Σελ. 93 από 119 ΠρώτηΠρώτη ... 738388919293949598103113 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.381-1.395 από 1776
  1. #1381
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    5.788
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720 \ 3071
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Vodafone H300s
    SNR / Attn
    11(dB) / 26.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dpap76 Εμφάνιση μηνυμάτων
    είναι καλυμμένοι εκτός και αν μπορείς να αποδείξεις οτι το γκομπιούτερ τους έκανε κάποιο λάθος κατά τον υπολογισμό των εξισώσεων
    Για αυτό όλο το χειμώνα έβγαζα φωτογραφία το μετρητή για κάθε μέρα που άναβε η θέρμανση. Για να έχω στοιχεία χειροπιαστά σε περίπτωση αμφισβήτησης.
    Ευτυχώς δεν χρειάστηκε

  2. #1382
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.691
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Αφού μπλέκεις στο σύστημα. Τι θα μπορούσες να κανείς νομίζεις;
    Δυστυχώς το πρόβλημα ήταν με όσους άλλαξαν πρόγραμμα μέσα στον περσινό χειμώνα, όποτε υπήρξε χαώδες διαφορά στη χρέωση λόγω της διαφοράς τιμής. Όσοι έκαναν αλλαγή σε χαλαρούς μηνες, υπήρξε πιο ομαλή μετάβαση επειδή οι σημερινές τιμές ttf είναι πολύ κοντά με το σταθερό των 0,05€ της ΔΕΗ.

  3. #1383
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.940
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Ερώτηση... Το control είχε εγγύηση η οποία είχε μαζευτεί από το 0,02... Ήταν στα 100€ νομίζω.. Αν κάποιος κάνει μετάβαση στο benefit επιστρέφεται; Μου ήρθε αυτή η απορία τώρα.... Το benefit γράφει χωρίς εγγύηση αν δεν με απατά η μνήμη μου..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  4. #1384
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    5.788
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720 \ 3071
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Vodafone H300s
    SNR / Attn
    11(dB) / 26.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφού μπλέκεις στο σύστημα. Τι θα μπορούσες να κανείς νομίζεις;
    Προσφυγή όπου μπορούσα με τις φωτογραφίες για αποδεικτικά στοιχεία και θα ζητούσα επανέκδοση λογαριασμού.

    Δεν μπορώ να καταλάβω πάντως γιατί οι πάροχοι δεν έχουν σύστημα για μηνιαία καταχώριση κατανάλωσης και για το αέριο, όπως έχουν για το ρεύμα.

  5. #1385
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    7.517
    Downloads
    56
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 34.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Στην Φυσικό Αέριο έχει.

  6. #1386
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.691
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από phantom77 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσφυγή όπου μπορούσα με τις φωτογραφίες για αποδεικτικά στοιχεία και θα ζητούσα επανέκδοση λογαριασμού.

    Δεν μπορώ να καταλάβω πάντως γιατί οι πάροχοι δεν έχουν σύστημα για μηνιαία καταχώριση κατανάλωσης και για το αέριο, όπως έχουν για το ρεύμα.
    Το πρόβλημα είναι πως αυτοί οι νόμοι υπήρχαν από τότε που οι τιμές ήταν σχεδόν κάθε μήνα ίδιες, χωρίς να ήταν η τιμή σε τέτοια ύψη λόγω «ρήτρας», όποτε πρακτικά ο νόμος υπήρχε για να υποδείξει το που καταμερίζεται η κατανάλωση τότε.

  7. #1387
    Εγγραφή
    31-07-2004
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Μηνύματα
    5.242
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 mbps
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    ASUS RT68U
    απο την ΕΠΑ μου ειπαν οτι η τιμολογηση της ΔΕΗ ειναι εντελως λάθος, δεν εχουν λαβει υποψιν τις καμπυλες και να προχωρησω σε καταγγελια στη ΡΑΕ .
    εχω επισης καποια φωτο του μετρητη τελος Δεκεμβριου που αποδεικνει οτι ο επιμερισμος που εκαναν ειναι ψευδης. ειχα ηδη υπερβει 10μερες πριν ληξει το σταθερο συμβολαιο την τελικη τιμη που εθεσαν αυθαιρετα με τη χαμηλη χρεωση
    Δεν ξερω ποσο αποδεκτες μπορουν να γινουν οι φωτογραφιες. . Παντως εχω και μια που τραβηξα μια μερα πριν την καταμετρηση που αποδεικνυει οτι η καταναλωση ηταν 30kwh την τελευταια μερα και οχι 350
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nikgr : 30-03-23 στις 18:11.

  8. #1388
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.691
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    απο την ΕΠΑ μου ειπαν οτι η τιμολογηση της ΔΕΗ ειναι εντελως λάθος, δεν εχουν λαβει υποψιν τις καμπυλες και να προχωρησω σε καταγγελια στη ΡΑΕ
    Στο είπαν γραπτώς; Και επίσης έτσι απλά το έγραψαν; Ότι δεν πήραν υπόψιν τις καμπύλες;

  9. #1389
    Εγγραφή
    31-07-2004
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Μηνύματα
    5.242
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 mbps
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    ASUS RT68U
    προφορικα μου ειπαν οτι δεν αντιστοιχει στις καμπυλες η χρεωση της ΔΕΗ και να κανω καταγγελια στη ΡΑΕ

  10. #1390
    Εγγραφή
    05-11-2014
    Μηνύματα
    8
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Μετά λοιπόν από 1 έτος χωρίς λογαριασμό από τη ΔΕΗ, προχώρησα λίγες μέρες πριν τη λήξη σε αλλαγή παρόχου, πήγα στην Ελιν.

    Τελικά οι αλήτες (βλ. ΔΕΗ), στείλαν τελικό λογαριασμό ταχυδρομικά, έχουν συμπεριλάβει κρατική επιδότηση και επιδότηση ΔΕΠΑ και δεν έχουν βάλει πρόστιμο αποχώρησης.

    Το συνολικό ποσό είναι μια χαρά για 1 έτος €470,00 , δυστυχώς όμως με χάσαν γιατί ήταν αναξιόπιστοι...

    Γνωρίζει κάποιος από τη σελίδα της ΔΕΗ, πώς μπορώ να πληρώσω με 6 άτοκες που αναφέρουν; To myΔΕΗ μου συνεχίζει να μην αναφέρει λογαριασμούς μου ρεύματος και αερίου, είναι κενό.

  11. #1391
    Εγγραφή
    31-05-2021
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ερώτηση... Το control είχε εγγύηση η οποία είχε μαζευτεί από το 0,02... Ήταν στα 100€ νομίζω.. Αν κάποιος κάνει μετάβαση στο benefit επιστρέφεται; Μου ήρθε αυτή η απορία τώρα.... Το benefit γράφει χωρίς εγγύηση αν δεν με απατά η μνήμη μου..
    Αγαπητέ, μιας και είμαστε παθόντες στην ίδια ιστορία (δεν προλάβαμε να γυρίσουμε εγκαίρως σε benefit και θα ξηλωθούμε κανονικά), να προσπαθήσω να απαντήσω σε κάποια ερωτήματά σου, που είναι και δικά μου...:

    1. Μιας και θα το κλείσεις τώρα, δεν έχει σημαντικό νόημα να γυρίσεις/ουμε σε benefit. Το μόνο πρακτικό όφελος είναι η προσφορά των 50 ευρώ, ως νέο μέλος του προγράμματος.
    2. Οταν λήξει το control, δεν περνάς αυτόματα στο benefit. Συνεχίζεις χωρίς δέσμευση προγράμματος, με τις κυμαινόμενες της αγοράς.
    3. Προσωπικά θεωρώ ότι έχουμε χρόνο να το σκεφτούμε (εμένα λήγει τον Οκτώβρη). Νωρίς ακόμα για να προδικάσουμε τι θα γίνει μέχρι τότε.
    4. Εγγύηση στο benefit δεν υπάρχει από τη στιγμή που είσαι ήδη πελάτης του control.

    Πιστεύω να βοήθησα λίγο - θα το σκεφτώ κι εγώ και ξαναμιλάμε...

  12. #1392
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.940
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lad Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αγαπητέ, μιας και είμαστε παθόντες στην ίδια ιστορία (δεν προλάβαμε να γυρίσουμε εγκαίρως σε benefit και θα ξηλωθούμε κανονικά), να προσπαθήσω να απαντήσω σε κάποια ερωτήματά σου, που είναι και δικά μου...:

    1. Μιας και θα το κλείσεις τώρα, δεν έχει σημαντικό νόημα να γυρίσεις/ουμε σε benefit. Το μόνο πρακτικό όφελος είναι η προσφορά των 50 ευρώ, ως νέο μέλος του προγράμματος.
    2. Οταν λήξει το control, δεν περνάς αυτόματα στο benefit. Συνεχίζεις χωρίς δέσμευση προγράμματος, με τις κυμαινόμενες της αγοράς.
    3. Προσωπικά θεωρώ ότι έχουμε χρόνο να το σκεφτούμε (εμένα λήγει τον Οκτώβρη). Νωρίς ακόμα για να προδικάσουμε τι θα γίνει μέχρι τότε.
    4. Εγγύηση στο benefit δεν υπάρχει από τη στιγμή που είσαι ήδη πελάτης του control.

    Πιστεύω να βοήθησα λίγο - θα το σκεφτώ κι εγώ και ξαναμιλάμε...
    Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου.

    Και εγώ κάπως έτσι το σκεφτόμουν.. Να το αφήσω να λήξει Σεπτέμβρη μόνο του το control..
    Εγώ ήδη το έχω κλείσει πλέον το αέριο και περιμένω να δω τι κεραμίδα θα μου έρθει.. Αν και δεν έκαψα πολύ...
    Μετά που λες ότι περνάει σε κυμαινόμενο θα είναι κάποιο άλλο από το benefit;
    Βασικά σκεφτόμουν και μήπως το γύρναγα από τώρα στο benefit για τα 50 δώρο και για την εγγύηση (100) αν επιστραφεί... Σύνολο 150 ώστε να μετριάσω την κατανάλωση που θα έρθει... Ιδέες;
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  13. #1393
    Εγγραφή
    31-05-2021
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου.

    Και εγώ κάπως έτσι το σκεφτόμουν.. Να το αφήσω να λήξει Σεπτέμβρη μόνο του το control..
    Εγώ ήδη το έχω κλείσει πλέον το αέριο και περιμένω να δω τι κεραμίδα θα μου έρθει.. Αν και δεν έκαψα πολύ...
    Μετά που λες ότι περνάει σε κυμαινόμενο θα είναι κάποιο άλλο από το benefit;
    Βασικά σκεφτόμουν και μήπως το γύρναγα από τώρα στο benefit για τα 50 δώρο και για την εγγύηση (100) αν επιστραφεί... Σύνολο 150 ώστε να μετριάσω την κατανάλωση που θα έρθει... Ιδέες;
    Για το μετά, όχι δεν περνάει σε κάποιο άλλο πρόγραμμα, απλά ακολουθεί τις τιμές της ενεργειακής αγοράς.
    Γύρνα το και από τώρα σε benefit, να εκμεταλλευτείς τα 50€ - για την εγγύηση δεν ξέρω,

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου.

    Και εγώ κάπως έτσι το σκεφτόμουν.. Να το αφήσω να λήξει Σεπτέμβρη μόνο του το control..
    Εγώ ήδη το έχω κλείσει πλέον το αέριο και περιμένω να δω τι κεραμίδα θα μου έρθει.. Αν και δεν έκαψα πολύ...
    Μετά που λες ότι περνάει σε κυμαινόμενο θα είναι κάποιο άλλο από το benefit;
    Βασικά σκεφτόμουν και μήπως το γύρναγα από τώρα στο benefit για τα 50 δώρο και για την εγγύηση (100) αν επιστραφεί... Σύνολο 150 ώστε να μετριάσω την κατανάλωση που θα έρθει... Ιδέες;
    Να σου πω και την... αμαρτία μου, το ξανασκέφτηκα κι εγώ και έκανα αίτηση για τo Benefit. Ο,τι κερδίσουμε καλό είναι και πάλι βλέπουμε...
    Μην σε πάρω στο λαιμό μου όμως...

  14. #1394
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.940
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lad Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για το μετά, όχι δεν περνάει σε κάποιο άλλο πρόγραμμα, απλά ακολουθεί τις τιμές της ενεργειακής αγοράς.
    Γύρνα το και από τώρα σε benefit, να εκμεταλλευτείς τα 50€ - για την εγγύηση δεν ξέρω,

    - - - Updated - - -



    Να σου πω και την... αμαρτία μου, το ξανασκέφτηκα κι εγώ και έκανα αίτηση για τo Benefit. Ο,τι κερδίσουμε καλό είναι και πάλι βλέπουμε...
    Μην σε πάρω στο λαιμό μου όμως...
    Εγγύηση πριν στο control δεν είχες; Τώρα αν έκανες αίτηση στο benefit θα δεις αν θα την επιστρέψουν η όχι..
    Αν θα την επιστρέψουν αξίζει η αλλαγή πακέτου.. Αν όχι, για τα 50ε δεν ξέρω αν αξίζει η αλλαγή από τώρα..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  15. #1395
    Εγγραφή
    28-08-2006
    Μηνύματα
    1.625
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H300S
    Ο λογαριασμος απο την ελληνικη εταιρια φυσικου αεριου ηρθε λαθος,στα 177 ευρω,ενω η καταναλωση ηταν ουτε η μιση,σε κατα τοπους υποκαταστημα παραδεχτηκαν το λαθος τους και το δικαιολογησαν οτι και σε αλλους εχει γινει κατι αναλογο,θα εκδοθει νεος λογαριασμος ειπαν εντος 1 εβδομαδας.Τετοια "λαθη" ειναι ισως εκ του πονηρου.. Την προηγουμενη φορα,ειχαν εξ'επιτηδες απενεργοποιημενη την επιλογη στην σελιδα τους να δηλωσεις το νουμερο,ουτε ειχαν στειλει ειδοποιηση,μολις απευθυνθηκα σε καταστημα στο υπευθυνο,μασαγε τα λογια του και περασε επι τοπου το νουμερο που του εδωσα της καταναλωσης απο τον μετρητη.

Σελ. 93 από 119 ΠρώτηΠρώτη ... 738388919293949598103113 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας