Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    09-04-2020
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Έχω σύνδεση σταθερού και ίντερνετ στη vodafone 24 μηνης διάρκειας και ενδιαφέρομαι εδω και ενα 6μήνο να αναθαθμίσω το ιντερνετ, αλλά μάταια καθώς δεν υπάρχει διαθεσιμότητα στην περιοχή μου.Κάνοντας συχνά περιήγηση στα site των cosmote,vodafone,wind,inaland διαπύστωνα ότι όντως δεν υπάρχει δυνατότητα αναβάθμισης ,μέχρι την προηγούμενη εβδομαδα, και συγκεκριμένα στο site της wind μου βγάζει διαθεσιμότητα μέχρι 200 mbs fiber. Σε πρόσφατη τηλεφωνική επικοινωνία μαζί τους μου είπαν ότι ενεργοποιήθηκαν οι καινούριες καμπίνες τους(το καλοκαίρι κάνανε έργα) οπότε μπορώ επιτέλους να αναβαθμιστώ. Στα site όμως των cosmote,vodafone,inland συνεχίζει να μην έχει διαθεσιμοτήτα , ακόμα και μετά απο τηλεφωνική επικοινωνία μαζί τους. Γνωρίζει κάποιος γιατί γίνεται αυτο? Δηλαδή για να αναβαθμιστώ πρέπει να παώ Wind? Επίσης αν υπογράψω συμβόλαιο φορητότητας στη wind τι θα γίνει με το συμβόλαιο που έχω με την vodafone? Θα πληρώσω τα τέλη προώρης διακοπής ή επειδή η vodafone δεν μου προσφέρει αναβάθμιση σπάει το συμβόλαιο και δεν πληρώνω τίποτα?

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Τουλάχιστον ο ΟΤΕ θα σου έβγαζε διαθεσιμότητα, όποτε μάλλον δεν είναι ακόμα έτοιμοι να δώσουν 200αρα

    Ναι θα πληρώσεις για την διακοπή συμβολαίου αν το κάνεις

  3. #3
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Λογικά σύντομα θα δώσουν και οι άλλοι.
    Ο πάροχος που του ανήκει η καμπίνα υποχρεούται να δώσει υπηρεσία στην χοντρική και σε όποιον άλλο πάροχο ενδιαφερθεί.

    Έχεις υπογράψει συμβόλαιο για συγκεκριμένες υπηρεσίες και αυτές σου παρέχουν για συγκεκριμένο χρονικό διάστημα. Είναι άσχετο αν κάποιος άλλος σου δίνει σήμερα καλύτερο πακέτο υπηρεσιών ή καλύτερη προσφορά.
    Έχεις δέσμευση και αν διακόψεις πρόωρα το συμβόλαιο, θα πρέπει να πληρώσεις την προβλεπόμενη ρήτρα.

  4. #4
    Εγγραφή
    09-04-2020
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Ψάχνοτας λίγο παραπάνω το θέμα μου, ηρθά σε τηλεφωνική επικοινωνία με τεχνικό υπάλληλο του ΟΤΕ, γνωστός ενός φίλου μου για να καταλάβετε. Μου είπε πως πλέον έργα αναβάθμισης κάνει μόνο μια εταιρία ανά περιοχή. Έχουν χωρίσει τις περιοχές .Οχι όπως παλιά που έσκαβε η vodafon τελείωνε και μετα άρχιζε να σκάβει η wind για παραδειγμά. Οπότε στη δική μου περιπτωση έκανε έργα η wind και πρεπεί να νικιάσει και στις αλλες εταιρίες γράμμες αν χρειαστούν φυσικά. Στην ερώτηση γιατί δεν έχουν ακόμα οι άλλες εταιρείες διαθεσιμότητα μου είπε πως για κάποιο χρονικό διάστημα(άγνωστο πόσο?1,2,3 μήνες?) θα λειτουργεί μόνο η wind δοκιμαστικά. Έχοντας υπόψην τα παραπάνω πήρα τηλέφωνο εξυπηρέτηση πελατών vodafone και τους ρώτησα πρώτα αν υπάρχει διαθεσιμότητα στην περιοχή μου, αφου η απάντησή τους ήταν αρνητική, τους ενημέρωσα πως η wind έκανε έργα αναβάθμισης και πως πλέον υπάρχει αυτή η δυνατότητα ,και μου απάντησε πως δεν νοικίαζουν γραμμές από την wind, μόνο από cosmote και πως πρέπει να περιμένω τα δικά τους έργα αναβάθμισης ,κάτι που έρχεται τελειως αντίθετο με τα λεγόμενα του τεχνικού. Τι να πώ ,δεν περιγράφω άλλο. Αυρίο θα πάρω τηλέφωνο wind να κάνω αίτηση φορητότητας για 100αρα fiber και τα ξανα λεμε.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας