Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    25-03-2020
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Καλησπέρα σε όλους,
    Έχω ένα λάπτοπ turbo-x pegatron c15b.
    Διαπίστωσα ότι δεν λειτουργεί η κάμερα του υπολογιστή.
    -Ανοίγοντας την εφαρμογή των win10 camera μου εμφανίζει 0xA00f4244(no cameras are attached) και εναλλάξ 0xA00f4289(active camera unplugged) . Λειτουργεί για 1-2 δευτερόλεπτα και πάλι τα ίδια.
    -Δοκίμασα απο το device manager. H συσκευή γράφει λειτουργεί κανονικά.Έκανα ενημέρωση προγράμματος οδήγησης...τίποτα...έκανα κατάργηση και επανεγκατάσταση ..πάλι τίποτα .
    -Από την εφαρμογή camera έκανα επαναφορά...τίποτα.
    -Από τις ρυθμίσεις/προστασία προσωπικών δεδομένων είναι on για όλες τις εφαρμογές........
    -Δοκίμασα το HKEY_LOCAL_MACHINE > SOFTWARE > Microsoft > Windows Media Foundation > Platform και έκανα το EnableFrameServerMode value 0 ...............πάλι τίποτα...

    Καμιά άλλη ιδέα πριν αγοράσω εξωτερική?
    Ευχαριστώ!!!

  2. #2
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.940
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Για turbox δεν βρήκα κάτι.. Κάτι για asus μου έβγαζε.. Αλλά η μάρκα του πρέπει να είναι η pegatron..

    Κάπου διάβασα κάτι για permissions στα win10 και αφορούν παρόμοιες περιπτώσεις τα έχεις τσεκάρει αυτά; Δεν έχω 10αρια για να βοηθήσω παραπάνω..
    Τα βιντεάκια στο google που παραπέμπουν στα error codes που λες υποθέτω ότι τα έχεις δει..

    Όταν λες λειτουργεί για λίγο, δείχνει εικόνα; Άλλο πρόγραμμα για κάμερα δοκίμασες; Υπάρχουν μερικά free αν ψάξεις..
    Παλιά θυμάμαι υπήρχε κάποιο amcap που το είχαν μαζί με τις webcams.. Τώρα νομίζω δεν είναι free..
    Η μπορείς να κατεβάσεις κάποιο demo για να κάνεις τις δοκιμές σου..
    Πριν τρέξουμε κάποιο άγνωστο πρόγραμμα το περνάμε πάντα πρώτα από το antivirus..

    Σου την εμφανίζει στο device manager σαν συνδεδεμένη συσκευή, η ακόμα και με θαυμαστικό;
    Η φαίνεται αποσυνδεδεμένη και πότε πότε το θυμάται και επανέρχεται;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 28-03-20 στις 07:09.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας