσει ο μισθος , ας πανε να κανουν καμια δουλεια που να θελει και ικανοτητες περα απο την τσαρκα και τον τραμπουκισμο ..
    και απο οτι ειπες ,δεν εκαναν και τιποτα εφοσων τους πληρωνετε τους καφεδες και τα τσιγαρα περα απο το να καταναλωσουν τον καφε και το τσιγαρο .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  13. #58
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άρα θα ενημερώσω τα παιδιά της ομάδας ΔΙΑΣ ότι για να μην απολυθούν από την υπηρεσία τους (δηλαδή την αστυνομία) Θα πρέπει να πληρώνουν οι ίδιοι τους καφέδες/τσιγάρα/φαγητά τους Εννοείται ότι θα ενημερώσω και τους καταστηματάρχες Όπως και θα ενημερώσω την αρμόδια υπηρεσία της αστυνομίας ότι δεν θέλουμε την φύλαξη από ομάδες ΔΙΑΣ και ΔΕΛΤΑ ας φυλάξουν τους υπόλοιπους πολίτες την φύλαξη θα την αναλάβει ιδιωτική εταιρεία ασφαλείας η οποία έχει άδεια οπλοφορίας και οπλοχρησίας.
    να σου στείλω κάνα CV; πρέπει να λύνεις και να δένεις εκεί μέσα.

  14. #59
    Εγγραφή
    18-02-2004
    Μηνύματα
    3.400
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Fritz!box Fon 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 21(dB)
    Εγώ νόμιζα ότι δικαίωμα οπλοφορίας οι εταιρίες security έχουν κατ' εξαίρεση μόνο για
    την ασφαλή μεταφορά με ειδικά διασκευασμένα – τεθωρακισμένα οχήματα χρημάτων, αξιών, αρχαιοτήτων, έργων τέχνης και πολύτιμων αντικειμένων.
    https://www.e-nomothesia.gr/kat-opla...1-ib-2009.html

  15. #60
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gcf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ νόμιζα ότι δικαίωμα οπλοφορίας οι εταιρίες security έχουν κατ' εξαίρεση μόνο για

    https://www.e-nomothesia.gr/kat-opla...1-ib-2009.html
    Μα θα έχουν

    ΧΙΑΟΜΙ RΕDΜΙ ΝΟΤΕ 8 ΡRΟ 64GΒ GRΕΥ
    ΗUΑWΕΙ Ρ SΜΑRΤ DS (2019) ΒLΑCΚ

Σελ. 4 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας