Εμφάνιση 1-12 από 12
  1. #1
    Το avatar του μέλους Red Yonko
    Red Yonko Guest
    Καλησπέρα, εξαπατήθηκα από μια αγορά που έκανα χθες. Ουσιαστικά πουλούσα το instagram account μου + το google mail που είχα εγγραφτεί στο instagram με αυτό. Το ξέρω, ακούγεται χαζό και είναι μα έδωσα πρώτα τα στοιχεία και μετά περίμενα τα χρήματα τα οποία δεν έφτασαν ποτέ. Νιώθω πολύ ξεφτιλισμένος μετά από αυτό το γεγονός που έγινε χθες διότι έχασα μια αρκετά μεγάλη σελίδα + ένα google λογαριασμό που τον είχα χρόνια.

    Το πρόβλημα είναι πως θέλω να ανακτήσω αυτόν τον λογαριασμό (google). Άμα καταφέρω να το κάνω αυτό ίσως να μπορέσω να πάρω πίσω και το instagram αλλά κυρίως με ενδιαφέρει να έχω αυτό το google account. Ή τουλάχιστον, να τον διαγράψω

    Δεν θέλω κάποιος ξένος να έχει αυτές τις πληροφορίες.

    Γκούγλαρα, γκούγκλαρα άκρη δεν έβγαλα. Η google έχει μοναδικό recovering page εδώ: https://accounts.google.com/signin/recovery

    Δεν με βοηθάει καθόλου όμως αφού ο τύπος άλλαξε κινητό και κωδικό. Μέχρι και εκείνο το email που βάζεις στην εγγραφή σε περίπτωση που ξεχάσεις το κωδικό.

    Στο κινητό μου έχω κάνει logout, το ίδιο και από pc. Όταν πάω να πατήσω forgot password μου εμφανίζει:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ice_screenshot_20200326-101719.png 
Εμφανίσεις:  0 
Μέγεθος:  15,6 KB 
ID: 212968

    Όπως είπα με καλύπτει και να διαγραφτεί, απλά, το account. Η ηλεκτρονική δίωξη μπορεί να με βοηθήσει ή όχι;

    Ευχαριστώ για το χρόνο όποιων απαντήσουν, είμαι σε κίνδυνο αυτή τη στιγμή...

  2. #2
    Εγγραφή
    10-09-2007
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    437
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    Nova
    Εγώ θα πρότεινα ως λύση να μιλήσεις με την google άμεσα και απ'ευθείας μαζί τους. Να τους πεις τι και πως... Εκείνοι μπορούν να δουν τι έχει γίνει. Θα ρωτήσουν στοιχεία λογαριασμού που χρησιμοποιούσες το τελευταίο διάστημα και ίσως έτσι καταφέρεις αν κάνεις κάτι. Η καλύτερη λύση θα ήταν να μιλήσεις τηλεφωνικά, αλλά δεν ξέρω αν η χώρας μας υποστηρίζεται ηλεκτρονικά. Ο λογαριασμός στο insta, ξέχασέ τον. Θα έχει ήδη αλλάξει email και εκεί θα είναι πιο δύσκολο να βρεις άκρη με το τι έχει γίνει. Αυτά θέλουν προσοχή πάντα και τώρα στην περίπτωσή σου, υπομονή και επιμονή.
    The quieter you become, the more you are able to hear...

  3. #3
    Το avatar του μέλους Red Yonko
    Red Yonko Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Subaru Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ θα πρότεινα ως λύση να μιλήσεις με την google άμεσα και απ'ευθείας μαζί τους. Να τους πεις τι και πως... Εκείνοι μπορούν να δουν τι έχει γίνει. Θα ρωτήσουν στοιχεία λογαριασμού που χρησιμοποιούσες το τελευταίο διάστημα και ίσως έτσι καταφέρεις αν κάνεις κάτι. Η καλύτερη λύση θα ήταν να μιλήσεις τηλεφωνικά, αλλά δεν ξέρω αν η χώρας μας υποστηρίζεται ηλεκτρονικά. Ο λογαριασμός στο insta, ξέχασέ τον. Θα έχει ήδη αλλάξει email και εκεί θα είναι πιο δύσκολο να βρεις άκρη με το τι έχει γίνει. Αυτά θέλουν προσοχή πάντα και τώρα στην περίπτωσή σου, υπομονή και επιμονή.
    https://support.google.com/accounts/...35755786?hl=en
    Άνοιξα thread στη google και νομίζω πήρα καλή απάντηση. Σχετικά με το instagram νομίζω έχεις primary email που δεν αλλάζει γιαυτό ήθελε να μου το πάρει το gmail...

  4. #4
    Εγγραφή
    10-09-2007
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    437
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    Nova
    Πιστεύω να βγάλεις άκρη και τελικά να καταφέρεις να κάνεις αυτό που θες και να ασφαλίσεις καλύτερα τον λογαριασμό σου αφού είναι τόσο σημαντικός ή το καλύτερο από όλα να μην εμπιστεύεσαι σε κανέναν τα προσωπικά σου στοιχεία. Την έχω πατήσει και εγώ από την πρώην μου, η οποία έδειχνε να μην την νοιάζει και μέχρι πρόσφατα προσπαθούσε να μπει στο λογαριασμό μου στο fb. Αλλά όπως λέει και ο σοφός λαός μας : πίσω έχει η αχλάδα την ουρά.
    The quieter you become, the more you are able to hear...

  5. #5
    Το avatar του μέλους Red Yonko
    Red Yonko Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Subaru Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιστεύω να βγάλεις άκρη και τελικά να καταφέρεις να κάνεις αυτό που θες και να ασφαλίσεις καλύτερα τον λογαριασμό σου αφού είναι τόσο σημαντικός ή το καλύτερο από όλα να μην εμπιστεύεσαι σε κανέναν τα προσωπικά σου στοιχεία. Την έχω πατήσει και εγώ από την πρώην μου, η οποία έδειχνε να μην την νοιάζει και μέχρι πρόσφατα προσπαθούσε να μπει στο λογαριασμό μου στο fb. Αλλά όπως λέει και ο σοφός λαός μας : πίσω έχει η αχλάδα την ουρά.
    Έχει διαφορά όμως ο google λογαριασμός με του facebook. Μην ξεχνάμε πως το forgot password του fb, στον google θα σταλεί. Αν δεν έχεις το μέιλ που έχει πληροφορίες 3 χρόνων για σένα είναι κακό... Έκατσα κι άλλαξα όλα μου τα passwords και emails, όσα θεωρούσα σημαντικά...

  6. #6
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    11.597
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Εγώ δεν κατάλαβα, από τη μία ήθελες να πουλήσεις το λογαριασμό, από την άλλη δεν θέλεις να έχει κάποιος ξένος τις πληροφορίες σε αυτόν. Τα δύο δεν συμβαδίζουν μεταξύ τους...

  7. #7
    Το avatar του μέλους Red Yonko
    Red Yonko Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ δεν κατάλαβα, από τη μία ήθελες να πουλήσεις το λογαριασμό, από την άλλη δεν θέλεις να έχει κάποιος ξένος τις πληροφορίες σε αυτόν. Τα δύο δεν συμβαδίζουν μεταξύ τους...
    Ήμουν μπερδεμένος και δεν το περίμενα. Μίλαγα με αυτόν καιρό.

  8. #8
    Εγγραφή
    07-04-2019
    Μηνύματα
    633
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    για πόσα χρήματα μιλάμε; πόσο τον πούλησες;

  9. #9
    Το avatar του μέλους Red Yonko
    Red Yonko Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ρέα Εμφάνιση μηνυμάτων
    για πόσα χρήματα μιλάμε; πόσο τον πούλησες;
    400 δολάρια. Τι σημασία έχει;

  10. #10
    Εγγραφή
    07-04-2019
    Μηνύματα
    633
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Red Yonko Εμφάνιση μηνυμάτων
    400 δολάρια. Τι σημασία έχει;
    για να ξέρω μήπως μου τύχει να πουλήσω και εγώ
    την τιμή την πρότεινες εσύ ή ο άλλος;

  11. #11
    Το avatar του μέλους Red Yonko
    Red Yonko Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ρέα Εμφάνιση μηνυμάτων
    για να ξέρω μήπως μου τύχει να πουλήσω και εγώ
    την τιμή την πρότεινες εσύ ή ο άλλος;
    Να το πουλήσεις με escrow μην την πατήσεις σαν εμένα... Κάποια σάιτς είναι το instasale και το socialtradia, αλλά αν δεν αξίζει το niche δεν το αγοράζουν πολύ. Ας πούμε εγώ είχα ελληνικά αστεία (@geliogram), δεν το ήθελαν πολλοί.

    Την τιμή εγώ την είπα.

  12. #12
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Είναι πάντως κάτι που απαγορεύεται απο τους όρους του instagram

    https://help.instagram.com/581066165581870
    You can't attempt to buy, sell, or transfer any aspect of your account (including your username) or solicit, collect, or use login credentials or badges of other users.


Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας