Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 42
  1. #1
    Εγγραφή
    29-03-2020
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Καλημέρα σας

    Εχουμε μια γραμμή ADSL στη Vodafone. Παλιά είχαμε Forthnet (πριν από 10 μήνες περίπου). Από τότε που πήγαμε σε Vodafone η ποιότητα της data σύνδεσης έπεσε αισθητά. Δεν πολύ-δώσαμε σημασία γιατί δεν είμαστε απαιτητικοί χρήστες του internet.
    Αλλά τώρα με τον κορωνοϊό το χρειαζόμαστε για την απομακρυσμένη εργασία μας, αλλά και, το σπουδαιότερο, για τα μαθήματα (φροντιστηριακά και κανονικά) του παιδιού που είναι στην προτελευταία τάξη του Λυκείου.
    Το πρόβλημα, λοιπόν, από ότι καταλαβαίνω, είναι ότι ο router ZXHN H108N V2.5 κλειδώνει πολύ χαμηλά, παρόλο που η γραμμή φαίνεται να μην είναι πολύ κακή.
    Επιπλέον, αν και αυτό δεν νομίζω ότι οφείλεται στο router, η γραμμή παρουσιάζει πολύ μεγάλη πτώση της ταχύτητας (υποδιπλασιασμό! Με μετρήσεις του speedtest) τις ώρες αιχμής!
    Παράλληλα, υπάρχουν συχνές (10-15 φορές την ημέρα) αποσυνδέσεις (ή κάτι παρόμοιο) της γραμμής διότι η σύνδεση για λίγο (από μερικά δεκάδες δευτερόλεπτα εως μερικά λεπτά) διακόπτεται.
    Σημειώνω ότι έχω αλλάξει τον splitter για να βεβαιωθώ ότι δεν είναι πρόβλημα του.

    Στοιχεία του router:
    Model: ZXHN H108N V2.5
    Serial Number: ZTERRT1J3306998
    Hardware Version: V1.2
    Software Version: V2.5.5_VDFT7
    Boot Loader Version: V1.2.0
    DSL Firmware Version: 4926e811

    Στοιχεία της γραμμής:
    Link Status: Connected
    Modulation Type: ADSL_2plus
    Actual Rate (Up/Down): 894/7432 kbps
    Attainable Rate (Up/Down): 892/8560 kbps
    Noise Margin (Up/Down): 11/11.3 dB
    Line Attenuation (Up/Down): 19.2/20.8 dB
    Output Power (Up/Down): 12.5/19.6 dBm
    Data Path (Up/Down): Interleaved/Interleaved
    Interleave Depth (Up/Down): 4/16
    Interleave Delay (Up/Down): 7.93/4.17 ms
    INP (Up/Down): 0.6/0.3 symbols
    LinkEncap: G.992.3_Annex_K_ATM
    CRC Errors (Up/Down): 51104/79
    Annex Type: AnnexA

    Οι τιμές στο speedtest τις ‘καλές’ ώρες (όχι αιχμής)
    PING ms: 19, DOWNLOAD Mbps: 6.28, UPLOAD Mbps: 0.75
    Σημειώνω ότι οι τιμές αυτές δεν αλλάζουν μεταξύ Ethernet και Wifi σύνδεσης.

    Παρατηρώ ότι το noise margin δεν είναι πολύ καλό, αλλά πάλι δεν δικαιολογείται, νομίζω, το τόσο χαμηλό Attainable Rate. Προσθέτω ότι μια φιλική οικογένεια που διαμένουν στον ακριβώς από επάνω όροφο με αντίστοιχη σύνδεση (ADSL) Cosmote (ΟΤΕ) έχουν τιμές στο speedtest:
    PING ms: 24, DOWNLOAD Mbps: 23.48. UPLOAD Mbps: 2.73


    Εχω πάρει πολλές φορές να διαμαρτυρηθώ στη Vodafone και πάντα μου λένε ότι θα το κοιτάξουν αλλά δεν γίνεται τίποτα.


    Εχετε κάποια ιδέα τι μπορεί να φταίει;

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος plin : 29-03-20 στις 09:42.

  2. #2
    Εγγραφή
    03-09-2011
    Μηνύματα
    3.275
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Όσο πιάνει
    ISP
    Cosmote-LTE
    Router
    Mikrotik Chateau LTE18
    Ζητησε τους να σου βαλουν 6 snr και θα ανεβει και ο συγχρονισμος. Με 21 line att. θα επρεπε να κλειδωνεις καπου 13-15. Αυτα αν και μονον αν η καλωδιωση σου ειναι καλη.
    Άλλα Ντάλλα....

  3. #3
    Εγγραφή
    29-03-2020
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από macro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ζητησε τους να σου βαλουν 6 snr και θα ανεβει και ο συγχρονισμος. Με 21 line att. θα επρεπε να κλειδωνεις καπου 13-15. Αυτα αν και μονον αν η καλωδιωση σου ειναι καλη.
    Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση φίλε macro. Αλλά δεν καταλαβαίνω τί εννοείς και φοβάμαι ότι δεν θα μπορέσω να τους το εξηγήσω. Υπάρχει κάποια ρύθμιση στο router ή αλλού που αν γίνει "6 snr" θα ανέβει ο συγχρονισμός; Και αν ναι, που βρίσκεται αυτή η ρύθμιση; Αν είναι στο router να την κάνω εγώ!
    Και πάλι ευχαριστώ!

  4. #4
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Noise Margin (Up/Down): 11/11.3 dB
    Το default SNR Margin(Down) στην Vodafone είναι 6, πάρε τηλέφωνο και πες τους να το κατεβάσουν, φρόντισε να επιμείνεις γιατί μπορεί να πέσεις σε άσχετο τηλεφωνητή.

    CRC Errors (Up/Down): 51104/79
    Τα λάθη είναι πάρα πολλά που σημαίνει ότι υπάρχει πρόβλημα θορύβου/παρεμβολών στην γραμμή, θα πρέπει να κοιτάξεις πρώτα τα βασικά πριν πάρεις τηλέφωνο για να σου κατεβάσουν το SNR Margin, γιατί μπορεί να έχεις περισσότερα προβλήματα αστάθειας.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  5. #5
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.578
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Αντιλαμβανομαι οτι οι γειτονες σου παιρνουν adsl απο καμπινα vdsl. Εξ ου και οι τεραστιες διαφορες στο συγχρονισμο.
    Αυτο σημαινει οτι υπαρχει vdsl στη περιοχη. Η τιμη που δινει η vf το vdsl ειναι πιθανοτατα χαμηλοτερη απο τη τιμη που πληρωνει το adsl ο γειτονας, οποτε μια αναβαθμιση θα σου λυσει το προβλημα. (αν και με 2,73 upload μαλλον 30ρι vdsl ειναι και δεν στα λεει καλα...)
    Περα απο αυτο ομως, ισως υπαρχει και θεμα εσωτερικης καλωδιωσης, που με το vdsl θα γινει χειροτερο.

    - - - Updated - - -

    Αντιλαμβανομαι οτι οι γειτονες σου παιρνουν adsl απο καμπινα vdsl. Εξ ου και οι τεραστιες διαφορες στο συγχρονισμο.
    Αυτο σημαινει οτι υπαρχει vdsl στη περιοχη. Η τιμη που δινει η vf το vdsl ειναι πιθανοτατα χαμηλοτερη απο τη τιμη που πληρωνει το adsl ο γειτονας, οποτε μια αναβαθμιση θα σου λυσει το προβλημα. (αν και με 2,73 upload μαλλον 30ρι vdsl ειναι και δεν στα λεει καλα...)
    Περα απο αυτο ομως, ισως υπαρχει και θεμα εσωτερικης καλωδιωσης, που με το vdsl θα γινει χειροτερο.

    Για τις ωρες αιχμης, ειναι φυσιολογικα να συμβαινουν αυτα που βλεπεις.

  6. #6
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.788
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το default SNR Margin(Down) στην Vodafone είναι 6, πάρε τηλέφωνο και πες τους να το κατεβάσουν, φρόντισε να επιμείνεις γιατί μπορεί να πέσεις σε άσχετο τηλεφωνητή.


    Τα λάθη είναι πάρα πολλά που σημαίνει ότι υπάρχει πρόβλημα θορύβου/παρεμβολών στην γραμμή, θα πρέπει να κοιτάξεις πρώτα τα βασικά πριν πάρεις τηλέφωνο για να σου κατεβάσουν το SNR Margin, γιατί μπορεί να έχεις περισσότερα προβλήματα αστάθειας.
    Από πότε το έκαναν default το 6αρι;
    Θυμάμαι επί hol ήταν 11, μετά ζήταγες 9.. Και πιο πρόσφατα άρχισαν και έδιναν 6αρι..


    Υ.γ αυτό θα έλεγα και εγώ για τα CRC Errors (Up/Down): 51104/79... Προσοχή σε αυτό και έλεγχο στην εσωτ.καλωδίωση όπως αναφέρθηκε..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αντιλαμβανομαι οτι οι γειτονες σου παιρνουν adsl απο καμπινα vdsl. Εξ ου και οι τεραστιες διαφορες στο συγχρονισμο.
    Αυτο σημαινει οτι υπαρχει vdsl στη περιοχη. Η τιμη που δινει η vf το vdsl ειναι πιθανοτατα χαμηλοτερη απο τη τιμη που πληρωνει το adsl ο γειτονας, οποτε μια αναβαθμιση θα σου λυσει το προβλημα. (αν και με 2,73 upload μαλλον 30ρι vdsl ειναι και δεν στα λεει καλα...)
    Περα απο αυτο ομως, ισως υπαρχει και θεμα εσωτερικης καλωδιωσης, που με το vdsl θα γινει χειροτερο.

    - - - Updated - - -

    Αντιλαμβανομαι οτι οι γειτονες σου παιρνουν adsl απο καμπινα vdsl. Εξ ου και οι τεραστιες διαφορες στο συγχρονισμο.
    Αυτο σημαινει οτι υπαρχει vdsl στη περιοχη. Η τιμη που δινει η vf το vdsl ειναι πιθανοτατα χαμηλοτερη απο τη τιμη που πληρωνει το adsl ο γειτονας, οποτε μια αναβαθμιση θα σου λυσει το προβλημα. (αν και με 2,73 upload μαλλον 30ρι vdsl ειναι και δεν στα λεει καλα...)
    Περα απο αυτο ομως, ισως υπαρχει και θεμα εσωτερικης καλωδιωσης, που με το vdsl θα γινει χειροτερο.

    Για τις ωρες αιχμης, ειναι φυσιολογικα να συμβαινουν αυτα που βλεπεις.
    Επίσης αυτό θα έλεγα για το 24/1 που έχουν οι γείτονες; Συγχρονισμό αναφέρει μάλλον ε; Από τους γείτονες..
    Μπορεί εύκολα να το τσεκάρει βλέποντας τα στατιστικά τους..

    Α..διόρθωσε το double post, μου το κάνει κ εμένα καμιά φορά..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 01-04-20 στις 23:36.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  7. #7
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παλιά ήταν 11 και αν το ζητούσες σε πήγαιναν κατευθείαν στο 6 χωρίς κάτι ενδιάμεσο.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  8. #8
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.788
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παλιά ήταν 11 και αν το ζητούσες σε πήγαιναν κατευθείαν στο 6 χωρίς κάτι ενδιάμεσο.
    Από το 2010 που ξεκίνησα εγώ τότε σε αυτούς.. 11 ήταν πάντα & σε όλους το αρχικό.. Μετά έδιναν 9 ολίγον δύσκολα και το ζήταγες με την αιτιολογία ότι 9 το έχει και ο οτε.. Και κάπου στο ενδιάμεσο μέχρι το 2017(νομίζω) που έφυγα, δε θυμάμαι πότε ήταν ακριβώς άρχισαν να δίνουν και 6.. Πρέπει να τσεκάρω τα printscreen μου για refrence point aka ιστορικό..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 01-04-20 στις 23:36.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  9. #9
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τσεκάρισε τα.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  10. #10
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.788
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τσεκάρισε τα.
    Πάντως το 9 είναι δεδομένο ότι υπήρχε.. Αυτό το ξέρω σταντέ..
    11->6 επίσης δεδομένο τουλάχιστον σε εμένα δεν έγινε.. Μόνο 11->9->6..
    Θα τσεκάρω κάποια στιγμή πότε πήρα το 6αρι..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 01-04-20 στις 23:31.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  11. #11
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Γι' αυτό θα διαφωνήσουμε τώρα;; τι γινόταν πριν από κάποιο Χ χρονικό διάστημα;; δεν έχουμε τίποτα άλλο πιο σημαντικό να ασχοληθούμε;;
    Με το μπαρδόν δηλαδή που έλεγε και ο Kωνσταντίνου στην γνωστή ταινία, αλλά δεν νομίζω να ενδιαφέρει κάποιον.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  12. #12
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.788
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γι' αυτό θα διαφωνήσουμε τώρα;; τι γινόταν πριν από κάποιο Χ χρονικό διάστημα;; δεν έχουμε τίποτα άλλο πιο σημαντικό να ασχοληθούμε;;
    Με το μπαρδόν δηλαδή που έλεγε και ο Kωνσταντίνου στην γνωστή ταινία, αλλά δεν νομίζω να ενδιαφέρει κάποιον.
    Καλά ντε, μη μας φας κιόλας.. Συζήτηση κάνουμε.. Αλλά βλέπω ότι δεν υπάρχει η διάθεση.. Η εκτός αν παρανόησα..
    Με παρακίνησε - μου προξένησε απορία αυτό που είπες ότι έκαναν πλέον default το 6αρι.. Δεν έχω πρόσφατη εικόνα.. Γιαυτό ρώτησα.. Και είπα να κάνω και μια αναδρομή.. Κάποιους τους ενδιαφέρει btw..
    Μόλις θα έγραφα το σύντομο ιστορικό που ανέφερα.. Αλλά άστο καλύτερα.. Μη χαλάσουμε το θέμα του ανθρώπου.. Over & out..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  13. #13
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά ντε, μη μας φας κιόλας.. Συζήτηση κάνουμε.. Αλλά βλέπω ότι δεν υπάρχει η διάθεση.. Η εκτός αν παρανόησα..
    Με παρακίνησε - μου προξένησε απορία αυτό που είπες ότι έκαναν πλέον default το 6αρι.. Δεν έχω πρόσφατη εικόνα.. Γιαυτό ρώτησα.. Και είπα να κάνω και μια αναδρομή.. Κάποιους τους ενδιαφέρει btw..
    Μόλις θα έγραφα το σύντομο ιστορικό που ανέφερα.. Αλλά άστο καλύτερα.. Μη χαλάσουμε το θέμα του ανθρώπου.. Over & out..
    Διάθεση υπάρχει και πολύ, απλά το θεωρώ φλυαρία και χωρίς κάποιο τεχνικό ενδιαφέρον τι γινόταν πριν μερικά χρόνια, εγώ όταν πήγα στην Vodafone πριν περίπου 3 χρόνια με βάλανε στο 11 και όταν πήρα και ζήτησα 6 με πήγανε κατευθείαν εκεί.
    Αφού τώρα μπορείς να πας με ένα τηλέφωνο στο 6, γιατί να σε ενδιαφέρει(τους αναγνώστες εννοώ) τι γινόταν πριν μερικά χρόνια;; πάνω σ' αυτό ήταν το παραπάνω σκεπτικό μου.
    Γεμίζουμε το νήμα με άχρηστες πληροφορίες, αυτό είναι το κακό της υπόθεσης.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  14. #14
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.788
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων


    Διάθεση υπάρχει και πολύ, απλά το θεωρώ φλυαρία και χωρίς κάποιο τεχνικό ενδιαφέρον τι γινόταν πριν μερικά χρόνια, εγώ όταν πήγα στην Vodafone πριν περίπου 3 χρόνια με βάλανε στο 11 και όταν πήρα και ζήτησα 6 με πήγανε κατευθείαν εκεί.
    Αφού τώρα μπορείς να πας με ένα τηλέφωνο στο 6, γιατί να σε ενδιαφέρει(τους αναγνώστες εννοώ) τι γινόταν πριν μερικά χρόνια;; πάνω σ' αυτό ήταν το παραπάνω σκεπτικό μου.
    Γεμίζουμε το νήμα με άχρηστες πληροφορίες, αυτό είναι το κακό της υπόθεσης.
    Το σύντομο που ήθελα να πω ήταν ότι 6αρι σε βόδα πήρα-είδα το 2017.. Που συμπίπτει με αυτό που λες.. Αυτό.. Οπότε το λύσαμε..
    Για το πλέον default 6αρι που λες όμως.. Είσαι σίγουρος; Η το παίρνεις μετά από αίτημα; Και οπότε δεν θεωρείται default αλλά option-δυνατότητα.. *Default εννοώ το αρχικό σε νέα γραμμή.. Sorry αν το ψειρίζω αλλά προσπαθώ να καταλάβω αν το έκανε όπως η φόρθνετ..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 02-04-20 στις 00:14.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  15. #15
    Εγγραφή
    30-08-2012
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    1.435
    Downloads
    37
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    ↓220 Mbps / ↑22 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    hAP ac²
    SNR / Attn
    10(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Fastpath

    Σε δυο νέες γραμμές Vodafone ADSL (Φεβρουάριος 2020) δεν είχαν by default 6db, αλλά 9db. Με τηλέφωνο στο 13840 ζητήθηκε και περάστηκε κανονικά το 6db.

Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας