Σελ. 35 από 45 ΠρώτηΠρώτη ... 152530333435363740 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 511-525 από 663
  1. #511
    Εγγραφή
    01-10-2017
    Μηνύματα
    115
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΖΑΚΥΝΘΟΣ
    Can I also use my WhatsUp Sim (unlimited) in my Huawei Hybrid Router from Cosmote?

  2. #512
    Εγγραφή
    11-01-2012
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    410
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΣΣΟΣ
    Router
    Nokia G-2425G-A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από austria Εμφάνιση μηνυμάτων
    Can I also use my WhatsUp Sim (unlimited) in my Huawei Hybrid Router from Cosmote?
    I think you can, but only standalone LTE. It will not work with the DSL line (bonding mode)

  3. #513
    Εγγραφή
    01-10-2017
    Μηνύματα
    115
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΖΑΚΥΝΘΟΣ
    Thenk you, I tested it - The H-35-10 shows 3 LEDs green Internet is flashing, wireless is on. unfortunately I still get no internet. In setting (APN) I tried both hybrid & internet, no internet. I have not connected the router to my Fetnetzt line VDSL. Maybe something else needs to be changed in the router settings or it won't work without a DSL connection.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος austria : 28-06-23 στις 15:41.

  4. #514
    Εγγραφή
    11-01-2012
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    410
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΣΣΟΣ
    Router
    Nokia G-2425G-A
    In this case see if there are any settings about the bonding server. (hybrid.otenet.gr), if you can disable them.

    https://help.cosmote.gr/system/templates/selfservice/gnosisgr/Files2/HUAWEI_HA35_10_11_USER_GUIDE_EN.pdf
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος chrishalk : 29-06-23 στις 00:50.

  5. #515
    Εγγραφή
    01-10-2017
    Μηνύματα
    115
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΖΑΚΥΝΘΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chrishalk Εμφάνιση μηνυμάτων
    In this case see if there are any settings about the bonding server. (hybrid.otenet.gr), if you can disable them.

    https://help.cosmote.gr/system/templates/selfservice/gnosisgr/Files2/HUAWEI_HA35_10_11_USER_GUIDE_EN.pdf
    Thanks a lots,I put my sim from Austria and the APN from Austria ISP into the Hyprid router, it works great. So I can also use the Comote router, I'm convinced that the WhatsUp Sim unlimited also works. Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  signal-2023-06-29-130957.jpeg 
Εμφανίσεις:  2 
Μέγεθος:  41,2 KB 
ID: 249369

  6. #516
    Εγγραφή
    12-07-2006
    Περιοχή
    Kastoria
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΚΑΣΤΟΡΙΑ
    SNR / Attn
    (dB) / 49(dB)
    Καλησπέρα
    Επιστρέφω μετά από 2 χρόνια, απροβλημάτιστης λειτουργίας με το Speed Booster. Η γραμμή μου ADSL συγχρονίζει στα 1,5Mbps και με το Booster παίζω στα 40-45Mbps.
    Τα προηγούμενα 2 χρόνια πλήρωνα 4,37€ το μήνα. Είχα καταφέρει αυτή την τιμή λόγω της χαμηλής ταχύτητας στο ADSL. Πριν λίγες μέρες ζήτησα την ανανέωση του λόγω λήξης της 24μηνης δέσμευσης, και μου ανέφεραν ότι η χαμηλότερη τιμή που μπορούν να μου δώσουν είναι τα 6,80€... που δίνουν θεωρώ σε όλους. Μου έστειλαν την σύμβαση στην οποία αναφέρει ως τιμή τα 16€/μήνα. Σε τλφ επικοινωνία με το 13888 μου ανέφεραν ότι άσχετα με το τι φαίνεται στην σύμβαση ή ακόμα και στο Cosmote App η τιμή θα είναι 6,80€.

    Μπορεί κάποιος να το επιβεβαιώσει; Τι τιμή φαίνεται στις συμβάσεις σας;

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  booster.jpg 
Εμφανίσεις:  4 
Μέγεθος:  49,4 KB 
ID: 249990

  7. #517
    Εγγραφή
    30-09-2008
    Περιοχή
    Χαριλάου
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    807
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    COSMOTE Fiber
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΡΙΛΑΟΥ
    Router
    Fritzbox 5530 Fiber
    Είμαι κι εγώ σε παρόμοια φάση, αλλά νομίζω ότι πλέον υπάρχει πιο οικονομική λύση από το speedbooster.

    Μπορείς να προβείς σε αγορά ενός 5G Router και να ζητήσεις μια extra sim της σύνδεσης σου κοσμοτε με απεριοριστα δεδομένα με κόστος 3€ το μήνα. Έτσι με μόλις 3€ το μήνα (την αγορά του ρουτερ δε τη βάζω μέσα) έχεις απεριόριστο Ίντερνετ και μάλιστα με την ευελιξία ότι το μεταφέρεις όπου θέλεις χωρίς κάποιον γεωγραφικό περιορισμό. Επισης το speedbooster είναι «μόνο» 4G, ενώ πλέον οι περιοχές σχεδόν όλες καλύπτονται από 5G

  8. #518
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.976
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dimitris_80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαι κι εγώ σε παρόμοια φάση, αλλά νομίζω ότι πλέον υπάρχει πιο οικονομική λύση από το speedbooster.

    Μπορείς να προβείς σε αγορά ενός 5G Router και να ζητήσεις μια extra sim της σύνδεσης σου κοσμοτε με απεριοριστα δεδομένα με κόστος 3€ το μήνα. Έτσι με μόλις 3€ το μήνα (την αγορά του ρουτερ δε τη βάζω μέσα) έχεις απεριόριστο Ίντερνετ και μάλιστα με την ευελιξία ότι το μεταφέρεις όπου θέλεις χωρίς κάποιον γεωγραφικό περιορισμό. Επισης το speedbooster είναι «μόνο» 4G, ενώ πλέον οι περιοχές σχεδόν όλες καλύπτονται από 5G
    Αυτό σε συμβόλαιο κινητής; Με τι πάγιο;
    Το νέο booster πάντως είναι 4g+ αν θυμάμαι καλά.. Κάνει και ca δλδ...
    Επομένως πιάνει πιο εύκολα τη ταχύτητα που δηλώνει σε σύγκριση με το προηγούμενο ρούτερ...
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  9. #519
    Εγγραφή
    15-08-2006
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.266
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2x 8192/1024
    ISP
    Wind ADSL & Nova ADSL
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Zyxel AMG1312 /Sophos XG
    SNR / Attn
    7,1(dB) / 33,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dimitris_80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαι κι εγώ σε παρόμοια φάση, αλλά νομίζω ότι πλέον υπάρχει πιο οικονομική λύση από το speedbooster.

    Μπορείς να προβείς σε αγορά ενός 5G Router και να ζητήσεις μια extra sim της σύνδεσης σου κοσμοτε με απεριοριστα δεδομένα με κόστος 3€ το μήνα. Έτσι με μόλις 3€ το μήνα (την αγορά του ρουτερ δε τη βάζω μέσα) έχεις απεριόριστο Ίντερνετ και μάλιστα με την ευελιξία ότι το μεταφέρεις όπου θέλεις χωρίς κάποιον γεωγραφικό περιορισμό. Επισης το speedbooster είναι «μόνο» 4G, ενώ πλέον οι περιοχές σχεδόν όλες καλύπτονται από 5G
    Αυτό δεν είναι πιο οικονομική λύση γενικά... Είναι μόνο αν έχεις ήδη - ή χρειάζεσαι να κάνεις - σύνδεση με απεριόριστα. Επιπλέον ένα 5G ρούτερ της προκοπής δεν είναι καθόλου φτηνό, σε αντιθεση με το huawei που υποχρεούσαι απλά να το επιστρέψεις αν διακόψεις τη σύνδεση. Συνοψίζοντας, λοιπόν, αυτό που λες είναι κλάσεις ανώτερο σαν λύση, αλλά πάρα πολύ ακριβότερο.
    Από το 2014 VDSL περιμένω...
    1216-4241216ΙΛΙΟΝ424FTTH-GPON2023/Q1
    2022/Q2: Για το Q1 είμαι σίγουρος.. για το 2023, από την άλλη, καθόλου..

    2023/Q3 update: Ολίσθηση πλάνου για 2024/Q1...
    2024/Q2 update: Επιτέλους ξεκίνησαν το σκάψιμο... Να δούμε σε ποιο Q θα υπάρξει διαθεσιμότητα ...

  10. #520
    Εγγραφή
    30-09-2008
    Περιοχή
    Χαριλάου
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    807
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    COSMOTE Fiber
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΡΙΛΑΟΥ
    Router
    Fritzbox 5530 Fiber
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ChriZ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό δεν είναι πιο οικονομική λύση γενικά... Είναι μόνο αν έχεις ήδη - ή χρειάζεσαι να κάνεις - σύνδεση με απεριόριστα. Επιπλέον ένα 5G ρούτερ της προκοπής δεν είναι καθόλου φτηνό, σε αντιθεση με το huawei που υποχρεούσαι απλά να το επιστρέψεις αν διακόψεις τη σύνδεση. Συνοψίζοντας, λοιπόν, αυτό που λες είναι κλάσεις ανώτερο σαν λύση, αλλά πάρα πολύ ακριβότερο.
    σωστά, προϋποθέτει να έχεις ενεργή σύνδεση με απεριόριστα δεδομένα (ναι αλλά ποιος δεν έχει σήμερα; ) και την εφάπαξ πληρωμή ενός 5g router (πήρα το ΖΤΕ με 299€, το οποίο το είχα ούτως ή άλλως για εξοχικό όμως). Απο την αλλη 7 ευρω για καθε μηνα συνεχως στον αέρα με όριο τα 200GB και αυστηρό γεωγραφικό περιορισμό. Ο καθένας επιλέγει αυτό που θέλει. Πάντως εγώ με το ΖΤΕ βλέπω καλύτερες ταχύτητες, το θέμα είναι ότι δεν κάνει bonding την DSL και λειτουργεί ανεξάρτητα. (προς το παρον εχω και το speedbooster και το ZTE και ειμαι σε φαση να κοψω το πρώτο)
    https://www.skroutz.gr/s/29788832/ZT...o-Wi-Fi-6.html

  11. #521
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spooky.pe20 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα
    Επιστρέφω μετά από 2 χρόνια, απροβλημάτιστης λειτουργίας με το Speed Booster. Η γραμμή μου ADSL συγχρονίζει στα 1,5Mbps και με το Booster παίζω στα 40-45Mbps.
    Τα προηγούμενα 2 χρόνια πλήρωνα 4,37€ το μήνα. Είχα καταφέρει αυτή την τιμή λόγω της χαμηλής ταχύτητας στο ADSL. Πριν λίγες μέρες ζήτησα την ανανέωση του λόγω λήξης της 24μηνης δέσμευσης, και μου ανέφεραν ότι η χαμηλότερη τιμή που μπορούν να μου δώσουν είναι τα 6,80€... που δίνουν θεωρώ σε όλους. Μου έστειλαν την σύμβαση στην οποία αναφέρει ως τιμή τα 16€/μήνα. Σε τλφ επικοινωνία με το 13888 μου ανέφεραν ότι άσχετα με το τι φαίνεται στην σύμβαση ή ακόμα και στο Cosmote App η τιμή θα είναι 6,80€.

    Μπορεί κάποιος να το επιβεβαιώσει; Τι τιμή φαίνεται στις συμβάσεις σας;

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  booster.jpg 
Εμφανίσεις:  4 
Μέγεθος:  49,4 KB 
ID: 249990
    και εγω τα ιδια πληρωνω . 2 ευρω στην σταθερη και 4,80 ευρω στον λογαραισμο κινητης ενω πριν κλεισω τα 2 χρονια πληρωνα 2 ευρω στον λογαριασμο σταθερης οπως και τωρα αλλα 4,74 ευρω στον λογαριασμο κινητης . δηλαδη 0,06 ευρω αυξηση . Τιποτα .

  12. #522
    Εγγραφή
    12-07-2006
    Περιοχή
    Kastoria
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΚΑΣΤΟΡΙΑ
    SNR / Attn
    (dB) / 49(dB)
    Τελικά 2,4€ στον λογαριασμό κινητής + 2€ στον σταθερής... άρα 4,8€ το μήνα! Μια χαρά!

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  βοοστερ.png 
Εμφανίσεις:  38 
Μέγεθος:  95,1 KB 
ID: 250483

  13. #523
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.976
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spooky.pe20 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά 2,4€ στον λογαριασμό κινητής + 2€ στον σταθερής... άρα 4,8€ το μήνα! Μια χαρά!

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  βοοστερ.png 
Εμφανίσεις:  38 
Μέγεθος:  95,1 KB 
ID: 250483
    Ενδιαφέρουσα προσφορά αν όντως είναι τα ποσά σωστά...
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  14. #524
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενδιαφέρουσα προσφορά αν όντως είναι τα ποσά σωστά...
    πως και ετσι τοσο χαμηλη τιμη ; εγω πληρωνω 4,80 ευρω στον λογαριασμο κινητης και 2 ευρω σε λογαριασμο σταθερης . Με ανανεωση του booster .

  15. #525
    Εγγραφή
    01-10-2017
    Μηνύματα
    115
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΖΑΚΥΝΘΟΣ
    Me too, same thing

Σελ. 35 από 45 ΠρώτηΠρώτη ... 152530333435363740 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας