Σελ. 8 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 3678910 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 106-120 από 170

Θέμα: Annex M

  1. #106
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.940
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Στη περίπτωση μου τώρα θα πάνε να μετρήσουν στο καφάο.. Εκεί φυσικά δεν έχεις λόγο και δεν μπορείς να είσαι παρών.. Ούτε και ξέρεις πότε θα πάνε..
    Ότι πόρισμα θέλουν ας βγάλουν.. Όπως έχω πει πιστεύω ότι το θέμα δεν είναι εκεί.. Αλλά είναι και η γραφειοκρατία βλέπεις.. Τι να κάνουμε..
    Αν ο πάροχος θέλει να τσεκάρει και τον χαλκό ας το κάνει.. Υγεία.. Το θέμα είναι μη γίνει καμιά πατάτα και παίξω πιο χειρότερα μετά η το να μη τραβήξει το θέμα σε ημέρες.. Θα δείξει.. Συνήθως ο οτε για έλεγχο ζεύγους θέλει 3-4 ημέρες..
    Γενικά πάντως θέλω να πιστεύω ότι σιγά σιγά έρχεται το vdsl.. Όχι γρήγορα, αλλά σιγά σιγά όπως λέω ένα μεγάλο μέρος του χαλκού θα φύγει..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  2. #107
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.940
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Σήμερα πήγε ο τεχνικός στο α.κ και επανήλθαμε αισίως εκεί που ήμασταν μετά το ξεκόλλημα της πόρτας..
    Του είπα να μου περάσει κ το προφίλ που είχα πριν.. Και μια χαρά.. Γιατί το default είναι annex-a με σνρ9, εκεί έπιανε 11/1.
    Τόσα πιάνει και ο γείτονας.. 11/1 με σνρ9..
    Πλέον είμαι εκεί που ήμουν..
    Δλδ στα 14/1 η 11/2 ανάλογα το annex και πάντα με σνρ6..
    Έφυγε αυτό το 8/1 που είχε μπετοναριστεί..
    Επιτέλους...
    Ελπίζω να μη τη ξανακούσει πάλι η πόρτα..
    Thanks για τις απαντήσεις παίδες..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  3. #108
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.940
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Σάββατο βράδυ, ίδια ώρα και ξανά το ίδιο πρόβλημα... Αποσυγχρονισμος και ταχύτητα 8/1... Σαν ελβετικό ρολόι..
    Θα μου σπάσουν τα νεύρα...
    Τι στο καλό παθαίνει η πόρτα δεν μπορώ να καταλάβω..
    Τους πήρα πάλι και τους λέω ξανά τα ίδια..
    Απάντηση.. Κατ'εξαιρεση σας το δίνουμε το annexm και η ταχύτητα είναι εντός ορίων..
    Οπότε και δεν μπορώ να στείλω τεχνικό πάλι..
    Το ότι κάθε Σάββατο παθαίνει αυτό το πράγμα κ πέφτει από τα 14 σε annex a στα 8 και μάλιστα η πόρτα δεν ακούει σε καμία αλλαγή προφιλ.. Δεν μπορώ να το καταλάβω..
    Εδώ κοιτάμε μη χάσουμε το ΜΒ με τις ταχύτητες που έχουμε..
    Με τα πολλά τον έπεισα να το δώσει για έλεγχο στο dslam..
    Που έμπλεξα;
    Και έχω ακόμη 1,5 χρόνο συμβόλαιο...
    Ο γείτονας δίπλα μου με βοντα δεν έχει τέτοια θέματα..
    Θα επιμείνω για αλλαγή πόρτας και ο θεός βοηθός..

    - - - Updated - - -

    Τώρα που κοιτάζω το ημερολόγιο πρέπει να είναι η δεύτερη εβδομάδα..
    Το περασμένο Σάββατο δεν το έκανε..
    Τι να πω ειλικρινά.. Δεν ξέρω..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 01-08-21 στις 03:33.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  4. #109
    Εγγραφή
    04-03-2011
    Μηνύματα
    1.035
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Leased
    Ταχύτητα
    1G/1G
    ISP
    Vodafone / Cosmote
    Εμενα για DLM προφιλ μου μυριζει. Γινεται monitoring και επειδη το DSLAM βλεπει κατι που δεν του αρεσει στην γραμμη, σε ριχνει για να εισαι πιο σταθερος…

  5. #110
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.940
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Το κουφό είναι ότι το κάνει κάθε Σάββατο μεσάνυχτα.. Την ίδια ώρα.. Σχεδόν..
    Προσωπικά βαρέθηκα να περάσω και να λέω τα ίδια ξανά κ ξανά σε τηλέφωνα κ τεχνικούς και επειδή λείπω για διακοπές βαρέθηκα και τους είπα να κλείσουν τη βλάβη κ να το αφήσουν έτσι..
    Δεν ξέρω αν θα έχω την όρεξη να ξανακάνω πάλι τα ίδια και να λέω τα ίδια για μερικά Μ..
    Αν κ στην adsl είναι σημαντικά..
    Το άλλο ωραίο είναι ότι τη 2η βλάβη την έκλεισαν μόνοι τους, εγώ πήρα και άνοιξαν 3η βλάβη, αλλά όπως είπα βαρέθηκα να κάνω πάλι τα ίδια βήματα και τους είπα να το αφήσουν έτσι.. Hey, at least it works που λένε και συνεχίζει να δίνει ίντερνετ..
    Μάλιστα μου είπαν ότι επειδή είναι η ίδια βλάβη μάλλον δεν θα μπορέσουν να στείλουν τεχνικό..
    Αν και μετά το αναιρεσαν αυτό..
    Α.. Και για το 2αρι up μου λένε, παρέχεται δωρεάν και δεν μπορώ να στηρίξω βλαβη πάνω σε αυτό.. Το έγραψα κ πάνω αυτό..
    Όπως και ότι άσχετα με τη μείωση κοντά του 40% στο down είμαι εντός ορίων ταχύτητας της περιοχής..
    Δλδ κατά αυτούς όλα οκ.. Αν δεν πιέσω τπτ..
    Τους είπα να πάνε να αλλάξουν πόρτα να τελειώνουμε χωρίς ταλαιπωρία αλλά αυτοί επιμένουν να στείλουν τεχνικό στο χώρο πάλι.. Να βρει τι; Λέω εγώ.. Έτσι είναι η διαδικασία μου λένε συστημικά..
    Τεχνικός στο χώρο, έλεγχος εισαγωγής, έλεγχος χαλκού από ΟΤΕ, μετά οτιδήποτε αφορά dslam..
    Δεν γίνεται να πηδήξουμε βήματα μου λένε..
    Το περίεργο είναι ότι η γραμμή και ίσως λογικό είναι με 6 αρι margin και από τις 2 κατευθύνσεις να μαζεύει περισσότερα error επειδη φτάνει στα όρια της αλλά δεν έπεφτε ποτέ.. Βράχος.. Και έτσι ήταν καιρό τώρα..
    Από την άλλη τώρα στα 8/1 το margin έχει πάει 14+ επειδή έχει κόφτη..
    Τα ερρορ τώρα είναι μηδαμινά... Το βλέπω μέσω ddns..
    Όταν πέσει κάτω από 9αρι margin τρελενεται στα ερρορ αλλά η απόδοση είναι οκ και αποσυνδέσεις δεν υπάρχουν ούτε για ίχνος.. Καθόλου..
    Τι να πω.. Να βλέπει τα ερρορ κ να το κάνει;
    Αυτό που λες πάντως το σκέφτηκα και εγώ..
    Να εφάρμοσαν κάνα dlm profile και να το κάνει αυτό;
    Αλλά μόνο σε εμένα; Κ έτσι ξαφνικά; Να πέρασαν κάνα fw update στο dslam;
    Του γείτονα δίπλα η γραμμή με βοντα @@@ στα ερρορ και δεν του κάνει τέτοια..
    Και το άλλο ωραίο;
    Άπαξ και κλειδώσει η γραμμή σε 8/1 δεν δέχεται εντολές ούτε από αυτούς απομακρυσμενα.. Ξεμπλοκαρει μόνο με φυσική παρουσία στο dslam..
    Και εν τω μεταξύ κάνει μπαμ ότι είναι κόφτης από το 8192 του κλειδώματος..
    Να φταίει το ότι δεν έχω το δικό τους ρούτερ πάνω; Τπτ με το tr069; Δεν ξέρω..
    Το 267Ν μου έχουν στείλει αλλά χρησιμοποιώ ένα netfaster iad2 επειδή με βολεύει κ επειδή κλειδώνει πιο καλά..
    Και αυτό δικό τους είναι.. Μιλάει και με το tr069..
    Στη τελική όμως δεν ξέρουν αν έχουν ενεργό dlm;;
    Λες να το παλέψω;
    Προσωπικά έλεγα να το αφήσω έτσι και μετά από κάποιους μήνες να τους χαιρετήσω..
    Περιμένω να περάσουν κάποιοι μήνες αναποσβεστου του παγίου, επειδή έχω συμβόλαιο ακόμα..
    Τη περασμένη φορά μιλάμε έδωσα μάχη για να καταλάβουν τι συμβαίνει.. Αν δεν τους εξηγήσεις τι παίζει, όλα οκ σου λένε με μια πρώτη ματιά..
    Sorry για το σεντόνι κ ευχαριστώ για την απάντηση..
    *Που θα πάει.. Το vdsl έρχεται.. Με ρυθμούς χελώνας βέβαια..

    - - - Updated - - -

    Έβλεπα αυτά στο συμβόλαιο τώρα..
    Download Mbps
    8,12. / 9,91. / 14,68.
    Ελάχιστη / Συνήθως / Μέγιστη
    διαθέσιμη.
    Τα όρια αυτά μπήκαν τώρα τελευταία μέσω ΕΕΤΤ νομίζω για όλες τις γραμμές...
    Να έχουν ρυθμίσει το dlm να πράττει ανάλογα άραγε αν δει κάτι κουφό;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 07-08-21 στις 01:11.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  6. #111
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.764
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και το άλλο ωραίο;
    Άπαξ και κλειδώσει η γραμμή σε 8/1 δεν δέχεται εντολές ούτε από αυτούς απομακρυσμενα.. Ξεμπλοκαρει μόνο με φυσική παρουσία στο dslam..
    Απο αυτο και μονο καταλαβαινεις το μεγεθος του δουλεματος..
    Το μονο που μπορει να γινει με φυσικη παρουσια ειναι ξεκουμπωμα της καρτας (δλδ power cycle).
    Εξαιρετικα σπανιο, ποσο μαλλον επαναλαμβανομενο.
    Αν ειχαν τετοιο θεμα, που θα σημαινε προβληματικη καρτα/dslam, δεν θα ασχολιοντουσαν με ολα τα αλλα.

    Καποιος σε δουλευει, ειτε απο αγνοια, ειτε απο βαρεμαρα.

    Απο τη στιγμη που βαζει λαθη ειναι προβλημα καλωδιακο. Τι και πως δεν μπορουμε να το μαντεψουμε, αλλα αυτο ειναι το πιθανοτερο σεναριο.

    Υποθετω οτι τη δικη σου καλωδιωση την εχεις ηδη τζιτζι. Ναι?

  7. #112
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.940
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο αυτο και μονο καταλαβαινεις το μεγεθος του δουλεματος..
    Το μονο που μπορει να γινει με φυσικη παρουσια ειναι ξεκουμπωμα της καρτας (δλδ power cycle).
    Εξαιρετικα σπανιο, ποσο μαλλον επαναλαμβανομενο.
    Αν ειχαν τετοιο θεμα, που θα σημαινε προβληματικη καρτα/dslam, δεν θα ασχολιοντουσαν με ολα τα αλλα.

    Καποιος σε δουλευει, ειτε απο αγνοια, ειτε απο βαρεμαρα.

    Απο τη στιγμη που βαζει λαθη ειναι προβλημα καλωδιακο. Τι και πως δεν μπορουμε να το μαντεψουμε, αλλα αυτο ειναι το πιθανοτερο σεναριο.

    Υποθετω οτι τη δικη σου καλωδιωση την εχεις ηδη τζιτζι. Ναι?
    Τη καλωδίωση την έχω οκ όπως λες.. 0 απώλεια από κάτω..
    2 ζεύγη ραζίμ έχει η πολυκατοικία.. Κύριο & backup.. Δεν έχω περάσει άλλο καλώδιο..
    Αλλά αφού δεν έχει απώλειες μάλλον είναι οκ.. Ποτέ δεν είχα πρόβλημα.. Μέχρι αυτό το κουφό τώρα..
    Τώρα που λόγω κόφτη το σνρ έχει πάει 14+ τα ερρορ είναι μονοψήφια και μηδαμινά..
    Οπότε θεωρώ ότι δεν τίθεται θέμα κάθετης τουλάχιστον..
    Όσο για το χαλκό έξω από το σπίτι ο τεχνικός με το analyzer τον βρήκε οριακά εντός ορίων.. Προς το κακό.. Αλλά εντός ορίων..
    Προσωπικά δεν μου κάνει για θέμα χαλκού σε όλο το μήκος του..
    Μετά λογικό είναι με σνρ6 να μαζεύει περισσότερα ερρορ, έτσι δεν είναι; Με το crosstalk που έχουμε στις πυκνοκατοικημένες περιοχές..
    Αλλά retransmissions και αποσυνδέσεις δεν είχα καθόλου.. Δεν είχα παρατηρήσει κάτι.. Δούλευε καιρό έτσι η γραμμή..
    Μετά με το annex-m πήγε σνρ6 και στην άλλη κατεύθυνση στο up δλδ καθώς λόγω απόστασης έρχεται στα όρια της η γραμμή..
    Αλλά τι να πω;
    Της ήρθε της κάρτας ξαφνικά να κάνει κόλπα;
    Και μόνο στη δική μου πόρτα;
    Και το κάνει και σε σταθερή ημέρα & ώρα... Τι στο....;
    Να πήρε κανα fw update η κάρτα και να μπήκε κανα dlm; Αλλά δεν θα είχαν πρόβλημα και άλλοι;
    Αλλά του διπλανού η γραμμή με βόντα @@@ στα ερρορ και δεν του κάνει τέτοια..
    Από εκεί συμπεραίνω ότι μάλλον κάτι τρέχει με τη πόρτα..
    Αλλά αυτοί με βάζουν να κάνω loop με τη βλάβη.. Συνέχεια τις ίδιες διαδικασίες που περιέγραψα πάνω.. Τι περιμένουν να βρουν;
    Ίσως και οι ίδιοι να μη ξέρουν τι τρέχει.. Αλλά θα μας βγάλουν και το λάδι;
    Και αν διάβασες πίσω προσπάθησα κ με άλλο ρουτερ να παίξω με το σνρ.. Παλιά που η γραμμή ήταν οκ έπιανε το κόλπο.. Τώρα μόνο να μειώσεις τη ταχύτητα μπορείς.. Να πας πιο πάνω όχι.. Μπετόν σε 8/1... Ακόμα και σε annex-m.....
    Το τι έπιανα φαίνεται κ στο προφίλ..
    Προσωπικά κ επειδή είμαι σε διακοπές τους είπα να το αφήσουν έτσι.. Αν κ το βλέπω μέσω ddns..
    Μετά δεν ξέρω τι θα κάνω.. Βαριέμαι να κάνω loops..
    Μετά είναι και το άλλο που μου πετάνε ανά διαστήματα.. Τα 8 είναι εντός ορίων για τη περιοχή.. Εγώ πρέπει να τους λέω τι έπιανα πριν.. Αυτά βαριέμαι........
    Να το ξαναπεράσω λες;

    - - - Updated - - -

    Α.. Ξέχασα..
    Λες να τίθεται θέμα δουλέματος;
    Δε το νομίζω..

    - - - Updated - - -

    Α.. Και κάτι άλλο γιατί με μπέρδεψε ο τεχνικός που ήρθε τη τελευταία φορά..
    Reset (όχι επανεκκίνηση) στη πόρτα απομακρυσμένα μπορούν να κάνουν;
    Μέχρι σήμερα ήξερα πως ναι..
    Ο τεχνικός μου είπε όχι.. Πρέπει λέει να πάνε στο dslam και να κάνουν block/unblock το port..
    Και αν δεν ξεκολλήσει αυτό που είπες πάνω.. Restart όλη τη κάρτα με όλους όσους έχει πάνω..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 08-08-21 στις 13:18.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  8. #113
    Εγγραφή
    30-08-2012
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    1.441
    Downloads
    37
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    ↓220 Mbps / ↑22 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    hAP ac²
    SNR / Attn
    10(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Δεν είναι καθόλου απίθανο να είναι πρόβλημα πόρτας ή και όλης της κάρτας. Για αρχή πρέπει να σου αλλάξουν πόρτα.
    Επίσης, να τρέχει κάποια διαδικασία σε schedule που πυροδοτεί το κόλλημα.
    Όσο για τη φυσική παρουσία, όταν απομακρυσμένα χτυπάς port reset και αλλαγές προφίλ και δεν αλλάζει τίποτα, η διαδικασία είναι ότι αναγκαστικά θα πάει κάποιος στο DSLAM.
    Πόσες φορές μ έχει τύχει κολλημένη πόρτα σε VDSL 24/1 και ότι και να της περάσεις σου λέει ότι το πήρε και δεν κάνει καν αποσυγχρονισμό...

    @NexTiN παίζει DLM στην Vodafone;

    fun fact χθες Σάββατο μεσημέρι σε γραμμή VDF ADSL Annex M χάνεται ip/voip αλλά έχει sync. παίρνω τηλ, κάνει κάποιες αλλαγές και χάνεται και ο συγχρονισμός, μέχρι σήμερα το πρωί που επανήλθε. χάθηκε το annex m οπότε έγινε και κάποια επαναφορά. ε, εδώ υποθέτουμε ότι κατά τις αλλαγές που πήγε να περάσει στην πόρτα κάτι κόλλησε εντελώς
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος manospcistas : 08-08-21 στις 13:40.

  9. #114
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.940
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manospcistas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι καθόλου απίθανο να είναι πρόβλημα πόρτας ή και όλης της κάρτας. Για αρχή πρέπει να σου αλλάξουν πόρτα.
    Όσο για τη φυσική παρουσία, όταν απομακρυσμένα χτυπάς port reset και αλλαγές προφίλ και δεν αλλάζει τίποτα, η διαδικασία είναι ότι αναγκαστικά θα πάει κάποιος στο DSLAM.
    Πόσες φορές μ έχει τύχει κολλημένη πόρτα σε VDSL 24/1 και ότι και να της περάσεις σου λέει ότι το πήρε και δεν κάνει καν αποσυγχρονισμό...

    @NexTiN παίζει DLM στην Vodafone;
    Αν είχε πρόβλημα η κάρτα δεν θα είχαν και άλλα παράπονα;
    Πόρτα δεν αλλάζουν.. Μου το ξεκαθάρισαν..
    Έχει διαδικασία το όλο.. Το έγραψα επάνω..
    Αν δεν ακολουθηθεί η διαδικασία, στη πόρτα κατευθείαν δεν πάνε..
    Εσύ τι λες να κάτσω στα αυγά μου Η να το προχωρήσω;
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  10. #115
    Εγγραφή
    30-08-2012
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    1.441
    Downloads
    37
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    ↓220 Mbps / ↑22 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    hAP ac²
    SNR / Attn
    10(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Μπορεί να έχουν κι άλλα παράπονα, αυτό δεν το ξέρουμε. Δεν αλλάζει εύκολα μια κάρτα, πόσο μάλλον στην Vodafone. Θέλει χρόνο και γραφειοκρατία. Ειδικά όσο παίζει έστω και έτσι.
    Εγώ θα το δήλωνα ξανά βλάβη, αλλιώς Φόρμα Επικοινωνίας https://www.vodafone.gr/aitima-grapto/ με αναλυτική καταγραφή

  11. #116
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.940
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manospcistas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορεί να έχουν κι άλλα παράπονα, αυτό δεν το ξέρουμε. Δεν αλλάζει εύκολα μια κάρτα, πόσο μάλλον στην Vodafone. Θέλει χρόνο και γραφειοκρατία. Ειδικά όσο παίζει έστω και έτσι.
    Εγώ θα το δήλωνα ξανά βλάβη, αλλιώς Φόρμα Επικοινωνίας https://www.vodafone.gr/aitima-grapto/ με αναλυτική καταγραφή
    Το δήλωσα 3 φορές βλάβη..
    Τη 1η ήρθε τεχνικός δεν βρήκε κάτι παρά μόνο έκανε κάποια σχόλια για το χαλκό του οτε..
    Μετά πήγαν στη κάρτα και έφτιαξε η γραμμή...
    Μετά από μερικές ημέρες πάλι τα ίδια, την ίδια ημέρα & ώρα..
    Το δηλώνω καπάκι μεσάνυχτα 2η βλάβη, μου λέει δεν μπορώ να στείλω τεχνικό πάλι για την ίδια βλάβη και κλείνει μόνη της..
    Ανοίγω 3η βλάβη θέλουν να στείλουν πάλι τεχνικό αλλά: α) λείπω β) βαριέμαι να περνάω πάλι τα ίδια και τους λέω εγώ να τη κλείσουν κ να το αφήσουν έτσι..
    Και έχω φτάσει σε σημείο απελπισίας..
    Να το ξαναπεράσω άλλη μια; Μπας και συγκινηθούν;
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  12. #117
    Εγγραφή
    30-08-2012
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    1.441
    Downloads
    37
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    ↓220 Mbps / ↑22 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    hAP ac²
    SNR / Attn
    10(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Δώσε το άλλη μία, έτσι κι αλλιώς δεν είναι κάτι εσωτερικά για να θέλει φυσική παρουσία. Δώσε αναλυτικό ιστορικό ότι διορθώθηκε και ότι ξανασυμβαίνει, μπας και

  13. #118
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.940
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manospcistas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δώσε το άλλη μία, έτσι κι αλλιώς δεν είναι κάτι εσωτερικά για να θέλει φυσική παρουσία. Δώσε αναλυτικό ιστορικό ότι διορθώθηκε και ότι ξανασυμβαίνει, μπας και
    Λες να μη τους τα έχω πει;
    Θέλουν να έρθουν πάλι σπίτι...
    Δε πα να φωνάζω εγώ για πόρτα;
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  14. #119
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.757
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    γραψε μια καιστην φορμα παραπονων-αιτημα ολο το ιστορικο και πες τους πως αν δεν φτιαχτει θα φυγεις με δικη τους υπετειοτητα για αλλου αζημιως...αν δεν συγκινηθουν καταγγελια εεττ

  15. #120
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.940
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bill27 Εμφάνιση μηνυμάτων
    γραψε μια καιστην φορμα παραπονων-αιτημα ολο το ιστορικο και πες τους πως αν δεν φτιαχτει θα φυγεις με δικη τους υπετειοτητα για αλλου αζημιως...αν δεν συγκινηθουν καταγγελια εεττ
    Μακάρι να ήταν τόσο απλό..
    Η ταχύτητα είναι εντός ορίων συμβολαίου (το έγραψα πάνω) οπότε το αζημίως το ξεχνάω νομίζω..
    Θα δηλώσω άλλη μια να έρθει πάλι τεχνικός αφού αυτό θέλουν και θα δούμε..
    Τι άλλο να κάνω;
    Αν και δεν ήθελα να το περάσω πάλι όλο αυτό.. Με τα πήγαινε/έλα λέγε/ξελέγε..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

Σελ. 8 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 3678910 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας