Σελ. 5 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 61-75 από 92
  1. #61
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gcf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πειθαρχικό δίκαιο αστυνομικού προσωπικού.
    Έχει τύχει να είμαι σε supermarket (πριν καιρό) και η υπεύθυνη κέρασε όλα όσα είχαν αγοράσει κάτι αστυνομικοί.

    Δεν το έχω ξαναδεί με καμία άλλη επαγγελματική ομάδα αυτό. Υποθέτω είναι ο φόβος της εξουσίας (μην μας κάνουν έλεγχο, να τα έχουμε καλά μαζί τους).

  2. #62
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    γιατι ; οι αλλοι πως δουλευουνε και τα βγαζουν περα ;
    αν δεν τους αρεσει ο μισθος , ας πανε να κανουν καμια δουλεια που να θελει και ικανοτητες περα απο την τσαρκα και τον τραμπουκισμο ..
    και απο οτι ειπες ,δεν εκαναν και τιποτα εφοσων τους πληρωνετε τους καφεδες και τα τσιγαρα περα απο το να καταναλωσουν τον καφε και το τσιγαρο .
    οι άλλοι φίλε μου badweed όμως δεν ξοδεύουν ένα μέρος του μισθού τους για πράγματα που αφορούν την εργασία τους
    όπως συμβαίνει με τους αστυνομικούς της ΔΙΑΣ που τυχαίνει να ξέρω ότι πληρώνουν όλα αυτά που αναφέρω
    για αυτό και θεωρώ ανθρώπινο το να τους κεράσω τους καφέδες/τσιγάρα/τρόφιμα
    άσε το γεγονός αν έκαναν ή όχι την δουλειά τους σωστά
    γιατί ότι αφορά το δικό μου γεγονός δεν έκαναν την δουλειά τους ούτε οι αστυνομικοί ούτε οι υπάλληλοι της ασφαλείας

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefanos1999 Εμφάνιση μηνυμάτων
    να σου στείλω κάνα CV; πρέπει να λύνεις και να δένεις εκεί μέσα.
    δεν έχω κανένα πρόβλημα να στείλεις CV ανάλογα τις γνώσεις που έχεις και τα πτυχία σου
    που ξέρεις μπορεί να σε προσλάβουμε γιατί ακόμα κάνουμε προσλήψεις
    εδώ έχω βοηθήσει αρκετά άτομα από την γειτονιά μου άντρες/γυναίκες (παιδιά γειτόνων μου)

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gcf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ νόμιζα ότι δικαίωμα οπλοφορίας οι εταιρίες security έχουν κατ' εξαίρεση μόνο για

    https://www.e-nomothesia.gr/kat-opla...1-ib-2009.html
    υπάρχουν και άλλες περιπτώσεις που επιτρέπεται σε άτομα που εργάζονται σε ιδιωτική εταιρεία ασφαλείας να έχουν άδεια οπλοφορίας

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα θα έχουν
    δεν είναι προίοντα αξίας αυτά

    υπάρχουν άλλα πράγματα αξίας

  3. #63
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Μονό άντρες και γυναίκες;

  4. #64
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μονό άντρες και γυναίκες;
    ναι αν και η πλειοψηφία των εργαζομένων στην εταιρεία είναι οι γυναίκες.

  5. #65
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Δεν δέχονται δηλαδή άλλα φύλα; τόσο οπισθοδρομικοί;

  6. #66
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν δέχονται δηλαδή άλλα φύλα; τόσο οπισθοδρομικοί;
    τα επίσημα φύλα είναι άντρας και γυναίκα (άρα το ενδιάμεσο δυστυχώς απορρίπτεται)

    επίσης δεν μας αφορούν οι σεξουαλικές προτιμήσεις τους
    μπορούν να έχουν όποια σεξουαλική προτίμηση θέλουν
    το τι κάνουν στην προσωπική τους ζωή και συγκεκριμένα στο κρεβάτι τους είναι προσωπικό τους δικαίωμα δεν αφορά την εταιρεία

  7. #67
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν έχω κανένα πρόβλημα να στείλεις CV ανάλογα τις γνώσεις που έχεις και τα πτυχία σου που ξέρεις μπορεί να σε προσλάβουμε γιατί ακόμα κάνουμε προσλήψεις εδώ έχω βοηθήσει αρκετά άτομα από την γειτονιά μου άντρες/γυναίκες (παιδιά γειτόνων μου)
    δεν είναι για μένα, ευχαριστώ πάντως.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει τύχει να είμαι σε supermarket (πριν καιρό) και η υπεύθυνη κέρασε όλα όσα είχαν αγοράσει κάτι αστυνομικοί. Δεν το έχω ξαναδεί με καμία άλλη επαγγελματική ομάδα αυτό. Υποθέτω είναι ο φόβος της εξουσίας (μην μας κάνουν έλεγχο, να τα έχουμε καλά μαζί τους).
    έχω δει κι εγώ παλιότερα τέτοιο περιστατικό (σε συνοικιακό minimarket) όταν τσίμπησαν τον καταστηματάρχη για απόπειρα ενεργητικής δωροδοκίας με είδος.

  8. #68
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefanos1999 Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν είναι για μένα, ευχαριστώ πάντως.
    εγώ πάντως σοβαρά μιλάω να ξέρεις δεν κάνω πλάκα

    τα μόνα που χρειάζονται είναι βιογραφικό + πτυχίο

    μετά περνάει από συνέντευξη από το τμήμα προσωπικού

    αν μας κάνει για την κάλυψη κάποιας θέσης σε κάποιο τμήμα η πρόσληψη γίνεται άμεσα.

  9. #69
    Εγγραφή
    22-12-2007
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    633
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Αντικειμενικα, το να πληρωνει η εταιρεια τα καθημερινα εξοδα των ενστολων γυρω απο την εδρα/γραφεια της, ειναι καταπτυστο, διοτι οχι απλα δεν απαιτει την σωστη λειτουργια του κρατικου μηχανισμου, αλλα εμμεσως ζηταει/υποχρεωνει την δικη της εξυπηρετηση, εις βαρος αλλων πολιτων στην ιδια περιοχη, και μαλιστα με "αντιτιμο" ψιχουλα. Κανει και οικονομια δηλαδη. Ξεφτιλικια κατα τη γνωμη μου. Και των μεν, και των δε φυσικα.

  10. #70
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kontinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αντικειμενικα, το να πληρωνει η εταιρεια τα καθημερινα εξοδα των ενστολων γυρω απο την εδρα/γραφεια της, ειναι καταπτυστο, διοτι οχι απλα δεν απαιτει την σωστη λειτουργια του κρατικου μηχανισμου, αλλα εμμεσως ζηταει/υποχρεωνει την δικη της εξυπηρετηση, εις βαρος αλλων πολιτων στην ιδια περιοχη, και μαλιστα με "αντιτιμο" ψιχουλα. Κανει και οικονομια δηλαδη. Ξεφτιλικια κατα τη γνωμη μου. Και των μεν, και των δε φυσικα.
    παρακαλώ πολύ καλό είναι να παραλείπονται "απρεπείς εκφράσεις και χαρακτηρισμοί"

    Μερικές διευκρινήσεις

    Οι ένστολοι στους οποίους αναφέρεσαι αγαπητέ μου φίλε kontinos και συγκεκριμένα οι αστυνομικοί που απαρτίζουν την ομάδα ΔΙΑΣ (ανά βάρδια) ως αντικείμενο της δουλειάς τους/εργασίας τους είναι η φύλαξη της έδρας/γραφεία της εταιρείας
    για αυτό και οι υπεύθυνοι της εταιρείας σε συνεργασία με την διοίκηση της αστυνομίας πληρώνουν τους καφέδες/τσιγάρα/φαγητό (για κάθε βάρδια αστυνομικών που απασχολείται για την φύλαξη)

    Δεν λειτουργεί εις βάρος κανενός άλλου πολίτη

    Αντιθέτως λόγω της ύπαρξης της έδρας/γραφείων της εταιρείας έχουν ενισχυθεί οι περιπολίες της αστυνομίας στην περιοχή καθώς είμαστε "στόχος" των αντιεξουσιαστών

    Έτσι και οι απλοί πολίτες αλλά και τα καταστήματα της περιοχής νοιώθουν μια ασφάλεια με την ύπαρξη της αστυνομίας στην περιοχή

    Αν εμείς τώρα κάνουμε αίτηση ότι δεν θέλουμε να μας φυλάνε αστυνομικοί λόγω αυτών που ειπώθηκαν εδώ μέσα περί "δωροδοκίας" που μπορεί να οδηγήσει σε περιπέτειες τους αστυνομικούς (αν και η υπηρεσία τους δηλαδή οι αρμόδιοι αξιωματικοί το γνωρίζουν από την πρώτη στιγμή) όπως καταλαβαίνεις θα έχει επιπτώσεις στους πολίτες και στα καταστήματα της περιοχής καθώς θα αρχίσουν πάλι τα σπασίματα των αυτοκινήτων και φυσικά οι κλοπές και οι ληστείες.

  11. #71
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αντιθέτως λόγω της ύπαρξης της έδρας/γραφείων της εταιρείας έχουν ενισχυθεί οι περιπολίες της αστυνομίας στην περιοχή καθώς είμαστε "στόχος" των αντιεξουσιαστών
    The plot thickens.

    Δεν τους πιάνει η απαγόρευση κυκλοφορίας;

  12. #72
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    The plot thickens.

    Δεν τους πιάνει η απαγόρευση κυκλοφορίας;
    γιατί ξέρεις "αντιεξουσιαστές" να σέβονται την εξουσία?

    μην τους μπερδεύεις με τους αναρχικούς

    άλλο πράγμα ο αναρχικός/ιδεαλιστής
    και
    άλλο πράγμα ο αντιεξουσιαστής ή μπαχαλάκιας

    επίσης να σου επισημάνω το γεγονός ότι στην περιοχή των εξαρχείων υπάρχουν αρκετές ΜΚΟ που ασχολούνται με το προσφυγικό/μεταναστευτικό οι οποίες επίσης είναι στόχος των αντιεξουσιαστών

  13. #73
    Εγγραφή
    18-02-2004
    Μηνύματα
    3.400
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Fritz!box Fon 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 21(dB)
    Δηλαδή η ΕΛΑΣ διαθέτει ομάδα σε βάρδιες με αποκλειστικό σκοπό τη φύλαξη εταιρείας;

  14. #74
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gcf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή η ΕΛΑΣ διαθέτει ομάδα σε βάρδιες με αποκλειστικό σκοπό τη φύλαξη εταιρείας;
    Ναι καθώς είναι η συγκεκριμένη εταιρεία αποτελεί "στόχο επιθέσεων"

    Επαναλαμβάνω όχι μόνο εμείς υπάρχουν και άλλες εταιρείες και συγκεκριμένα ΜΚΟ που έχουν έδρα την περιοχή των εξαρχείων οι οποίες αυτές και αν αποτελούν "στόχο επιθέσεων" καθώς είναι "κόκκινο πανί" στις γνωστές ομάδες που δρουν στην περιοχή των εξαρχείων

    Αν πάψουμε να είμαστε "στόχος επιθέσεων" ή το ζητήσουμε εμείς (πράγμα που θα γίνει) μετά από τις χρήσιμες αναφορές περί "δωροδοκίας" αστυνομικών καθώς δεν θέλουμε να γίνουμε αιτία να χάσει κανείς την δουλειά του.

    Τότε δεν θα διαθέτει ομάδα σε βάρδιες απλά θα κάνουν τις περιπολίες στην περιοχή των εξαρχείων όπως προβλέπεται από την υπηρεσία τους

    Η φύλαξη θα ανατεθεί σε ιδιωτική εταιρεία ασφαλείας ή θα προσλάβουμε πιστοποιημένο προσωπικό ασφαλείας

  15. #75
    Εγγραφή
    22-04-2002
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.816
    Downloads
    40
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ FTTH
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gcf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή η ΕΛΑΣ διαθέτει ομάδα σε βάρδιες με αποκλειστικό σκοπό τη φύλαξη εταιρείας;
    όχι αποκλειστικό, έχουν και το να πίνουν τα καφεδάκια της. Αμ πως!

Σελ. 5 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας