Σελ. 10 από 119 ΠρώτηΠρώτη ... 589101112152030 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 136-150 από 1776
  1. #136
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.552
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παρ'όλα αυτά το πήρες απόφαση και θα πας δεη ε;
    αν βγάλω άκρη αύριο !
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τώρα τι είχες; Κυμαινόμενο;
    ναι Ζενιθ παλιό πρόγραμμα Τ2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο προηγούμενο πάροχο έκανες καταγγελία;
    όχι είναι εδώ και χρόνια αορίστου και δε μπαίνω καν σε διαδικασία

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για την αλλαγή προμηθευτή ώστε να μη το κόψουν κάτι λέει στο 8.1 νομίζω, ότι τη καταγγελία την αναλαμβάνει ο νέος πάροχος..
    Αυτό αν το κάνεις θα σε χρεώσουν τέλη αποχώρησης
    είτε από το νέο Προμηθευτή
    κατόπιν εξουσιοδότησης του τελευταίου από τον Πελάτη και αποστέλλεται στον παλαιό Προμηθευτή με συστημένη
    επιστολή.

    Κανονικά είναι το
    Η καταγγελία αυτή λαμβάνει χώρα είτε από τον ίδιο τον Πελάτη, ο
    οποίος αναγράφει στο σχετικό έντυπο ως λόγο καταγγελίας την αλλαγή Προμηθευτή,


    αλλά όπως έγραψα , κάνανε λάθος και κάνανε διακοπή σύνδεσης

  2. #137
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.940
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Αυτό με την αυτόματη ανανέωση πολύ μπέρδεμα μου ακούγεται πάντως..
    Και όχι τπτ άλλο, έχω βάλει και τα πακέτα ρεύματος από δεη σε 2 παροχές που αναφέρουν μέσα την αυτόματη ανανέωση..
    Θέλει κοινώς να έχεις τα μάτια 14 όταν πλησιάζει η λήξη..
    Σε κάθε περίπτωση, γράψε πως θα πάει αύριο..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  3. #138
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.552
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε κάθε περίπτωση, γράψε πως θα πάει αύριο..
    κομπλέ , απλά πρέπει (αν πάτε απο εκεί επιτόπου) να αναφέρετε οτι έχει γίνει τηλεφωνικά η συμπλήρωση στοιχείων και να δώσεις ένα κωδικό που θα σου πουν απο την προηγούμενη τηλ αίτηση .
    Δεν το πολυέχουνε με το αέριο (καινούρια κόλπα σε παλιούς δεν....) , υπέγραψα , ελπίζω να πάνε όλα καλά

  4. #139
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.940
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Πως πήγε;
    Any tips?

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Korakios Εμφάνιση μηνυμάτων
    κομπλέ , απλά πρέπει (αν πάτε απο εκεί επιτόπου) να αναφέρετε οτι έχει γίνει τηλεφωνικά η συμπλήρωση στοιχείων και να δώσεις ένα κωδικό που θα σου πουν απο την προηγούμενη τηλ αίτηση .
    Δεν το πολυέχουνε με το αέριο (καινούρια κόλπα σε παλιούς δεν....) , υπέγραψα , ελπίζω να πάνε όλα καλά
    Έγραψα πριν το δω.. Κεκτημένη ταχύτης..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  5. #140
    Εγγραφή
    20-11-2005
    Περιοχή
    Göteborg, Sweden
    Μηνύματα
    1.925
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/10 Mbit
    ISP
    Comhem
    Path Level
    Fastpath
    Καλησπέρα,

    Τώρα που το ΦΑ εχει πάρει την ανιούσα για τα καλά αποφάσισα να ξαναδώ το πρόγραμμα του ΗΡΩΝΑ και έπεσα πάνω σε αυτή τη συζήτηση.

    Έκπληκτος ανακάλυψα τι έχει γινει με τα παλιά flex προγράμματα και με την κατάργηση των δημοπρασιών απο ΔΕΠΑ.

    Με λίγα λόγια αν κατάλαβα καλά υπάρχουν 3 τιμές αυτη τη στιγμή:
    ΚΟΣΤΟΣ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑΣ ΦΥΣΙΚΟΥ ΑΕΡΙΟΥ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΗ (Η ακριβότερη τιμή, παλιό flex αν κατάλαβαινω σωστά)
    ΤΙΜΗ ΤΤΦα(Η μεσαία τιμή, το καινούργιο flex αν κατάλαβαινω σωστά)
    ΤΙΜΗ ΤΤF(Η φθινότερη τιμή, για το υποτιθεται fix αν κατάλαβαινω σωστά)

    Εγώ αυτή τη στιγμή στο παλιό Flex έχω τον εξής όρο:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot 2021-09-15 at 22.28.54.png 
Εμφανίσεις:  3 
Μέγεθος:  292,3 KB 
ID: 230746

    από την στιγμή που καταργήθηκε πλέον ο πλειστηριασμός των ΔΕΠΑ, ο ΗΡΩΝΑΣ εβγαλε τον Ιανουάριο την εξής ανακοίνωση

    Σύμφωνα με την οποία θα δημοσιεύει το ΚΟΣΤΟΣ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑΣ ΦΥΣΙΚΟΥ ΑΕΡΙΟΥ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΗ στο σαιτ του, οπως έχω το λινκ επάνω.

    Έλα που όμως στο συμβόλαιο μου αναφέρει σαν ειδικό όρο τα εξής:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot 2021-09-15 at 22.31.24.png 
Εμφανίσεις:  8 
Μέγεθος:  81,0 KB 
ID: 230747

    και οι επίμαχοι όροι Γ6.3 και Γ6.4 είναι αυτοί που αναφέρουν ότι αν διακοπεί ο πλειστηριασμός ΔΕΠΑ τότε οι τιμή υπολογισμού γίνεται το ΚΟΣΤΟΣ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑΣ ΦΥΣΙΚΟΥ ΑΕΡΙΟΥ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΗ:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot 2021-09-15 at 22.33.03.png 
Εμφανίσεις:  3 
Μέγεθος:  1.017,0 KB 
ID: 230748

    επίσης αναφέρει το συμβόλαιο μου ότι οι ειδικοί όροι υπερτερούν όλων:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot 2021-09-15 at 22.34.29.png 
Εμφανίσεις:  3 
Μέγεθος:  238,2 KB 
ID: 230749

    Παρόλα αυτά έγω βλέπω μονομερή αλλαγή του συμβολαίου μου καθώς δεν επιτρέπεται, σύμφωνα με τον ειδικό όρο, μέχρι την παρέλευση του 24μηνου να μου αλλάξουν την Οριστική Μοναδιαία Τιμής Εκκίνησης απο ΔΕΠΑ και να την αντικαταστήσουν με το ΚΟΣΤΟΣ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑΣ ΦΥΣΙΚΟΥ ΑΕΡΙΟΥ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΗ. Και οι ειδικοί όροι υπερισχύουν των γενικών όρων.

    Επίσης αυτό που με εκνευρίζει είναι ότι δεν μας ενημέρωσαν κιόλας για αυτή την αλλαγή στους λογαριασμούς, αν δεν έβλεπα το θέμα δεν θα έπαιρνα χαμπάρι!

    Κάνω κάπου λάθος στον συλλογισμό μου? Και τα άλλα μέλη εδώ πάνω στο ίδιο πάτησαν για να φύγουν αζημίως? Γιατί με λίγα λόγια αυτή τη στιγμή μας χρεώνουν εμάς με το παλιό flex με βάση μιας τιμής που αναφέρεται ως ΚΟΣΤΟΣ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑΣ ΦΥΣΙΚΟΥ ΑΕΡΙΟΥ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΗ, που είναι τελείως αδιαφανής και για κάποιο λόγο 25% ακριβότερη!

    Συγνώμη για το μακροσκελές μήνυμα αλλά ήθελα να γράψω όσο πιο αναλυτικά γίνεται γιατί το θέμα αφορά ενδεχομένως και άλλα μέλη.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος odys2008 : 15-09-21 στις 23:07.

  6. #141
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.940
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Εγώ πάλι αμφιταλαντεύομαι για το αν πρέπει να αλλάξω η όχι.. Γιατί είμαι ευχαριστημένος από την εταιρία που είμαι τώρα, αλλά εφόσον έχουν ξεφύγει οι τιμές και επειδή αυτό που έχω τώρα είναι κυμαινόμενο, πρέπει να πάω σε κανα fix πρόγραμμα... Οπότε..
    Μετά σκέφτομαι και όλη τη χαρτούρα που απαιτεί η αλλαγή..
    Για να δούμε..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  7. #142
    Εγγραφή
    20-11-2005
    Περιοχή
    Göteborg, Sweden
    Μηνύματα
    1.925
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/10 Mbit
    ISP
    Comhem
    Path Level
    Fastpath
    Αυτό θα ήταν η επόμενη μου απορία. Θα ήθελα και εγώ να πάω σε κάποιο fix.
    Έχουν προταθεί κάποια εδώ όπως το gas control της ΔΕΗ.
    Θα προσπαθήσω να δω τι αλλες επιλογές υπάρχουν για fix

  8. #143
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.552
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από odys2008 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΚΟΣΤΟΣ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑΣ ΦΥΣΙΚΟΥ ΑΕΡΙΟΥ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΗ (Η ακριβότερη τιμή, παλιό flex αν κατάλαβαινω σωστά)
    σωστά , όποιος έκανε παράπονα στον Ηρών μπήκε στο:
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από odys2008 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΤΙΜΗ ΤΤΦα(Η μεσαία τιμή, το καινούργιο flex αν κατάλαβαινω σωστά)
    το

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από odys2008 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΤΙΜΗ ΤΤF(Η φθινότερη τιμή, για το υποτιθεται fix αν κατάλαβαινω σωστά
    Ειναι για τον υπολογισμό ρήτρας αναπροσαρμογής στο fix του Ηρών
    Έχει αναφερθεί πολλές φορές οτι το fix του Ηρών προβλέπει ρήτρα γιαυτό το νου σας σε όσους ψάχνουν σταθερά προγράμματα

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από odys2008 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης αυτό που με εκνευρίζει είναι ότι δεν μας ενημέρωσαν κιόλας για αυτή την αλλαγή στους λογαριασμούς, αν δεν έβλεπα το θέμα δεν θα έπαιρνα χαμπάρι!
    Ο Ηρών θεωρεί οτι πρέπει να κοιτάς τις ανακοινώσεις . Το ίδιο κανει και με το ρεύμα , αλλάζει γενικούς όρους και δεν ειδοποιεί

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από odys2008 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και τα άλλα μέλη εδώ πάνω στο ίδιο πάτησαν για να φύγουν αζημίως?
    ναι, τότε όμως, τώρα δεν ξέρω αν το παίξουν δύσκολοι

  9. #144
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.940
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Αύριο περιμένω τον κουριερ από δεη.. Τλκ επέλεξα να το κάνω έτσι.. Για να δούμε..
    Αντίγραφο του συμβολαίου δίνουν;
    Κάτι μου είπαν ότι θα στείλουν στο mail..
    Η να το βγάλω φωτό με το κινητό όταν έρθει ο κουριερ;
    Επίσης μετά θα ενεργοποιήσω κ την πάγια για να πάρω τη μισή εγγύηση πίσω..
    Αλήθεια η δεη κάνει καμιά προσφορά αν έχεις κ ρεύμα μαζί σε αυτούς; Δεν έχω δει κάτι..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  10. #145
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.552
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλήθεια η δεη κάνει καμιά προσφορά αν έχεις κ ρεύμα μαζί σε αυτούς; Δεν έχω δει κάτι..
    δεν έχει κάτι μέχρι τώρα

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αντίγραφο του συμβολαίου δίνουν;
    Κάτι μου είπαν ότι θα στείλουν στο mail..
    ναι ,σε mail

  11. #146
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Μιλάμε έχω χάσει 2 μέρες τώρα για να γίνω πελάτης (ξανά) στην ΔΕΗ, την μια πιάνω γραμμή, μου λέει αα εγώ δεν μπορώ να κάνω αίτηση, σας μεταφέρω (στον Καιδα) Ξανά κλήση, αα δεν μπορώ να σας κάνω εγώ αίτηση για άεριο, εγώ ξέρω μόνο για ρεύμα, ξανά μεταφορά στον Καιδα.
    Ξανά κλήση ναι εγώ μπορώ, ξεκινάμε στα μέσα πέφτει η γραμμή, περιμένω..... καμία κλήση πίσω απο αυτούς.
    Ξανά κλήση, πατάω για νέα σύμβαση, μετά απο μισή ώρα, ααα εγώ δεν κάνω συμβάσεις, να σας μεταφέρω, μετά απο 10 λεπτά, ααα εγώ έχω τεχνικό πρόβλημα (και όχι μόνο).

    Όχι δεν αξίζει η έκπτωση με την καμία ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΜΙΑ!!

  12. #147
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.940
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Μέχρι στιγμής μόνο αρνητικά..
    Στη σελίδα τους θα έβαλα κανα 10-15 φορές στοιχεία να με καλέσουν για το gascontrol..
    Φυσικά δεν με πήρε ποτέ κανείς και αποφάσισα και πήρα εγώ..
    Να μην αναφέρω ότι το chat στη σελίδα τους είναι σκέτο bot.. Σου δίνει αυτοματοποιημένες απαντήσεις και για πιο σοβαρά θέματα σου δίνει τηλέφωνα επικοινωνίας.. Δεν δείχνει να βγαίνει εκπρόσωπος..
    Να μην αναφέρω το χρόνιο πρόβλημα αναμονής στην εξυπηρέτηση πελατών.. Περιμένεις ώρες και στο τέλος λόγω φόρτου στο κλείνουν κιόλας..
    Χώρια το ότι δεν έχουν ειδικό τηλέφωνο για το τμήμα αερίου και πρέπει να παίρνεις στο γνωστό 8009001000 που είναι για το ρεύμα και πρέπει να τους λες συνδέστε με με το αέριο και να περιμένεις διπλή αναμονή..
    Με τα πολλά, κατάφερα προχτές και έκανα τηλεφωνικά το συμβόλαιο-αίτηση και σήμερα υποτίθεται ότι είχα ραντεβού το μεσημέρι με τον κουριερ.. Δεν ήρθε κανείς!!
    Παίρνω δεη και μου δίνουν αριθμό αποστολής... Εταιρία; Ελτα κουριερ.. Αμέσως κατάλαβα γιατί το στήσιμο..
    Τα ελτα με το πάσο τους.. Από αύριο και βλέπουμε.. Μην ακούτε τι σας λέει η δεη η απάντηση από ελτα που πήρα στο κέντρο διαλογής..
    Εχτές το έστειλαν, σήμερα έπρεπε να έρθει εφόσον μιλάμε για κουριερ, αλλά τα ελτα είπαμε.. Με το πάσο τους.. Και μιλάμε και για κουριερ έτσι;
    Τι να πω..... Ότι να ναι..
    Θεωρώ ότι αν ήταν άλλη κουριερ θα είχε έρθει σήμερα..
    Τελικά αν δεν πας μόνος σου... Άκρη δεν βγάζεις.. Αλλά επέλεξα τη μέθοδο του κουριερ.. Περαστικά μας..
    Από την άλλη και σε κατάστημα με ραντεβού να πήγαινα ποιος ξέρει τι ουρά θα είχε..
    Τι να πω.. Και από άλλες εταιρίες είχα & έχω παράπονα γενικά.. Αλλά εκεί στη δεη, καλά λέει ο κοράκιος.. Δεινόσαυροι..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιλάμε έχω χάσει 2 μέρες τώρα για να γίνω πελάτης (ξανά) στην ΔΕΗ, την μια πιάνω γραμμή, μου λέει αα εγώ δεν μπορώ να κάνω αίτηση, σας μεταφέρω (στον Καιδα) Ξανά κλήση, αα δεν μπορώ να σας κάνω εγώ αίτηση για άεριο, εγώ ξέρω μόνο για ρεύμα, ξανά μεταφορά στον Καιδα.
    Ξανά κλήση ναι εγώ μπορώ, ξεκινάμε στα μέσα πέφτει η γραμμή, περιμένω..... καμία κλήση πίσω απο αυτούς.
    Ξανά κλήση, πατάω για νέα σύμβαση, μετά απο μισή ώρα, ααα εγώ δεν κάνω συμβάσεις, να σας μεταφέρω, μετά απο 10 λεπτά, ααα εγώ έχω τεχνικό πρόβλημα (και όχι μόνο).

    Όχι δεν αξίζει η έκπτωση με την καμία ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΜΙΑ!!
    Όπως γράφω τα τηλέφωνα της δεη είναι για ρεύμα.. Μετά ζητάς να σε συνδέσουν με το αέριο.. Δεν έχουν χώρια τηλέφωνο.. Ότι να 'ναι δλδ..
    Να πω επίσης ότι αφού κατάφερα και έκανα την αίτηση για το αέριο, μετά που χρειάστηκα να ρωτήσω κάτι και πήρα πίσω, είχαν τεχνικό πρόβλημα και κράτησαν στοιχεία και με πήραν την επόμενη πίσω.. Αυτή τη μοναδική φορά πήραν δλδ..
    Τεχνικό πρόβλημα είχαν και σήμερα btw αλλά η κοπέλα με εξυπηρέτησε και μου έδωσε τον αριθμό αποστολής..
    Μάλλον θα έχουν πάθει κανα βραχυκύκλωμα εκεί στη δεη και θα 'χουν κάψει καμιά ασφάλεια.....

    - - - Updated - - -

    Παρά ταύτα θα περιμένω και θα το προχωρήσω.. Το συμβόλαιο δλδ.. Υγεία..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 22-09-21 στις 19:40.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  13. #148
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μέχρι στιγμής μόνο αρνητικά..
    Στη σελίδα τους θα έβαλα κανα 10-15 φορές στοιχεία να με καλέσουν για το gascontrol..
    Φυσικά δεν με πήρε ποτέ κανείς και αποφάσισα και πήρα εγώ..
    Να μην αναφέρω ότι το chat στη σελίδα τους είναι σκέτο bot.. Σου δίνει αυτοματοποιημένες απαντήσεις και για πιο σοβαρά θέματα σου δίνει τηλέφωνα επικοινωνίας.. Δεν δείχνει να βγαίνει εκπρόσωπος..
    Να μην αναφέρω το χρόνιο πρόβλημα αναμονής στην εξυπηρέτηση πελατών.. Περιμένεις ώρες και στο τέλος λόγω φόρτου στο κλείνουν κιόλας..
    Χώρια το ότι δεν έχουν ειδικό τηλέφωνο για το τμήμα αερίου και πρέπει να παίρνεις στο γνωστό 8009001000 που είναι για το ρεύμα και πρέπει να τους λες συνδέστε με με το αέριο και να περιμένεις διπλή αναμονή..
    Με τα πολλά, κατάφερα προχτές και έκανα τηλεφωνικά το συμβόλαιο-αίτηση και σήμερα υποτίθεται ότι είχα ραντεβού το μεσημέρι με τον κουριερ.. Δεν ήρθε κανείς!!
    Παίρνω δεη και μου δίνουν αριθμό αποστολής... Εταιρία; Ελτα κουριερ.. Αμέσως κατάλαβα γιατί το στήσιμο..
    Τα ελτα με το πάσο τους.. Από αύριο και βλέπουμε.. Μην ακούτε τι σας λέει η δεη η απάντηση από ελτα που πήρα στο κέντρο διαλογής..
    Εχτές το έστειλαν, σήμερα έπρεπε να έρθει εφόσον μιλάμε για κουριερ, αλλά τα ελτα είπαμε.. Με το πάσο τους.. Και μιλάμε και για κουριερ έτσι;
    Τι να πω..... Ότι να ναι..
    Θεωρώ ότι αν ήταν άλλη κουριερ θα είχε έρθει σήμερα..
    Τελικά αν δεν πας μόνος σου... Άκρη δεν βγάζεις.. Αλλά επέλεξα τη μέθοδο του κουριερ.. Περαστικά μας..
    Από την άλλη και σε κατάστημα με ραντεβού να πήγαινα ποιος ξέρει τι ουρά θα είχε..
    Τι να πω.. Και από άλλες εταιρίες είχα & έχω παράπονα γενικά.. Αλλά εκεί στη δεη, καλά λέει ο κοράκιος.. Δεινόσαυροι..

    - - - Updated - - -



    Όπως γράφω τα τηλέφωνα της δεη είναι για ρεύμα.. Μετά ζητάς να σε συνδέσουν με το αέριο.. Δεν έχουν χώρια τηλέφωνο.. Ότι να 'ναι δλδ..

    - - - Updated - - -

    Παρά ταύτα θα περιμένω και θα το προχωρήσω.. Το συμβόλαιο δλδ.. Υγεία..
    Μόλις έκανα αίτηση Online!!! στην Elpedison, αρκετό χρόνο έχασα μαζί τους

  14. #149
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.940
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Οι αναμονές γενικά είναι σκέτη απελπισία..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόλις έκανα αίτηση Online!!! στην Elpedison, αρκετό χρόνο έχασα μαζί τους
    Το online τι σχέση έχει με το νήμα για το αέριο;
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  15. #150
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι αναμονές γενικά είναι σκέτη απελπισία..
    Βρε η αναμονή λες οκ, τα υπόλοιπα όχι

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων


    Το online τι σχέση έχει με το νήμα για το αέριο;
    Έκανα την αίτηση για αέριο και υπέγραψα Online, όχι τηλέφωνο, όχι βλακείες, 2021, πραγματικά όμως τι κατάλαβες εσύ;

Σελ. 10 από 119 ΠρώτηΠρώτη ... 589101112152030 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας