Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    02-08-2019
    Ηλικία
    26
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote/Vodafone
    Post
    Γεια σας. Ξεκινωντας θα ηθελα να ενημερωσω πως γνωριζω οτι εδω ειναι για θεματα adsl, ομως δεν βρηκα μερος για γενικοτερα isp/fiber. Εχω Vodafone Home Triple Play το οποιο διαφημίζεται ως 35 ευρω τον μηνα, ομως μου ερχονται λογαριασμοι στα 50 και σε ενα pricelist στο σαιτ της vodafone γραφει "Συνολικη μηνιαία χρέωση" στα 60κατι. Εγω θελω να βαλω Vodafone Triple Play Giga Fiber 100/10, ομως δεν καταλαβαίνω τι θα πληρώσω. Καταρχας, επάνω γραφει Δωρεαν τελη εγκατάστασης και ενεργοποίησης, όμως στο pricelist γραφει τελη ενεργοποιησης 51 ευρω, τιμη ανα μήνα γραφει 49 ευρώ αλλα στο pricelist γράφει συνολική μηνιαία χρέωση 74,24 ευρω?? Εγω τι θα πληρωνω ακριβώς? Επίσης που μπορω να δώ που ειναι το πλησιέστερο cabin για fiber? Σας ευχαριστώ για τον χρονο σας, αντε να δουμε αν μπορει κανεις να βγαλει ακρη απαυτες τις εταιρίες

    Αυτό ειναι το pricelist που έχει κάτω απο τις διαφημίσεις τον πακέτων https://www.vodafone.gr/files/149067...20_2%CE%BF.pdf

  2. #2
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.975
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pumpkin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω Vodafone Home Triple Play το οποιο διαφημίζεται ως 35 ευρω τον μηνα, ομως μου ερχονται λογαριασμοι στα 50 και σε ενα pricelist στο σαιτ της vodafone γραφει "Συνολικη μηνιαία χρέωση" στα 60κατι.
    35 ευρώ είναι μια προσφορά τους για νέους πελάτες, 60 ευρώ είναι η τιμή καταλόγου. Εσύ πληρώνεις 50 ευρώ γιατί αυτή είναι η προσφορά.
    Εγω θελω να βαλω Vodafone Triple Play Giga Fiber 100/10, ομως δεν καταλαβαίνω τι θα πληρώσω. Καταρχας, επάνω γραφει Δωρεαν τελη εγκατάστασης και ενεργοποίησης, όμως στο pricelist γραφει τελη ενεργοποιησης 51 ευρω, τιμη ανα μήνα γραφει 49 ευρώ αλλα στο pricelist γράφει συνολική μηνιαία χρέωση 74,24 ευρω?? Εγω τι θα πληρωνω ακριβώς?
    δωρεάν τέλη εγκατάστασης και πάγιο 49€ δίνουν σε νέους πελατες, 74€ και 51€ τέλη ενεργοποίησης είναι η τιμή καταλόγου. Επειδή είσαι ήδη πελάτης τους, θα πρέπει να μιλήσεις μαζί τους για να σου δώσουν προσφορά. (2106702000 είναι η εξυπηρέτηση με αστική χρεωση)
    Επίσης που μπορω να δώ που ειναι το
    πλησιέστερο cabin για fiber?
    Στην περιοχή σου έχετε οπτική ίνα μέχρι το σπίτι από κάποια εταιρία ή καμπίνες που δίνουν VDSL;

  3. #3
    Εγγραφή
    02-08-2019
    Ηλικία
    26
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote/Vodafone
    Ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση. Ελπιζω να μην μου αυξησουν καμια τιμη ετσι στα ξαφνικα, γιατι μου εχει ξαναγινει με αλλους. Σε σχεση με την ερωτηση αν παιρνω απο καμπινα ή οχι, δεν γνωριζω, εγω απλα εβαλα την διευθυνση μου στον ελεγχο διαθεσημοτητας και μου ειπε διαθεσιμο. Πως μπορω να τσεκάρω? Ειναι αν απλα στο πακετο λεει απο πανω FTTH? Γιατι εχει ξεχωριστα fiber και ftth. Θα μου δωσει καποιο advantage το 100/10 ftth απο το κανονικο 100/10 fiber? Υπαρχει κάποιος τροπος να ξέρω με τι ταχύτητα θαμαι περιπου? Και τελευταια γιατι αρκετο χρόνο σας έφαγα, 74 ευρω τιμη καταλόγου θα πεί οτι αυτά πληρώνω μηνιαία εάν δέν κανω καποια προσφορά και 51 τέλη ενεργοποίησης θα δωσω επειδη δέν ειμαι νεος πελάτης? Συγγνωμη για τα πολλα ερωτηματα, απλα δεν εχω καταλαβει τιποτα με τα πακετα τους. Εχουν Fiber, Fiber FTTH, Super Fiber, εχω αρχίσει να ζαλίζομαι.

  4. #4
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.975
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Θα πρέπει να ρωτήσεις στην εξυπηρέτηση και για την κάλυψη και για να σου δώσουν προσφορα.

  5. #5
    Εγγραφή
    21-07-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    4.316
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pumpkin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατι εχει ξεχωριστα fiber και ftth. Θα μου δωσει καποιο advantage το 100/10 ftth απο το κανονικο 100/10 fiber?
    Δεν έχεις δυνατότητα επιλογής. Ή το ένα καλύπτει το σπίτι σου ή το άλλο. Αν υπάρχουν γενικά εγκατεστημένες νέες καμπίνες στην περιοχή και το σπίτι σου συνδέεται σε μια τέτοια μπορείς να έχεις FTTC (που σημαίνει ότι η καμπίνα είναι συνδεδεμένη με το Α/Κ μέσω ίνας και χαλκός με VDSL από την καμπίνα ως το σπίτι σου. Αν υπάρχουν γενικά καμπίνες στην περιοχή σου αλλά το σπίτι σου βλέπεις ότι συνδέεται σε παλιό καφάο το οποίο δεν έχει αλλαχθεί με νέα καμπίνα σημαίνει ότι βρίσκεσαι πολύ κοντά στο Α/Κ οπότε τότε δίνεται (ή θα δοθεί κάποια στιγμή στο μέλλον) μόνο FTTH (οπτική ίνα μέχρι το σαλόνι σου).

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας