Εμφάνιση 1-15 από 15
  1. #1
    Εγγραφή
    13-06-2007
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    52
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    512/512
    ISP
    ArNet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Router
    Netgear WN121T
    Καλημέρα σε όλους!

    Έχει καταφέρει κανένας άλλος Arnet user να κάνει emule να δουλέψει σε high id; Εγώ πάντως όχι!

    Ναι, ναι, έκανα ό,τι λέει ο οδηγός για τα μουλάρια (δλδ τίποτα γιατί ως γνωστόν δεν υπάρχει πουθενά router για να του ανοίξεις τα port, σε wifi είμαστε κρεμασμένοι), ρύθμισα τα port να ανοίγουν με upnp αλλά τζίφος.

    Χαρακτηριστικό είναι το ότι προσπαθώ να κατεβάσω drivers από netgear:

    ftp://downloads.netgear.com/files/wn121t_5_0_setup.exe και δεν .....

    Αν κανείς έχει καταφέρει κάτι στη μάχη για downloading είναι ευπρόσδεκτο ....
    Ανδενείχαίντερνετθαταείχατεινάξει!

  2. #2
    Εγγραφή
    24-09-2007
    Μηνύματα
    67
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    512/512
    ISP
    ΔΕΑΔΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από epursimuove Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα σε όλους!

    Έχει καταφέρει κανένας άλλος Arnet user να κάνει emule να δουλέψει σε high id; Εγώ πάντως όχι!

    Ναι, ναι, έκανα ό,τι λέει ο οδηγός για τα μουλάρια (δλδ τίποτα γιατί ως γνωστόν δεν υπάρχει πουθενά router για να του ανοίξεις τα port, σε wifi είμαστε κρεμασμένοι), ρύθμισα τα port να ανοίγουν με upnp αλλά τζίφος.

    Χαρακτηριστικό είναι το ότι προσπαθώ να κατεβάσω drivers από netgear:

    ftp://downloads.netgear.com/files/wn121t_5_0_setup.exe και δεν .....

    Αν κανείς έχει καταφέρει κάτι στη μάχη για downloading είναι ευπρόσδεκτο ....
    Επειδη το δικτυο δίνει IP εσωτερκά, δεν θα μπορέσετε να πάρετε high id.
    Παρ' όλα αυτά λόγω της πραγματικης ταχύτητας της συνδεσης σας στο internet
    θα έχετε υψηλή ταχύτητα ακομη και με low id.

    ΥΓ ο driver που θέλετε έρχεται με cd στο σπίτι
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος EvilHawk : 24-09-07 στις 11:00.
    www.arnet.gr is folding for humanity


  3. #3
    Εγγραφή
    13-06-2007
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    52
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    512/512
    ISP
    ArNet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Router
    Netgear WN121T
    Αυτο για το ip το κατάλαβα. Το άλλο για το driver... δεν το κατάλαβα... Πως γίνεται αυτό???

    Προσωπικά, τέτοια προβλήματα τα λύνω μέσω άλλου pc φυτεμένο στο Ntua. Μπένω από εδώ εκεί και μετά από εκεί αλλού. Και με το emule το ίδιο κάνω (ζήτω το web interface!!!!), τα δε εισερχόμενα του μουλαριού τα μαζεύω με ενδιάμεσο ftp.

    Υπάρχει περίπτωση στο μέλλον να ανοίξετε τα πορτάκια για μπορούμε να κάνουμε τα μουλάρια high? Ή παίζουν και παράγοντες ασφαλείας?
    Ανδενείχαίντερνετθαταείχατεινάξει!

  4. #4
    Εγγραφή
    24-09-2007
    Μηνύματα
    67
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    512/512
    ISP
    ΔΕΑΔΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από epursimuove Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο για το ip το κατάλαβα. Το άλλο για το driver... δεν το κατάλαβα... Πως γίνεται αυτό???

    Προσωπικά, τέτοια προβλήματα τα λύνω μέσω άλλου pc φυτεμένο στο Ntua. Μπένω από εδώ εκεί και μετά από εκεί αλλού. Και με το emule το ίδιο κάνω (ζήτω το web interface!!!!), τα δε εισερχόμενα του μουλαριού τα μαζεύω με ενδιάμεσο ftp.

    Υπάρχει περίπτωση στο μέλλον να ανοίξετε τα πορτάκια για μπορούμε να κάνουμε τα μουλάρια high? Ή παίζουν και παράγοντες ασφαλείας?
    Νόμιζα ότι χρειαζόσασταν τον driver στο σπίτι και είπα να τον στείλουμε άμεσα σε cd.
    Για τις πόρτες θα τα πούμε με τους τεχνικούς του δικτύου και θα σας απαντήσω σύντομα
    Ευχαριστώ
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος EvilHawk : 24-09-07 στις 11:00.
    www.arnet.gr is folding for humanity


  5. #5
    Εγγραφή
    15-05-2006
    Μηνύματα
    147
    Downloads
    98
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    1024/1024
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από epursimuove Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο για το ip το κατάλαβα. Το άλλο για το driver... δεν το κατάλαβα... Πως γίνεται αυτό???

    Προσωπικά, τέτοια προβλήματα τα λύνω μέσω άλλου pc φυτεμένο στο Ntua. Μπένω από εδώ εκεί και μετά από εκεί αλλού. Και με το emule το ίδιο κάνω (ζήτω το web interface!!!!), τα δε εισερχόμενα του μουλαριού τα μαζεύω με ενδιάμεσο ftp.

    Υπάρχει περίπτωση στο μέλλον να ανοίξετε τα πορτάκια για μπορούμε να κάνουμε τα μουλάρια high? Ή παίζουν και παράγοντες ασφαλείας?

    Φιλε μου epursimuove καλα εισαι??
    Ελπιζω τα προβληματα σου να λυθηκαν σιγα-σιγα
    Για κατεβασμα γιατι δεν χρησιμοοπιεις ειτε torrents ειτε rapidshare??
    Eiδικα το τελευταιο ειναι εγγυηση!
    Μην μπλεκεις με μουλαροειδη, δεν τα λενε τυχαιως ετσι!!

  6. #6
    Εγγραφή
    13-06-2007
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    52
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    512/512
    ISP
    ArNet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Router
    Netgear WN121T
    Γεια σου φίλε blackshadow84!!
    Ναι τώρα όλα είναι μια χαρά. Και ότι νέο προκύψει το λύνουμε αμέσως με τα παιδιά της Arnet. Εκείνο το πρόβλημα που είχα τελίκα δεν ήταν δικό μου. Έφτεγε όντως το ap. Αλλά τελικά μου βγήκε σε καλό. Με το νέο δέκτη που πείρα τότα έχω τακτοποιηθεί παρα πολύ. Συμάζεψα τα καλώδια που έιχα απλώσει στη βεράντα και τώρα δουλεύω από μέσα παό το σπίτι... Απόλαυση...

    Τώρα για μουλάρι...είναι αλήθεια ότι είναι μυστήρια υπόθεση. Εγώ το χρησιμοποιώ γιατί βρίσκω πολύ χρήσιμα και σπάνια ebook. Στην ποικιλία όμως είναι άπεχτο. Θα το δοκιμάσω και το rapidshare και θα σου πω. Πρώτη φορά το ακούω να σου πω την αλήθεια.

    Την εξεταστική τη τελείωσες; Πήγαν όλα καλά;
    Ανδενείχαίντερνετθαταείχατεινάξει!

  7. #7
    Εγγραφή
    15-05-2006
    Μηνύματα
    147
    Downloads
    98
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    1024/1024
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από epursimuove Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σου φίλε blackshadow84!!
    Ναι τώρα όλα είναι μια χαρά. Και ότι νέο προκύψει το λύνουμε αμέσως με τα παιδιά της Arnet. Εκείνο το πρόβλημα που είχα τελίκα δεν ήταν δικό μου. Έφτεγε όντως το ap. Αλλά τελικά μου βγήκε σε καλό. Με το νέο δέκτη που πείρα τότα έχω τακτοποιηθεί παρα πολύ. Συμάζεψα τα καλώδια που έιχα απλώσει στη βεράντα και τώρα δουλεύω από μέσα παό το σπίτι... Απόλαυση...

    Τώρα για μουλάρι...είναι αλήθεια ότι είναι μυστήρια υπόθεση. Εγώ το χρησιμοποιώ γιατί βρίσκω πολύ χρήσιμα και σπάνια ebook. Στην ποικιλία όμως είναι άπεχτο. Θα το δοκιμάσω και το rapidshare και θα σου πω. Πρώτη φορά το ακούω να σου πω την αλήθεια.

    Την εξεταστική τη τελείωσες; Πήγαν όλα καλά;
    Oλα καλα!
    Χαιρομαι πως πλεον εισαι και εσυ 100% complete!
    Δλδ μου λες πως βρισκεις περισσοτερα ebook στα μουλαρια απο οτι στα τορεντ??
    Ενδιαφερον!!

  8. #8
    Εγγραφή
    13-06-2007
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    52
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    512/512
    ISP
    ArNet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Router
    Netgear WN121T
    Περισσότερα...φυσικά όχι!! Αλλά έχω βρει στο μουλάρι pdf που ούτε κατά διάνοια δεν περίμενα να βρω. Εξάλλου, είναι πολύ αντιοικονομικό να πρέπει να κατεβάσεις ένα ολοκλήρο σετ ebook, όπως συνήθως είναι η κατάσταση με τα torrent, γιατί εντόπισες ένα που θέλεις, ενώ το ίδιο μπορείς να το κατεβάσεις μόνο του με μουλάρι. Ο ρόλος των δύο προγραμμάτων είναι πιστέυω διαφορετικός αν και στην ουσία share δουλειά κάνουνε. Δλδ πιστεύω ότι το καλό το παλικάρι ξέρει για κάθε δουλειά το πιο καλό μονοπάτι και δεν πέρνει πάντα το ίδιο (τύπου ...αυτό ξέρω, αυτό εμπιστεύομαι). Ούτως ή άλλως, η συνήθης κατάσταση είναι να έχεις ένα shared dir στο οποίο πάιζουν όλα τα μουλάρια-τορεντ-κτλ. Έτσι, τα αρχεία προς διάθεση είναι (στις περισσότερες περιπτώσεις) τα ίδια για όλα τα προγράμματα. Η γενική νοοτροπία χρήσης είναι τα torrent για μεγάλα αρχεία, τα μουλάρια για μικρά. Ανεξάρτητα όμως από αυτό, το καλλίτερο είναι να τα έχεις όλα, και μουλάρια και τορεντ.
    Ανδενείχαίντερνετθαταείχατεινάξει!

  9. #9
    Εγγραφή
    15-03-2007
    Περιοχή
    Μαρκόπουλο Μεσογαίας
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    9.106
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49000/4998
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ
    Router
    I don't remember
    SNR / Attn
    (dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Σε torrent μπορείς να επιλέξεις ποια αρχεία θα κατεβάσεις σε multi-file torrent (αν δεν είναι όλα σε ένα, π.χ., rar), τουλάχιστον στο πρόγραμμα που χρησιμοποιώ (μTorrent 1.6.1).
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος A_gamer : 24-07-07 στις 23:57.
    Ούτε σε όλους έχει αφαιρεθεί με βάναυσο-γκεμπελικό χειρουργείο, το μέρος του εγκεφάλου που συμπαθεί τον Επίτιμο.



  10. #10
    Εγγραφή
    13-06-2007
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    52
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    512/512
    ISP
    ArNet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Router
    Netgear WN121T
    Αν είναι σε rar, zip, bin, cue, iso, daa, nrg...και ο ασυμάζευτος ????


    klou: Καλήτερα να τα έχουμε όλα. Ναι, ναι, είναι καλήτερα!
    Ανδενείχαίντερνετθαταείχατεινάξει!

  11. #11
    Εγγραφή
    15-03-2007
    Περιοχή
    Μαρκόπουλο Μεσογαίας
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    9.106
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49000/4998
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ
    Router
    I don't remember
    SNR / Attn
    (dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Την ανέφερα την εξαίρεση. Αν είναι έτσι το αρχείο, εντάξει.
    Ούτε σε όλους έχει αφαιρεθεί με βάναυσο-γκεμπελικό χειρουργείο, το μέρος του εγκεφάλου που συμπαθεί τον Επίτιμο.



  12. #12
    Εγγραφή
    13-06-2007
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    52
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    512/512
    ISP
    ArNet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Router
    Netgear WN121T
    Καλά τώρα για πες μου το μυστικό για να καταφέρεις να δημοσιεύσεις 1881 μυνήματα σε 4 μήνες...
    Ανδενείχαίντερνετθαταείχατεινάξει!

  13. #13
    Εγγραφή
    22-12-2007
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    633
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Με απλα λογια, γιατι ειμαι ασχετος... Οταν στο WoW download manager (που λογικα, λογω συνδεσης σερνεται) εχω μηνυμα Your computer appears to be behind a firewall, ευθυνεται αυτο το περι id που λετε? Και επισης αυτος ειναι ο λογος που δεν μπορω να κανω log in με δικαιολογια οτι a program seems to interfere...? Επίσης, δεν υπαρχει κανενας ιος, και ολα τα firewalls ειναι απενεργοποιημενα... Ελπιζω καποιος να ξερει...

  14. #14
    Το avatar του μέλους DSLaManiaC
    DSLaManiaC Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kontinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με απλα λογια, γιατι ειμαι ασχετος... Οταν στο WoW download manager (που λογικα, λογω συνδεσης σερνεται) εχω μηνυμα Your computer appears to be behind a firewall, ευθυνεται αυτο το περι id που λετε? Και επισης αυτος ειναι ο λογος που δεν μπορω να κανω log in με δικαιολογια οτι a program seems to interfere...? Επίσης, δεν υπαρχει κανενας ιος, και ολα τα firewalls ειναι απενεργοποιημενα... Ελπιζω καποιος να ξερει...
    Για το πρώτο που λές για το WoW λογικά αυτό ευθύνεται. Τώρα για το 2ο δεν κατάλαβα τι εννοείς.

  15. #15
    Εγγραφή
    13-06-2007
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    52
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    512/512
    ISP
    ArNet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Router
    Netgear WN121T
    Καλωσόρισες Κοντινέ στη παρέα! Μερικές ερωτήσεις για να καταλάβουμε τι πρόβλημα έχεις.
    1. Έχεις σύνδεση Αρνετ; Ή άλλη σύνδεση;
    2. Τι έιναι το WoW;
    3. Ποιο πρόγραμμα σου λέει ότι "Your computer appears to be behind a firewall"; (Όποιο και να είναι, δίκιο έχει, πράγματι βρίσκεσαι πίσω από firewall, για να είμαστε όλοι πιο ασφαλείς. Και αν δεν έχει βάλει ΚΑΙ δικό σου firewall με την πρώτη ευκαιρεία βάλε. Προσωπικά θα σου συνιστούσα το Pc-tools Firewall Plus, αλλά αυτό είναι θέμα γούστου.)
    4. Που θες να κάνεις Login και δεν σε αφείνει, στο δίκτυο της Αρνετ; (Δεν θέλω να φανώ αδιάκριτος, αν θες απαντάς)
    5. Ποιο πρόγραμμα σου λέει ότι "a program seems to interfere...";
    6. Το ζήτημα του id είναι θέμα που αφορά ως ορολογία μόνο το emule. Για αυτό το ζήτημα έγινε προ καιρού η συζήτηση που διαβάζεις παραπάνω. Για τα προβλήματα με emule που δεν σχετίζονται με το Arnet καλλίτερα να ψάξεις σε άλλο topic του φόρουμ, θα βρεις πιο πολλά και πιο σχετικά.
    Ανδενείχαίντερνετθαταείχατεινάξει!

Παρόμοια Θέματα

  1. iNec και ArNet.gr
    Από ArNet1 στο φόρουμ Ασύρματη Ευρυζωνικότητα
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-11-07, 12:41
  2. Lan πρόβληματα και Firewalls
    Από 11 Leathal στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-01-06, 20:37
  3. Emule και FireWalls
    Από iron_gr στο φόρουμ Ed2k
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-01-05, 15:33
  4. p2p programs και firewalls
    Από symplektis στο φόρουμ P2P
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-04-04, 09:34
  5. NAT και Firewalls ?!?
    Από iparout στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-02-04, 09:29

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας