Σελ. 13 από 45 ΠρώτηΠρώτη ... 381112131415182333 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 181-195 από 663
  1. #181
    Εγγραφή
    15-08-2006
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.266
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2x 8192/1024
    ISP
    Wind ADSL & Nova ADSL
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Zyxel AMG1312 /Sophos XG
    SNR / Attn
    7,1(dB) / 33,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimyok Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...Εχει καποια μικρομπαταριουλα/τσιπ η πλακετα για να κραταει τα data ;
    Τι εννοείς;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι και οι προτεραιότητες μέσα στο όλο.. Βλέπε συμβόλαια.. Οπότε, ίσως το έχουν σε χαμηλό qos το booster, αλλά όχι κ έτσι..
    Επανέρχομαι σε αυτό που έγραψες... Υπέθεσα ότι το speedbooster δεν αντιμετωπίζεται ως συμβόλαιο.
    Μπήκα όμως τώρα στο mycosmote και βλέπω αυτό:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ote.JPG 
Εμφανίσεις:  34 
Μέγεθος:  21,1 KB 
ID: 228004

    Λέει διάρκεια συμβολαίου..
    Τελικά είναι ή όχι συμβόλαιο; Γιατί λέει ότι είναι...

    - - - Updated - - -

    Πέρασα και πήρα το HA35 αντικατάστασης το απόγευμα και το σύνδεσα πριν λίγο..
    Δεν ξέρω αν σήμερα ευθυγραμμίζονται τα αστέρια και είναι η Αφροδίτη στον Τοξότη και ο Καρκίνος στον Κριό, αλλά με ένα Speedtest για πρώτη φορά είδα μια πιο αξιοπρεπή ταχύτητα.. Δεν σπάμε τα κοντέρ αλλά είμαστε με μια πιο αξιοπρεπή ταχύτητα...
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  030621.PNG 
Εμφανίσεις:  21 
Μέγεθος:  21,1 KB 
ID: 228014
    Οίδωμεν....

    Υ.Γ.: Παρεμπιπτόντως πάω να κάνω restore το configuration από το άλλο και δεν το δέχεται το φελέκι μου...
    Υ.Γ.2: Κατεβάζω τεστ αρχείο από το ftp της Cosmote..
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  speed.PNG 
Εμφανίσεις:  15 
Μέγεθος:  10,5 KB 
ID: 228015
    Είδα και 3,3 κάποιες στιγμές..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ChriZ : 03-06-21 στις 22:02.

  2. #182
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.978
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Είναι συμβόλαιο Mobile Internet και έχει δέσμευση, όπως έχει και το συμβόλαιο της σταθερής σου. Μετά την λήξη της δέσμευσης, χάνεις την προσφορά (η τιμή επανέρχεται στην τιμή του καταλόγου) και πρέπει να κάνεις ξανά ανανέωση για να διατηρήσεις την έκπτωση, όπως και σε κάθε συμβόλαιο.

  3. #183
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.953
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ChriZ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έκανα κάτι δουλειές το απόγευμα και χρειάστηκε να κλείσει ο γενικός για λίγη ώρα. Το UPS στο οποίο είναι συνδεμενο το HA35 έμεινε από μπαταρία μετά από λίγη ώρα και σβήσανε όλα.
    Μετά από λίγο που μαζευτηκα έκανα ένα τσεκ να δω ότι όλα δουλεύουν σωστά και για να μην τα πολυλογώ, το HA είχε κάνει factory reset.
    Τι σκ@τ@?
    Εχει τύχει σε κανέναν ποτε αυτό;
    Μου έτυχε σε άλλο ρουτερ πρόσφατα..
    Προφανώς την ώρα που τελείωναν οι μπαταρίες μπορεί να έτρωγε ρεσταρτ και σε κάποιο ρεσταρτ (boot) μπορεί να έγινε corrupt καμιά ρύθμιση/παράμετρος στο config και να τράβηξε μόνο του εργοστασιακές.. Η τπτ με το tr069 μετά αν είδε το ρουτερ/γραμμή να τρώει ρεσταρτ..
    Πάντως ναι είναι κουφό γενικά..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ChriZ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με πήραν τηλεφωνο πριν 2-3 μέρες και μου είπαν να δοκιμάσω αν τα πράματα είναι καλύτερα.. Είπαν ότι έκαναν λέει κάτι αλλαγές που αφορούν τη λήψη (???)
    Δεν ξέρω τι μπορούν να κάνουν ή αν απλά έτσι μου το είπαν. Τους ρώτησα μήπως τυχόν έχει πρόβλημα το HA αλλά μου είπαν ότι δεν διαπιστώνουν πρόβλημα στον εξοπλισμό... (ΟΚ...)
    Αλλά τώρα και με το reset που έκανε νομίζω πως πρέπει να τους ξαναπάρω και να αναφέρω και αυτό.. Τι λέτε και σεις..;
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimyok Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω λεω οτι αυτο που "κανουν αλλαγες στη ληψη " είναι δούλεμα Εχει καποια μικρομπαταριουλα/τσιπ η πλακετα για να κραταει τα data ;
    Νομίζω μπορούν να κάνουν απομακρυσμένα ρυθμίσεις για τη λήψη/account η σε ότι άλλο αφορά τη κεραία..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ChriZ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι εννοείς;

    - - - Updated - - -


    Επανέρχομαι σε αυτό που έγραψες... Υπέθεσα ότι το speedbooster δεν αντιμετωπίζεται ως συμβόλαιο.
    Μπήκα όμως τώρα στο mycosmote και βλέπω αυτό:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ote.JPG 
Εμφανίσεις:  34 
Μέγεθος:  21,1 KB 
ID: 228004

    Λέει διάρκεια συμβολαίου..
    Τελικά είναι ή όχι συμβόλαιο; Γιατί λέει ότι είναι...

    - - - Updated - - -

    Πέρασα και πήρα το HA35 αντικατάστασης το απόγευμα και το σύνδεσα πριν λίγο..
    Δεν ξέρω αν σήμερα ευθυγραμμίζονται τα αστέρια και είναι η Αφροδίτη στον Τοξότη και ο Καρκίνος στον Κριό, αλλά με ένα Speedtest για πρώτη φορά είδα μια πιο αξιοπρεπή ταχύτητα.. Δεν σπάμε τα κοντέρ αλλά είμαστε με μια πιο αξιοπρεπή ταχύτητα...
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  030621.PNG 
Εμφανίσεις:  21 
Μέγεθος:  21,1 KB 
ID: 228014
    Οίδωμεν....

    Υ.Γ.: Παρεμπιπτόντως πάω να κάνω restore το configuration από το άλλο και δεν το δέχεται το φελέκι μου...
    Υ.Γ.2: Κατεβάζω τεστ αρχείο από το ftp της Cosmote..
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  speed.PNG 
Εμφανίσεις:  15 
Μέγεθος:  10,5 KB 
ID: 228015
    Είδα και 3,3 κάποιες στιγμές..
    Συμβόλαιο θεωρείται και το onthespot της βόντα..
    Αλίμονο αν τα είχαν σε ίδιο qos με τα κανονικά συμβόλαια.. Βλέπε τιμές..
    Τα δεδομένα κινητής κοστίζουν και είναι γενικά άλλη φάση.. Δεν μπορούν να πιαστούν σαν σταθερή..
    Εδώ η σταθερή δεν είναι εγγυημένη, οπότε τι λέμε;
    Τώρα αν μια υπηρεσία που δίνουν, δεν κάνει αυτό που λέει.. Και αυτό είναι άλλη φάση..
    Δε νομίζω να είναι θέμα ρουτερ γενικά πάντως..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  4. #184
    Εγγραφή
    15-08-2006
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.266
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2x 8192/1024
    ISP
    Wind ADSL & Nova ADSL
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Zyxel AMG1312 /Sophos XG
    SNR / Attn
    7,1(dB) / 33,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μπα, μάλλον το πρώτο HA35 που μου δώσανε πρέπει να είχε κάποιο θέμα...
    Το μαξ που είχα δει σαν συνδυαστική ταχύτητα στο άλλο, όταν το είχα στο μπαλκόνι με σήμα strong/excellent ήταν ~15Μbit
    Χτές το βράδυ που ξαναδοκίμασα, με το HA35 στην κανονική του θέση και όλα τα πατζούρια κλειστά γύρω - γύρω, έβλεπα 15-16. Με τα πάντα κλειστά σε μέτρηση με το προηγούμενο δεν είχα δει ποτέ πάνω από 8μισι..
    Οπότε μάλλον κάτι έπαιζε με το προηγούμενο

    Υ.Γ.:Με παραξένεψε που δεν έκανε restore πάντως τις ρυθμίσεις. Ίσως το config που βγάζει να "παντρεύεται" με τη συγκεκριμένη συσκευή...

  5. #185
    Εγγραφή
    15-08-2006
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.266
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2x 8192/1024
    ISP
    Wind ADSL & Nova ADSL
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Zyxel AMG1312 /Sophos XG
    SNR / Attn
    7,1(dB) / 33,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Να επανέλθω και πάλι με αυτό το ρημάδι που εχω μπλέξει...
    Χτες/προχτες από ταχύτητα γιοκ..
    Προφανώς γονατίζουν οι κεραίες και δεν μπορούν να εξυπηρετήσουν μεγαλύτερη ταχύτητα... όλη μέρα πάνω από 11 δεν είδα ποτέ, όντας όλα ανοιχτά, ενώ την Παρασκευή με κλειστά τζάμια/πατζούρια έβλεπα στη χειρότερη 15.
    Άρα το μόνο που μπορώ να συμπεράνω είναι ότι υπάρχει αδυναμία να εξυπηρετήσουν την υπηρεσία στην περιοχή μου (εκτός αν θεωρούν ότι 3-4Mbit στο 4G είναι υπηρεσία..)
    Θα δω και τις επόμενες 2-3 μέρες, αλλά το βλέπω να παίρνει την άγουσα....

  6. #186
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.953
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Στατιστικά από τη σταθερή έχεις βάλει ποτέ; Για να μη ψάχνω..
    Το προηγούμενο ρουτερ το έδωσες πίσω ε;
    Πέρα από αυτά..
    Άλλοι πάροχοι υπάρχουν εκεί Η μόνο οτε;
    Δεν δοκιμάζεις κ το onthespot από βόντα;
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  7. #187
    Εγγραφή
    15-08-2006
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.266
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2x 8192/1024
    ISP
    Wind ADSL & Nova ADSL
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Zyxel AMG1312 /Sophos XG
    SNR / Attn
    7,1(dB) / 33,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Στατοστικά μέσα από το ρούτερ για την ADSL δεν έχω βάλει νομίζω, οπότε βάζω τώρα..
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  dsl.PNG 
Εμφανίσεις:  45 
Μέγεθος:  27,0 KB 
ID: 228096
    Ναι το έδωσα το προηγούμενο, αλλά ήταν ακόμη χειρότερο σε ταχύτητα
    Επειδή έχω 2 κινητά, ένα ΟΤΕ και ένα Wind:
    O OTE στο σπίτι μου με βάση τα speedtest από τα κινητά έχει την μεγαλύτερη ταχύτητα (συνήθως 45+)
    Η Wind υπολείπεται λίγο (30+)
    Βοντα δεν έχω αλλά έχει ο κολλητός μου και ακόμη και για να μιλήσει αξιοπρεπώς πρέπει να είναι στο μπαλκόνι γιατί δεν έχει καλό σήμα, οπότε δεν μπήκα ποτέ στη διαδικασία να τη σκεφτώ..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ChriZ : 08-06-21 στις 11:02.

  8. #188
    Εγγραφή
    30-03-2005
    Περιοχή
    Βούλα
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    173
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    Otenet
    Router
    USR 9113 over ISDN
    Ως γνωστόν η σύγκριση με τα κινητά είναι ακυρη. Τo modem των κινητών είναι multi band. Το booster είναι single band. Ποτέ δεν θα δούμε την ίδια ταχύτητα.

  9. #189
    Εγγραφή
    15-08-2006
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.266
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2x 8192/1024
    ISP
    Wind ADSL & Nova ADSL
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Zyxel AMG1312 /Sophos XG
    SNR / Attn
    7,1(dB) / 33,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από friend Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ως γνωστόν η σύγκριση με τα κινητά είναι ακυρη. Τo modem των κινητών είναι multi band. Το booster είναι single band. Ποτέ δεν θα δούμε την ίδια ταχύτητα.
    Ναι, το έχουμε ξαναπεί αυτό πάμπολες φορές.
    Το αναφέρω σαν ενδεικτικό του σήματος γιατί σε κάθε περίπτωση από κάπου πρέπει να ξεκινήσεις... Και ειδικότερα πιο πάνω που μου είπε ο φίλος για το onthespot, το αναφέρω γιατί όταν ξέρω ότι στο σπίτι μου δεν μπορείς ούτε καν να μιλήσεις αξιοπρεπώς με Βόντα, είναι τουλάχιστον ενδεικτικό του γενικότερου σήματός της στη συγκεκριμένη τοποθεσία, γι' αυτό και δεν μπήκα καν στη διαδικασία να τη δοκιμάσω..

  10. #190
    Εγγραφή
    27-04-2021
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    37
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Καλησπέρα παιδιά τόσο καιρό είχα ταχύτητες με το booster 17-18 mb η γραμμή μόνη της κλειδώνει υποτίθεται στα 13.
    Τόσο καιρό έλεγαν ότι δεν έχω σήμα αν και θυμάμαι στις αρχές και με μια γραμμή είχα πιάσει 30mb , τέλος πάντων τελικά έκανα ολόκληρη μετακόμιση στο δωμάτιο με δύο γραμμές πιάνω τώρα από 22 έως 26 γιατί έτσι , γιατί είμαι τόσο χαμηλή ταχύτητα ?

  11. #191
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.953
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ChriZ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στατοστικά μέσα από το ρούτερ για την ADSL δεν έχω βάλει νομίζω, οπότε βάζω τώρα..
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  dsl.PNG 
Εμφανίσεις:  45 
Μέγεθος:  27,0 KB 
ID: 228096
    Ναι το έδωσα το προηγούμενο, αλλά ήταν ακόμη χειρότερο σε ταχύτητα
    Επειδή έχω 2 κινητά, ένα ΟΤΕ και ένα Wind:
    O OTE στο σπίτι μου με βάση τα speedtest από τα κινητά έχει την μεγαλύτερη ταχύτητα (συνήθως 45+)
    Η Wind υπολείπεται λίγο (30+)
    Βοντα δεν έχω αλλά έχει ο κολλητός μου και ακόμη και για να μιλήσει αξιοπρεπώς πρέπει να είναι στο μπαλκόνι γιατί δεν έχει καλό σήμα, οπότε δεν μπήκα ποτέ στη διαδικασία να τη σκεφτώ..
    Ίσως άσχετο αλλά το χαμηλό up πιθανόν να δείχνει πρόβλημα με την εσωτερική καλωδίωση..
    Έχεις βέβαια κάποια απόσταση αλλά νομίζω δεν έπρεπε να είναι έτσι..
    Σε κάθε περίπτωση πάντως αν δε σε ενοχλεί κάπου μη το πειράζεις..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  12. #192
    Εγγραφή
    15-08-2006
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.266
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2x 8192/1024
    ISP
    Wind ADSL & Nova ADSL
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Zyxel AMG1312 /Sophos XG
    SNR / Attn
    7,1(dB) / 33,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Επειδή έχω 2 ζεύγη, το άλλο είναι γραμμη από wind και ενώ στο down ειναι στα ίδια (λιγο πάνω η wind βασικα), στο up της wind έχω 983kbps.
    Αυτά όμως είναι με το HA35.
    Με το speedport συγχρόνιζε 8190/800+ η γραμμή ΟΤΕ
    Και μάλιστα όταν ήρθε ο τεχνικός του ΟΤΕ και μετρησε στον κατανεμητη το down ηταν το ίδιο με αυτό που έβλεπα στο speedport σχεδόν (αν θυμάμαι καλά 8200 κάτι έλεγε στον κατανεμητη 8191 στο σπιτι). Το up δε θυμάμαι πόσο ήταν, αλλά με βαση το ότι δεν είχα απόκλιση στο down θεωρω πως δεν τιθεται πρόβλημα εσωτερικης καλωδίωσης.
    Θεωρητικα θα μπορούσα να κάνω τράμπα τα ζεύγη να δω τι δείχνει, αλλά δε νομίζω να αξίζει τον κόπο με βαση τα παραπάνω.
    Το πρόβλημα είναι το μόνιμο που έχω που έμεινε στην απέξω το καφαο μου, το οποίο είναι το πιο μακρινό από το ΑΚ του Ιλιου...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ChriZ : 13-06-21 στις 10:57.

  13. #193
    Καλησπερα παιδια. Εχω διαβασει τμηματα του thread και σημερα ηρθε το speedbooster. Απο εκει που επιανα 7 Mbps, πιανω τα ιδια
    Ενω κινητα ακριβως στο ιδιο σημειο με το router πιανουν 15-20Mbps το router βγαζει 1 μονο μπαρα και αν εχω καταλαβει σωστα το bonding δε λεει να παιξει.
    Βγαζοντας το καλωδιο τηλεφωνου, το router μονο με 4G χτυπαει εκει στα 20Mbps.

    Υπαρχουν καποιες ρυθμισεις που θα μπορουσα να δοκιμασω; Εχει βρει κανεις κεραιες εξωτερικες που να του κανουν (χωρις καλωδιο);
    Δυστυχως δε βρισκομαι στο χωρο (ειναι σε νησι) οποτε αν μαζεψω καποιες ιδεες για δοκιμες σε ρυθμισεις να τις δοκιμασω remotely...

    ps. υπαρχει περιπτωση να θελει καποιο χρονο στην αρχη μεχρι να στρωσει (auto ρυθμισεις απο router / OTE) και να βιαστηκα;

    ευχαριστω

  14. #194
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Nαι θέλει 2 χρονακια μεχρι να στρώσει

  15. #195
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stemac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα παιδια. Εχω διαβασει τμηματα του thread και σημερα ηρθε το speedbooster. Απο εκει που επιανα 7 Mbps, πιανω τα ιδια
    Ενω κινητα ακριβως στο ιδιο σημειο με το router πιανουν 15-20Mbps το router βγαζει 1 μονο μπαρα και αν εχω καταλαβει σωστα το bonding δε λεει να παιξει.
    Βγαζοντας το καλωδιο τηλεφωνου, το router μονο με 4G χτυπαει εκει στα 20Mbps.

    Υπαρχουν καποιες ρυθμισεις που θα μπορουσα να δοκιμασω; Εχει βρει κανεις κεραιες εξωτερικες που να του κανουν (χωρις καλωδιο);
    Δυστυχως δε βρισκομαι στο χωρο (ειναι σε νησι) οποτε αν μαζεψω καποιες ιδεες για δοκιμες σε ρυθμισεις να τις δοκιμασω remotely...

    ps. υπαρχει περιπτωση να θελει καποιο χρονο στην αρχη μεχρι να στρωσει (auto ρυθμισεις απο router / OTE) και να βιαστηκα;

    ευχαριστω
    παρα πολυ παραξενο , εγω ειδα τρελη διαφορα , απο 7 mbs που επιανα επιασα 35-49mbs !! η ταχυτητα του δικτυο κινητης δεν ειναι ποτε σταθερη και παει αναλογα με το φορτο εργασιας οποτε θα συμβουλευα να δοκιμασεις μια αλλη ωρα . Ποσες μπαρες signal σου δειχνει το μοντεμ; εμενα παιζει στην 1 γραμμη σταθερη και οποτε θελει δειχνει2 . Ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος!! . Τελος δοκιμασε να το γυρισεις σε 3g only η ενδειξη mode θα γινει απο θαλασσι σε μπλε ! και δοκιμασε παλι. Αν δεν στρωσει , κοιταξε το boonding μηπως ειναι απενεργοποιημενο! , τελος καλεσε το 13788 δωρεαν απο κινητο και δηλωσε βλαβη!. Αν και πριν την βλαβη κανε και ενα reset καλου κακου μπορει να εχει κολλησει ή να φταιε το μοντεμ.

Σελ. 13 από 45 ΠρώτηΠρώτη ... 381112131415182333 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας