Σελ. 84 από 119 ΠρώτηΠρώτη ... 64747982838485868994104 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.246-1.260 από 1771
  1. #1246
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.527
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από frankb Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα έστειλα με email τα δικαιολογητικά που μου ζήτησε η Ελίν για να πάω σε αυτούς. Πιστεύω σε καμιά βδομάδα να έχω πάει σε αυτούς να τελειώνουμε με τους χαζούς.
    Η ΔΕΗ δεν έχει βγάλει σε μένα τίποτα, μεθαύριο θα κλείσω 11 μήνες χωρίς λογαριασμό!

    Τι γίνεται αν δεν πληρώσω το λογαριασμό όοοοοταν θα τον εκδώσουν;
    στην περίπτωση αερίου , ο προηγούμενος πάροχος μπορεί να ζητήσει διακοπή

  2. #1247
    Εγγραφή
    05-11-2014
    Μηνύματα
    8
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Korakios Εμφάνιση μηνυμάτων
    στην περίπτωση αερίου , ο προηγούμενος πάροχος μπορεί να ζητήσει διακοπή
    Και λογικά η ΕΔΑ Θεσ κλείνει την παροχή και θα έχει κόστος επανασύνδεσης.

  3. #1248
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.322
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Επιτέλους ανέβηκαν τα pdf αερίου στο ebill ΔΕΗ.

    Δεν έβαλαν εκπτώσεις ΔΕΠΑ για Οκτώβριο, Νοέμβριο, Δεκέμβριο 2022.
    Δεν θεωρώ ότι θα τα φάνε, αλλά είναι εντελώς απαράδεκτοι, να έχει φτάσει Φλεβάρης, να έχουν να εκδώσουν λογαριασμούς τόσους μήνες, και δεν μπόρεσαν ούτε τις επιδοτήσεις να βάλουν σωστά.

    - - - Updated - - -

    Θυμίζω ότι έγγραφη επικοινωνία για το αέριο της ΔΕΗ μπορεί να γίνει μόνο μέσω φόρμας από εδώ, πατώντας το κουμπί "χρειάζεστε βοήθεια" στο τέλος των ερωτήσεων, ΕΠΙΛΕΓΟΝΤΑΣ ΦΥΣΙΚΟ ΑΕΡΙΟ ώστε το πεδίο παρακάτω να γράφει ΗΚΑΣΠ αντί για "λογαριασμός συμβολαίου", και υποβάλλοντας τη φόρμα (υποθέτω στην επιλογή "επανέκδοση λογαριασμού").
    Το email αερίου (customercaregas) ΔΕΝ λειτουργεί εδώ και καιρό.

  4. #1249
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.527
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ariadgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θυμίζω ότι έγγραφη επικοινωνία για το αέριο της ΔΕΗ μπορεί να γίνει μόνο μέσω φόρμας από εδώ, πατώντας το κουμπί "χρειάζεστε βοήθεια" στο τέλος των ερωτήσεων, ΕΠΙΛΕΓΟΝΤΑΣ ΦΥΣΙΚΟ ΑΕΡΙΟ ώστε το πεδίο παρακάτω να γράφει ΗΚΑΣΠ αντί για "λογαριασμός συμβολαίου", και υποβάλλοντας τη φόρμα (υποθέτω στην επιλογή "επανέκδοση λογαριασμού").
    Το email αερίου (customercaregas) ΔΕΝ λειτουργεί εδώ και καιρό.
    στο αίτημα για μη ρήτρα αποχώρησης κτλ δεν απαντούσαν , στην επανέκδοση που έστειλα λόγω του οτι δεν κατέβαινε το pdf αλλά έχωσα να επαληθεύσουν οτι έχει μπει της ΔΕΠΑ σωστά πριν την επανέκδοση και αποστολή σε email του λογαριασμού , οι κουφάλες άμεσα έβαλαν το ρομποτικό να απαντήσει !
    Τουλάχιστον η αυτοματοποιημένη ´άσχετη απάντηση κάλυπτε για ΣτΚ και έστειλα σήμερα
    Θα τα βάλουν λογικά στον επόμενο αλλά το θέμα είναι να έβγαζαν άμεσα διορθωτικό

  5. #1250
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Πήρα και εγώ λογαριασμό σήμερα για 10 και 11 που βγήκε 17/2, ούτε εδώ έχει περασμένες εκπτώσεις!
    Την ζενίθ λέγαμε, απο αλλού μας ήρθε

  6. #1251
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.527
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πήρα και εγώ λογαριασμό σήμερα για 10 και 11 που βγήκε 17/2, ούτε εδώ έχει περασμένες εκπτώσεις!
    Την ζενίθ λέγαμε, απο αλλού μας ήρθε
    ποτέ δεν είχα καμία εμπιστοσύνη στη ΔΕΗ , πιστεύω λόγω μπ.....ου που είναι θα τις βάλουν ετεροχρονισμένα ,
    ξεκινάνε οι καταγγελίες

  7. #1252
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.777
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath
    Μετά την αλλαγή στο site, από εκεί που έλεγε ότι τη ΔΕΠΑ την παίρνουν όλα τα τιμολόγια σε μόνο στα κυμαινόμενα, αμφιβάλω αν θα τις δώσουν.

  8. #1253
    Εγγραφή
    29-03-2005
    Μηνύματα
    2.328
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manicx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά την έκανα από την ΔΕΗ με την συμπλήρωση 6 μηνών + 1". Επέστρεψα στην Φυσικό Αέριο στο Οικιακό Πλήρες χωρίς πάγιο και ρήτρα αποχώρησης. Επειδή η κατάσταση είναι και μάλλον θα συνεχίσει να είναι ρευστή ως προς τις τιμές, δεν θέλω να μπλέκω με ρήτρες. Αν ζητήσει η ΔΕΗ ρήτρα αποχώρησης θα προχωρήσω σε καταγγελία στον ΣτΚ και στην ΡΑΕ αν ξυπνήσουν. Εφόσον ο πάροχος γράφει κανονικά τους όρους για την έκδοση λογαριασμών, δεν υπάρχει περίπτωση να δώσω την ρήτρα.
    Παρότι έχω χάσει πολλά επεισόδια, άργησα να σε ενημερώσω ότι το Φυσικό Αέριο στο Οικιακό Πλήρες έχει ρήτρα αποχώρησης αν φύγεις πριν συμπληρωθεί χρόνος.
    Κατέβασε από εδώ το pdf και διάβασε ότι έχει χρονική διάρκεια 12 µήνες από την ηµέρα ενεργοποίησης.
    Η δε ρήτρα είναι ίδια με το πρόγραμμα ΑΕΡΙΟ ΟΙΚΙΑΚΟ ΠΛΗΡΕΣ EXTRA, για τον 1 χρόνο μόνο (τον άλλο χρόνο είναι μόνο για το EXTRA).
    Επιβεβαιωμένο πρόπερσι από κάποιους και από εμένα (για συγγενή μου), όταν ήθελαν να φύγουν για ΔΕΗ με 0,02 € και 0,05 € τότε.
    Επίσης σε περίπτωση μη πληρωμής ρήτρας μπορούν να δώσουν εντολή και να στο κόψουν.
    Πλήρωσες εγγύηση 100 € ;
    Καλό κουράγιο με την Φυσικό Αέριο ...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Korakios Εμφάνιση μηνυμάτων
    έπρεπε να πάρεις γραπτώς τις τιμές της ΦΑ για Ιαν και Φεβ , γιατί στο chat είτε δεν υπολογίζουν κάτι σωστά είτε είναι φαρμάκι, ειδικά ο Φεβ
    στο site έχουν ξεχαστεί στον Δεκ
    Μπα δεν ξεχνιούνται, το αφήνουν για "έκπληξη".
    Χωρίς εκπτώσεις και φόρους, Φυσικό Αέριο στο Οικιακό Πλήρες :

    Ιανουάριος 0,12301 €/kWh
    Φεβρουάριος 0,07562 €/kWh
    Για τον Μάρτιο παίξε τζόκερ.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dpap76 Εμφάνιση μηνυμάτων
    επιβεβαιώνω και εγώ ότι σήμερα έγινε το θαύμα και εκδόθηκε λογαριασμός για την περίοδο του καλοκαιριού '22 [14/05/2022-14/11/2022]. Φυσικά ακόμα δεν μπορώ να τον κατεβάσω από το ebill και πρέπει όπως πάντα να περιμένω 3 μέρες ετσι για να έχει και λίγο σασπενς

    Για την περίοδο 14/11/2022 - 14/01/2023 μάλλον μετά το Πάσχα να την περιμένουμε
    Του 2023 ή του 2024 ;
    Αν είναι με 0,05 €/kWh τσάμπα γκρινιάζετε κάποιοι.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από frankb Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα έστειλα με email τα δικαιολογητικά που μου ζήτησε η Ελίν για να πάω σε αυτούς. Πιστεύω σε καμιά βδομάδα να έχω πάει σε αυτούς να τελειώνουμε με τους χαζούς.
    Η ΔΕΗ δεν έχει βγάλει σε μένα τίποτα, μεθαύριο θα κλείσω 11 μήνες χωρίς λογαριασμό!

    Τι γίνεται αν δεν πληρώσω το λογαριασμό όοοοοταν θα τον εκδώσουν;
    Έπος
    Αν δεν πληρώσεις μπορούν να δώσουν εντολή να στο κόψουν (σε όποιον πάροχο και να εισαι).
    Δεν σε συμφέρει αυτό.
    Κάνε διακανονισμό αν είναι μεγάλο το ποσό.

  9. #1254
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.527
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefkon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπα δεν ξεχνιούνται, το αφήνουν για "έκπληξη".
    Χωρίς εκπτώσεις και φόρους, Φυσικό Αέριο στο Οικιακό Πλήρες :

    Ιανουάριος 0,12301 €/kWh
    Φεβρουάριος 0,07562 €/kWh
    ναι σήμερα τις έβγαλε , νωρίς-νωρίς , καλές τιμές , κρίμα που στο chat δεν είχαν ιδέα τι σημαίνει χωρίς ρυθμιζόμενες και ανέφεραν άλλες τιμές
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefkon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παρότι έχω χάσει πολλά επεισόδια, άργησα να σε ενημερώσω ότι το Φυσικό Αέριο στο Οικιακό Πλήρες έχει ρήτρα αποχώρησης αν φύγεις πριν συμπληρωθεί χρόνος.
    Κατέβασε από εδώ το pdf και διάβασε ότι έχει χρονική διάρκεια 12 µήνες από την ηµέρα ενεργοποίησης.
    δεν έχει , αφορά μόνο το extra , το γράφει ξεκάθαρα κιόλας . Διάρκεια δε σημαίνει ρήτρα αποχώρησης

  10. #1255
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.655
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Κονσέρβα απάντηση από τη ΔΕΗ σε ερώτημα για το τι έχει γίνει με τις εκπτώσεις της ΔΕΠΑ όπου δεν έχουν εφαρμοστεί στους λογαριασμούς που εκδώσανε.

    Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι το αίτημά σας έχει διαβιβαστεί για τον προβλεπόμενο έλεγχο από την υπηρεσία μας και θα επανέλθουμε με νεότερη ενημέρωση.

    Για οποιαδήποτε διευκρίνιση παραμένουμε στη διάθεσή σας.

    Με εκτίμηση,
    Ομάδα Εξυπηρέτησης πελατών ΔΕΗ

  11. #1256
    Εγγραφή
    04-11-2006
    Μηνύματα
    2.097
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4997
    ISP
    Φιλοθέη/Γλυφά
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ZTE H168N
    SNR / Attn
    17,1(dB) / 13,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ίδια απάντηση και σ' εμένα

  12. #1257
    Εγγραφή
    09-04-2011
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    867
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    ↓ 220,0 ↑ 22,0
    ISP
    Cosmote
    Router
    FRITZ! Mesh
    Παρομοίως !
    FRITZ! Mesh Set [FRITZ!Box 7530 & FRITZ!Repeater 1200] * MacBook Air M1 * iPhone 12 * Huawei E3372h-153 LTE USB Stick * Gigaset E370 & C620 DECT Phones

  13. #1258
    Εγγραφή
    05-11-2014
    Μηνύματα
    8
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κονσέρβα απάντηση από τη ΔΕΗ σε ερώτημα για το τι έχει γίνει με τις εκπτώσεις της ΔΕΠΑ όπου δεν έχουν εφαρμοστεί στους λογαριασμούς που εκδώσανε.
    Ποιες εκπτώσεις! Εγώ είμαι στις 350 ημέρες χωρίς λογαριασμό! Σε λίγες μέρες θα κόψω και τούρτα...
    Έχω κάνει αίτηση για αλλαγή εκπροσώπησης. Και άργησα!

  14. #1259
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    7.515
    Downloads
    56
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 34.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Καλό είναι να φύγετε από την ΔΕΗ. Όσο κάθεστε χειρότερα είναι και μετά θα συσσωρεύονται προβλήματα μηνών. Εμένα μου ήρθε χθες το έντυπο του λογαριασμού, του πρώτου από Σεπ-Δεκ. Να σημειώσω ότι από 26/2 είμαι σε άλλον πάροχο. Βλέπω να λαμβάνω τον τελικό κατά το καλοκαίρι. Και όλη η τραγικότητα του δημοσίου σε έναν λογαριασμό. Έκδοση πρώτου λογαριασμού 6+ μήνες μετά, παράδοση στα ΕΛΤΑ 22/2, παράδοση στον παραλήπτη από τα ΕΛΤΑ 6/3.

  15. #1260
    Εγγραφή
    31-07-2004
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Μηνύματα
    5.232
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 mbps
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    ASUS RT68U
    εμενα μου τηλεφώνησαν σήμερα απο τη ΔΕΗ για να μου πουν οτι το συστημικό πρόβλημα αποκαταστάθηκε και πλέον οι λογαριασμοι θα εκδίδονται κανονικά.
    Στην ερώτηση μου γιατι δεν πιστώθηκαν οι επιδοτήσεις μου είπε οτι δεν υπάρχει επιδότηση για τους μηνες Οκτώβριου Νοεμβρίου που αφορουν τον τελευταίο λογαριασμο και με παρέπεμψε να το δω κάπου στη σελίδα τους:
    https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/f...me-gasbenefit/

    Μου είπε κάτι επίσης για bonus 50euro που απ' οτι βλέπω ειναι για 24μηνη δέσμευση και πρέπει να υπογράψεις λογικά νέο συμβόλαιο. Δε νομίζω να σε δεσμευουν χωρις να υπογράψεις νέο συμβόλαιο
    Αυτα τα ωραια...

Σελ. 84 από 119 ΠρώτηΠρώτη ... 64747982838485868994104 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας