Σελ. 2 από 12 ΠρώτηΠρώτη 12347 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 170

Θέμα: Annex M

  1. #16
    Εγγραφή
    10-09-2014
    Μηνύματα
    940
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5495
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΥΡΟΣ
    SNR / Attn
    12(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Βλέποντας το ποστ, καθώς χρειαζόμουν το περισσότερο upload, είπα να καλέσω στην τεχνική μήπως και μπορέσω να βάλω το προφίλ αυτό, ευτυχώς πέτυχα σε κάποιο πολύ εξυπηρετικό υπάλληλο που κατάλαβε ακριβώς τι ήθελα, σε 5 λεπτά είχε γίνει η αλλαγή, μεγάλη διαφορά για όσους χρησιμοποιούν πολύ Skype κλπ
    Ξέχασα βέβαια να ρωτήσω αν χρεώνεται (οικιακό πακέτο), καμία ιδέα; (Vodafone)
    Παρακάτω στατιστικά
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Στιγμιότυπο οθόνης 2020-10-03 133424.jpg 
Εμφανίσεις:  95 
Μέγεθος:  101,2 KB 
ID: 219387
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Κοζανίτης : 03-10-20 στις 14:16.

  2. #17
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.952
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Οι μόνοι που το δίνουν το 2αρι upload σε adsl είναι η voda και η forthnet..
    Η forthnet το πάει μαζί με static ip που δεν αλλάζει μετά απο ρεσετ, όπως οι δυναμικές που έχουμε από προεπιλογή και το χρεώνει ~9ε νομίζω..
    Η βόντα εδώ και μερικά χρόνια που άρχισε να το δίνει και στους ιδιώτες το έχει δωρεάν, δε νομίζω να έχει αλλάξει κάτι σε αυτό, αν ήταν η θα μας το έλεγαν η θα έμπαινε στο τιμοκατάλογο.. Και στο κάτω κάτω δεν χάνουμε από το down για να πάρουμε στο up;
    Είναι η φύση του annex-m έτσι.. Κοινώς έρχεται μια η άλλη, οπότε γιατί να το χρεώσουν; Τώρα στη περίπτωση της forthnet σωστά χρεώνεται, αλλά έπρεπε μόνο για τη στατική ip.. Άποψη μου πάντα..
    Αυτά..
    Αν και με ζόρισαν λίγο αυτή τη φορά, παλιά σε άλλη γραμμή μου το πρότειναν μόνοι τους, μπράβο τους που το δίνουν δωρεάν..
    Βοηθάει αρκετά ιδίως αν δεν έχεις vdsl κάλυψη..
    Σου κόβει 2-3Μ από το down βέβαια, αλλά αυτό το 1Μ up απλά αρχίζει να μη παλεύεται σήμερα.. Και αν έχεις και κάμερες ip η θες να στείλεις κανα βίντεο μέσα από viber κλπ σέρνεται.. Όχι ότι 1-2Μ μεγάλη διαφορά, αλλά κάτι είναι..
    Πάντως πήγε πολύ καλά η γραμμή σου, επειδή είσαι αρκετά κοντά στο α.κ..
    Πριν πόσο είχες 22-23/1;
    Βλέπω και αρκετούτσικα crc ε; Θα μπορούσες να ζητήσεις και ένα noise margin 6 (9.6 έχεις τώρα) τώρα που το βλέπω για να πάει το down σου εκεί που ήταν, αλλά το φοβάμαι λίγο για τη περίπτωση σου με αυτά τα crc.. Εσωτερική καλωδίωση όλα καλά;
    Υ.γ: το vdsl στο προφίλ σου άλλη γραμμή;

    - - - Updated - - -

    Διάβαζα αυτό τώρα.. Αν και το έχω δει ξανά..
    https://www.adslgr.com/forum/threads...87#post5676387
    Ένα σχόλιο πάνω στην επικάλυψη κούκε;
    Πόσο επηρεάζει τα υπόλοιπα annex; Και ποιο annex είναι πιο ευαίσθητο;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 03-10-20 στις 16:39.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  3. #18
    Εγγραφή
    10-09-2014
    Μηνύματα
    940
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5495
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΥΡΟΣ
    SNR / Attn
    12(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Έγινε δοκιμή με noise margin 6 και 9, απλώς στο 6 δεν είχε μεγάλη διαφορά (+200kbps) οπότε κράτησα το 9 για σταθερότητα
    Καλωδιακά εντός έχω κάνει κάποιους βασικούς ελέγχους, υποψιάζομαι πως είναι εξωτερικό το θέμα, καθώς άλλαξαν σε κάποιους γείτονες το εξωτερικό που πάει από το κουτί διακλάδωσης μέχρι τα σπίτια
    Εγώ καλά θα ήταν να μου το άλλαζαν αλλά με τέτοιο συγχρονισμό δύσκολα να δηλωθεί βλάβη... ( το παράδοξο είναι πως 1 μήνα πριν η εξασθένηση ήταν σχεδόν 12db), τώρα πως έπεσε στα μισά δεν έχω ιδέα..., δε με πειράζει πάντως
    Πριν είχα με noise 6 22.600 kbps και με 9 20.700
    Ναι το VDSL είναι το φοιτητικό που έχω..

  4. #19
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.952
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Περίεργο να μην πηγαίνει παραπάνω..
    Ίσως έχει φτάσει στα όρια της.. Η μπορεί να είναι και θέμα του ρουτερ.. Συμβαίνει..
    Αλλά κανονικά έπρεπε να πας πρπ εκεί που ήσουν πριν.. Τι να πω.. Ίσως δεν το ρύθμισαν σωστά; Υπάρχει και επιλογή rco νομίζω το λένε, που ορίζει πόσο τις % να πιάνει η γραμμή.. Πέρα των πολλών άλλων ρυθμίσεων..
    Πάντως με τέτοιο συγχρονισμό που λες, μη μιλάς!!
    Η εξασθένιση μπορεί να έπεσε λόγω των εργασιών που έκαναν, αν πριν υπήρχε κάπου θέμα.. Κοινώς πάλι μη μιλάς!!
    Κερδισμένος βγήκες..
    Και για λίγο down που έχασες ~2Μ, δε βαριέσαι, με το συγχρονισμό που έχεις καλύτερα να έπαιρνες κ λίγο στο up..
    Μόνο που όπως είπα με χαλάνε τα crc λίγο, πάνω στο wan connection πόσο uptime έχεις με αυτά τα error;
    Μιας και θα έπεσε η γραμμή τώρα που σου έβαλαν το 2αρι up, υποθέτω λίγες ώρες.. Αν είναι έτσι δεν μου κάθεται και πολύ καλά όπως είπα, αλλά αν δεν έχεις αποσυνδέσεις η τπτ άλλα, μη δίνεις σημασία..
    Και κάτι ακόμα, αν οι πάροχοι έδιναν (που δεν το δίνουν, κανείς) το 3-3,5 up που προβλέπεται στο annex-m, θεωρώ ότι λόγω απόστασης θα το έπιανες.. Το up σου έχει μαξιλαράκι στο noise margin ακόμα, 13.5... Μέχρι το 6.. Κάτι θα τσίμπαγες..
    Εγώ που είμαι πιο μακριά με att ~23 το noise margin στο up από ~14 που ήταν με τα 1023, τώρα έπεσε ~7 με το 2047.. Οπότε τσίτωσε και φαίνεται ότι δεν πάει άλλο.. Μέσα σε όλα αυτά πάντως όσο τσιτώνουμε τη γραμμή ίσως είναι λογικό να αυξηθούν και τα error, σε κάποιο βαθμό όμως.. Αυτά..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 03-10-20 στις 20:17.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  5. #20
    Εγγραφή
    10-09-2014
    Μηνύματα
    940
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5495
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΥΡΟΣ
    SNR / Attn
    12(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Γενικά η απώλεια 2Mbps στο κατέβασμα δε με πειράζει, καθώς δε κατεβάζω συχνά μεγάλα αρχεία, περισσότερο streaming και λογισμικά για CAD, CAE κλπ (ενημερώσεις)
    Απλώς με ενδιαφέρει περισσότερο η σταθερότητα (πχ σε μια βροχή κλπ) να μην μου κάνει αποσύνδεση γιατί θα μου κλείσει το πρόγραμμα όταν δε βλέπει ενεργή σύνδεση στο ίντερνετ
    Για τα CRC που λες, δεν ξέρω αν έγινε κάποια αλλαγή (σε 30 ώρες περίπου έγραψε το ρούτερ 2000 σφάλματα στο down και καμία 150αρια στο Up
    Θα δοκιμάσω να κάνω και μια επανεκκίνηση όταν δεν τρέχει κάτι για να δω πως θα πάει
    Πάντως απελπισία είναι να ανεβάζεις αρχεία με τέτοιες ταχύτητες 1 & 2 Mbps, όταν έχω δουλέψει σε σέρβερ πανεπιστημίου με 1Gbit Up/Down (λογικά λόγω Gigabit Ethernet & Switch)

  6. #21
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.788
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μέχρι σήμερα πάντως μόνο globespan συναντούσα..
    Παλαιότερα στη hol->βόντα ήμουν σε globespan, τώρα που έγινε η ενοποίηση cyta->voda βλέπω ότι παρέμεινα σε infineon..
    Αναρωτιέμαι αν όντως άλλαξαν dslam η αν απλά φόρεσαν fw της voda σε αυτό της cyta, γιατί η αλλαγή ήταν πολύ γρήγορη, στυλ αλλαγή προφίλ, δεν πρόσεξα μεγάλο downtime..
    Αλλαγη μαρκας dslam μεσω firmware.?
    Σαν να λεμε πηγα το αυτοκίνητο για service, καναν και ενα update στον εγκέφαλο, κσι απο fiat εγινε volkswagen.

  7. #22
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.952
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλλαγη μαρκας dslam μεσω firmware.?
    Σαν να λεμε πηγα το αυτοκίνητο για service, καναν και ενα update στον εγκέφαλο, κσι απο fiat εγινε volkswagen.
    Μα φυσικά όχι αυτό άνθρωπε.. Ποιος είπε για μάρκα;
    Ίσως δεν διατυπώθηκε σωστά η δεν έγινα κατανοητός..
    Το firmware, προφίλ, πως το λένε, λέω που είχε όλες τις ρυθμίσεις της cyta και πέρασαν στο ίδιο dslam τις ρυθμίσεις της βόντα, χωρίς να γίνει πραγματική αλλαγή dslam, χαλκού συνδρομητών κλπ κλπ..
    Δεν ξέρω αν κατάλαβες τι θέλω να πω..
    Α, και btw αυτά που αναφέρθηκαν επάνω δεν είναι η μάρκα του dslam..
    Ξέρεις πιστεύω σε τι αφορά..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Κοζανίτης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γενικά η απώλεια 2Mbps στο κατέβασμα δε με πειράζει, καθώς δε κατεβάζω συχνά μεγάλα αρχεία, περισσότερο streaming και λογισμικά για CAD, CAE κλπ (ενημερώσεις)
    Απλώς με ενδιαφέρει περισσότερο η σταθερότητα (πχ σε μια βροχή κλπ) να μην μου κάνει αποσύνδεση γιατί θα μου κλείσει το πρόγραμμα όταν δε βλέπει ενεργή σύνδεση στο ίντερνετ
    Για τα CRC που λες, δεν ξέρω αν έγινε κάποια αλλαγή (σε 30 ώρες περίπου έγραψε το ρούτερ 2000 σφάλματα στο down και καμία 150αρια στο Up
    Θα δοκιμάσω να κάνω και μια επανεκκίνηση όταν δεν τρέχει κάτι για να δω πως θα πάει
    Πάντως απελπισία είναι να ανεβάζεις αρχεία με τέτοιες ταχύτητες 1 & 2 Mbps, όταν έχω δουλέψει σε σέρβερ πανεπιστημίου με 1Gbit Up/Down (λογικά λόγω Gigabit Ethernet & Switch)
    Το annex-m πάντως δεν θα έλεγα ότι κάνει τη γραμμή πιο σταθερή σε σύγκριση με το annex-a (1M upload)..
    Πάντως και εσύ τώρα σε τι ταχύτητες πας να κάνεις συγκρίσεις;
    Μπορεί η διαφορά 1-2M up να φαίνεται μικρή, αλλά στις ταπεινές adsl μας κάνει κάποια διαφορά..
    Με τα error δες το και τα λέμε ξανά.. Πάντως να ξέρεις αν ξεπερνάει τετραψήφιο νούμερο την ημέρα, δεν είναι πολύ καλό..
    Τώρα αν δεν το καταλαβαίνεις σε κάτι.. Αλλάζει..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  8. #23
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.788
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Και τι ειναι τα infineon και globespan δλδ? (εκτος απο το string που στελνει στο modem κατα το negotiation)

  9. #24
    Εγγραφή
    03-09-2011
    Μηνύματα
    3.279
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Όσο πιάνει
    ISP
    Cosmote-LTE
    Router
    Mikrotik Chateau LTE18
    H infineon ειναι κορυφαια εταιρεια κατασκευης chipset ενω η αλλη ειναι κατηγοριας broadcom............. ψιλοτελευταια δλδ.
    Άλλα Ντάλλα....

  10. #25
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.788
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Γενικοτερα ειναι διαφορετικες εταιρειες, και δεν αλλάζουν μεσω firmware

  11. #26
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.952
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Αρχικά όπως αναφέρθηκε, οι παραπάνω μάρκες αφορούν το chipset που έχει το μόντεμ της κάρτας που είναι στο dslam..
    Κατά δεύτερον, δεν λέω το να αλλάξει η εταιρία η το μοντέλο η ότι άλλο..
    Με το firmware λέω το να αλλάξουν οι ρυθμίσεις που έχει περάσει ο κάθε πάροχος στο dslam.. Μιας κ μιλάμε για αυτό..

    Αλλά να σου δώσω ένα παράδειγμα για να καταλάβεις..
    Τώρα που γίνεται σταδιακά η ενοποίηση cyta->voda η voda είχε φαίνεται στοκ από Η267Ν της cyta τα οποία έστειλε στους πελάτες (cyta) ώστε να τα χρησιμοποιήσουν για μετά την ενοποίηση..
    Τα συγκεκριμένα ρουτερ είχαν firmware της cyta δλδ από το λογότυπο στο gui, το tr069, το voip όλα αυτά ήταν ρυθμισμένα να επικοινωνούν με servers της cyta.. Αργότερα όταν η γραμμή πέρναγε στη voda, πέρναγαν άλλο fw (της voda) στα συγκεκριμένα ρουτερ και όλες οι παραπάνω ρυθμίσεις (και το λογότυπο παρόχου στο μενού) άλλαζαν και πλέον επικοινωνούσαν με servers της voda.. Εννοείται ότι δεν άλλαξε το μοντέλο η η μάρκα του ρουτερ.. Για τις ρυθμίσεις λέμε..
    Ακόμα, ρυθμίσεις που αφορούν το wifi,mac κλπ δεν άλλαξαν.. Ιδίως η mac δεν νομίζω να είχε ουσία να αλλάξει..
    Επίσης το τι λογότυπο κλπ μπορεί να είχε το ρουτερ επάνω του (εξωτερικά) η το τι άλλο μπορεί να έγραφε δεν μας νοιάζει, εσωτερικά συγκεκριμένες ρυθμίσεις άλλαξαν..
    *Συνδρομητές που είχαν από πριν αυτό το ρουτερ απλά δεν χρειάστηκε να κάνουν κάτι..

    Ε, λέω μήπως έγινε κάτι ανάλογο και με τα dslam της cyta..

    Και just for the record, η broadcom φημολογείται ότι είναι η καλύτερη στη σταθερότητα, οι υπόλοιπες για τους υψηλούς συγχρονισμούς τους..

    - - - Updated - - -

    Βέβαια θα μπορούσες να πεις ότι ένα branded cyta ρουτερ γινόταν branded voda ρουτερ.. Αλλά αυτό δεν αλλάζει στην ουσία τον κατασκευαστή του hardware που είναι η ζτε.. Μπερδεύτηκα τώρα με τις πολλές μάρκες και τα φασόν, αλλά.. Anyway..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  12. #27
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.788
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Για να μην το κουραζουμε, εφοσον αλλαξε το string του id στο dslam, αλλαξε και η πορτα. (και ο κατασκευαστης της)
    Πιθανον οι telco κονεκτορες να ειναι κοινοι, οποτε ξεκουμπωνεις, κουμπωνεις και εισαι ετοιμος.
    Το profil του συνδρομητη ειναι ασχετο με το firmware και αυτο το αναλαμβανει το provisioning, το οποιο γενικα ειναι αυτοματοποιημενο.

    Το πιθανοτερο σεναριο ειναι οτι τα dslam της cyta αποσυρθηκαν και μπηκαν καποια συμβατα με το provisioning της hol/voda

  13. #28
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.952
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Just for the record πάλι infineon είναι..
    Αυτό θα μου πεις δεν αποκλείει το να έχει κ το άλλο dslam infineon..
    Απλά αναφέρω ότι μπορεί να μην άλλαξε το dslam η η πόρτα επειδή πρακτικά το downtime ήταν απειροελάχιστο έως καθόλου..
    Σαν να γύρισαν ένα διακόπτη, σαν να άλλαξαν ένα προφίλ.. Τόσο γρήγορα πέρασε το προφίλ από cyta->voda.. Το ίδιο και το provisioning, bbras, ip's, dns κλπ κλπ..
    Αν άλλαζαν dslam σε τόσους συνδρομητές, λογικά δεν θα έπαιρνε κάποιο εύλογο χρονικό διάστημα; Εκτός βέβαια αν ήταν έτοιμοι από πριν..
    Επίσης δεν ανέφερα για το προφίλ του συνδρομητή συγκεκριμένα.. Παράδειγμα έδωσα..
    Δλδ θα σου φαινόταν ακραίο σενάριο το να μην αποσύρουν τα dslam της cyta και με τις κατάλληλες ρυθμίσεις τους μέσω firmware (επαναπρογραμματισμό) να τα κάνουν πλέον "δικά τους"; Αν αυτό βέβαια ήταν δυνατό, ανάλογα τον εξοπλισμό, κατασκευαστή κλπ..
    Και ξαναλέω, μόνο αλλαγή στις ρυθμίσεις τους, όχι αλλαγή μάρκας, κατασκευαστή, string η ότι άλλο..

    Η αλήθεια πάντως είναι ότι έχουμε ξεφύγει από την ουσία του θέματος..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  14. #29
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.788
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μέχρι σήμερα πάντως μόνο globespan συναντούσα..
    Παλαιότερα στη hol->βόντα ήμουν σε globespan, τώρα που έγινε η ενοποίηση cyta->voda βλέπω ότι παρέμεινα σε infineon..
    Εσυ εγραψες οτι το globespan εγινε infineon.... Αν ΔΕΝ εγινε, τοτε μπορει και να μην αλλαξε η πορτα.

  15. #30
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.952
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσυ εγραψες οτι το globespan εγινε infineon.... Αν ΔΕΝ εγινε, τοτε μπορει και να μην αλλαξε η πορτα.
    Που;
    Λάθος είδες μάλλον..
    Είπα ότι μέχρι σήμερα σε hol/voda έβλεπα - συναντούσα μόνο globespan.. Και με διόρθωσε συμφορουμίτης πάνω/πίσω για τις μάρκες με τις οποίες παίζει πλέον η voda..
    Αλίμονο βρε άνθρωπε αν έβλεπα τέτοια αλλαγή και ξεκίναγα όλη αυτή τη συζήτηση.. Εκεί θα ήταν φως φανάρι ότι άλλαξε κάτι..

    Αν τώρα λες για αυτό που έγραψα στο #15 πίσω, επίσης έγραψα παλαιότερα.. Όχι τώρα.. Ίσως απλά έγινε παρανόηση..
    Και όντως πριν 3 χρόνια και βάλε στις γραμμές μου που τότε ήταν σε hol & μετά σε voda ήταν σε globespan..
    Αλλά αυτό αφορά το παρελθόν..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 05-10-20 στις 15:45.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

Σελ. 2 από 12 ΠρώτηΠρώτη 12347 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας