Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    03-03-2012
    Μηνύματα
    677
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Vodafone
    Είμαι δυστυχώς συνδρομητής του Vodafone Home Double Play 24Mbps.

    Λόγω των ειδικών συνθηκών ψάχνω να αναβαθμίσω το συμβόλαιο σε VDSL με την ελπίδα να βελτιωθεί λίγο η απόδοση που ποτέ δεν ήταν καλή (πόσο μάλλον τώρα).


    Προσπαθώ να καταλάβω αν είναι δυνατόν αυτό, εννοώ αν η Vodafone είναι μια υπαρκτή εταιρεία ή μια εταιρεία φάντασμα.

    Καμία επικοινωνία δεν έχει λειτουργήσει μέχρι τώρα:


    • Το αίτημα μου μέσω του Live Chat προ ημερών απ' ότι καταλαβαίνω γειώθηκε.
    • Η συμπλήρωση του κινητού μου για κλήση στη σελίδα αγοράς του πακέτου VDSL αναφέρει "η υπηρεσία δεν είναι διαθέσιμη".
    • Η τηλεφωνική επικοινωνία είναι αδύνατη.


    Καταλαβαίνω φυσικά τις ειδικές συνθήκες. Δεν θέλω κάτι "εδώ και τώρα". Αλλά όπως φαίνεται καμία επικοινωνία με την Vodafone δεν είναι εφικτή, σε οποιοδήποτε βάθος χρόνου
    ενώ συγκριτικά, η τηλεφωνική εξυπηρέτηση cosmote λειτουργεί έστω και με τις αναμενόμενες ώρες καθυστέρησης στο callback.

    Γνωρίζει κάποιος που είναι συνδρομητής Vodafone πως μπορώ να επικοινωνήσω με εκπρόσωπο της εταιρείας ή έναν οποιοδήποτε άλλο τρόπο προώθησης του αιτήματος αναβάθμισης;

    Επίσης, θέλω να ρωτήσω αν θα υπάρξει διάστημα διακοπής της υπάρχουσας σύνδεσης κατά τη διαδικασία αναβάθμισης; Λάβετε υπόψη ότι ο εξοπλισμός που διαθέτω θα χρειαστεί να
    αλλάξει (είναι το παλιό Speedport Entry 2i).


    Ευχαριστώ.

  2. #2
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.978
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Tzitziloni Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσπαθώ να καταλάβω αν είναι δυνατόν αυτό, εννοώ αν η Vodafone είναι μια υπαρκτή εταιρεία ή μια εταιρεία φάντασμα.
    λόγω του χαμού που γίνεται είναι λογικό να υπάρχει αυτή η δυσκολία.
    Γνωρίζει κάποιος που είναι συνδρομητής Vodafone πως μπορώ να επικοινωνήσω με εκπρόσωπο της εταιρείας ή έναν οποιοδήποτε άλλο τρόπο προώθησης του αιτήματος αναβάθμισης;
    μόνο μέσω της εξυπηρέτησης, 2106702000 είναι με αστική χρέωση. Δοκίμασε και στο site να βάλεις τον αριθμό σου σε μια από τις προσφορές της αρχικης, μήπως σε καλέσουν.
    Επίσης, θέλω να ρωτήσω αν θα υπάρξει διάστημα διακοπής της υπάρχουσας σύνδεσης κατά τη διαδικασία αναβάθμισης; Λάβετε υπόψη ότι ο εξοπλισμός που διαθέτω θα χρειαστεί να
    αλλάξει (είναι το παλιό Speedport Entry 2i).
    Στα χαρτιά δεν υπάρχει διακοπή (πέρα από μερικές ώρες). Όμως επειδή παίρνεις από αστικό κέντρο και μάλλον πρέπει να αλλάξεις σε καμπίνα, ενδέχεται στην μεταφορά να πάει κάτι λάθος και να μείνεις χωρίς υπηρεσία. Λόγω του φόρτου μπορεί η επίλυση από τον ΟΤΕ να αργησει.
    Το entry 2i υποστηρίζει κανονικά vdsl και αν θέλεις μπορείς να το κρατήσεις, αλλά θα σου δώσουν εξοπλισμό αυτοί.
    Αν η τηλεφωνία σου γυρίσει σε ευρυζωνική, θα πρέπει να συνδέσεις τον εξοπλισμό τους για να συνεχίσεις να έχεις τηλεφωνια.

  3. #3
    Εγγραφή
    03-03-2012
    Μηνύματα
    677
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    λόγω του χαμού που γίνεται είναι λογικό να υπάρχει αυτή η δυσκολία.
    Κατανοητό.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δοκίμασε και στο site να βάλεις τον αριθμό σου σε μια από τις προσφορές της αρχικης, μήπως σε καλέσουν.
    Προσπάθησα αλλά όπως είπα η υπηρεσία αυτή αναφέρει ότι δεν είναι διαθέσιμη.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το entry 2i υποστηρίζει κανονικά vdsl και αν θέλεις μπορείς να το κρατήσεις, αλλά θα σου δώσουν εξοπλισμό αυτοί.
    Ωραία.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν η τηλεφωνία σου γυρίσει σε ευρυζωνική, θα πρέπει να συνδέσεις τον εξοπλισμό τους για να συνεχίσεις να έχεις τηλεφωνια.
    Την προηγούμενη φορά το είχαν αφήσει στην απλή (ενώ πριν με cosmote ήμουν VoIP).
    Προτιμώ την απλή.



    Άρα μόνο μέσω του σταθερού τηλεφωνικού αριθμού...

  4. #4
    Εγγραφή
    25-02-2020
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    10
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Tzitziloni Εμφάνιση μηνυμάτων

    Προσπαθώ να καταλάβω αν είναι δυνατόν αυτό, εννοώ αν η Vodafone είναι μια υπαρκτή εταιρεία ή μια εταιρεία φάντασμα.
    Είναι απλά μια εταιρεία που θεωρεί τους πελάτες της σκουπίδια!
    Απροκάλυπτη κοροϊδία από την Voadafone

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας