Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-22 από 22

Θέμα: Speed booster Wifi

  1. #16
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.953
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AntoMast Εμφάνιση μηνυμάτων
    1.6mbps, χρονια τωρα, και πολυ ειναι με το attenuation που εχω να σου πω την αληθεια. Ειναι γυρω στο 60.

    Δυστηχως ειμαι ατυχος που ειμαι ακριβως αναμεσα σε δυο DSLAM που και τα δυο ειναι 4.5+ χιλιομετρα μακρια μου.
    Α κατάλαβα.. Τόσο ωραία..
    Τπτ καμπίνες vdsl η ftth δεν έβαλαν εκεί; Χωρίς να ξέρω που είναι το εκεί..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  2. #17
    Εγγραφή
    31-03-2020
    Μηνύματα
    58
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α κατάλαβα.. Τόσο ωραία..
    Τπτ καμπίνες vdsl η ftth δεν έβαλαν εκεί; Χωρίς να ξέρω που είναι το εκεί..
    Μπα, τιποτα. Δεν ξερεις ποσα παραπονα εχω κανει, χρονια τωρα, εχουν μαθει το τηλεφωνο μου απ'εξω που λεει ο λογος. Αλλα τιποτα. Κοστιζει να βαλουν καμπινες (οχι οτι δεν εχουν τα λεφτα απλα ναι) και λογικα δεν θα τους συμφερει επισης διοτι δεν ειμαστε πολλοι. Σιγα μην τους νοιαξουν 500-1000 ατομα. Ειμαι 8 χιλιομετρα μακρια απο πολη 60.000+ κατοικων εντωμεταξυ.

    Το εχω πει, ταχυτητες VDSL ή FTTH θα δω σε 5-10 χρονια και εαν. Τωρα θα μου πεις και γιατι δεν φευγεις, ολοι οι παροχοι το ιδιο, κανενας δεν εχει καμπινες εδω και αντε αντι να πιανω 1.6 mbps να πιανω 2 με εναν αλλο. Που δεν αξιζει για ολη την διαδικασια + πληρωμη προστιμου διακοπης.

    Οποτε καθεσαι ετσι οπως εισαι και κλαις την μοιρα σου, τοσο πισω που ειμαστε σαν χωρα

    Τελος παντων

  3. #18
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.953
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AntoMast Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπα, τιποτα. Δεν ξερεις ποσα παραπονα εχω κανει, χρονια τωρα, εχουν μαθει το τηλεφωνο μου απ'εξω που λεει ο λογος. Αλλα τιποτα. Κοστιζει να βαλουν καμπινες (οχι οτι δεν εχουν τα λεφτα απλα ναι) και λογικα δεν θα τους συμφερει επισης διοτι δεν ειμαστε πολλοι. Σιγα μην τους νοιαξουν 500-1000 ατομα. Ειμαι 8 χιλιομετρα μακρια απο πολη 50.000+ κατοικων εντωμεταξυ.

    Το εχω πει, ταχυτητες VDSL ή FTTH θα δω σε 5-10 χρονια και εαν. Τωρα θα μου πεις και γιατι δεν φευγεις, ολοι οι παροχοι το ιδιο, κανενας δεν εχει καμπινες εδω και αντε αντι να πιανω 1.6 mbps να πιανω 2 με εναν αλλο. Που δεν αξιζει για ολη την διαδικασια + πληρωμη προστιμου διακοπης.

    Οποτε καθεσαι ετσι οπως εισαι και κλαις την μοιρα σου, τοσο πισω που ειμαστε σαν χωρα

    Τελος παντων
    Πάλι καλά να λες που υπάρχει και το booster.. Έχει μεν ορισμένα κουσούρια, αλλά κάπως καλύτερα θα είσαι..
    Α να σημειωθεί ότι με cosmote tv κλπ δεν είναι συμβατό.. Απλά λέω.. Όχι ότι με 1,6Μ θα έπαιζε το tv..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  4. #19
    Εγγραφή
    31-03-2020
    Μηνύματα
    58
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Δεν ξερω αμα θα με βοήθησει να σου πω την αλήθεια..

    Γύρω στις 35 μετρήσεις αυτήν την βδομαδα, κατά την διάρκεια της ημέρα, μέσο όρο down 10.9mbps ωστόσο συνήθως βλέπω 4-6mbps. Σχεδόν φουλ σήμα.

    Δεν ξερω τι φταίει, ελπίζω να είναι λόγω ιού οι αισχρες ταχύτητες αλλά ποιος ξέρει.. Εσύ έπιανες πολύ παραπάνω;

  5. #20
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.953
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Ανάλογα τη περίπτωση.. Τη περιοχή, τη κάλυψη, το φόρτο της κεραίας κλπ κλπ..
    Έξω από το σπίτι τα ίδια; Στις ρυθμίσεις, στη κατάσταση τηλεφώνου -> κάρτας sim, κοίτα να βρεις σημείο με χαμηλό dBm, δλδ την ισχύ σήματος, και μέτρα ταχύτητα το βράδυ..
    Άσε εγώ στην αρχή είχα τρελό θέμα με την ισχύ & χαμηλές ταχύτητες.. Μετά έφτιαξαν την ισχύ του σήματος και πέταγε γκάζια..
    Όταν έβρεχε έκανε λίγα νερά.. Και όταν ο bonding server έκανε τα δικά του και δεν συνδύαζε σωστά τις ταχύτητες..
    Μόνο στη πράξη θα το δεις.. Ότι και να λέμε γενικά τώρα..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  6. #21
    Εγγραφή
    31-03-2020
    Μηνύματα
    58
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ανάλογα τη περίπτωση.. Τη περιοχή, τη κάλυψη, το φόρτο της κεραίας κλπ κλπ..
    Έξω από το σπίτι τα ίδια; Στις ρυθμίσεις, στη κατάσταση τηλεφώνου -> κάρτας sim, κοίτα να βρεις σημείο με χαμηλό dBm, δλδ την ισχύ σήματος, και μέτρα ταχύτητα το βράδυ..
    Άσε εγώ στην αρχή είχα τρελό θέμα με την ισχύ & χαμηλές ταχύτητες.. Μετά έφτιαξαν την ισχύ του σήματος και πέταγε γκάζια..
    Όταν έβρεχε έκανε λίγα νερά.. Και όταν ο bonding server έκανε τα δικά του και δεν συνδύαζε σωστά τις ταχύτητες..
    Μόνο στη πράξη θα το δεις.. Ότι και να λέμε γενικά τώρα..
    Το βράδυ (μετά τις 23:00) και το πρωί (πριν τις 12) έχω πιο υψηλές ταχύτητες σχετικά. Κατα την διάρκεια της ημέρα όμως χτυπιέται άσχημα. Κατά μέσο όρο πιάνω κάνα 8αρι.

    Ισχύ σήματος έχω καλή, 3 με 4. Τώρα άμα βγω έξω θα χω φουλ αλλά δεν πολυ μετράει αυτό, άσε που και να το λέμε δεν αλλάζει κάτι, αφού δεν πρόκειται να το έχω έξω.

  7. #22
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.953
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AntoMast Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το βράδυ (μετά τις 23:00) και το πρωί (πριν τις 12) έχω πιο υψηλές ταχύτητες σχετικά. Κατα την διάρκεια της ημέρα όμως χτυπιέται άσχημα. Κατά μέσο όρο πιάνω κάνα 8αρι.

    Ισχύ σήματος έχω καλή, 3 με 4. Τώρα άμα βγω έξω θα χω φουλ αλλά δεν πολυ μετράει αυτό, άσε που και να το λέμε δεν αλλάζει κάτι, αφού δεν πρόκειται να το έχω έξω.
    Την ημέρα σε πιάνει ο φόρτος προφανώς..
    Έξω μπορεί να μη το έχεις, αλλά να βάλεις καμιά 4g κεραία, αν έχεις θέμα μέσα στο σπίτι.. Λέμε τώρα..
    Όπως είπα στη πράξη θα το δεις.. Στο σχετικό λίνκ εδώ υπάρχουν όλα..
    Βέβαια υπάρχουν και τα σχόλια για ταχύτητες που σέρνονται λόγω φόρτου η μη..
    Ότι κάτσει που λένε.. Μόνο με real δοκιμή θα φανεί το πράγμα.. Ότι και να λέμε τώρα...
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας