Σελ. 79 από 119 ΠρώτηΠρώτη ... 5969747778798081848999 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.171-1.185 από 1776
  1. #1171
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.553
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GMITSOUL Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σας
    Χαιρέτησα τη ΖΕΝΙΘ και έκανα αίτηση ΦΥΣΙΚΟ ΑΕΡΙΟ πλήρες (το απλό πρόγραμμα χωρίς πάγιο).
    αίτηση πως έκανες ? Γιατί σε chat και email δεν απαντάνε , δεινόσαυρους τους κόβω ,χειρότερους απο ΔΕΗ σε θέμα εξυπηρέτησης (υποκειμενικά)

  2. #1172
    Εγγραφή
    21-01-2021
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    169
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Πολύ εύκολα.Τηλέφωνο με τα στοιχεία και μου στείλανε ηλεκτρονικά την αίτηση .Επισύναψα στην αίτηση ταυτότητα τελευταίο λογαριασμό της ΖΕΝΙΘ και φωτογραφία του μετρητή.Χθές έκανα την αίτηση τηλεφωνικά και σήμερα την ολοκλήρωσα με ηλεκτρονική υπογραφή .

  3. #1173
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.553
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GMITSOUL Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ εύκολα.Τηλέφωνο με τα στοιχεία και μου στείλανε ηλεκτρονικά την αίτηση .Επισύναψα στην αίτηση ταυτότητα τελευταίο λογαριασμό της ΖΕΝΙΘ και φωτογραφία του μετρητή.Χθές έκανα την αίτηση τηλεφωνικά και σήμερα την ολοκλήρωσα με ηλεκτρονική υπογραφή .
    ναι , αυτό δεν καταλαβαίνω , γιατί ντε και καλά θέλουν τηλέφωνο αφού έτσι και αλλιώς ηλεκτρονικά γίνεται , τους το έδωσα βέβαια μετά απο χίλια ζόρια αλλά πάλι δεν
    τεσπα , αν δεν απαντήσουν μέχρι αύριο πάω Ελίν , έτσι κι αλλιώς καθυστερούν να ανακοινώνουν τιμές και έχουν ξεμείνει στο Δεκέμβριο

  4. #1174
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.338
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Korakios Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν δεν απαντήσουν μέχρι αύριο πάω Ελίν , έτσι κι αλλιώς καθυστερούν να ανακοινώνουν τιμές και έχουν ξεμείνει στο Δεκέμβριο
    γιατί χάνεις μέρες του Φλεβάρη μαζί τους για να πας στον αβέβαιο τιμοκατάλογο;

    υπολόγισε και ότι η ΕΔΑ θα φάει 1 βδομάδα τουλάχιστον…

  5. #1175
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.553
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ariadgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    γιατί χάνεις μέρες του Φλεβάρη μαζί τους για να πας στον αβέβαιο τιμοκατάλογο;

    υπολόγισε και ότι η ΕΔΑ θα φάει 1 βδομάδα τουλάχιστον…
    δεν έγινε και τίποτα για μια εβδομάδα , άσε που στην περιοχή μου έχει πάρει εργολαβία ο ΔΕΔΔΗΕ και σε άλλος μέλος δέχτηκαν φωτό (να μην τραβιούνται με καταμέτρηση) και φωτό έχω ήδη βγάλει
    όσο για την άγνωστη τιμή λέω να ρισκάρω να υπάρχει σασπένς

    - - - Updated - - -

    τώρα που το σκέφτομαι θα προχωρήσω με Ελίν και όποτε θυμηθούν απο ΦΑ βλέπουμε

  6. #1176
    Εγγραφή
    21-01-2021
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    169
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Κορακιε τηλεφωνικά τους έδωσα τα στοιχεία μου τα οποία συμπλήρωσαν στην αίτηση και μου τη στείλανε ηλεκτρονικά και την υπέγραψα ηλεκτρονικά .Εύκολα και γρήγορα μου φάνηκε.Ηλεκτρονικά γίνεται αφού τους δώσεις τα στοιχεία της αίτησης τηλεφωνικά.Εσύ ηλεκτρονικά τι περιμένεις από το Φ.Α?

  7. #1177
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.338
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Korakios Εμφάνιση μηνυμάτων
    τώρα που το σκέφτομαι θα προχωρήσω με Ελίν
    Καλύτερη επιλογή

  8. #1178
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.553
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GMITSOUL Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κορακιε τηλεφωνικά τους έδωσα τα στοιχεία μου τα οποία συμπλήρωσαν στην αίτηση και μου τη στείλανε ηλεκτρονικά και την υπέγραψα ηλεκτρονικά .Εύκολα και γρήγορα μου φάνηκε.Ηλεκτρονικά γίνεται αφού τους δώσεις τα στοιχεία της αίτησης τηλεφωνικά.Εσύ ηλεκτρονικά τι περιμένεις από το Φ.Α?
    ηλεκτρονικά περιμένω να μου στείλουν την αίτηση ή να τους στείλω τα υπόλοιπα δικαιολογητικά που χρειάζονται
    Μάλλον τους βραχυκύκλωσα γιατί πλην του λογαριασμού που ρώτησα αν τον δέχονται επειδή είναι παλιός τους ρώτησα και διάφορα άλλα (έκδοση λογαριασμών , ψηφιακή πλατφόρμα για πληρωμή διαχείριση λογαριασμών , πότε αναρτούν τιμές κτλ )
    αλλά δεν τους κόβω σβέλτους

  9. #1179
    Εγγραφή
    21-01-2021
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    169
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Εμένα μου στείλανε την αίτηση ηλεκτρονικά την ίδια μέρα.Είχα τον τελευταίο λογαριασμό.Έχεις και τη δυνατότητα να βάζεις και μέτρηση πέρα απο την ΕΔΑ που περνάει ανά δίμηνο το χειμώνα .Την ένδειξη τη βάζεις από το my account.
    ARIADgr για εμένα πιστεύω που έχω μικρή προς μέτρια κατανάλωση με μία πρόχειρη σύγκριση τιμών που έκανα το πρόγραμμα που επέλεξα ΦΥΣΙΚΟ ΑΕΡΙΟ πλήρες φαίνεται καλύτερο.

  10. #1180
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.553
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GMITSOUL Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα μου στείλανε την αίτηση ηλεκτρονικά την ίδια μέρα.Είχα τον τελευταίο λογαριασμό.Έχεις και τη δυνατότητα να βάζεις και μέτρηση πέρα απο την ΕΔΑ που περνάει ανά δίμηνο το χειμώνα .Την ένδειξη τη βάζεις από το my account.
    ARIADgr για εμένα πιστεύω που έχω μικρή προς μέτρια κατανάλωση με μία πρόχειρη σύγκριση τιμών που έκανα το πρόγραμμα που επέλεξα ΦΥΣΙΚΟ ΑΕΡΙΟ πλήρες φαίνεται καλύτερο.
    το έξτρα είναι απάτη έτσι κι αλλιώς , έχει αναφερθεί
    μάλιστα πρόσεξα οτι για online αίτηση έχουν σαν επιλογή μόνο το extra (ή το κουζίνα αν παίξεις με τη χρήση) και όχι το απλό για ευνόητους λόγους

  11. #1181
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.338
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GMITSOUL Εμφάνιση μηνυμάτων
    ARIADgr για εμένα πιστεύω που έχω μικρή προς μέτρια κατανάλωση με μία πρόχειρη σύγκριση τιμών που έκανα το πρόγραμμα που επέλεξα ΦΥΣΙΚΟ ΑΕΡΙΟ πλήρες φαίνεται καλύτερο.
    Αφού δεν λένε με ποιά τιμή χρεώνουν, πως φαίνεται καλύτερο;

  12. #1182
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.553
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ariadgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφού δεν λένε με ποιά τιμή χρεώνουν, πως φαίνεται καλύτερο;

  13. #1183
    Εγγραφή
    09-02-2006
    Μηνύματα
    2.946
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OPNsense
    Πείτε μου αν κάνω λάθος αλλά νομίζω οτι την πάτησαν με τη μέθοδο τιμολόγησης που έχουν.
    Το Φεβρουάριο που έρχεται το κρύο θα χρεώνουν φθηνά με το μέσο όρο της τιμής TTF του Ιανουαρίου που έκανε ζέστη.
    Και όταν μπει η άνοιξη και χρησιμοποιούμε λιγότερο τη θέρμανση, θα χρεώνουν ακριβά με το μέσο όρο του προηγούμενου μήνα που έκανε κρύο.
    Αν είναι έτσι, αυτή η καθυστέριση θα είναι υπερ μας.

    Και ίσως οι εταιρίες που χρεώνουν όποια τιμή θέλουν, θα το διορθώσουν αυτό υπερ τους.

  14. #1184
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.693
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fadasma Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πείτε μου αν κάνω λάθος αλλά νομίζω οτι την πάτησαν με τη μέθοδο τιμολόγησης που έχουν.
    Το Φεβρουάριο που έρχεται το κρύο θα χρεώνουν φθηνά με το μέσο όρο της τιμής TTF του Ιανουαρίου που έκανε ζέστη.
    Και όταν μπει η άνοιξη και χρησιμοποιούμε λιγότερο τη θέρμανση, θα χρεώνουν ακριβά με το μέσο όρο του προηγούμενου μήνα που έκανε κρύο.
    Αν είναι έτσι, αυτή η καθυστέριση θα είναι υπερ μας.

    Και ίσως οι εταιρίες που χρεώνουν όποια τιμή θέλουν, θα το διορθώσουν αυτό υπερ τους.
    Εσύ έχεις υπογράψει συγκεκριμένη σύμβαση που λέει ότι υπολογίζουμε την τιμή με βάση το TTF Μ-1 (Του προηγούμενου μήνα). Αν σου αλλάξουν την χρέωση, αυτό θα είναι παράνομο οπότε και εσύ μπορείς να κινηθείς αναλόγως.

  15. #1185
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.553
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fadasma Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πείτε μου αν κάνω λάθος αλλά νομίζω οτι την πάτησαν με τη μέθοδο τιμολόγησης που έχουν.
    Το Φεβρουάριο που έρχεται το κρύο θα χρεώνουν φθηνά με το μέσο όρο της τιμής TTF του Ιανουαρίου που έκανε ζέστη.
    Και όταν μπει η άνοιξη και χρησιμοποιούμε λιγότερο τη θέρμανση, θα χρεώνουν ακριβά με το μέσο όρο του προηγούμενου μήνα που έκανε κρύο.
    Αν είναι έτσι, αυτή η καθυστέριση θα είναι υπερ μας.

    Και ίσως οι εταιρίες που χρεώνουν όποια τιμή θέλουν, θα το διορθώσουν αυτό υπερ τους.
    οι "φθηνές" τιμές με τις οποίες κλείσανε ποσότητες αερίου αφορούν παραδόσεις επόμενου μήνα

Σελ. 79 από 119 ΠρώτηΠρώτη ... 5969747778798081848999 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας