Εμφάνιση 1-9 από 9
  1. #1
    Εγγραφή
    20-12-2009
    Μηνύματα
    879
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΛΙΣΣΙ
    Καλημέρα σας,

    Είμαι συνδρομητής της Wind καρτοκινητού εδώ και πολλά χρόνια χωρίς να έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα ως την προηγούμενη βδομάδα.

    Την Παρασκευή 3/4 δέχτηκα ένα SMS στις 15/15 που ανέφερε τον κωδικό εντός αιτήματος και ότι η εταιρία θα μου απαντήσει σχετικά με το αίτημά μου εντός 2 εργάσιμων ημερών.
    Την Δευτέρα 6/4 δέχομαι κλήση από το 13800 και εκεί είναι που αρχίζει η όλη ιστορία.

    Την Δευτέρα καταλαβαίνω μιλώντας στο 13800 ότι κάποιος πήγε με πλαστό εγγραφο να προσποιηθεί εμένα και να βγάλει νεα SIM στο όνομά μου.
    Ο υπάλληλος που μιλάω βλέποντας το δικαιολογητικό του αιτήματος μου επιβεβαιώνει ότι το έγγραφο αυτό φέρει τα στοιχεία μου όμως έχει τον αριθμό της παλιάς μου ταυτότητας, που είχα δηλώσει απώλεια το 2016.
    Ζητάω άμεσα το δικαιολογητικό από την wind.
    Περνά η Δευτέρα και η Τρίτη και μετά από πολύ τηλέφωνο και πίεση την Τετάρτη το πρωί με ενημερώνουν ότι μπορώ να πάρω το έγγραφο από το κατάστημα της Ν. Σμύρνης.
    Πηγαίνω αμέσως και διαπιστώνω ότι το έγγραφο έχει πάνω μια φωτοτυπία πλαστής ταυτότητας η οποία φέρει τα στοιχεία μου όμως έχει τον αριθμό της νέας μου ταυτότητας. Να θυμήσω ότι ο υπάλληλος της Wind μου είχε πει οτι το έγγραφό είχε τον αριθμό της παλιάς μου ταυτότηας.
    Επίσης το χαρτί που μου έδωσαν ήταν μια απλή φωτοτυπία του πλαστού δικαιολογητικου και δεν συνοδευόταν από κάποιο επίσημο έγγραφο της wind ή κάποια σφραγίδα που να βεβαιώνει ότι μου το δίνει η εταιρία. Ακολούθησε τηλεφώνημα ξε@εσματος κανονικά.

    Μεχρι αυτή τη στιγμή δεν έχω επισήμα από την wind το πλαστο δικαιολογητικό ώστε να μπορώ να αποδείξω ότι έχει γινει πλαστογραφία και πλαστοπροσωπία εις βάρος μου.

    Την νέα μου ταυτότητα εκτός απο τις υπηρεσίες και την wind την έχουν δει μόνο δύο άτομα τα οποία και αποκλείω.
    Παρατηρώντας την ταυτότητα στο πίσω μέρος είδα οτι ειναι τα στοιχεία της παλιάς μου ταυτότητας καθώς είναι αλλο το επιθετο της μητέρας μου στην παλιά και άλλο στη νέα.


    παρακάτω τα ερωτήματά μου:
    1. Γιατί ο υπάλληλος οταν του ζήτησα να μπει στο αίτημα λεγοντας του τον αρ. αιτήματος μου επιβεβαίωσε ότι το δικαιολογητικό έχει πάνω το νούμερο της παλιάς μου ταυτότητας και όταν πήρα το δικαιλογητικό στα χέρια μου είχε το νούμερο της νέας μου ταυτότητας.
    2. Γιατί η Wind αρνείται να μου δώσει επίσημα το δικαιολογητικό ενώ το έχω αιτηθεί από την Δευτέρα.
    3. Πως είναι δυνατόν να προχώρησαν το αίτημα με το δικαιολογητικό που έχω επισυνάψει είναι από όπου και να το πιάσω πλαστο.
    4. Πως γινεται να βλέπω μια ταυτότητα που έχει στο πίσω μέρος τα στοιχεία γραμμένα και όχι φωτοτυπία της παλιάς μου ταυτότητας και μπροστά τον αριθμό της νέας μου ταυτότητας που δεν την έχει δεί κανείς και τα άτομα που την είδαν (την νέα) τα γνώρισα μετά το 2016 δεν γνώριζαν για την απώλεια της παλιάς μου ταυτότητας.
    5. Το έγγραφο πάνω γραφει το ΑΦΜ μου το έχω κόψει. Να δεχτώ ότι κάποιος βρήκε την παλιά μου ταυτότητα. Πως γίνεται να μάθει το νούμερο της νέας μου ταυτότητας, το κινητό μου και σε ποιον πάροχο είμαι;

    Σας ευχαριστώ που με ακούσατε, θα ήθελα τα σχόλιά σας παρακαλώ.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ΠΛΑΣΤΟ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΟ.jpg 
Εμφανίσεις:  51 
Μέγεθος:  65,5 KB 
ID: 213768
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Zounds : 12-04-20 στις 12:26.
    Τα χρήματα δεν είναι το παν, αλλά το μέσο με το οποίο εξαγοράζουμε την ελευθερία μας.

  2. #2
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.630
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    αν πας στην αστυνομια , και τους πεις οτι στην wind εχουν αιτηση με πλαστα στοιχεια απο κλεμενη ταυτοτητα , τι λες να μπορουν να κανουν
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  3. #3
    Εγγραφή
    20-12-2009
    Μηνύματα
    879
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΛΙΣΣΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν πας στην αστυνομια , και τους πεις οτι στην wind εχουν αιτηση με πλαστα στοιχεια απο κλεμενη ταυτοτητα , τι λες να μπορουν να κανουν
    ναι αυτά δεν τα είπα .. Εννοείται ότι από την στιγμή που το κατάλαβα, μίλησα με δικηγόρο μου και πήγα και στην αστυνομία. Ο αξιωματικός υπηρεσίας μου είπε μην περιμένεις να βρεθεί ποτέ ο τύπος δύσκολο. Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι μήνυση κατ αγνώστων. Δήλωσα απώλεια ταυτότητας για να είμαι καλυμμένος. Την αστυνομία όπως καταλαβαίνεις δεν την είδα και πολυ θερμή με το θέμα.
    Τα χρήματα δεν είναι το παν, αλλά το μέσο με το οποίο εξαγοράζουμε την ελευθερία μας.

  4. #4
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.630
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    δεν νομιζω να βρεθει ο τυπος , αλλα μοιαζει σαν να εχει η wind πλαστογραφησει στοιχεια ,υποθετω για να ισχυριστουν οτι εγινε καποια διασταυρωση των στοιχειων ταυτοτητας , αλλιως ισως δεν εχει και τοσο νοημα να τα ζητανε .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  5. #5
    Εγγραφή
    20-12-2009
    Μηνύματα
    879
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΛΙΣΣΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν νομιζω να βρεθει ο τυπος , αλλα μοιαζει σαν να εχει η wind πλαστογραφησει στοιχεια ,υποθετω για να ισχυριστουν οτι εγινε καποια διασταυρωση των στοιχειων ταυτοτητας , αλλιως ισως δεν εχει και τοσο νοημα να τα ζητανε .
    Και εγώ εικάζω βάση ενδείξεων ότι εκτος του απατεώνα ίσως και η εταιρία έκανε κάτι. Για αυτό και δεν μου δίνουν επίσημα το έγγραφο.
    Θα περίμενα βέβαια να με καλέσεις κάποιος ανώτερος κ να μου ζητήσει συγνώμη και να μου δείξει ότι η εταιρία είναι στο πλευρό μου κτλ κτλ μετά την μαλακία που έκαναν που δέχτηκαν πλαστό έγγραφο στέλνοντας και sms στο κινητό μου και "αναστατώνοντάς" με χωρίς λόγο. Ενώ θα επρεπε να με φώναζαν για να μου πουν οτι καποιος προσπάθησε να πλαστογραφήσει κτλ κτλ και εχουμε φωναξει αστυνομια
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Zounds : 12-04-20 στις 13:37.
    Τα χρήματα δεν είναι το παν, αλλά το μέσο με το οποίο εξαγοράζουμε την ελευθερία μας.

  6. #6
    Εγγραφή
    18-05-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    201
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΛ. ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ
    Router
    Fritz7581
    Δεν είναι παράξενο που έχει και επικύρωση για γνήσιο υπογραφής; Όλες οι υπηρεσίες ζητάνε και την ταυτότητα (τη γνήσια, όχι απλώς φωτοτυπία) για να επικυρώσουν!

  7. #7
    Εγγραφή
    23-08-2005
    Περιοχή
    ILION
    Μηνύματα
    3.499
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    232000/33000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Επρεπε να πεις στην Wind να του ενεργοποιήσουν το τηλ και αφου τον εντοπίσουν να σου πουν που ειναι να πας από κει να ξηγηθείτε σαν άντρες ..
    Ενταξει η αστυνομία έτσι και αλλιώς είναι γνωστό ότι ενεργοποιείτε μόνο αφού σε σκοτώσουν(και τότε κάνει καλή δουλεια) οπότε μη περιμένεις και πολλά.
    Τα παραπάνω τα λέω μεταξύ σοβαρού και αστείου. Πρέπει κάτι να γίνει.. Τουλάχιστον κάποιος με το ΑΦΜ του και κάποιο σύστημα ασφαλείας να μπορεί να βλέπει άμεσα οτιδήποτε έχει στην κατοχή του..
    Εσύ ήσουν τυχερός που το μόνο που ζήτησε ήταν ένα νουμερο ..και δε βρέθηκες να χρωστάς σε δεκαπέντε τράπεζες..

  8. #8
    Εγγραφή
    20-12-2009
    Μηνύματα
    879
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΛΙΣΣΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από baskon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επρεπε να πεις στην Wind να του ενεργοποιήσουν το τηλ και αφου τον εντοπίσουν να σου πουν που ειναι να πας από κει να ξηγηθείτε σαν άντρες ..
    Ενταξει η αστυνομία έτσι και αλλιώς είναι γνωστό ότι ενεργοποιείτε μόνο αφού σε σκοτώσουν(και τότε κάνει καλή δουλεια) οπότε μη περιμένεις και πολλά.
    Τα παραπάνω τα λέω μεταξύ σοβαρού και αστείου. Πρέπει κάτι να γίνει.. Τουλάχιστον κάποιος με το ΑΦΜ του και κάποιο σύστημα ασφαλείας να μπορεί να βλέπει άμεσα οτιδήποτε έχει στην κατοχή του..
    Εσύ ήσουν τυχερός που το μόνο που ζήτησε ήταν ένα νουμερο ..και δε βρέθηκες να χρωστάς σε δεκαπέντε τράπεζες..
    Δεν το εχω τσεκαρει ακομα... Μπαχαλο...
    Μου κανει φοβερη εντυπωση πως γινεται να εμαθε τον αριθμο της ταυτοτητας μου... Δεν την εχειψεει καμεις ποτε μονο υπηρεσιες.
    Τα χρήματα δεν είναι το παν, αλλά το μέσο με το οποίο εξαγοράζουμε την ελευθερία μας.

  9. #9
    Εγγραφή
    12-12-2007
    Μηνύματα
    701
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zounds Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα σας,

    Είμαι συνδρομητής της Wind καρτοκινητού εδώ και πολλά χρόνια χωρίς να έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα ως την προηγούμενη βδομάδα.

    Την Παρασκευή 3/4 δέχτηκα ένα SMS στις 15/15 που ανέφερε τον κωδικό εντός αιτήματος και ότι η εταιρία θα μου απαντήσει σχετικά με το αίτημά μου εντός 2 εργάσιμων ημερών.
    Την Δευτέρα 6/4 δέχομαι κλήση από το 13800 και εκεί είναι που αρχίζει η όλη ιστορία.

    Την Δευτέρα καταλαβαίνω μιλώντας στο 13800 ότι κάποιος πήγε με πλαστό εγγραφο να προσποιηθεί εμένα και να βγάλει νεα SIM στο όνομά μου.
    Ο υπάλληλος που μιλάω βλέποντας το δικαιολογητικό του αιτήματος μου επιβεβαιώνει ότι το έγγραφο αυτό φέρει τα στοιχεία μου όμως έχει τον αριθμό της παλιάς μου ταυτότητας, που είχα δηλώσει απώλεια το 2016.
    Ζητάω άμεσα το δικαιολογητικό από την wind.
    Περνά η Δευτέρα και η Τρίτη και μετά από πολύ τηλέφωνο και πίεση την Τετάρτη το πρωί με ενημερώνουν ότι μπορώ να πάρω το έγγραφο από το κατάστημα της Ν. Σμύρνης.
    Πηγαίνω αμέσως και διαπιστώνω ότι το έγγραφο έχει πάνω μια φωτοτυπία πλαστής ταυτότητας η οποία φέρει τα στοιχεία μου όμως έχει τον αριθμό της νέας μου ταυτότητας. Να θυμήσω ότι ο υπάλληλος της Wind μου είχε πει οτι το έγγραφό είχε τον αριθμό της παλιάς μου ταυτότηας.
    Επίσης το χαρτί που μου έδωσαν ήταν μια απλή φωτοτυπία του πλαστού δικαιολογητικου και δεν συνοδευόταν από κάποιο επίσημο έγγραφο της wind ή κάποια σφραγίδα που να βεβαιώνει ότι μου το δίνει η εταιρία. Ακολούθησε τηλεφώνημα ξε@εσματος κανονικά.

    Μεχρι αυτή τη στιγμή δεν έχω επισήμα από την wind το πλαστο δικαιολογητικό ώστε να μπορώ να αποδείξω ότι έχει γινει πλαστογραφία και πλαστοπροσωπία εις βάρος μου.

    Την νέα μου ταυτότητα εκτός απο τις υπηρεσίες και την wind την έχουν δει μόνο δύο άτομα τα οποία και αποκλείω.
    Παρατηρώντας την ταυτότητα στο πίσω μέρος είδα οτι ειναι τα στοιχεία της παλιάς μου ταυτότητας καθώς είναι αλλο το επιθετο της μητέρας μου στην παλιά και άλλο στη νέα.


    παρακάτω τα ερωτήματά μου:
    1. Γιατί ο υπάλληλος οταν του ζήτησα να μπει στο αίτημα λεγοντας του τον αρ. αιτήματος μου επιβεβαίωσε ότι το δικαιολογητικό έχει πάνω το νούμερο της παλιάς μου ταυτότητας και όταν πήρα το δικαιλογητικό στα χέρια μου είχε το νούμερο της νέας μου ταυτότητας.
    2. Γιατί η Wind αρνείται να μου δώσει επίσημα το δικαιολογητικό ενώ το έχω αιτηθεί από την Δευτέρα.
    3. Πως είναι δυνατόν να προχώρησαν το αίτημα με το δικαιολογητικό που έχω επισυνάψει είναι από όπου και να το πιάσω πλαστο.
    4. Πως γινεται να βλέπω μια ταυτότητα που έχει στο πίσω μέρος τα στοιχεία γραμμένα και όχι φωτοτυπία της παλιάς μου ταυτότητας και μπροστά τον αριθμό της νέας μου ταυτότητας που δεν την έχει δεί κανείς και τα άτομα που την είδαν (την νέα) τα γνώρισα μετά το 2016 δεν γνώριζαν για την απώλεια της παλιάς μου ταυτότητας.
    5. Το έγγραφο πάνω γραφει το ΑΦΜ μου το έχω κόψει. Να δεχτώ ότι κάποιος βρήκε την παλιά μου ταυτότητα. Πως γίνεται να μάθει το νούμερο της νέας μου ταυτότητας, το κινητό μου και σε ποιον πάροχο είμαι;

    Σας ευχαριστώ που με ακούσατε, θα ήθελα τα σχόλιά σας παρακαλώ.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ΠΛΑΣΤΟ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΟ.jpg 
Εμφανίσεις:  51 
Μέγεθος:  65,5 KB 
ID: 213768
    Επίτρεψέ μου να θέσω υπ' όψιν σου και το σοβαρό ενδεχόμενο να είναι inside job.
    Ελεύθερος.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας