Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    31-03-2020
    Ηλικία
    25
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Post
    Καλησπέρα σε όλους.
    Έχω ένα θέμα με το internet. Ενώ ο σταθερός υπολογιστής είναι συνδεδεμένος με καλώδιο ethernet(lan1) και πάει τρένο χωρίς διακοπές καθόλου το wifi έχει θέματα. Πρώτον μπορεί να είμαι πάνω από το ρούτερ και η ταχύτητα του internet να είναι τραγική. Δεύτερον κάνει αποσυνδέσεις(?), κολλάει; δε ξέρω πως να το γράψω. Πάντως το κάνει αυτό για 6-7 δευτερόλεπτα και μετά επανέρχεται. Μίλησα στο 13888 και μου κάνανε μια τροποποίηση αλλά δεν άλλαξε κάτι. Άντε να μειωθήκανε τα δευτερόλεπτα που γινόταν αυτό σε 5-6. Μήπως ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω;

    Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας, με εκτίμηση.

  2. #2
    Εγγραφή
    30-08-2012
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    1.435
    Downloads
    37
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    ↓220 Mbps / ↑22 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    hAP ac²
    SNR / Attn
    10(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Θα πρέπει να δοκιμάσεις να αλλάξεις το κανάλι εκπομπής του WiFi, που ίσως βοηθήσει.

    Μπαίνεις στη σελίδα του router σου http://192.168.1.1 και βάζεις τα στοιχεία που υπάρχουν στο αυτοκόλλητο.
    Έπειτα, επιλέγεις Home Network από τη γκρί μπάρα, και μέσα στη σελίδα αυτή, θα βρεις την επιλογή Send settings
    Άλλαξε το Channel στα 2.4GHz σε κάποιο από τα 1, 6, 11 (έπειτα Save) και παρακολούθησέ το Wi-Fi σου για κάποιο διάστημα, ώστε να δεις αν βελτιώθηκε. Αν όχι επανέλαβε τη διαδικασία.

  3. #3
    Εγγραφή
    31-03-2020
    Ηλικία
    25
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Το εκανα αλλα τιποτα... σερνεται... μονο ο υπολογιστης με το ethernet ειναι κομπλε

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας