Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση 31-43 από 43
  1. #31
    Εγγραφή
    28-03-2020
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Όπα τώρα google-αρα τον κατανεμητή ΟΤΕ και κατάλαβα τι εννοούσες, γράψε λάθος..
    Εγώ το έβαλα στον κατανεμητή του διαμερίσματος μου γιαυτό δεν γράφει ΟΤΕ.

    Τώρα νιώθω αρκετά ούφο...

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  image1.jpg 
Εμφανίσεις:  16 
Μέγεθος:  223,7 KB 
ID: 213173

  2. #32
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.938
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ΠαναγιωτηςG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπα τώρα google-αρα τον κατανεμητή και κατάλαβα τι εννοούσες, γράψε λάθος..
    Εγώ το έβαλα στον κατανεμητή του διαμερίσματος μου γιαυτό δεν γράφει ΟΤΕ.

    Τώρα νιώθω αρκετά ούφο...

    Spoiler:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  image1.jpg 
Εμφανίσεις:  16 
Μέγεθος:  223,7 KB 
ID: 213173
    Πιθανώς το ίδιο θα κατάλαβαν και εκείνοι όταν τους το είπες.. Αυτό το κουτάκι με το κλειδί που ακριβώς βρίσκεται; Συνήθως στο σπίτι μας φτάνει τηλεφωνική πρίζα.. & έχει κάποιο κουτάκι από έξω κάπου.. Ο κατανεμητής είναι σχεδόν πάντα κάτω & σε κεντρικό σημείο..
    Αν όμως δεν έγινε η δοκιμή κάτω, αυτό δεν μας εξασφαλίζει καθαρό αποτέλεσμα.. Οπότε αν έρθουν και βρουν πρόβλημα σε εσένα, η στη κάθετη όπως λένε οι τεχνικοί την εσωτερική καλωδίωση, δυστυχώς μπορεί να παίξει χρέωση.. Δεν συμβαίνει πάντα.. Αλλά ποτέ δε ξέρεις..
    Σημαντικό όμως είναι να ξέρεις ποιο είναι το ζεύγος σου που πάει κάτω, ώστε να μπορείς να κάνεις τις δοκιμές σου χωρίς κίνδυνο να πάει κάτι στραβά, και μετά να απομονώσεις αυτό που πάει επάνω για πιο καθαρά αποτελέσματα.. Αλλά και πάλι όπως είπα με μεγάλη προσοχή.. Αν δεν ξέρεις, αναγκαστικά η ηλεκτρολόγο η περιμένεις τον τεχνικό και βλέπεις ποιο είναι δικό σου απλά για να ξέρεις.. Οι άλλοι τεχνικοί που λες.. Δε μέτρησαν κάτω;;

    Κατανεμητής πολυκατοικίας.. 1, 2.
    Και μονοκατοικίας..1 , 2.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 30-03-20 στις 20:02.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  3. #33
    Εγγραφή
    18-06-2019
    Περιοχή
    KOZANH
    Μηνύματα
    107
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51199/5117
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    38.2(dB) / 2(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ΠαναγιωτηςG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπα τώρα google-αρα τον κατανεμητή ΟΤΕ και κατάλαβα τι εννοούσες, γράψε λάθος..
    Εγώ το έβαλα στον κατανεμητή του διαμερίσματος μου γιαυτό δεν γράφει ΟΤΕ.

    Τώρα νιώθω αρκετά ούφο...

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  image1.jpg 
Εμφανίσεις:  16 
Μέγεθος:  223,7 KB 
ID: 213173
    Το κουτάκι αυτό που μας έδειξες πιθανότατα είναι έξω από την πόρτα του σπιτιού σου, και το λέμε πιο απλά box. Επίσης, υποψιάζομαι ότι έχει κλέμα, πράγμα που είναι απαγορευτικό. Δοκίμασε να την παρακάμψεις εντελώς.

    Είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με εσένα παλαιότερα με μια ADSL σύνδεση. Κατά την διάρκεια της ημέρας ανέβαζα CRC και όταν άνοιγα το τηλέφωνο τα CRC εκτοξεύονταν στον θεο, με την γραμμή να πέφτει ολοένα και πιο κάτω μετά από κάθε restart.
    Ταλαιπωρήθηκα αρκετά με τους τεχνικούς, μέχρι που κάποιος αξιώθηκε και έλεγξε όλη την διαδρομή βήμα βήμα και αφαίρεσε εντελώς την κλέμα που δημιουργούσε θόρυβ, στο box έξω από την πόρτα μου.

    Το πρόβλημα λύθηκε επί τόπου.

  4. #34
    Εγγραφή
    28-03-2020
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Καλημερά, αυτό το κουτί βρίσκεται μέσα στο σπίτι.

    Μέσα δεν έχει καποια κλέμα ευτυχώς, αλλα έχει ρεκλέτα όπου αυτή τη στιγμή μόνο μια πρίζα πέρνει την παροχή του τηλεφώνου.

    Σήμερα ήρθε επιτέλους ένας πρόθυμος τεχνικός και μου είπε οτι θέλει να τσεκάρει το φίλτρο απο την μεριά του παρόχου γιατι ειδε κάποια error οταν ανοιγει την γραμμή.

    Εν αναμονη λοιπον.

  5. #35
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.938
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ΠαναγιωτηςG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερά, αυτό το κουτί βρίσκεται μέσα στο σπίτι.

    Μέσα δεν έχει καποια κλέμα ευτυχώς, αλλα έχει ρεκλέτα όπου αυτή τη στιγμή μόνο μια πρίζα πέρνει την παροχή του τηλεφώνου.

    Σήμερα ήρθε επιτέλους ένας πρόθυμος τεχνικός και μου είπε οτι θέλει να τσεκάρει το φίλτρο απο την μεριά του παρόχου γιατι ειδε κάποια error οταν ανοιγει την γραμμή.

    Εν αναμονη λοιπον.
    Αυτό που υποπτευόμαστε δηλαδή..
    Για να δούμε..
    Άντε να το βρει για να ησυχάζεις κ εσύ..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  6. #36
    Εγγραφή
    28-03-2020
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Ακόμα η Wind δεν έχει δώσει λύση.

    Έκλεισαν το ticket για το πρόβλημα της σύνδεσης ως "έχει επιλυθεί" για ακόμα μια φορά.
    Τηλέφωνο ξανά με την γραμμή να έχει τα ίδια προβλήματα.

    Ήρθαν έχθες ξανά για μέτρηση της γραμμής όπου ο ένας τεχνικός μου έλεγε "είναι μια χαρά η γραμμή με οριάκα/αποδεκτά CRC και HEC" και ο άλλος τεχνικός του έδειχνε οτι μόλις άνοιγε την γραμμή με το τηλέφωνο "τα CRC και HEC ήταν πολλά" αρα μη αποδεκτά.
    Τέλος πάντων τους άφησα κάτω στο κατανεμητή αφού μου παραδέχτηκαν οτι το πρόβλημα είναι στη μεριά του παρόχου.

    Υπομονή...πάει σχεδόν ένας μήνας...
    Υπάρχει ένα πρόβλημα και το πάνε βόλτα λες και θα λυθεί μόνο του με τον καιρό.
    Υπομονή λοιπόν.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΠαναγιωτηςG : 03-04-20 στις 14:58.

  7. #37
    Εγγραφή
    15-01-2006
    Περιοχή
    Πολίχνη Θεσσαλονίκης
    Μηνύματα
    958
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΒΑΡΝΑΣ
    Router
    Draytek 2862n - ΖΤΕ288
    Αντί να μιλάς με τον καθένα στο τηλέφωνο, θα σου πρότεινα να τους γράψεις αυτά που γράφεις εδώ σε ένα καλό email με λίγο εντονότερο ύφος και θέτοντας και θέμα αποζημιώσεων για μη παροχή υπηρεσίας.
    Νομίζω ότι όλο και κάποιος προϊστάμενος θα το δει και θα τρέξει λίγο παραπάνω το θέμα σου.

  8. #38
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.938
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ΠαναγιωτηςG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακόμα η Wind δεν έχει δώσει λύση.

    Έκλεισαν το ticket για το πρόβλημα της σύνδεσης ως "έχει επιλυθεί" για ακόμα μια φορά.
    Τηλέφωνο ξανά με την γραμμή να έχει τα ίδια προβλήματα.

    Ήρθαν έχθες ξανά για μέτρηση της γραμμής όπου ο ένας τεχνικός μου έλεγε "είναι μια χαρά η γραμμή με οριάκα/αποδεκτά CRC και HEC" και ο άλλος τεχνικός του έδειχνε οτι μόλις άνοιγε την γραμμή με το τηλέφωνο "τα CRC και HEC ήταν πολλά" αρα μη αποδεκτά.
    Τέλος πάντων τους άφησα κάτω στο κατανεμητή αφού μου παραδέχτηκαν οτι το πρόβλημα είναι στη μεριά του παρόχου.

    Υπομονή...πάει σχεδόν ένας μήνας...
    Υπάρχει ένα πρόβλημα και το πάνε βόλτα λες και θα λυθεί μόνο του με τον καιρό.
    Υπομονή λοιπόν.
    Αυτό το πράγμα, δλδ όταν σηκώνεις το τηλέφωνο να κατακρημνίζεται το snr και να αρχίζουν τα crc στο κάνει ακόμα;
    Είδατε να κάνει το ίδιο και στο κατανεμητή, με αποσυνδεδεμένη την καλωδίωση που πάει στο σπίτι;
    Μετά αφήσατε μόνο το ρούτερ στη γραμμή, χωρίς τηλέφωνα ενωμένα, και δοκιμάσατε να καλέσετε το σταθερό από κινητό;
    Έκανε τα ίδια το snr & τα crc;;
    Αν ναι τότε ζήτα επιτακτικά αλλαγή πόρτας Η κάποια επίλυση σε κάθε περίπτωση..

    Για προσωρινά μόνο έχω πει ότι μπορείς να ζητήσεις snr11 ώστε να μη πέφτει η γραμμή..

    Αν το κάνει και κάτω στο κατανεμητή είναι φως φανάρι ότι το πρόβλημα είναι στη μεριά τους..
    Και θα πρέπει να γίνει έρευνα στον εξοπλισμό τους, όπως και έλεγχος του χαλκού από οτε..

    Υπομονή & επιμονή..
    Είναι και οι ημέρες αυτές τώρα που είναι δύσκολες..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jacobgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αντί να μιλάς με τον καθένα στο τηλέφωνο, θα σου πρότεινα να τους γράψεις αυτά που γράφεις εδώ σε ένα καλό email με λίγο εντονότερο ύφος και θέτοντας και θέμα αποζημιώσεων για μη παροχή υπηρεσίας.
    Νομίζω ότι όλο και κάποιος προϊστάμενος θα το δει και θα τρέξει λίγο παραπάνω το θέμα σου.
    Είναι μια ιδέα, μέσω της φόρμας επικοινωνίας..
    Το ίδιο μπορεί να σταλεί κ μέσω fax Η και να κοινοποιηθεί και στην Εεττ αν δεν νιώθουν..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 03-04-20 στις 21:16.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  9. #39
    Εγγραφή
    28-03-2020
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Καλησπέρα σας,

    Μετά απο μήνυμα σήμερα απο την Wind που ανέφερε οτι "επιλύθηκε", το πρόβλημα παραμένει.

    Κάλεσα για ακόμα μια φορά το 13700 όπου ο τεχνικός μου είπε οτι η γραμμή φαίνεται μια χαρά και οτι στο τελευταίο 48ώρο βλέπει μια αποσύνδεση.
    Του εξήγησα οτι δεν χρησημοποιήθηκε το σταθερό για 48 ώρες αφού υπάρχει πρόβλημα και οτι η μια αποσύνδεση που βλέπει είναι επειδή τους καλώ απο το σταθερό.
    Ζήτησα να το περάσει ξανά βλάβη και ο άνθρωπος μου είπε με μια αποσύνδεση δεν μπόρει να το περάσει ως βλάβη.

    Μετά απο 20 λεπτά με το τηλέφωνο "άνοιξε - κλείσε" τους κάλεσα ξανά.
    Ο τεχνικός μου είπε να κάνω reboot το modem για να φτιάξει και αφού είδε το πρόβλημα μου είπε οτι μάλλον φταίει το τηλέφωνο ή το filter.
    Του ανέφερα οτι άλλαξα και φίλτρο όπως και τηλέφωνο στην γραμμή και το πρόβλημα παραμένει.
    Ανέφερα οτι οι τεχνικοί που ήρθαν τελευταία φορά βρήκαν πρόβλημα στο φίλτρο του παρόχου με μέτρηση απο το κατανεμητή.

    Η απάντηση που πήρα είναι οτι στην τελευταία μέτρηση ο τεχνικός έγραψε οτι "δεν υπάρχει πρόβλημα στην γραμμή".
    Δεν δέχονται να στείλουν τεχνικό και μου ανέφερε επίμονα στο τηλέφωνο οτι το πρόβλημα το βλέπει να είναι στο σπίτι "τηλέφωνο ή στο φίλτρο".

    Όταν είπα ξανά "μα καλά ήρθαν τεχνικοί και μετρήσαν στον κατανεμητή"...εκει άρχησε η "λούπα", σε εμένα είπαν οτι "βρήκαν πρόβλημα στην γραμμή του παρόχου" σε εκείνους έγραψαν οτι "δεν υπάρχει πρόβλημα".
    Αρα μιλάω με ρομπότ...δεν βγάζω άκρη
    Μετα μου ανέφερε και οτι ήρθε σήμερα τεχνικός... τον ρώτησα "τι ώρα ήρθε;", "στις 11:00".
    Τον ρώτησα "ποιος ήταν γιατι δεν ανοίξαμε την πολυκατοικία για να μπει κάποιος", "δεν μπορώ να σας πω γιατι υπάρχει προστασία δεδομένων".
    Λεω "ποιος μπόρει να μου πει ποιός τεχνικός ήρθε σήμερα; Θέλω να του μιλήσω", "ειναι απο άλλη εταιρία παροχής υπηρεσιών δεν γνωρίζουμε".

    Έστειλα έγραφη αναφορά του προβλήματος στη Wind και περιμένω τηλέφωνο απο τον τεχνικό προϊστάμενο της εταιρίας.

    Απαράδεκτοι.
    Η Wind δεν μπορεί και δεν θέλει αυτή την στιγμή να λύσει το πρόβλημα που εκείνη δημιούργησε απο τις 13/03/2020.

  10. #40
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.938
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ΠαναγιωτηςG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σας,

    Μετά απο μήνυμα σήμερα απο την Wind που ανέφερε οτι "επιλύθηκε", το πρόβλημα παραμένει.

    Κάλεσα για ακόμα μια φορά το 13700 όπου ο τεχνικός μου είπε οτι η γραμμή φαίνεται μια χαρά και οτι στο τελευταίο 48ώρο βλέπει μια αποσύνδεση.
    Του εξήγησα οτι δεν χρησημοποιήθηκε το σταθερό για 48 ώρες αφού υπάρχει πρόβλημα και οτι η μια αποσύνδεση που βλέπει είναι επειδή τους καλώ απο το σταθερό.
    Ζήτησα να το περάσει ξανά βλάβη και ο άνθρωπος μου είπε με μια αποσύνδεση δεν μπόρει να το περάσει ως βλάβη.

    Μετά απο 20 λεπτά με το τηλέφωνο "άνοιξε - κλείσε" τους κάλεσα ξανά.
    Ο τεχνικός μου είπε να κάνω reboot το modem για να φτιάξει και αφού είδε το πρόβλημα μου είπε οτι μάλλον φταίει το τηλέφωνο ή το filter.
    Του ανέφερα οτι άλλαξα και φίλτρο όπως και τηλέφωνο στην γραμμή και το πρόβλημα παραμένει.
    Ανέφερα οτι οι τεχνικοί που ήρθαν τελευταία φορά βρήκαν πρόβλημα στο φίλτρο του παρόχου με μέτρηση απο το κατανεμητή.

    Η απάντηση που πήρα είναι οτι στην τελευταία μέτρηση ο τεχνικός έγραψε οτι "δεν υπάρχει πρόβλημα στην γραμμή".
    Δεν δέχονται να στείλουν τεχνικό και μου ανέφερε επίμονα στο τηλέφωνο οτι το πρόβλημα το βλέπει να είναι στο σπίτι "τηλέφωνο ή στο φίλτρο".

    Όταν είπα ξανά "μα καλά ήρθαν τεχνικοί και μετρήσαν στον κατανεμητή"...εκει άρχησε η "λούπα", σε εμένα είπαν οτι "βρήκαν πρόβλημα στην γραμμή του παρόχου" σε εκείνους έγραψαν οτι "δεν υπάρχει πρόβλημα".
    Αρα μιλάω με ρομπότ...δεν βγάζω άκρη
    Μετα μου ανέφερε και οτι ήρθε σήμερα τεχνικός... τον ρώτησα "τι ώρα ήρθε;", "στις 11:00".
    Τον ρώτησα "ποιος ήταν γιατι δεν ανοίξαμε την πολυκατοικία για να μπει κάποιος", "δεν μπορώ να σας πω γιατι υπάρχει προστασία δεδομένων".
    Λεω "ποιος μπόρει να μου πει ποιός τεχνικός ήρθε σήμερα; Θέλω να του μιλήσω", "ειναι απο άλλη εταιρία παροχής υπηρεσιών δεν γνωρίζουμε".

    Έστειλα έγραφη αναφορά του προβλήματος στη Wind και περιμένω τηλέφωνο απο τον τεχνικό προϊστάμενο της εταιρίας.

    Απαράδεκτοι.
    Η Wind δεν μπορεί και δεν θέλει αυτή την στιγμή να λύσει το πρόβλημα που εκείνη δημιούργησε απο τις 13/03/2020.
    Να ρωτήσω άλλη μια.. Στο κεντρικό κατανεμητή του κτιρίου δοκίμασε κάποιος; Κάνει και εκεί τα ίδια;
    Με το ρούτερ μόνο του στη γραμμή, όταν καλείς από κινητό το σταθερό χωρίς να απαντήσεις και για όσο καλεί, κάνει τα δικά του το noise margin;
    Αν ναι γιατί δεν το σημείωσαν οι τεχνικοί;
    Επειδή δε θυμάμαι, άλλο ρούτερ δοκίμασες; Άλλης εταιρίας;
    Όταν μιλάτε με τον τεχνικό και κάνεις τις δοκιμές.. Π.χ... Άσε μόνο το ρούτερ στη γραμμή.. Χωρίς σπλίττερ, χωρίς τηλέφωνα.. Και πάρε τους από κινητό, είναι δωρεάν το 13700 νομίζω.. Μετά ζήτα από το τεχνικό να πάρει μετρήσεις της γραμμής.. Μετά πες του τώρα καλώ από άλλο κινητό (βάλε ανοιχτή ακρόαση) το σταθερό, και ζήτα του να τραβήξει πάλι μετρήσεις να δει τι κάνει.. Χωρίς σπλίττερ, χωρίς τηλέφωνα όπως είπαμε..
    Εδώ θες 2 κινητά για τη δοκιμή..
    Μετά από αυτό να δούμε αν θα σου πουν πάλι για φίλτρα,σπλίττερ,τηλ.συσκευές και ιστορίες για αγρίους..
    Επέμεινε επιτακτικά να ζητάς αλλαγή πόρτας.. Με την ελπίδα βέβαια ότι δεν υπάρχει καμιά ιστορία στο χαλκό.. Αν συμβαίνει κάτι στο χαλκό.. Μόνο με αλλαγή ζεύγους μετά.. Αν φταίει ο χαλκός σε όποιο πάροχο κ να πας το ίδιο θα έχεις.. Αν φταίει ο εξοπλισμός του παρόχου, πηγαίνοντας σε άλλο πάροχο θα τελειώσει εκεί η ιστορία.. Αν δεν έχεις δέσμευση..
    Αν δεν νιώθουν, τεκμηρίωσε την ιστορία σου & συστημένο καταγγελία εεττ....
    Τέλος, υπομονή κ να θυμάσαι, ο επιμένων νικά..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 06-04-20 στις 22:29.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  11. #41
    Εγγραφή
    28-03-2020
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Μετά απο πολύ ομιλία στο τηλέφωνο και την έγγραφη επικοινωνία με πήραν και το έφτιαξαν.

    Δεν ξέρω τι να πω, ο τεχνικός που έκλεισε το πρόβλημα μου είπε ξανά οτι το φίλτρο φταίει.
    Δεν άλλαξα κατι απο την Πέμπτη που μας πέρασε, προφανώς δεν ήταν το φίλτρο προβληματικό.

    Τέλος καλό μετά απο σχέδον ένα μήνα.

    Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές και για τον χρόνο σας εδώ στο forum προς την επίλυση του προβλήματος.

    Υγεία έυχομαι. Καλή συνέχεια!

  12. #42
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.938
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ΠαναγιωτηςG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετά απο πολύ ομιλία στο τηλέφωνο και την έγγραφη επικοινωνία με πήραν και το έφτιαξαν.

    Δεν ξέρω τι να πω, ο τεχνικός που έκλεισε το πρόβλημα μου είπε ξανά οτι το φίλτρο φταίει.
    Δεν άλλαξα κατι απο την Πέμπτη που μας πέρασε, προφανώς δεν ήταν το φίλτρο προβληματικό.

    Τέλος καλό μετά απο σχέδον ένα μήνα.

    Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές και για τον χρόνο σας εδώ στο forum προς την επίλυση του προβλήματος.

    Υγεία έυχομαι. Καλή συνέχεια!

    Είδες καμία αλλαγή στα στατιστικά η και στη ταχύτητα η τα ίδια;
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  13. #43
    Εγγραφή
    28-03-2020
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Μικρές διαφορές δλδ απο 32mbps που ειχα παλιά τώρα πιάνει 34,5mbps.

Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας