Σελ. 89 από 119 ΠρώτηΠρώτη ... 69798487888990919499109 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.321-1.335 από 1776
  1. #1321
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.553
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    όποιος θέλει να κατεβάσει το νέο pdf πατά το πρηγούμενο
    mydei.dei.gr/umbraco/surface/accountsurface/getbill?ca=ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ&dt=ΨΨΨΨΨΨΨ&currentPageId=17177
    όπου Χ ο ίδιος αριθμός συμβολαίου και Ψ η νέα ημερομηνία έκδοσης του νέου λογαριασμού
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Korakios : 24-03-23 στις 17:00.

  2. #1322
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Korakios Εμφάνιση μηνυμάτων
    όποιος θέλει να κατεβάσει το νέο pdf πατά το πρηγούμενο
    mydei.dei.gr/umbraco/surface/accountsurface/getbill?ca=ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ&dt=ΨΨΨΨΨΨΨ¤tPageId=17177
    όπου Χ ο ίδιος αριθμός συμβολαίου και Ψ η νέα ημερομηνία έκδοσης του νέου λογαριασμού
    Όντως, δούλεψε και σε εμένα. Να σημειώσω πως την ημερομηνία την θέλει με τη μορφή ΕΤΟΣ/ΜΗΝΑΣ/ΜΕΡΑ, δηλαδή αν είχαμε σημερινή ημερομηνία έκδοσης θα ήταν 20230324. Αντιγράφεται το λινκ από τον προηγούμενο λογαριασμό που είχε βγει, και αντικαθιστάτε την ημερομηνία. Σε εκείνο το λινκ υπαρχει ο αριθμός συμβολαίου που λέει και ο Korakios.

  3. #1323
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.553
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όντως, δούλεψε και σε εμένα. Να σημειώσω πως την ημερομηνία την θέλει με τη μορφή ΕΤΟΣ/ΜΗΝΑΣ/ΜΕΡΑ, δηλαδή αν είχαμε σημερινή ημερομηνία έκδοσης θα ήταν 20230324. Αντιγράφεται το λινκ από τον προηγούμενο λογαριασμό που είχε βγει, και αντικαθιστάτε την ημερομηνία. Σε εκείνο το λινκ υπαρχει ο αριθμός συμβολαίου που λέει και ο Korakios.
    πήρες τα 50€ αποζημίωσης ?
    εμένα μου τα φάγανε , βέβαια δε βάλανε ρήτρα αποχώρησης αλλά θα κάνω αμφισβήτηση μέσω ΣτΚ (στο myrae τρέχει ακόμα)

  4. #1324
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Btw όσον αφορά τα όσα λέγαμε, σε εμένα έχουν εφαρμόσει -50€ ένα κουπόνι Goodwill, και επειδή άλλαξα πρόγραμμα στη γιαγιά μου έχει επίσης Έκπτωση/Κουπόνι -100€

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Στιγμιότυπο οθόνης 2023-03-24, 17.47.33.png 
Εμφανίσεις:  22 
Μέγεθος:  1,01 MB 
ID: 247060

    Υ.Γ. Στις 27/1 πήγα όντως και άλλαξα το πρόγραμμα από το σταθερό των 12,5 λεπτών στο κυμαινόμενο
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος YAziDis : 24-03-23 στις 18:50.

  5. #1325
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.338
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Korakios Εμφάνιση μηνυμάτων
    πήρες τα 50€ αποζημίωσης ?
    εμένα μου τα φάγανε , βέβαια δε βάλανε ρήτρα αποχώρησης αλλά θα κάνω αμφισβήτηση μέσω ΣτΚ (στο myrae τρέχει ακόμα)
    Γενικώς φαίνεται να φάγανε τα της αποζημίωσης σε όσους έφυγαν, και ταυτόχρονα να μη χρέωσαν ρήτρα αποχώρησης (πάλι καλά που δεν χρειάστηκαν κι άλλο κυνήγι για τη ρήτρα, αφού επί τόσους μήνες παρέβαιναν τις υποχρεώσεις τους με τη μη έκδοση λογαριασμών και το όλο μπάχαλο).

    Ωστόσο είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ ο χειρισμός τους με το πείραγμα του site και τη μη απόδοση της έκπτωσης ΔΕΠΑ στα σταθερά, όταν οι ίδιοι έγραφαν μέχρι πέρυσι ότι "την έκπτωση ΔΕΠΑ τη δικαιούνται όλα τα προγράμματα".
    Τέτοια κόλπα θα περίμενες να τα κάνει κανένα ΚΑΦΕΝΕΙΟ, όχι η ΔΕΗ.
    Λές και θα της κόστιζε ιδιαίτερα να παραδεχτεί το λάθος της και να αποδώσει της εκπτώσεις η ίδια (όπως έδωσε σε κάποιους τα 50 ευρώ της αποζημίωσης).

    Επίσης και οι copy-paste απαντήσεις σε όλους (είτε μέσω mail, είτε μέσω myRAE), χωρίς να διαβάζουν και να απαντάνε καν το αίτημα του πελάτη, είναι επίσης ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ariadgr : 24-03-23 στις 22:24.

  6. #1326
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.953
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όλο το 24ωρο σε αυτή τη θερμοκρασία ή μόνο όταν το ανάβει Χ ώρες τη μέρα κι αν?
    Κάποτε όταν οι τιμές ήταν 0.02 όλη τη μέρα και άναβε έσβηνε μόνο του με θερμοστάτη...
    Πλέον έχω βάλει μια ΙοΤ πρίζα και το ανοίγουμε κλείνουμε ανά κάποιες λίγες ώρες την ημέρα..
    Αλλά το νούμερο εκεί στους 22.5 αλλιώς δεν μας καλύπτει..

    Κοινώς πριν, δλδ παλιά ήταν το:
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όλο το 24ωρο σε αυτή τη θερμοκρασία
    Πλέον το:
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    μόνο όταν το ανάβει Χ ώρες τη μέρα κι αν?
    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Korakios Εμφάνιση μηνυμάτων
    όποιος θέλει να κατεβάσει το νέο pdf πατά το πρηγούμενο
    mydei.dei.gr/umbraco/surface/accountsurface/getbill?ca=ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ&dt=ΨΨΨΨΨΨΨ¤tPageId=17177
    όπου Χ ο ίδιος αριθμός συμβολαίου και Ψ η νέα ημερομηνία έκδοσης του νέου λογαριασμού
    Το ίδιο κόλπο κάνω και με το ρεύμα όταν ανέβουν τα ποσά αλλά το pdf αργεί..
    Μπορεί βέβαια κάποιος απλά να πάει σε κάποιο παλιό λογαριασμό να κάνει αντιγραφή το λίνκ της προβολής και να αλλάξει την ημερομηνία στο νέο λογαριασμό που θέλει να κατεβάσει..
    Είναι το ίδιο πράγμα..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Btw όσον αφορά τα όσα λέγαμε, σε εμένα έχουν εφαρμόσει -50€ ένα κουπόνι Goodwill, και επειδή άλλαξα πρόγραμμα στη γιαγιά μου έχει επίσης Έκπτωση/Κουπόνι -100€

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Στιγμιότυπο οθόνης 2023-03-24, 17.47.33.png 
Εμφανίσεις:  22 
Μέγεθος:  1,01 MB 
ID: 247060

    Υ.Γ. Στις 27/1 πήγα όντως και άλλαξα το πρόγραμμα από το σταθερό των 12,5 λεπτών στο κυμαινόμενο
    Τελικά αυτά τα 50 μάλλον τα έβαλαν σε όλους...
    Ερώτηση...
    Είχε το benefit 100 ευρώ κουπόνι;

    - - - Updated - - -

    Τώρα βλέπω έχει 50 κουπόνι για αιτήσεις μέχρι τέλος του μήνα... Αλλά πιάνει και τους παλιούς;
    Το benefit την ίδια ποινή με το σταθερό έχει αν το σπάσεις; Αν είσαι σε δέσμευση;
    Σκέφτομαι μιας και θα μείνω δεη να μεταπηδήσω πριν το τέλος του μήνα στο benefit...
    Η άλλη λύση θα ήταν να το αφήσω να λήξει το σταθερό και να πάει αορίστου στο benefit χωρίς δέσμευση... Ισχύει αυτό έτσι; Η κάνω λάθος;
    Αλλά σκέφτομαι αν αξίζει η δέσμευση τα 50ε... Μιας και θα μείνω όμως why not...
    Η να μη δεσμευτώ μπας και παίξει κανά καλύτερο πακέτο αργότερα;
    Ιδέες;
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  7. #1327
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Να σου πω την αλήθεια μου έκανε και εμένα εντύπωση τα -100€. Και εγώ είχα μείνει ότι έδιναν 50€ κουπόνι έκπτωσης σε ανανέωση προγράμματος.

  8. #1328
    Εγγραφή
    05-08-2017
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη, Ντεπώ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.029
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritz!Box 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Btw όσον αφορά τα όσα λέγαμε, σε εμένα έχουν εφαρμόσει -50€ ένα κουπόνι Goodwill, και επειδή άλλαξα πρόγραμμα στη γιαγιά μου έχει επίσης Έκπτωση/Κουπόνι -100€
    Μας χρεώσανε και τον ΦΠΑ για τα 50€ ή κάνω λάθος?

    άρα 47 ευρώ το goodwill δώρο σε μας και 3 ευρώ goodwill δώρο στο κράτος

    Στη περίπτωση δε του Yazidis που είχε και άλλα 100 δώρο είναι 9 ευρώ σύνολο έξτρα ο ΦΠΑ.

  9. #1329
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.553
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να σου πω την αλήθεια μου έκανε και εμένα εντύπωση τα -100€. Και εγώ είχα μείνει ότι έδιναν 50€ κουπόνι έκπτωσης σε ανανέωση προγράμματος.
    50€ είναι το δώρο του benefit
    50€ η αποζημίωση λόγω μη ποιότητας υπηρεσιών

    στον έναν πήρες 50€ αποζημίωση και στον άλλον 50+50=100€ ,λόγω μετάβασης στο 2διετές benefit και αποζημίωση αντίστοιχα

    edit: έχω στραβομάρα , όντως τι είναι το κουπόνι goodwill δεν κατάλαβα

  10. #1330
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.890
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάποτε όταν οι τιμές ήταν 0.02 όλη τη μέρα και άναβε έσβηνε μόνο του με θερμοστάτη...
    Πλέον έχω βάλει μια ΙοΤ πρίζα και το ανοίγουμε κλείνουμε ανά κάποιες λίγες ώρες την ημέρα..
    Αλλά το νούμερο εκεί στους 22.5 αλλιώς δεν μας καλύπτει..
    Άρα δεν έχει νόημα σύγκρισης ίδιας θερμοκρασίας αν οι ώρες δεν είναι ίδιες.

  11. #1331
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.553
    Downloads
    3
    Uploads
    0

  12. #1332
    Εγγραφή
    05-08-2017
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη, Ντεπώ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.029
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritz!Box 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τώρα βλέπω έχει 50 κουπόνι για αιτήσεις μέχρι τέλος του μήνα... Αλλά πιάνει και τους παλιούς;
    Το benefit την ίδια ποινή με το σταθερό έχει αν το σπάσεις; Αν είσαι σε δέσμευση;
    Σκέφτομαι μιας και θα μείνω δεη να μεταπηδήσω πριν το τέλος του μήνα στο benefit...
    Η άλλη λύση θα ήταν να το αφήσω να λήξει το σταθερό και να πάει αορίστου στο benefit χωρίς δέσμευση... Ισχύει αυτό έτσι; Η κάνω λάθος;
    Αλλά σκέφτομαι αν αξίζει η δέσμευση τα 50ε... Μιας και θα μείνω όμως why not...
    Η να μη δεσμευτώ μπας και παίξει κανά καλύτερο πακέτο αργότερα;
    Ιδέες;
    Και εγώ είμαι στο gascontrol με 0,125 και όπως σοφά ειπώθηκε πολλάκις στο παρόν νήμα κακώς από τον Ιανουάριο και μετά δεν πήγα στο benefit.

    Το ΤΤF μέχρι τον Ιανουάριο ήταν στο ~0,12 αλλά Φεβρουάριο και Μάρτιο έπεσε δραματικά και τώρα είναι στα 0,053 δηλαδή ~50% μείωση.
    Στον επόμενο λογαριασμό που θα μου έρθει θα πληρώσω τα διπλάσια απ' ότι θα πλήρωνα αν το είχα αλλάξει εγκαίρως

    Δευτέρα παίρνω τηλέφωνο ΔΕΗ για να αλλάξω σε benefit και ότι προλάβω κέρδος είναι.

    Η ΔΕΗ δεν χρεώνει κάποιο πέναλτι/ποινή για την αλλαγή όσο παραμένεις πελάτης τους και δεν πας σε άλλο πάροχο.

    Έτσι όπως έχουν τα πράγματα δεν έχει νόημα να το φιλοσοφούμε πολύ τι θα γίνει αύριο. Η καλύτερη λύση είναι ότι πιο φθηνό υπάρχει εδώ και τώρα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dpap76 : 25-03-23 στις 00:48.

  13. #1333
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Korakios Εμφάνιση μηνυμάτων
    50€ είναι το δώρο του benefit
    50€ η αποζημίωση λόγω μη ποιότητας υπηρεσιών

    στον έναν πήρες 50€ αποζημίωση και στον άλλον 50+50=100€ ,λόγω μετάβασης στο 2διετές benefit και αποζημίωση αντίστοιχα

    edit: έχω στραβομάρα , όντως τι είναι το κουπόνι goodwill δεν κατάλαβα
    Το goodwill θεωρώ είναι αυτό που ακούστηκε πως θα δίνανε 50€ δώρο επειδή καθυστέρησαν τόσους μήνες να εκδίδουν λογαριασμούς. Το θέμα είναι τα 100€. Και τότε αλλά και τώρα στο site της ΔΕΗ δίνουν το πρόγραμμα με έκπτωση 50€ για 24 μήνες.

  14. #1334
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.553
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το goodwill θεωρώ είναι αυτό που ακούστηκε πως θα δίνανε 50€ δώρο επειδή καθυστέρησαν τόσους μήνες να εκδίδουν λογαριασμούς.
    ναι έχεις δίκαιο , με συγχωρείς για το μπέρδεμα

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το θέμα είναι τα 100€. Και τότε αλλά και τώρα στο site της ΔΕΗ δίνουν το πρόγραμμα με έκπτωση 50€ για 24 μήνες.
    υπέγραψες 48μηνη μήπως ?
    μπορεί και να κάνανε λάθος , απο τη στιγμή που σε συμφέρει μην το σκαλίζεις με τη ΔΕΗ , απλά έχε το νου σου σε επόμενο μήπως έχει κανα -50 διόρθωσης (χτύπα ξύλο)

  15. #1335
    Το avatar του μέλους MitsosMitsaras
    MitsosMitsaras Guest
    Εμένα σήμερα μου ήρθε email από την ΔΕΗ για λογαριασμό αερίου για την περίοδο 05/11/2022-03/03/2023 και τελικό ποσό πληρωμής 166 ευρώ... Καθόλου άσχημα θα έλεγα αν σκεφτούμε ότι πέρισυ για περίπου το ίδιο διάστημα στην ΖΕΝΙΘ είχα πληρώσει κοντά στα 400 ευρώ... Βέβαια φέτος ο θερμοστάτης είχε κατέβει στους 21 από τους 22 βαθμούς, αλλά τον είχα συνέχεια σε "πρόγραμμα απουσίας".

Σελ. 89 από 119 ΠρώτηΠρώτη ... 69798487888990919499109 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας