Σελ. 9 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 47891011 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 121-135 από 170

Θέμα: Annex M

  1. #121
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.953
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Επανέρχομαι..

    Αρχικά να πω ότι τελικά δεν το δήλωσα 4η φορά βλάβη..
    Κοινώς δεν άλλαξε τπτ σε σχέση με τα παραπάνω...
    Με τη βόντα είχαμε μείνει στο να το αφήσουν έτσι..
    Α) επειδή λείπω και Β) επειδή βαριόμουνα να περάσω ξανά τις ίδιες διαδικασίες..

    Μέσα μου όμως με έτρωγε κάτι.. Που το σκέφτηκα μόλις καταλάγιασε η όλη φάση και το σκέφτηκα λίγο..
    Πείτε το περιέργεια πείτε το διαίσθηση, δεν ξέρω..

    Λέω είμαι που είμαι διακοπές ας το αφήσω στα 8/1 και τη πόρτα να κάνει τα δικά της...

    Τι είναι αυτό που με έτρωγε θα μου πείτε..
    Όταν η γραμμή λειτουργούσε κανονικά (11/2 annex-m H 14/1 annex-a πάντα με σνρ6) μετά από 1-2 εβδομάδες έπεφτε σε 8/1...
    Τα παραπάνω γνωστά που ξεκίνησε να κάνει τώρα τελευταία..

    Στο καπάκι τους έπαιρνα και αρχίζαμε τις διαδικασίες...
    Δεν το άφηνα λίγες ημέρες έτσι να δω αν θα επανέλθει μόνο του...
    Ανά διαστήματα έμπαινα με το ddns και το έβλεπα να δω αν έχει αλλάξει κάτι..
    Το μόνο που έβλεπα πέρα του 8/1 ήταν τα μηδαμινά ερρορ πλέον κ επόμενο αφού το σνρ είχε πάει 14+ με το κόφτη στη ταχύτητα..
    Πάντως και πριν που με το σνρ6 είχε περισσότερα ερρορ, όχι λόγω δικής μου ευθύνης π.χ καλώδιο, αλλά λόγω crosstalk υποθέτω, η γραμμή έπαιζε οοοκ...

    Και ερχόμαστε στο τώρα...
    Λοιπόν...

    Φανταστείτε την ΕΚΠΛΗΞΗ ΜΟΥ όταν μπήκα τώρα και είδα ότι η πριν 1 ώρα, μεσάνυχτα πάλι αλλά όχι σάββατο που το έκανε συνήθως, έπεσε η γραμμή και επανήλθε στα κανονικά της... Δλδ 11/1 λόγω του σνρ9 και του annex-a...
    Να σημειώσω ότι η γραμμή είχε συνεχόμενο uptime ημερών.. Οπότε δεν τίθεται λόγος για αποσυγχρονισμούς..

    Τι πρέπει να υποθέσω δλδ εγώ τώρα;
    Α) ότι έκαναν κάτι μεσάνυχτα;
    Β) ότι η πόρτα τα έχει παίξει;
    Γ) ότι με δουλεύουν; όπως αναφέρθηκε πάνω...
    Δ) εφαρμογή dlm με ερρορ detection;
    Ε) ότι έβαλα πάνω το δικό τους Η267Ν αντί του iad2;
    Πραγματικά δεν ξέρω... * Μη βιαστείτε να λύσετε το γρίφο εδώ πριν διαβάσετε όλο το μήνυμα...

    Και με έτρωγε μέσα μου ότι μπορεί να συμβεί αυτό... Δλδ να φτιάξει μόνο του.......
    Θα πάρω αύριο να μάθω αν έκαναν κάτι.. Να πάρω άραγε; Θα μου το πουν αν όντως έκαναν; Η να μη το αναφέρω;
    Τι να πω δεν ξέρω...

    Για αρχή δεν θα κάνω καμία αλλαγή για καμιά 10αρια ημέρες.. Να δω αν θα το κάνει ξανά το 8/1 έτσι όπως είναι τώρα..
    Μετά θα ζητήσω annex-m πάλι.. Με σνρ9 αυτή τη φορά..
    Μετά θα ρίξω το σνρ στο 6..
    Μετά ίσως βάλω πάλι το iad2 που τόσο συμπαθώ..
    Καμιά άλλη συμβουλή για τη σειρά των παραπάνω; Κάθε φορά θα αφήνω 10ημέρες να περνάνε..

    Είναι δυνατόν να παίζει dlm στη γραμμή και να μη το ξέρουν Η να μη θέλουν να το πουν;;; Έλεος δλδ...


    - - - Updated - - -

    Κάτι άλλο...
    Κουφό πάλι...
    Γι'αυτό σας είπα να μη βιαστείτε να λύσετε το γρίφο πάνω..

    Πιο παλιά όταν τους έπαιρνα και ζήταγα σνρ6 μετά annex-m κλπ κλπ.. Mου έλεγαν, μα γιατί έχετε πάνω στη γραμμή το Iad2; Είναι παλιό..
    Αυτό με βολεύει τους έλεγα.. Και κλειδώνει και πιο καλά.. Και έχει και call log.. Παίζει κ το voip αφού κ αυτό είναι δικό τους, της υποδομής hol..

    Για να μη μου τη σπάνε έκανα το εξής μέσα στη τρελή μου σκέψη.. Mac spoofing νομίζω το λένε..
    Και του έδωσα τη mac του 267Ν ώστε να φαίνεται ότι είναι το 267Ν στη γραμμή..
    Το αν πέτυχε η αν όντως μπορούσαν να δουν τι είχα επάνω δεν το ξέρω..
    Ίσως να το ψυλλιάζονταν αν δεν τους απάνταγε σωστά στο tr069...
    Στο myvodafone-myaccount πως το λένε πάντως δεν έβγαζε τις ρυθμίσεις του wifi και επόμενο αφού δεν ήταν το 267Ν στη γραμμή.. Έβγαζε σφάλμα..
    Σε κάθε περίπτωση με το mac spoofing όλα καλά για αρκετό καιρό... Όχι μικρό διάστημα πάντως.. Όλα οκ για αρκετό καιρό......
    Μετά από αρκετούς μήνες όμως παρατήρησα ότι το ρουτερ σε συγκεκριμένη ώρα έτρωγε ρεσταρτ.. Όχι αποσυγχρονισμό.. Ρεσταρτ κανονικό..
    Και άρχισα να ψάχνω διάφορα.. Ρεσετ, ρυθμίσεις, καλώδια, τροφοδοτικό, εξοπλισμό στο δίκτυο του σπιτιού κλπ κλπ..
    Τελικά τη λύση τη βρήκα στην απενεργοποίηση του mac spoofing και επαναφέροντας τη κανονική mac του iad2...

    Προφανώς το dslam προσπαθούσε να μιλήσει με το ρουτερ μέσω του tr069 νομίζοντας και βλέποντας ότι είναι το Η267Ν στη γραμμή επάνω αφού έβλεπε τη mac του.. Και όταν το iad2 δεν του απαντούσε σωστά του έδινε εντολή restart νομίζοντας ότι έχει κολλήσει..
    Άλλη περίπτωση αυτή με τις επανεκκινήσεις.. Στην αρχή δεν το έκανε ούτε αυτό.. Μετά από μήνες το άρχισε κ αυτό..
    Τελικά το έλυσα όπως είπα...

    Και συνοψίζουμε.. Αν βέβαια μπορεί να βγει συμπέρασμα..
    Είναι η ιδέα μου ότι τα dslam έχουν αρχίσει να γίνονται υπερβολικά έξυπνα;

    Σε κάθε περίπτωση όπως είπα στις αλλαγές που θα κάνω θα αφήνω να περνάνε 10+ ημέρες..
    Προσωπικά πάντως για τύπου dlm τις βλέπω όλες αυτές τις ιδιοτροπίες της πόρτας...

    Για να δούμε πότε και πως θα το κάνει ξανά.....


    - - - Updated - - -


    Και κάτι άλλο που θυμήθηκα τώρα...
    Πριν να γίνει το migration με τους εξοπλισμούς της cyta, επειδή είμαι πρώην πελάτης cyta, είχα παρατηρήσει το εξής..
    Αν και έπρεπε να δίνουν ίντερνετ όλα τα ρουτερ τα οποία κούμπωναν στη γραμμή.. Και απλά να έχανα το voip..
    Δεν έδιναν όλα ίντερνετ..
    Συγχρόνιζαν αλλά δεν παίρναν ip...
    Αυτό το έκαναν όλα εκτός από το μαμά ADB4201 που μου είχαν στείλει και εκτός από ένα 585v8 που είχα βρει της φορθνετ..
    Έδινε και thomson's η cyta σαν μαμά ρουτερ..
    Mac blocking;
    Στην αρχή πάντως σαν νέος συνδρομητής στη cyta το ίδιο έκανε και το 4201.. Το δικό τους..
    Δεν έπαιρνε ip..
    Τους πήρα, μου ζήτησαν στοιχεία από το label του ρουτερ και έφτιαξε..
    Το ρουτερ τότε ήρθε μεταχειρισμένο.. Όχι νέο, αν αυτό σημαίνει κάτι..
    Και ξαναρωτάω..
    Mac blocking;
    Btw βρήκα και αυτή τη σχετική αναφορά..


    Κουφό και αυτό ε;;
    Τρελαινόμαστε η όχι ακόμα;;

    Πιο παλιά όλα αυτά τα κόλπα δεν υπήρχαν ρε παιδί μου.. Τι να πω ποια..
    Για να δούμε..

    Sorry για το κατεβατό παίδες..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 11-08-21 στις 15:16.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  2. #122
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.757
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    Εμένα μου κάνανε κάτι άλλο... είχα πάνω το νετφαστερ μέχρι το 2018 και το τελευταίο διάστημα αντιμετώπιζα πολλές αποσυνδέσεις περνώντας στο cs ήθελαν να έρθουν να ελέγξουν οκ ελάτε τους λέω., τελικά μου άλλαξαν τό ρούτερ σέ δικό τους και ως διά μαγείας τέλος οι αποσυνδέσεις...εγώ για το θέμα σου πιστεύω πως είναι επειδή έχεις πάνω το νετφαστερ... ίσως είναι πολιτική τούς νά έχουν οι συνδρομητές πάνω τά δικά τους ρούτερ.

  3. #123
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.953
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Καλά, κ εγώ σε βλάβη που είχα σε άλλη γραμμή βόντα και είχα ένα wlan3 και εμένα μου το είχαν αλλάξει με ένα Η108..
    Btw ούτε τότε έφταιγε το ρουτερ, ο χαλκός, κλπ κλπ.. Το πρόβλημα ήταν στο μείκτη (pots) στο dslam..
    Άλλη κουφή περίπτωση κ πάλι με τη βόντα.. Μη την αναλύσω κ αυτή και γεμίσουμε το νήμα..
    Όσο για τη περίπτωση σου.. Έχουν υπάρξει περιπτώσεις που με την αλλαγή ρουτερ σταμάτησαν οι αποσυνδέσεις..
    Ορισμένα ρουτερ κρατάνε πιο σταθερή τη γραμμή..
    Τώρα να ήταν θέμα συμβατότητας; Τι να πω;
    Όσο για τη περίπτωση μου... Θα δείξει με το αν θα συμβεί ξανά.. Δεν ξέρω τι άλλο να πω.. Το σκέφτομαι γενικά..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  4. #124
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.953
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Hello. Guess what..
    Αυτό που πάθαινα εγώ με το 8/1...
    Το έπαθε και ο γείτονας δίπλα που έλεγα.. Και αυτός βοντα, πρώην πελάτης cyta...
    Η δική του γραμμή μάλλον λόγω καλωδίωσης @@@ στα ερρορ, αλλά τόσο καιρό δεν του είχε εμφανίσει κάτι..
    Με το μαμά πλέον σνρ9 ήταν στα 11/1 λόγω απόστασης.. Τώρα λόγω του κόφτη στα 8, το σνρ έχει πάει στα 13-14..
    Ότι ακριβώς έκανε και σε εμένα.. Πρέπει να είχε και αποσυνδέσεις αυτός νομίζω.. Εγώ πάντως δεν είχα.. Ερρορ όμως είχα..
    Τι έλεγα; Ε.. Τώρα είναι κ αυτός πλέον στα 8/1, για τις επόμενες ημέρες τουλάχιστον μέχρι να το ξαναγυρίσει το dslam στο κανονικό ελεύθερο προφίλ..
    Και έχει και το μαμά ρούτερ Η267Ν πάνω..
    Πλέον είμαι σίγουρος ότι δεν είναι θέμα ρούτερ αυτό που συμβαίνει με το 8/1.. Αφού το εμφάνισε κ σε άλλο πελάτη.. Το αν θα το δηλώσει βλάβη δεν το ξέρω.. Είναι δικό του θέμα..
    Εκεί δεν μπορώ να παρέμβω..
    Το λοιπόν..
    Για εμένα είναι ξεκάθαρα θέμα ποσότητας ερρορ αυτό που κάνει το dslam της βοντα..
    Καταλάβατε; Έφτιαξα εγώ τώρα, κόλλησε η δική του γραμμή..
    Άρα μάλλον καταλήγουμε στο dlm..
    Τι να πω, πως να το πω, σε ποιον και να το ακούσει;;;
    Είναι δυνατόν εκεί στη βοντα το μηχάνημα τους να αποφάσισε με κάποιο update μάλλον να παίρνει πρωτοβουλίες να αλλάζει προφίλ μόνο του και αυτοί να μη ξέρουν τίποτα;;;
    Έλεος δλδ...
    Εγώ όπως είπα, τώρα που επανήλθε, δεν θα αλλάξω τπτ και μετά σταδιακά θα κάνω τις αλλαγές που είπα πάνω μέχρι να δω πότε θα το κάνει ξανά.. Προφανώς όλο αυτό που συμβαίνει πρόκειται για κάποιο αυτοματοποιημένο προφίλ σταθερότητας, ίσως για να περιορίσουν τις βλάβες; Δεν ξέρω...
    Και ξαναλέω πάντως.. Έλεος...
    Να πρέπει δλδ να βγάλεις εσύ το φίδι από τη τρύπα..
    Με τη πρώτη ευκαιρία μακριά από το dslam αυτό...
    Να μπουν εδώ να τα διαβάσουν οι αρμόδιοι μπας και ξεστραβωθουν..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 12-08-21 στις 20:09.

  5. #125
    Εγγραφή
    10-09-2014
    Μηνύματα
    940
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5495
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΥΡΟΣ
    SNR / Attn
    12(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Αργείτε πολύ για VDSL ακόμα,μπας ξεμπερδεψεις με τις χαζομάρες;
    Πάντως αν δεν βγούνε στην επιφάνεια προβλήματα και σε άλλους, δε πιστεύω να κάνουν πολλά, στο τέλος θα σου πουν τόσο πάει η περιοχή, να γλιτώσουν λεφτά βλαβών
    Εδώ ένα μήνα πριν λήξει το συμβόλαιο το Γενάρη, φουλ αποσυνδέσεις και χωρίς να δουν τίποτα λέει φταίει η καλωδίωση μου, από το τηλέφωνο το κατάλαβαν και με είχαν με 11 SNR, 0 σφάλματα και 5 "φυσιολογικές" αποσυνδέσεις τη μέρα..
    Από Φλεβάρη Cosmote VDSL από Α/Κ, τα υπόλοιπα τα ξέρετε..πλήρως ικανοποιημένος

  6. #126
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.953
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Που είσαι ρε Κοζανίτη..
    Εσύ γλίτωσες από το annexm..
    Εμείς εδώ έχουμε μέλλον ακόμα... Ψάχνουμε το κάθε χαμένο Μ με το σταγονόμετρο μη το χάσουμε.. Το μαζεύουμε με το κουταλάκι...
    Οι εργασίες για οπτική πάνε με Ρυθμό χελώνας..
    Αν ξεμπερδεψουμε σε κάνα 2-3 χρόνια θα είναι θαύμα..
    Εγώ σκεφτόμουν κάποια υλοποίηση load balancing με 4g router.. Η μετά ίσως επιστροφή στο booster... Τι άλλο;
    Για wisp δεν το κόβω..
    Στο θέμα τώρα, ναι, έχουν φροντίσει τα 8Μ να είναι το minimum της περιοχής.. Οπότε μάλλον δεν θα ιδρώσουν.. Όχι ότι αυτό που κάνει το μηχάνημα τους είναι σωστό.. Δεν ξέρω..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  7. #127
    Εγγραφή
    30-08-2012
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    1.443
    Downloads
    37
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    ↓220 Mbps / ↑22 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    hAP ac²
    SNR / Attn
    10(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Αν το πρόβλημα είναι της κάρτας και τυχαίνει να είστε και οι δύο στην ίδια, δεν είναι DLM. Μου φαίνεται απίθανο να το χρησιμοποιεί η Vodafone σε ADSL

  8. #128
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.953
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Που να ξέρουμε για τη κάρτα και που να ξέρουμε αν το χρησιμοποιεί τελικά το dlm.. Και που να ξέρουμε αν το πρόβλημα αφού έγινε σε 2 αν δεν συμβεί κ σε άλλους..
    Φαντάσου πάντως την έκπληξη μου όταν έμενα έφτιαξε από μόνο του και όταν μπλόκαρε του άλλου που τόσο καιρό ήταν οκ.. Και των 2μας οι γραμμές ήταν οκ..
    Το θέμα είναι τι κ πως τους το λες...
    Ο άλλος αν θέλει δηλώνει βλάβη..
    Δεν μπορείς να πιέσεις καταστάσεις..
    Όσο για το πως τους το λες, ξέρω πως τους το λες, αλλά θα σου πουν είστε στα όρια ταχύτητας της περιοχής και όλα οκ..
    Η μετά σαν στόκοι θα θέλουν να ακολουθήσουν τη διαδικασία του τεχνικού, μετά έλεγχο χαλκού κ μετά αστικό κέντρο κλπ κλπ.. Ότι έκαναν σε εμένα..
    Τώρα δλδ τι; Να τους πάρω εγώ και να τους πω ξέρετε θυμάστε τη βλάβη; Είναι ότι σας έλεγα και δεν ακούγατε; Έφτιαξε εμένα, χάλασε του δίπλα.. Θα μου πουν ας μας πάρει κ ο άλλος.. Ειλικρινά είναι περίεργη περίπτωση.. Είμαι μεν με το ένα χέρι στο ακουστικο να τους πάρω αλλά πώς και τι να τους πεις.. Θα καταλάβουν σαν στόκοι τι πάει να πει dlm;
    Από την άλλη αποκλείεται να το έβαλαν για περιορισμό βλαβών;
    Αυτά λογικά θα τα ξέρουν αυτοί που σεταρουν τα προφίλ και όχι τα παιδιά στο τηλέφωνο.. Και στη τελική αν είναι να πάμε εμείς να δουλέψουμε εκεί.. Εμείς θα τους λύσουμε το πρόβλημα;
    Είναι περίεργη κατάσταση γενικά και θα προσπαθήσω να μάθω τι το προκαλεί όπως είπα πάνω..
    Νομίζω τα υπερβολικά ερρορ..
    1)Για 2 εβδομάδες δεν θα κάνω καμιά αλλαγή..
    2)μετά θα επαναφέρω το αννεχΜ και θα περιμένω άλλες 2 εβδομάδες..
    3) Μετά θα ρίξω το σνρ πάλι στο 6 που θα αυξήσει και τα ερρορ όπως είναι επόμενο και θα περιμένω πάλι..
    Συμπέρασμα μπορεί να βγάλω..
    Το πως τους το εμπεδώνει κανείς είναι το θέμα..
    Τι δλδ πρέπει να βγάλουμε πραγματογνωμοσύνη;
    Τι να πω.. Θα δούμε..
    Οποίες ιδέες ευπρόσδεκτες...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 13-08-21 στις 02:16.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  9. #129
    Εγγραφή
    10-09-2014
    Μηνύματα
    940
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5495
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΥΡΟΣ
    SNR / Attn
    12(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Στο τέλος δε βλέπω να την αποφεύγεις την καταγγελία σε ΣτΚ και ΕΕΤΤ.., υπομονή, πάντως για κάτι τέτοια εγώ την έχω χάσει.. όπως είπαμε..

  10. #130
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.953
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Καταγγελία με ποια βάση;
    Ταχύτητα εντός ορίων περιοχής;
    Από την άλλη σιγά μη σκάσουμε κιόλας..
    Υπομονή κ μετά γεια σας..
    Τι άλλο;
    Κάποτε είχα την υπομονή να λύνω τέτοιες υποθέσεις.. Τώρα τελευταία όχι..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  11. #131
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.757
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    Είναι όντως ή ποίο περίεργη βλάβη που έχω ακούσει...

  12. #132
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.953
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Που κ που υπάρχουν κ κάτι τέτοια..
    Άντε βγάλε άκρη όμως..
    Μόνο troubleshooting μπορούμε να κάνουμε..
    Όταν διαπιστώσω τι το προκαλεί θα δω πως θα κινηθώ..
    Αλλά τώρα τι;
    Να τους πάρω να τους πω, ξέρετε τελικά εμένα έφτιαξε μόνο του και χάλασε του δίπλα ακριβώς με τον ίδιο τρόπο;
    Πάντως αφού το κάνει σε 2 γραμμές λογικά θα το κάνει και σε άλλες..
    Ας ελπίσουμε κάποιος να το πάρει χαμπάρι και να το δηλώσει βλάβη..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 13-08-21 στις 12:20.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  13. #133
    Εγγραφή
    10-09-2014
    Μηνύματα
    940
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5495
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΥΡΟΣ
    SNR / Attn
    12(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Καλά μην ορκίζεσαι.., αν δεν κάνει αποσυνδέσεις, οι 9/10 δεν παίρνουν χαμπάρι..
    Άσε που πολλοί δεν τα σκαλίζουν, φοβούνται μη χαλάσουν τίποτα..

  14. #134
    Εγγραφή
    30-08-2012
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    1.443
    Downloads
    37
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    ↓220 Mbps / ↑22 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    hAP ac²
    SNR / Attn
    10(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Αν συνεχιστεί το μοτίβο, θα ξαναχαλασει. Ε, θα δηλώσεις πάλι βλάβη. Δεν έχεις άλλο εργαλείο προς στιγμή

  15. #135
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.953
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Κοζανίτης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά μην ορκίζεσαι.., αν δεν κάνει αποσυνδέσεις, οι 9/10 δεν παίρνουν χαμπάρι..
    Άσε που πολλοί δεν τα σκαλίζουν, φοβούνται μη χαλάσουν τίποτα..
    Δεν έχεις και άδικο..
    Οι περισσότεροι εφόσον έχει ίντερνετ δεν κοιτάνε τη ταχύτητα..
    Μόνο αν μπουκωσει η γραμμή και αρχίσει να σέρνεται..
    Αλλά και πάλι και να το πάρουν χαμπάρι θέλει γνώσεις για να το δουν τεχνικά σαν βλάβη..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manospcistas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν συνεχιστεί το μοτίβο, θα ξαναχαλασει. Ε, θα δηλώσεις πάλι βλάβη. Δεν έχεις άλλο εργαλείο προς στιγμή
    Θέλω να πιστεύω ότι το πυροδοτεί η σημαντική αύξηση των ερρορ..
    Γι'αυτό δεν θα κάνω καμία αλλαγή για αρχή..
    Αυτό υποψιάζομαι..
    Από την άλλη αν το κάνει πάλι κ έτσι, τι να πω..
    Και μέχρι πόσες φορές θα δηλωθεί βλάβη μέχρι να καταλάβουν..
    Τη δεύτερη φορά κόντεψαν να μου πουν ότι δεν μπορούν να στείλουν πάλι τεχνικό για την ίδια βλάβη..
    Αλλά και να το δηλώνω βλάβη και να κάνω συνέχεια τις ίδιες διαδικασίες; Να λέω συνέχεια τα ίδια πράγματα;
    Και στο τέλος μπορεί να μου πουν κιόλας περί ορίων ταχύτητας.. Και ότι δουλεύει κ έτσι...
    Να μου λείπει..
    Εφόσον δίνει ίντερνετ υπομονή.. Και μετά γεια σας..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

Σελ. 9 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 47891011 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας