Εμφάνιση 1-15 από 15
  1. #1
    Εγγραφή
    07-08-2019
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    357
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16740 /1021
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΩΛΚΟΣ
    Router
    Speedport Plus 002
    SNR / Attn
    9.4(dB) / 25.0(dB)
    Κακόβουλος δεν ήμουνα ποτέ.
    Πληγωμένος συναισθηματικά από τις τιμολογιακές πολιτικές και την άσχημη αντιμετώπιση πελατών όταν οφείλουν ένα η δυο μήνες, ναι βρέθηκα πολλές φορές σε αυτήν την θέση και κάπως ηρέμησα ως πελάτης CYTA.

    Η εξαγορά με έριξε και πάλι στα νύχια της Vodafone, η οποία βελτιώθηκε δεν λέω, αντί να σε παίρνει τηλέφωνο δικηγόρος στις 10 μέρες έπειτα από την λήξη λογαριασμού, σήμερα σε παίρνουν τηλέφωνο κάθε βδομάδα ώστε να ελέγξουν την υγειά σου και για όσο καιρό σου έχουν χώσει φραγή.

    Η συνεισφορά της Vodafone αυτήν την εβδομάδα στους πελάτες της ήταν ένα SMS.
    Για περίοδο ενός μήνα, σας κάνουμε δώρο 400 λεπτά προς κινητά Ελλάδος.

    Τι θα γίνει όμως έπειτα από καμιά σαρανταριά μέρες, που θα καταρρεύσει το πορτοφόλι των νοικοκυριών?
    Αυτό δεν το λένε.

    Οι νέο άνεργοι ή αυτοί που ξαφνικά βρίσκονταν ημιαπασχολούμενοι, θα βάλουν ως προτεραιότητα να έχουν φαγητό στο τραπέζι τους ή την αποπληρωμή λογαριασμών κινητής και ίντερνετ?

    Και σε αυτήν την νέα μαθηματική εξίσωση εάν πράγματι συνεχίσει η Vodafone τις φραγές και την άσκοπη όχληση.
    Θα χάσει η όχι το 80% των πελατών της από μια γρίπη ?

  2. #2
    Εγγραφή
    23-08-2005
    Περιοχή
    ILION
    Μηνύματα
    3.498
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    232000/33000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Εγγυημένα δε θα χάσει ουτε 1% . Το τι θα γίνει σε 40,50,60 μέρες να το δούμε. Πάντως ο έλληνας χωρίς κινητό και γρήγορο ιντερνετ δε μπορεί οπότε και ημιαπασχολούμενος ή άνεργος να είναι πάλι θα πληρώνει τη vodafone η την όποια vodafone. ΤΟ έχει αποδείξη η τελευταία δεκαετία κρίσης ότι ακόμα και στα χειρότερα της τα βγάλαμε πέρα. Τώρα το τι θα γίνει. Εδώ είμαστε για να το δούμε. Ας ελπίσουμε πριν το καλοκαίρι να αρχίσουμε να επανερχόμαστε σε φυσιολογικά πλαίσια σιγά σιγα.. Αν χάσουμε και όλο τον τουρισμό του καλοκαιριού θα υπάρξει θέμα...αλλά καμία σχέση με το θα χάσει η vf το 80% των πελατών της.

  3. #3
    Εγγραφή
    24-03-2020
    Περιοχή
    πρώην Ιωάννινα
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    578
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Κανένας
    Μια χαρά μπορεί ο έλληνας χωρίς γρήγορο ίντερνετ, διαφορετικά οι συνδέσεις «υψηλών» ταχυτήτων θα ήταν πολλαπλάσιες. Το μόνο που ενδιαφέρει τον έλληνα είναι το μέσεντζερ και το ίνσταγκραμ. Το τι θα γίνει θα το δούμε στους επόμενους μήνες, αλλά η βόνταφον δεν πρόκεται να χάσει το 80% των πελατών της.

  4. #4
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Νομίζω υπερβάλλει λιγάκι ο OP.

    Το κόστος μιας DSL είναι από τα μικρότερα έξοδα του μήνα και άκρως απαραίτητη λόγω καραντίνας.

    - - - Updated - - -

    «Πληγωμένος συναισθηματικά» είναι βαριά φράση να την χρησιμοποιούμε για ISPs, επειδή δεν ήμασταν συνεπείς στις πληρωμές μας.

    Εταιρίες είναι, όχι γκόμενες.

    Όσο για την πληρωμή, αναγκαίο κακό αν θέλουμε να δούμε capacity upgrades και να ξεμπουκώσουμε (κυρίως με το εξωτερικό)... ειδάλλως με πιστόλιασμα λογαριασμών να περιμένετε περικοπές (caps, traffic shaping ή ότι άλλο σκαρφιστούν).

  5. #5
    Εγγραφή
    07-08-2019
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    357
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16740 /1021
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΩΛΚΟΣ
    Router
    Speedport Plus 002
    SNR / Attn
    9.4(dB) / 25.0(dB)
    Μάγκες υπάρχουν σήμερα τρία εκατομμύρια Έλληνες που δεν έχουν να πάρουν γαριδάκια.
    Και η κλεισούρα της αγοράς θα στείλει άλλα δυο εκατομμύρια στα σπίτια τους.

    Εγώ με το ίντερνετ κάνω παραγωγική εργασία, πάραυτα, ούτε από το εσωτερικό αλλά ούτε από το εξωτερικό τον τελευταίο χρόνο δεν έχω έσοδα.

    Εαν δεν δοθεί χρήμα - επίδομα σε όλους τους Έλληνες με κατάθεση στο λογαριασμό τους.
    Την βάψαμε..

    Εγώ έχω ακόμα περιθώριο έναν μήνα πριν παίξω κλωτσιές με την Vodafone.
    Και δεν υπάρχει περίπτωση να πάω να κλέψω, για να ευχαριστηθεί το λογιστήριο της κάθε Vodafone.

  6. #6
    Εγγραφή
    24-03-2020
    Περιοχή
    πρώην Ιωάννινα
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    578
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Κανένας
    Ναι οκ, δεκτά αυτά που λες, δυστυχώς αυτή είναι η κατάσταση και θα χειροτερέψει.
    Προσωπικά έχω κολλήσει με adsl που πάντα ήταν σάπια και δεν μπορούσα να κάνω δουλειά, πόσο μάλλον τώρα και υποτίθεται θα συνδεόμουν με κάτι καλύτερο αυτό το μήνα αλλά η βόνταφον είχε άλλα σχέδια και συνδέει κόσμο που ήταν για αργότερα. Μου έκανε πολύ μεγάλη ζημιά αλλά χρησιμοποιώ κάποιες οικονομίες που κάνω χρόνια τώρα και θα προσπαθήσω να τα βγάλω πέρα.
    Όταν λήξει ο μήνας θα ασχοληθώ μαζί τους.

  7. #7
    Εγγραφή
    27-06-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.947
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12608/883
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZXHN H208N
    αν συνεχιστεί η καραντίνα μητσοτακη 2-3 βδομαδες ακόμη το τελευταίο που θα σ' ενιδαφερει θα είναι η vodafone

  8. #8
    Εγγραφή
    24-03-2020
    Περιοχή
    πρώην Ιωάννινα
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    578
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Κανένας
    Θα τα βγάλω πέρα.

  9. #9
    Εγγραφή
    25-10-2012
    Μηνύματα
    905
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΨΥΧΙΚΟ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kiriakos_ITTSB_EU Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάγκες υπάρχουν σήμερα τρία εκατομμύρια Έλληνες που δεν έχουν να πάρουν γαριδάκια.
    Και η κλεισούρα της αγοράς θα στείλει άλλα δυο εκατομμύρια στα σπίτια τους.

    Εγώ με το ίντερνετ κάνω παραγωγική εργασία, πάραυτα, ούτε από το εσωτερικό αλλά ούτε από το εξωτερικό τον τελευταίο χρόνο δεν έχω έσοδα.

    Εαν δεν δοθεί χρήμα - επίδομα σε όλους τους Έλληνες με κατάθεση στο λογαριασμό τους.
    Την βάψαμε..

    Εγώ έχω ακόμα περιθώριο έναν μήνα πριν παίξω κλωτσιές με την Vodafone.
    Και δεν υπάρχει περίπτωση να πάω να κλέψω, για να ευχαριστηθεί το λογιστήριο της κάθε Vodafone.
    Καμία επιχείρηση δεν παρέχει τις υπηρεσίες της δωρεάν. Εάν δεν μπορείς ή δεν θέλεις να τις πληρώσεις πολύ απλά αυτές θα διακοπούν. Η Vf και η κάθε Vf είναι επιχείριση σε λειτουργία, ανεξαρτήτως Ιού. Με λίγα λόγια, για να πληρώσει στο τέλος του μήνα τη Seabone ώστε να έχεις internet κάποιος πρέπει να πληρώσει και τη Vf.

  10. #10
    Εγγραφή
    07-08-2019
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    357
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16740 /1021
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΩΛΚΟΣ
    Router
    Speedport Plus 002
    SNR / Attn
    9.4(dB) / 25.0(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anderm Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με λίγα λόγια, για να πληρώσει στο τέλος του μήνα τη Seabone ώστε να έχεις internet κάποιος πρέπει να πληρώσει και τη Vf.
    Καλά θα κάνει η Seabone να βάλει κάμποσους δεκάδες εκατομμύρια τόνους νερού στο κρασί της.

    Το πρόβλημα ξέφυγε και δεν σχετιζετε με ένα προβληματικό στις πληρωμές νοικοκυριό εντός Ελλάδας.

  11. #11
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.579
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Αυτο θα συμβει αν το 80% των πελατων της vf ασχολουνται ολη μερα με πολυμετρα. (και συνεχιζουν να το κανουν παραγωγικα οπως λες για ενα χρονο, χωρις κανενα εσοδο).
    Το οτι εχεις προβλημα εδω και ενα χρονο ειναι σοβαρό θεμα, αλλα το να τα διαλυσουμε ολα ειναι ακομα σοβαροτερο.

    Και στη τελικη, ουτε κλωτσιες σου ειπε κανεις να παιξεις, ουτε κλεφτης να γινεις.
    Και το αν στο τελος σου κοψουν τις υπηρεσιες, μενει να το δεις. Η ανοχη και η κατανοηση ανα περιπτωση δεν ειναι υποχρεωση, συμβαινει ομως. Αλλα οταν διαφημιζεται τυπικα εκλαμβανεται ως αδυναμια

  12. #12
    Εγγραφή
    25-10-2012
    Μηνύματα
    905
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΨΥΧΙΚΟ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kiriakos_ITTSB_EU Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά θα κάνει η Seabone να βάλει κάμποσους δεκάδες εκατομμύρια τόνους νερού στο κρασί της.

    Το πρόβλημα ξέφυγε και δεν σχετιζετε με ένα προβληματικό στις πληρωμές νοικοκυριό εντός Ελλάδας.
    Το internet καλώς ή κακώς δεν θα σταματήσει κανένας να το πληρώνει. Και εάν σταματήσει κάποιος θα είναι μεμονομένο περιστατικό.

    Να το θέσω κατανοητά, εάν εσύ δεν πληρώσεις τη Vf, δεν τρέχει κάτι, θα στο κόψει και τέλος. Εάν πάψουν όλοι οι πελάτες της να τη πληρώνουν, θα έχει πρόβλημα επιχειρησιακής συνέχειας. Στη τελική η παρδοχή είναι πληρώνω = έχω υπηρεσίες.

    Καλώς ή κακώς πρέπει για τους επόμενους 1-2 μήνες να βάλουμε πλάτη όσον αφορά τις υποχρεώσεις μας.

  13. #13
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    4.750
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14400/1022
    ISP
    Wind
    DSLAM
    On Telecoms - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Asus DSL-N10_C1
    SNR / Attn
    10,5(dB) / 16,7(dB)
    Δεν ειναι πελάτης αυτός που δεν πληρώνει. Αν είναι να μην πληρώνεις, δεν σε θέλει κανείς για πελάτη.
    Απορω πραγματικά με αυτά που διαβάζω... τέτοια μόλυνση λογικης και σκέψης, τέτοια αποχή απο την πραγματικότητα, μου κάνει απίστευτη εντύπωση.

  14. #14
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.238
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kiriakos_ITTSB_EU Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάγκες υπάρχουν σήμερα τρία εκατομμύρια Έλληνες που δεν έχουν να πάρουν γαριδάκια.
    Και η κλεισούρα της αγοράς θα στείλει άλλα δυο εκατομμύρια στα σπίτια τους.

    Εγώ με το ίντερνετ κάνω παραγωγική εργασία, πάραυτα, ούτε από το εσωτερικό αλλά ούτε από το εξωτερικό τον τελευταίο χρόνο δεν έχω έσοδα.

    Εαν δεν δοθεί χρήμα - επίδομα σε όλους τους Έλληνες με κατάθεση στο λογαριασμό τους.
    Την βάψαμε..

    Εγώ έχω ακόμα περιθώριο έναν μήνα πριν παίξω κλωτσιές με την Vodafone.
    Και δεν υπάρχει περίπτωση να πάω να κλέψω, για να ευχαριστηθεί το λογιστήριο της κάθε Vodafone.
    Μπορεί να ακουστεί κάπως αυτό που θα σου πω αλλά,
    1. δεν είναι όλοι οι έλληνες που χρειάζονται επίδομα στον λογ/σμό τους
    2. δεν ειναι τόσο απλό να βρέξουν ευρώ, όσο και να το θέλουμε (αλήθεια, ποιός δεν θα το ηθελε, τσάμπα χρήμα) ;
    3. όταν έχεις πρόβλημα εισοδήματος, κόβεις ανάγκες και βάζεις προτεραιότητες. Εχω βρεθεί στη θέση σου.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  15. #15
    Εγγραφή
    07-08-2019
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    357
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16740 /1021
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΩΛΚΟΣ
    Router
    Speedport Plus 002
    SNR / Attn
    9.4(dB) / 25.0(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο θα συμβει αν το 80% των πελατων της vf ασχολουνται ολη μερα με πολυμετρα. (και συνεχιζουν να το κανουν παραγωγικα οπως λες για ενα χρονο, χωρις κανενα εσοδο).
    Το οτι εχεις προβλημα εδω και ενα χρονο ειναι σοβαρό θεμα, αλλα το να τα διαλυσουμε ολα ειναι ακομα σοβαροτερο.

    Και στη τελικη, ουτε κλωτσιες σου ειπε κανεις να παιξεις, ουτε κλεφτης να γινεις.
    Και το αν στο τελος σου κοψουν τις υπηρεσιες, μενει να το δεις. Η ανοχη και η κατανοηση ανα περιπτωση δεν ειναι υποχρεωση, συμβαινει ομως. Αλλα οταν διαφημιζεται τυπικα εκλαμβανεται ως αδυναμια
    Δεν κατάλαβα .. από πότε η Vf κάνει προσωπικές συνεννοήσεις με κάθε πελάτη ξεχωριστά?
    Εγώ έκανα αίτημα την προηγούμενη φορά που ήμουν φραγμένος ώστε να μιλήσω με εκπρόσωπο της διοίκησης και δεν με συνδέανε με κανέναν.
    Το τεχνικό τμήμα διαχείρισης Vf servers δεν έχει τηλέφωνο .... έψαχνα πριν ένα χρόνο να βρω πληροφορίες για Ports που είχα πρόβλημα με έναν email server και οι υπάλληλοι στο support ξέμειναν από απαντήσεις.

    Από τον Μάιο του 2012 έχω την ίδια σύνδεση με τα ίδια προβλήματα και περιορισμούς σε πόρτες και απρόσωπη μεταχείριση ως πελατη.
    Πόσα κέρδισαν από εμένα μέσα σε οχτώ χρόνια ?

    Ποιο δώρο η προσφορά έλαβα από αυτούς όλα τα χρόνια?

    Χάρη στα πολύμετρα θα μπορέσω να πληρώσω τον επόμενο λογαριασμό αλλά η Vf ήταν είναι και θα είναι ο απρόσωπος παροχέας που δεν θα βρεις ποτέ άκρη μαζί τους στα δύσκολα.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας