Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-17 από 17
  1. #16
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.953
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από el.g Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επιστρέφω μετά από καιρό για να πω ότι τελικά παραμένω στην vodafone αφού μου έδωσε την καλύτερη προσφορά. 50 Mbps και 360 λεπτά προς κινητά με 27 ευρώ (-1 ευρώ για το ebill).
    Το πιο σημαντικό όμως, είναι ότι κατά την διαδικασία της αίτησης για τα 50Mbps, ανακάλυψα ότι η διεύθυνσή μου ήταν λάθος. Είχα άλλη σύνδεση σε άλλη διεύθυνση μέχρι πριν λίγο καιρό, την οποία δεν μετέφερα αλλά η σύνδεση άλλαξε κάτοχο. Η διεύθυνση όμως παρέμεινε στο λογαριασμό μου και μάλιστα δεν το είχα καταλάβει καν αφού με το ebill δεν πάει κανένα χαρτί σε καμία διεύθυνση.
    Δεν ξέρω αν φταίει αυτό που δεν ερχόταν τόσο καιρό το ασύρματο, δεν ξέρω αν φταίει η vodafone ή το courier αλλά και μόνο το γεγονός ότι η διεύθυνση ήταν λάθος, είναι αρκετό για να αναθεωρήσω και να πάρω πίσω όλους τους χαρακτηρισμούς που εξαπέλυσα κατά δικαίων και αδίκων.
    Και σίγουρα ο θυμός είναι πολύ κακός, κάκιστος σύμβουλος...
    Το ασύρματο βέβαια δεν το έχω λάβει, όμως δεν με ενδιαφέρει κιόλας.
    Και φυσικά τέλος καλό, όλα καλά!
    Μόνο που το διόρθωσες.. Σίγουρα ο θυμός μας κάνει και σκοντάφτουμε, όπως η βιασύνη.. Θέλει κράτει..
    Σε κάθε περίπτωση τις διευθύνσεις τις τσεκάρουμε..
    Δεν φαινόταν μέσα στο ebill ότι κάτι ήταν παράταιρο; Στη τωρινή σου γραμμή δεν είχε σωστή διεύθυνση;
    Τέλος υποθέτω ότι θα είχες και κάποιο sms από τον κουριερ αν δεν σε έβρισκε..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  2. #17
    Εγγραφή
    25-02-2020
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    10
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόνο που το διόρθωσες.. Σίγουρα ο θυμός μας κάνει και σκοντάφτουμε, όπως η βιασύνη.. Θέλει κράτει..
    Σε κάθε περίπτωση τις διευθύνσεις τις τσεκάρουμε..
    Δεν φαινόταν μέσα στο ebill ότι κάτι ήταν παράταιρο; Στη τωρινή σου γραμμή δεν είχε σωστή διεύθυνση;
    Τέλος υποθέτω ότι θα είχες και κάποιο sms από τον κουριερ αν δεν σε έβρισκε..
    Την διεύθυνση δεν την είχα τσεκάρει, ερχόταν ειδοποίηση με SMS, έμπαινα πλήρωνα και ούτε που είχα προσέξει την διεύθυνση. Εκ των υστέρων είδα στο ebill πως κι εκεί η διεύθυνση ήταν λάθος.
    Φαντάζομαι πως το κούριερ θα έστελνε κάποιο μήνυμα. Όταν ήταν να παραλάβω τον εξοπλισμό για την 50άρα γραμμή (παρεμπιπτόντως, θα ενεργοποιηθεί την Τετάρτη 29/4), ήρθε μήνυμα από την ACS για την παράδοση. Όπως και να έχει, το πιο σημαντικό είναι η 50άρα, το ασύρματο το ξέχασα ήδη.
    Και ναι, έχεις δίκιο, ο θυμός είναι ο χειρότερος σύμβουλος.

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας