Σελ. 33 από 44 ΠρώτηΠρώτη ... 13232831323334353843 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 481-495 από 660
  1. #481
    Εγγραφή
    11-01-2012
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    408
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΣΣΟΣ
    Router
    Nokia G-2425G-A
    Δες μεσα στις ρυθμισεις μηπως εχει ενεργοποιηθει καποιο φιλτρο που επιτρεπει στις wifi συσκυες πχ να βγαινουν μονο με IP της σταθερης γραμμης.

  2. #482
    Εγγραφή
    07-05-2011
    Περιοχή
    ΙΛΙΟΝ
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    1.770
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 Mb/s
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Router
    ZTE H1600
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Vangelis7465 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα. Λοιπόν, πήρα πρόσφατα το speed booster μιας και οι ταχύτητες στην περιοχή μου είναι απαίσιες (3-4mbps up)
    Το έβαλα το ρούτερ μια χαρά. Το πρώτο πρόβλημα είναι πως με το κινητό (Καρτοκινητό Cosmote) στο συγκεκριμένο σημείο που είναι booster πιάνω 160 Mbps up. Με το speed booster πιάνω περίπου 40-45mbps που δεν είναι άσχημα. Το δεύτερο πρόβλημα είναι πως μόνο στο pc πιάνω αυτά τα 40-45 απ' το booster. Στο κινητό πιάνω μόνο 3-4 απ' τη DSL. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω?
    κάτι που δεν κατάλαβα από το ποστ, η ιστοσελίδα ρυθμίσεων του ρούτερ τι δείχνει για συγχρονισμό dsl? ή αν μίλησες με την εξυπηρέτηση πόσο σου είπαν ότι συγχρονίζει το ρούτερ με dsl? αν η γραμμή δεν πιάνει πάνω από 5 mbps τότε η υπηρεσία booster δεν θα δουλέψει ποτέ συνδυαστικά. θα δουλεύει μόνο η κινητή και θα πιάνει όσο προσφέρει ανάλογα με το πόσο καλό είναι το σήμα στην περιοχή σου.

  3. #483
    Εγγραφή
    26-10-2008
    Ηλικία
    64
    Μηνύματα
    747
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Vangelis7465 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα. Λοιπόν, πήρα πρόσφατα το speed booster μιας και οι ταχύτητες στην περιοχή μου είναι απαίσιες (3-4mbps up)
    Το έβαλα το ρούτερ μια χαρά. Το πρώτο πρόβλημα είναι πως με το κινητό (Καρτοκινητό Cosmote) στο συγκεκριμένο σημείο που είναι booster πιάνω 160 Mbps up. Με το speed booster πιάνω περίπου 40-45mbps που δεν είναι άσχημα. Το δεύτερο πρόβλημα είναι πως μόνο στο pc πιάνω αυτά τα 40-45 απ' το booster. Στο κινητό πιάνω μόνο 3-4 απ' τη DSL. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω?
    καταρχην να ξερεις οτι στο booster υπαρχει κοφτης στα mbps, κατα δευτερον θα παρεις στο τηλεφωνο στο 13788 να σου κανουν μετρηση με ή χωρις το vdsl επανω, ισως να μην συνεργαζονται κινητη και vdsl. ( εγω το ανωτερο που εχω πιασει ειναι 62 mbps, συνηθως κυμαινομαι απο 50-60 παρολο που το speedtest πολλες φορες ανεβαινει πανω απο το 70 mbps και σταδιακα πεφτει ).

  4. #484
    Εγγραφή
    07-05-2011
    Περιοχή
    ΙΛΙΟΝ
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    1.770
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 Mb/s
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Router
    ZTE H1600
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από boymanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα παρεις στο τηλεφωνο στο 13788 να σου κανουν μετρηση με ή χωρις το vdsl επανω
    η υποστήριξη μπορεί να δει συγχρονισμό μόνο με dsl. το πόσο πιάνει ο πελάτης σε συνδυασμό με την κινητή θα κάνει speedtest μόνος του και θα αναφέρει το αποτέλεσμα.

  5. #485
    Εγγραφή
    26-10-2008
    Ηλικία
    64
    Μηνύματα
    747
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από shocked Εμφάνιση μηνυμάτων
    η υποστήριξη μπορεί να δει συγχρονισμό μόνο με dsl. το πόσο πιάνει ο πελάτης σε συνδυασμό με την κινητή θα κάνει speedtest μόνος του και θα αναφέρει το αποτέλεσμα.
    εχεις παρει εσυ προσωπικα τηλεφωνο και δεν σου εχουν μετρησει το 4g ? αλλο εχω ιδιαν πειρα και αλλο το εχω ακουσει, εμενα προσωπικα μου εχουν κανει αν θελεις να ξερεις, μπορει να μην συνδυαζετε το adsl με το 4g και να χρειαστει να το φτιαξουν, οπως συνεβει με εμενα οταν το πρωτοεβαλα οπου το ρουτερ εβλεπε μονο το adsl.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος boymanos : 07-02-23 στις 11:24.

  6. #486
    Εγγραφή
    07-05-2011
    Περιοχή
    ΙΛΙΟΝ
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    1.770
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 Mb/s
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Router
    ZTE H1600
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από boymanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχεις παρει εσυ προσωπικα τηλεφωνο και δεν σου εχουν μετρησει το 4g
    δουλεύω εκεί, το ξέρω ότι δεν μπορώ να δω μέτρηση κινητής.
    δεν ξέρω τι μπορεί να σου είπε ο υπάλληλος, αλλά βλέπουμε μόνο dsl. σύμφωνα με οτι αναφέρει το ρούτερ, μπορούμε και να δούμε αν "πιάνει" καλό σήμα κινητής (1 έως 3 γραμμούλες). αυτό μόνο.

  7. #487
    Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Μίλησα με την Cosmote και μια χαρά όλα. Είχα ενεργοποίησει ένα User Bonding Filter δοκιμαστικά και ξέχασα να το κλείσω. Στο άλλο πρόβλημα με το ότι το κινητό πιάνει 160 Mbps από 4G και το Booster λιγότερο απ' ότι κατάλαβα απ' τις απαντήσεις έτσι είναι φτιαγμένο το ρούτερ. Η αλήθεια είναι πως έχει ανέβει λίγο η ταχύτητα απ' όταν κάλεσα την Cosmote απ' τα 40-50 Mbps στα 50-70. Ευχαριστώ και πάλι

  8. #488
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.007
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Vangelis7465 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Μίλησα με την Cosmote και μια χαρά όλα. Είχα ενεργοποίησει ένα User Bonding Filter δοκιμαστικά και ξέχασα να το κλείσω. Στο άλλο πρόβλημα με το ότι το κινητό πιάνει 160 Mbps από 4G και το Booster λιγότερο απ' ότι κατάλαβα απ' τις απαντήσεις έτσι είναι φτιαγμένο το ρούτερ. Η αλήθεια είναι πως έχει ανέβει λίγο η ταχύτητα απ' όταν κάλεσα την Cosmote απ' τα 40-50 Mbps στα 50-70. Ευχαριστώ και πάλι
    παραδεισος ειναι και τα 40mbs απο τα 3-4 που επιανες μην μιλας καθολου! .
    Το εχω και εγω και πιανω 8-9mbs και με το booster φτανει τα 50 . Δεν μπορει να ειναι παραπανω απο 50 ειναι κλειδωμενο .
    Αμα δεν χρησιμοποιεις το σταθερο τηλεφωνο καλυτερα να βαλεις μονο απεριοριστο ιντερνετ μεσω δικτυο κινητης και καταργησεις εντελως την σταθερη για μεγαλυτερες ταχυτητες αλλα και τα 40 απο τα 50 να πιασεις παλι ειναι αρκετα. Απο την αλλη αμα εχει προβλημα η κοσμοτε κινητη ( δεν υπαρχει 3g για το γυρισεις αμα εχει προβλημα η κεραια το εχε καταργησει η κοσμοτε ) , τοτε χρησιμοποιεις το δικτυο σταθερης και δεν μεινεις χωρις ιντερνετ, και το αντιστροφο με αποσυνδεσεις στο δικτυο σταθερης .

  9. #489
    Εγγραφή
    15-03-2009
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Άλλαξε το όριο των 100 gb, έγινε 200;;

  10. #490
    Εγγραφή
    30-09-2008
    Περιοχή
    Χαριλάου
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    807
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    COSMOTE Fiber
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΡΙΛΑΟΥ
    Router
    Fritzbox 5530 Fiber
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pepis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άλλαξε το όριο των 100 gb, έγινε 200;;
    Όντως κάτι τέτοιο φαίνεται κρίνοντας από την μπάρα
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 12B4DBE4-9367-4EB1-8775-E0C0B40D7E81.jpeg  


  11. #491
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.007
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pepis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άλλαξε το όριο των 100 gb, έγινε 200;;
    ναι κατι τετοιο φαινεται . θα παρω το 13888 να ρωτησω . Παντως στο site του booster δεν γραφει κατι αλλα παλι τα 100gb . << Παρέχονται 100GB/μήνα data κινητής προς χρήση από το COSMOTE Home Speed Booster. Με την εξάντληση των 100GB/μήνα η ταχύτητα κινητής μειώνεται στο μέγιστο 15Mbps Download. >> δειτε εδω https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr...d_booster.html
    Μακαρι να δωσουνε και 5g modem στο booster!! ηδη δινουνε στο double play sim την επιλογη για 4g και για 5g , Να δωσουνε την επιλογη και στους χρηστες home booster την επιλογη για 5g modem και εννοειται να ξεκλειδωσουνε το booster να μην κλειδωνει στα 50mbs ! με επιπλεον κοστος οπως υπαρχει στο double play sim 5g. δειτε εδω https://www.cosmote.gr/eshop/browse/...SIM/-/N-xtseay

  12. #492
    Εγγραφή
    27-12-2004
    Μηνύματα
    64
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΙΚΗΤΗ
    Σε μένα σαν 400 φαίνεται, κι όχι 200" με βάση την μπάρα
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  3D525496-D3D9-4B59-992A-7D4770198EA3.jpeg 
Εμφανίσεις:  11 
Μέγεθος:  142,9 KB 
ID: 246280
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος rebel1 : 27-02-23 στις 20:15.

  13. #493
    Εγγραφή
    07-10-2005
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    200gb και για μένα που το ξεκίνησα πριν 10 μέρες. Και νόμιζα ότι μου το άλλαξαν επειδή τους ειπα στο τηλέφωνο ότι είναι λίγα τα 100 που δίνουν :P

  14. #494
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.007
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    καλησπερα σας σημερα που μπηκα στο my cosmote.gr να εκτυπωσω τον λογαριασμο μου , μου εκανε εντυπωση που γραφει χρεωσεις επιπλεον των παγιων σας και γραφει μεταδοση δεδομενων 0,009mb σαν πραγματικη διαρκεια και διπλα στην τιμολογηθεισα γραφει 0,00mb και στην χρεωση παλι 0,00 ευρω . Τι ειναι αυτο; ναι μεν δεν με χρεωσε αλλα γιατι το γραφει; το modem δεν το εχω μετακινησει απο την θεση του .





  15. #495
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.788
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Το ότι το πιάνει για εκτός παγίου μπορεί να ήταν λίγο περίεργο για καμιά περίεργη χρήση εκτός παγίου αλλά γενικά αφού δεν το χρεωνει δεν θα ανησυχούσα..
    Στο mycosmote υπάρχει και λίστα αναλυτική με τις κλήσεις που έχει κάνει το μόντεμ.. Σε διάρκεια και μέγεθος.. Οπως υπάρχει περίπου ανάλυση και στα τηλέφωνα.. Αλλά στα δεδομένα δεν νομίζω να έχει κάποιο νόημα η κίνηση αυτή.. Μετα μόνο αν θες να υπολογίσεις τι έχεις ξοδέψει η τι ώρα έγινε κάποια κλήση πχ.. Γενικα πάντως θα το είχα στα υπόψιν μήπως εμφανιστεί σε επόμενο λογαριασμό και μετά θα το ξεχνούσα.. Μετα μπορεί απλά να μπερδεύτηκε το σύστημα και να εμφάνισε κάποια κίνηση για εκτός παγίου, αν πχ είχαν τελειώσει τα δεδομένα.. Γενικα όπως είπα πάντως αφού δεν το χρεωνει, όλα καλά..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

Σελ. 33 από 44 ΠρώτηΠρώτη ... 13232831323334353843 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας