Σελ. 81 από 119 ΠρώτηΠρώτη ... 61717679808182838691101 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.201-1.215 από 1776
  1. #1201
    Εγγραφή
    18-11-2005
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    270
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Korakios Εμφάνιση μηνυμάτων
    υπέγραψα Ελίν σήμερα οπότε τέλος τα ευτράπελα , μόνο μέσω φορέων επικοινωνία ,για χαβαλέ περισσότερο να επιβεβαιώνουν τα χάλια τους ....
    Τι χρειάζεται για να γίνει μεταφορά ΔΕΗ σε Ελίν; Μπορώ να κάνω την μεταφορά απο το site της Ελιν;

  2. #1202
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.553
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από enterhere Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι χρειάζεται για να γίνει μεταφορά ΔΕΗ σε Ελίν; Μπορώ να κάνω την μεταφορά απο το site της Ελιν;
    στείλε στο aerion@elin.gr
    - τελευταίο λογαριασμό και την απόδειξη εξόφλησης
    - ταυτότητα μπρος πίσω
    - αποδεικτικό σχέσης με το ακίνητο (ενοικιαστήριο ή αν εισαι ιδιοκτήτης Ε9)
    - φωτογραφία μετρητή (να φαίνεται και ο αριθμός μετρητή) με την ένδειξη
    - χρήση (πχ θέρμανση και ζεστό νερό)
    - edit και για ποιο πρόγραμμα ενδιαφέρεσαι

    και αν δεν απαντήσουν αυθημερόν κάνε τη φόρμα στην Ελίν να σε πάρουν τηλ και τους αναφέρεις οτι τα έχεις στείλει υπο την τάδε ηλεκτρονική διεύθυνση (ψστε να μη χρειαστεί να μιλάς μισή ώρα στο τηλέφωνο ...)
    Μετά θα σου στείλουν
    αίτηση , γενικούς και ειδικούς όρους
    Για να μην εκτυπώνεις κατέβασε το xournal ++ και γράψε στο pdf όνομα και σχεδίασε υπογραφή (oftopic την υπογραφή την έχω επεξεργαστεί στο gimp παίρνοντας φωτό της υπογραφής σε άσπρο χαρτί και αφαίρεσα το άσπρο κρατώντας μόνο το "μελάνι" σε μορφή png ,όχι jpeg και την πετάς σαν φωτό στο pdf)
    Ή ρώτα αν μπορείς να πετάξεις τα έγγραφα pdf κατευεθείαν στο gov gr για ηλεκτρονική υπογραφή

    Απο περιέργεια πάντως περιμένω να δω τιμές στο site της Φυσικό Αέριο να δω αν μου είπαν απο τηλέφωνο τις σωστές για Ιανουάριο και έκαναν μλκ στο chat και έβαλαν μέσα τις ρυθμιζόμενες στην τιμή που είπαν εκεί
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Korakios : 06-02-23 στις 15:38.

  3. #1203
    Εγγραφή
    18-11-2005
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    270
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    ^^^
    Σε ευχαριστώ πολύ @korakios!

    Τελικά έφυγες αζημίως απο την ΔΕΗ;

  4. #1204
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.553
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από enterhere Εμφάνιση μηνυμάτων
    ^^^
    Σε ευχαριστώ πολύ @korakios!

    Τελικά έφυγες αζημίως απο την ΔΕΗ;
    Για να ξέρω αν έφυγα αζημίως θα έπρεπε να μου απαντούσανε πρώτα (με email) ή να μην κάνανε copy-paste και απαντούσαν άσχετα πράγματα στο myrae
    Έκανα ένα αίτημα διαμεσολάβησης στη ΡΑΕ για να φανεί αργότερα πόσο τα ξύνουν εκεί και θα δω στον τελικό
    ο τελικός όπως το κόβω μάλλον για μετά το καλοκαίρι θα φανεί !
    Μετά έχουμε ΣτΚ για αμφισβήτηση (όταν εκδοθεί τελικός) και μετά Γραμματεία Καταναλωτή για επιβολή προστίμου και ΥΠΕΝ για το ξύσιμο της ΡΑΕ και της Γραμματείας αν δεν κάνει κάτι
    Θα πάει όμορφα και ωραία μακρυά το πράγμα αν δε βγει άκρη και εκεί , απλά θέλω να είμαι τυπικός και δεν καίγομαι ιδιαίτερα

  5. #1205
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.343
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Korakios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ή ρώτα αν μπορείς να πετάξεις τα έγγραφα pdf κατευεθείαν στο gov gr για ηλεκτρονική υπογραφή
    Μπορείς.
    Επίσης στο mail πρέπει να αναφέρεις ποιό πρόγραμμα επιθυμείς.

  6. #1206
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.553
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ariadgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορείς.
    Επίσης στο mail πρέπει να αναφέρεις ποιό πρόγραμμα επιθυμείς.
    σωστός , το πιο σημαντικό δεν ανέφερα

  7. #1207
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    7.517
    Downloads
    56
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 34.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Korakios Εμφάνιση μηνυμάτων
    και στο myrae κονσέρβα απάντηση δίνουν , έστειλα σήμερα αίτημα διαμεσολάβησης
    στείλε στο info@rae.gr με τίτλο μη αποστολή OTP μπας και σε κατευθύνουν . Γενικά μην περιμένεις και πολλά απο ΡΑΕ μιας και τα ξύνουν
    Ένα μέλος έστειλε στο ΥΠΕΝ και κάπως το προχώρησε (πάει και πρόεδρο ΔΕΗ το ζήτημα) , ραδιοαρβύλλα λέει οτι σε λίγες μέρες ξεκινά η έκδοση λογαριασμών
    Καλησπέρα. Αίτημα διαμεσολάβησης πως κάνεις;

    Σχετικά με το θέμα, έκανα αίτημα, μετά από 3 ερωτοαπαντήσεις το MyRAE σου λέει να κάνεις νέο. Ανοίγω νέο και προς έκπληξη μου λαμβάνω ΑΚΡΙΒΩΣ copy/paste την απάντηση από το πρώτο αίτημα. Απλά δείτε και συγκρίνετε με αυτή την απάντηση.

    Spoiler:

    Για το θέμα τιμολόγησης που έχει προκύψει από την υπηρεσία μας θα θέλαμε να απολογηθούμε.

    Ωστόσο, καταβάλλεται κάθε προσπάθεια για να τους λάβετε το συντομότερο. Λόγω αναβάθμισης του συστήματος μας υπήρξε η καθυστέρηση έκδοσης των λογαριασμών.

    Απολογούμαστε για την αναστάτωσή σας και σας διαβεβαιώσουμε ότι στόχος μας παραμένει η συνεχής βελτίωση των υπηρεσιών μας, καθώς και η βελτίωση της εμπειρίας εξυπηρέτησης των πελατών μας.

    Ζητούμε τη κατανόησή σας και σας ενημερώνουμε ότι βρισκόμαστε στην αναμονή έκδοσης τιμολογίου για τις παροχές φυσικού αερίου.

    Τέλος αναφορικά με την αποδέσμευση σας χωρίς ρήτρα αποχώρησης ή για οποιαδήποτε οικονομική επιβάρυνση, θα θέλαμε να σας γνωστοποιήσουμε πως με την έκδοση λογαριασμού ο εκάστοτε συμβαλλόμενος θα επωφεληθεί κάθε έκπτωση που του αναλογεί. Επομένως, υφίσταται η όποια επιβάρυνση με την αποχώρηση του από την υπηρεσία μας.

    Παραμένουμε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία ή διευκρίνιση.

    Με εκτίμηση,


    Πως είναι κάτι αστειάκια που βλέπεις στα social media και συνδέεις προτάσεις και βγαίνει νόημα, είμαι σίγουρος ότι έχουν κάποιες απαντήσεις και τις κάνουν copy/paste σε νέο word document. Για την ιστορία, παραθέτω και το τις τους είχα γράψει (αναγράφω και τον όρο της σύμβασης για την έκδοση λογαριασμών):

    Spoiler:
    Σε συνέχεια του προηγούμενου αιτήματος 12345, στο οποίο αιτούμαι να φύγω αζημίως πριν την λήξη στη σύμβασης μου από την εταιρεία σας, αναφέρω πως αναγράφεται ξεκάθαρα στους όρους, Άρθρο 17, παρ 5 πως "Οι Λογαριασμοί Κατανάλωσης Φυσικού Αερίου εκδίδονται περιοδικά και ανά τέσσερις (4) μήνες κατά ανώτατο όριο, σύμφωνα με το εκάστοτε ισχύον σύστημα τιμολόγησης του Προμηθευτή και εκκαθαρίζονται βάσει πιστοποιημένης από τον αρμόδιο Διαχειριστή καταμετρούμενης κατανάλωσης. Ο Προμηθευτής έχει τη δυνατότητα να εκδίδει λογαριασμούς Έναντι, σύμφωνα με τις εκτιμήσεις από ιστορικά στοιχεία του Πελάτη που παρέχει ο Διαχειριστής Δικτύου Διανομής, οι οποίοι εκκαθαρίζονται με βάση τα μετρητικά δεδομένα που αποστέλλονται στον Προμηθευτή από τον Διαχειριστή για την αντίστοιχη περίοδο κατανάλωσης." Η εταιρεία σας έχει αποτύχει στο προηγούμενο αίτημα μου να δώσει σαφή απάντηση ως προς την έκδοση λογαριασμών με δικαιολογία τεχνικά προβλήματα από αναβάθμιση των συστημάτων σας, έχει παραβεί σαφή και ξεκάθαρο όρο τις σύμβασης ως προς την έκδοση λογαριασμών την στιγμή που ο διαχειριστής του δικτύου συνεχίζει και κάνει κανονικά τις μετρήσεις και παρόλα αυτά αρνείται να μου δώσει την επιλογή να φύγω αζημίως, επαναλαμβάνω έχοντας αποκλειστικά την ευθύνη της παράβασης των όρων της σύμβασης. Για τελευταία φορά λοιπών ζητώ να φύγω αζημίως εξαιτίας της μη τήρησης των όρων από πλευράς σας αλλά και της αδυναμίας σας να δώσετε σαφή απάντηση ως προς την έκδοση λογαριασμού. Σε περίπτωση άρνησης θα ακολουθηθεί η όποια προβλεπόμενη διαδικασία καταγγελίας της σύμβασης στη Ρυθμιστική Αρχή Ενέργειας και τον Συνήγορο του Καταναλωτή με στοιχεία και το ιστορικό των απαντήσεων σας στο προηγούμενο αλλά και αυτό το αίτημα. Θα παρακαλούσα επίσης σε μια "μη αυτοματοποιημένη" απάντηση του στυλ "ζητάμε κατανόηση" γιατί όταν η εταιρεία δεν τηρεί τους όρους της σύμβασης και προσπαθεί να κρατήσει τον καταναλωτή δέσμιο της σύμβασης ετσιθελικά, δεν υπάρχει καμία κατανόηση.


    ΥΓ. Οι άνθρωποι είναι εκτός χρόνου και τόπου.

  8. #1208
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.343
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manicx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σχετικά με το θέμα, έκανα αίτημα, μετά από 3 ερωτοαπαντήσεις το MyRAE σου λέει να κάνεις νέο. Ανοίγω νέο και προς έκπληξη μου λαμβάνω ΑΚΡΙΒΩΣ copy/paste την απάντηση από το πρώτο αίτημα.

    ΥΓ. Οι άνθρωποι είναι εκτός χρόνου και τόπου.
    Σε όλους τους πελάτες τα ίδια copy-paste γράφουν. Δεν διαβάζουν καν τι γράφεις και τι ζητάς. Αφού και η ΡΑΕ σφυρίζει αδιάφορα και μπορούν, σου λέει "γιατί όχι" ;

  9. #1209
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.553
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manicx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα. Αίτημα διαμεσολάβησης πως κάνεις;
    mail στο info@rae.gr με τίτλο "Αίτημα διαμεσολάβησης"
    Στο κείμενο από κάτω γράψτε:
    Υπόψιν του τμήματος προστασίας καταναλωτών
    Αίτημα διαμεσολάβησης
    (Γράψτε το ιστορικό της επικοινωνίας που είχατε με τον πάρχο, και τον κωδικό αιτήματος στο myRAE.)
    (Ζητήστε τη διαμεσολάβηση της ΡΑΕ και την πρωτοκόλληση του αιτήματος)
    Όνοματεπώνυμο
    ΑΦΜ
    ΗΚΑΣΠ
    Διεύθυνηση, Πόλη
    Τηλέφωνο
    email

    και ίσως δεν έρθει η αυτοματοποιημένη μλκ του info που λέει για χρήση της πλατφόρμας
    _____________________________________

    παραδόξως κάποιος πρέπει να το διάβασε γιατί δεν έφαγα άκυρο απο το ρομποτικό του info
    ελπίζω να μην περιμένεις να πάρεις απάντηση οτι θα φύγεις αζημίως , ή φύγε και να είσαι διατεθημένος για νέες περιπέτειες (!) για τη ρήτρα αποχώρησης ή γύρνα το σε benefit (24 μήνες επιπλέον ΔΕΗ )

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manicx Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΥΓ. Οι άνθρωποι είναι εκτός χρόνου και τόπου.
    παίζει να τους έχουνε 5 παραγράφους και να κάνουν copy-paste , πάρτο στην πλάκα γιατί δεν έχει λογική

  10. #1210
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.966
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GMITSOUL Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ εύκολα.Τηλέφωνο με τα στοιχεία και μου στείλανε ηλεκτρονικά την αίτηση .Επισύναψα στην αίτηση ταυτότητα τελευταίο λογαριασμό της ΖΕΝΙΘ και φωτογραφία του μετρητή.Χθές έκανα την αίτηση τηλεφωνικά και σήμερα την ολοκλήρωσα με ηλεκτρονική υπογραφή .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Korakios Εμφάνιση μηνυμάτων
    στείλε στο aerion@elin.gr
    - τελευταίο λογαριασμό και την απόδειξη εξόφλησης
    - ταυτότητα μπρος πίσω
    - αποδεικτικό σχέσης με το ακίνητο (ενοικιαστήριο ή αν εισαι ιδιοκτήτης Ε9)
    - φωτογραφία μετρητή (να φαίνεται και ο αριθμός μετρητή) με την ένδειξη
    - χρήση (πχ θέρμανση και ζεστό νερό)
    - edit και για ποιο πρόγραμμα ενδιαφέρεσαι

    και αν δεν απαντήσουν αυθημερόν κάνε τη φόρμα στην Ελίν να σε πάρουν τηλ και τους αναφέρεις οτι τα έχεις στείλει υπο την τάδε ηλεκτρονική διεύθυνση (ψστε να μη χρειαστεί να μιλάς μισή ώρα στο τηλέφωνο ...)
    Μετά θα σου στείλουν
    αίτηση , γενικούς και ειδικούς όρους
    Για να μην εκτυπώνεις κατέβασε το xournal ++ και γράψε στο pdf όνομα και σχεδίασε υπογραφή (oftopic την υπογραφή την έχω επεξεργαστεί στο gimp παίρνοντας φωτό της υπογραφής σε άσπρο χαρτί και αφαίρεσα το άσπρο κρατώντας μόνο το "μελάνι" σε μορφή png ,όχι jpeg και την πετάς σαν φωτό στο pdf)
    Ή ρώτα αν μπορείς να πετάξεις τα έγγραφα pdf κατευεθείαν στο gov gr για ηλεκτρονική υπογραφή

    Απο περιέργεια πάντως περιμένω να δω τιμές στο site της Φυσικό Αέριο να δω αν μου είπαν απο τηλέφωνο τις σωστές για Ιανουάριο και έκαναν μλκ στο chat και έβαλαν μέσα τις ρυθμιζόμενες στην τιμή που είπαν εκεί
    Σκέφτομαι να σπάσω και εγώ το συμβόλαιο του 0,125 (λόγω τιμής και έκδοσης λογαριασμών) και ίσως να επέστρεφα στη φ.αέριο στο σκέτο οικιακό πλήρες που ήμουν πριν τη δεη... Βλέπω ότι ζητάνε και λιγότερη χαρτούρα... Εγγύηση ζητάνε; Πριν στη φ.α δεν είχα κάποιο θέμα... Στα μείον ο μη φανερός τρόπος τιμολόγησης στη φ.α... Από ελιν δεν ξέρω.. Δεν πέρασα ποτέ.... Αλλά ίσως κοιτάξω το πακέτο με το χαμηλό πάγιο..

    Πρακτικά σκέφτομαι το εξής... Το Μάρτιο κλείνω 6μηνο, οπότε αν το σπάσω θα είναι 40ε.. Τελικός θα βγει άραγε γρήγορα; Μάλλον όχι ε; Το επίδομα θέρμανσης μάλλον θα το χάσουμε με τη δεη... Μετά σκέφτομαι και το άλλο...

    Το αέριο πρακτικά το δούλεψα μόνο 1-1,5 μήνα το πολύ, για 60-70 κυβικά μέχρι τώρα αν θυμάμαι καλά... Και ίσως λίγο ακόμα τον άλλο μήνα... Μήπως να άφηνα το συμβόλαιο ως έχει και να βασιζόμουν περισσότερο στα κλιματιστικά; Και μετά να το αφήσω να γυρίσει σε benefit και μετά να δω τι θα κάνω; Αλλά με χαλάει και η έκδοση των λογ. στη δεη...

    Έχει ξεδιαλύνει λίγο το τοπίο αλλά νομίζω ότι είμαι ακόμη μπερδεμένος...
    Θα πάρει και χρόνο η όποια αλλαγή... Οπότε μιας και κλείνει το 6μηνο Μάρτιο, μάλλον τότε θα κάνω αν κάνω τελικά κίνηση και ο Θεός βοηθός για το πότε θα γίνει η αλλαγή... Ε;
    Η Να το σπάσω τώρα νωρίτερα με τα 80ε και να αλλάξω ώστε να μπορώ να κάψω το Μάρτιο; Δε νομίζω να κάψω και πάρα πολύ....
    Anyone να με βοηθήσει στο ξε-μπέρδεμα;
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  11. #1211
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.553
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Δεν υπάρχει απάντηση είναι πολύ παράμετροι
    1. Κάνεις 0,125 μείον [ότι νομίζεις οτι θα είναι άλλο πρόγραμμα] επί [κυβικά (επί 11,5 για κιλοβάτ)] VS ρήτρα αποχώρησης
    2. α) Κοιτάς τον καφέ αν θα προλάβεις επίδομα στη ΔΕΗ και αν όχι
    β) επιβεβαιώνεις σε χαρτορίχτρα οτι θα τα μπαλώσουν ή όχι απο ΥΠΕΝ

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως να άφηνα το συμβόλαιο ως έχει και να βασιζόμουν περισσότερο στα κλιματιστικά;
    τουλάχιστον αυτό είναι το μόνο σίγουρο , δε νομίζω να καίει κάποιος αέριο για θέρμανση φέτος , εκτός αν δεν παίζουν AC ή δεν επαρκούν αυτές τις συγκεκριμένες μέρες οπότε συμπληρωματικά καίει και λίγο αέριο

  12. #1212
    Εγγραφή
    31-07-2004
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Μηνύματα
    5.243
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 mbps
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    ASUS RT68U
    Η ανορθόγραφη κλισέ απάντηση που έλαβα απο τη ΔΕΗ, με μεγάλη καθυστέρηση κι αυτη, για τη μη έκδοση λογαριασμών αεριου.
    "κατανοούμε την δυσαρέσκεια σας λόγω της καθυστέρησης έκδοσης των λογαριασμών σας , για τη παροχή φυσικού αερίου . Καταβάλετε κάθε προσπάθεια , και βρισκόμαστε σε αναμονή έκδοσης του λογαριασμού σας . Απολογούμαστε για την καθυστέρηση και την αναστάτωση που ενδεχομένως έχει προκληθεί.

    Για οποιαδήποτε διευκρίνιση παραμένουμε στη διάθεσή σας."

    Με εκτίμηση,

  13. #1213
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    7.517
    Downloads
    56
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 34.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Πήρα προ ολίγου τηλ. να βεβαιώσω ότι σε μία εβδομάδα κλείνει το 6μηνο για να φύγω από ΔΕΗ. Και λέω "Σε μια εβδομάδα αν φύγω, η ρήτρα αποχώρησης πέφτει στα 40€, σωστά;" και λαμβάνω την απίθανη απάντηση:

    "Επειδή το συμβόλαιο σας δεν υπάρχει, μπορείτε να φύγετε αζημίως χωρίς ρήτρα"

    Αν πω ότι μιλάμε πλέον για τσίρκο, θα γίνω κακός;

  14. #1214
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.553
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manicx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πήρα προ ολίγου τηλ. να βεβαιώσω ότι σε μία εβδομάδα κλείνει το 6μηνο για να φύγω από ΔΕΗ. Και λέω "Σε μια εβδομάδα αν φύγω, η ρήτρα αποχώρησης πέφτει στα 40€, σωστά;" και λαμβάνω την απίθανη απάντηση:

    "Επειδή το συμβόλαιο σας δεν υπάρχει, μπορείτε να φύγετε αζημίως χωρίς ρήτρα"

    Αν πω ότι μιλάμε πλέον για τσίρκο, θα γίνω κακός;
    χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχααχχα
    πάντως ευκαιρία να την κάνεις , απο ότι κατάλαβα έκανες αίτηση στο 0,125 στο peak διάλυσης της ΔΕΗ και δε σε βλέπουν στο σύστημα
    Γείτονας είχε κάνει αίτηση Σεπτέμβριο αλλά ήταν τυχερός γιατί δεν προχώρησε ποτέ , ούτε Οκτώβριο (πήγε αλλού)
    όσοι μπήκαν τότε , η ΔΕΗ δεν τους βλέπει καν σαν πελάτες
    Να πω την αλήθεια πάντα φοβόμουν οτι υπήρχε πιθανότητα να έρθει λογαριασμός απο πάροχο που έχει αναλάβει την καθολική υπηρεσία και αν δεν το παίρναμε χαμπάρι να μας το κόβανε κιόλας

    edit Αναρωτιέμαι η ΕΔΑ δεν ζορίζεται που δεν εισπράττει απο ΔΕΗ τόσους μήνες ?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Korakios : 07-02-23 στις 21:13.

  15. #1215
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    7.517
    Downloads
    56
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 34.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ναι, πήγα 15/9. Θα περιμένω καλού κακού μέχρι την επόμενη εβδομάδα και μετά θα την κάνω. Στην χειρότερη να δώσω τα 40 μόνο μετά από καταγγελία σε ΣτΚ αν τα ζητήσουν και δεν μου κάτσει η μπίλια στην όλη διαδικασία. Ούτως ή άλλως και Δευτέρα να κάνω την αίτηση, μέχρι να προχωρήσει και πάρει μέτρηση η ΕΔΑ θέλει μερικές ημέρες οπότε μέχρι την επόμενη εβδομάδα θα κάνω την έρευνα μου. Λογικά θα πάω σε πρόγραμμα χωρίς ρήτρα αποχώρησης γιατί είναι ρευστά τα πράγματα.

Σελ. 81 από 119 ΠρώτηΠρώτη ... 61717679808182838691101 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας