Σελ. 36 από 45 ΠρώτηΠρώτη ... 162631343536373841 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 526-540 από 663
  1. #526
    Εγγραφή
    12-07-2006
    Περιοχή
    Kastoria
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΚΑΣΤΟΡΙΑ
    SNR / Attn
    (dB) / 49(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnmegarythmos Εμφάνιση μηνυμάτων
    πως και ετσι τοσο χαμηλη τιμη ; εγω πληρωνω 4,80 ευρω στον λογαριασμο κινητης και 2 ευρω σε λογαριασμο σταθερης . Με ανανεωση του booster .

    Πριν 2 χρόνια είχα ζητήσει το Homebooster. Είχα πάρει την τιμή στα 4,37€ (2,37+2) το μήνα λόγω χαμηλής ταχύτητητας στο ADSL (1,5Mbps σε 24άρα γραμμή). Πριν ένα μήνα ζήτησα ανανέωση για άλλα δύο χρόνια και μου ανέφεραν ότι η τιμή θα είναι 6,80€ (4,8+2).

    Τελικά ο λογαριασμός ήρθε όπως σας έδειξα... (2,39+2)

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  βοοστερ.png 
Εμφανίσεις:  16 
Μέγεθος:  95,1 KB 
ID: 250574

  2. #527
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Περιεργο .... σου εβαλαν 1 παγιο δωρο ? Μακαρι να ειναι τοσο καλο deal αλλα συνηθως ο οτε τσουζει

  3. #528
    Εγγραφή
    01-10-2017
    Μηνύματα
    115
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΖΑΚΥΝΘΟΣ
    I pay an additional +2.- on my landline bill for the booster. I don't understand why the same product is around 50% cheaper for some people.Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_2023-09-08-15-31-57-173_com.android.chrome.jpg 
Εμφανίσεις:  26 
Μέγεθος:  122,6 KB 
ID: 250621

  4. #529
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Welcome to Greece nothing makes sense here

  5. #530
    Εγγραφή
    03-10-2023
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Καλησπέρα σε όλους σας,

    Θα ήθελα λίγο τα φώτα σας, μιας και είμαι νέος στην ομάδα και προσπάθησα να διαβάσω τα παλαιότερα μηνύματα.
    Προμηθευτήκαμε σήμερα το προϊόν της φωτογραφίας (θα ξεκινήσει από αύριο η σύνδεση) και θα ήθελα να κάνω ορισμένες (λίγες) ερωτήσεις.

    (Πρώτα από όλα, η λειτουργία του θα είναι ΜΟΝΟ με κάρτα SIM η οποία ήδη μπήκε εντός της συσκευής.)

    Πρώτον, μπορώ να αλλάξω DNS Servers όπως έχω κάνει στο Speedport Plus που έχω στην οικεία μου; Χρησιμοποιώ της Cloudlfare και έχω ορίσει τα αντίστοιχα DNS primary και secondary.
    Δεύτερον, για τις καταστάσεις gaming, οφείλω να κάνω κάποιες συγκεκριμένες κινήσεις εντός του router για παραμετροποίηση;
    Τρίτον, προτείνετε κάποια αλλάγή/ρύθμιση εντός του router, για καλύτερο σήμα ή καλύτερη χρήση; (Πιο γρήγορο)

    Τα συγκεκριμένα είναι αυτά που με νοιάζουν για αρχή.
    Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot 2023-10-03 at 22.38.20.jpg 
Εμφανίσεις:  13 
Μέγεθος:  58,2 KB 
ID: 251168

  6. #531
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kill21er Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλους σας,

    Θα ήθελα λίγο τα φώτα σας, μιας και είμαι νέος στην ομάδα και προσπάθησα να διαβάσω τα παλαιότερα μηνύματα.
    Προμηθευτήκαμε σήμερα το προϊόν της φωτογραφίας (θα ξεκινήσει από αύριο η σύνδεση) και θα ήθελα να κάνω ορισμένες (λίγες) ερωτήσεις.

    (Πρώτα από όλα, η λειτουργία του θα είναι ΜΟΝΟ με κάρτα SIM η οποία ήδη μπήκε εντός της συσκευής.)

    Πρώτον, μπορώ να αλλάξω DNS Servers όπως έχω κάνει στο Speedport Plus που έχω στην οικεία μου; Χρησιμοποιώ της Cloudlfare και έχω ορίσει τα αντίστοιχα DNS primary και secondary.
    Δεύτερον, για τις καταστάσεις gaming, οφείλω να κάνω κάποιες συγκεκριμένες κινήσεις εντός του router για παραμετροποίηση;
    Τρίτον, προτείνετε κάποια αλλάγή/ρύθμιση εντός του router, για καλύτερο σήμα ή καλύτερη χρήση; (Πιο γρήγορο)

    Τα συγκεκριμένα είναι αυτά που με νοιάζουν για αρχή.
    Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot 2023-10-03 at 22.38.20.jpg 
Εμφανίσεις:  13 
Μέγεθος:  58,2 KB 
ID: 251168
    Βλεπω οτι εχεις 3 παυλες σημα αρα τερμα οποτε δεν χρειαζεται να αλλαξεις θεση στο ρουτερ ,παντως επειδη ειχα το παλιο μοντεμ του μπουστερ και με 1 γραμμη σημα εδινε το ιδιο σημα σε ενισχυση σε συγκριση με 3 παυλες , οποτε δεν παιζει ρολο το σημα. Το booster ειναι κλειδωμενο στα εως 50mbs και 5upload δεν μπορεις ναδεις παραπανω . Βεβαια εχω δει 55 mbs στο speedtest αλλα γενικα ειναι κλειδωμενο. Θα παρατηρησεις στο speedtest οτι πχ θα φτανει στα μεγιστα τις κεραιας πχ εμενα μου δειχνει στην αρχη70 mbs οταν παταω start αλλα μετα κατεβαινει στα 50mbs , οποτε ξερω πια ειναι τα μεγιστα σε ταχυτητα με το δικτυο κινητης και με αυτο το modem.
    Δεν παιζω παιχνιδια αλλα ειμαι ευχαριστημενος διοτι εχω ταχυτατη φορτωση σελιδων .
    Υπαρχει ρυθμιση που μπορεις να ορισεις συσκευες που θα δουλευουνε μονο απο το adsl και οχι με το δικτυο κινητης .
    Προσεχε να δουλευεις το δικτυο κινητης μαζι με το καλωδιο του σταθερου ιντερνετ επανω , διοτι κλειδουνε το 4g και σε πεταει εξω δηλαδη εχεις συνεχομενες αποσυνδεσεις .
    Και κατι αλλο η θυρα lan 4 δουλευει κανονικα δεν ειναι για τηλεοραση οπως αλλα ρουτερ απλα του οτε.

  7. #532
    Εγγραφή
    31-05-2007
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.019
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    Fritz!Box 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kill21er Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρώτα από όλα, η λειτουργία του θα είναι ΜΟΝΟ με κάρτα SIM η οποία ήδη μπήκε εντός της συσκευής.
    Αν δεν κάνω λάθος, αν παραμείνει αποσυνδεμένη η xdsl μετά από λίγο ρίχνει την ταχύτητα του lte
    σε πολύ χαμηλά επίπεδα (για να μην σκεφτεί κάποιος ότι με +2€ θα βάλει internet και σε άλλο χώρο...).
    Αλλά μπορεί να κάνω και λάθος (συμβαίνει...), και δεν έχω/ξέρω την υπηρεσία.
    Disclaimer:
    Any views or opinions expressed represent the official view of the voices in my head.

  8. #533
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.976
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Εγώ απάντησα στο άλλο νήμα...
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  9. #534
    Εγγραφή
    22-01-2020
    Μηνύματα
    26
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    MR
    Παρακαλώ τη βοήθεια σας όσοι κατέχετε το τεχνικό κομμάτι του speedbooster.

    Μη έχοντας κάποια δέσμευση με cosmote, μου το ξεκλείδωσαν και το λειτουργώ σαν 4g router.
    και ειναι καλύτερο και απο το tp-link Archer mr600.

    Το θέμα μου είναι οτι "έχασα" τις κάμερες απο την εφαρμογή τους, απο την ενότητα LAN που τις έβλεπα.
    Τώρα μόνο ως ασύρματες μου τις δείχνει. Να πω εδώ οτι 5 κάμερες πέφτουν σε ένα switch και απο εκεί στο ρούτερ. Οσο ήταν υβριδικό τις έβλεπα, τώρα με το νέο σετάρισμα κάποια ρύθμιση μάλλον τις εξαφάνισε.
    Μπορείτε να μου πείτε τι να κοιτάξω ? Ευχ.

  10. #535
    Εγγραφή
    10-09-2017
    Περιοχή
    Νεάπολη
    Μηνύματα
    575
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    cosmote
    Router
    Fritz box 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 15,7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tvkal Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παρακαλώ τη βοήθεια σας όσοι κατέχετε το τεχνικό κομμάτι του speedbooster.

    Μη έχοντας κάποια δέσμευση με cosmote, μου το ξεκλείδωσαν και το λειτουργώ σαν 4g router.
    και ειναι καλύτερο και απο το tp-link Archer mr600.

    Το θέμα μου είναι οτι "έχασα" τις κάμερες απο την εφαρμογή τους, απο την ενότητα LAN που τις έβλεπα.
    Τώρα μόνο ως ασύρματες μου τις δείχνει. Να πω εδώ οτι 5 κάμερες πέφτουν σε ένα switch και απο εκεί στο ρούτερ. Οσο ήταν υβριδικό τις έβλεπα, τώρα με το νέο σετάρισμα κάποια ρύθμιση μάλλον τις εξαφάνισε.
    Μπορείτε να μου πείτε τι να κοιτάξω ? Ευχ.
    public ip χρειάζεται

  11. #536
    Εγγραφή
    22-01-2020
    Μηνύματα
    26
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    MR
    Αυτό θα το τσεκάρω στο ρούτερ ? Μπορείς να μου πεις που ?

  12. #537
    Εγγραφή
    10-09-2017
    Περιοχή
    Νεάπολη
    Μηνύματα
    575
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    cosmote
    Router
    Fritz box 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 15,7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tvkal Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό θα το τσεκάρω στο ρούτερ ? Μπορείς να μου πεις που ?
    Πες στο πάροχο που έχεις την κάρτα να σου κάνει public ip.

  13. #538
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.976
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Δεν διευκρινίζεται επάνω με τι κάρτα η και με τι πακέτο λειτουργεί το ρούτερ...
    Αρχικά υποθέτω ότι δεν είναι με τη sim του booster γιατί ο πάροχος δεν θα το ξεκλειδωνε τόσο απλά - εύκολα...
    Ξεκλείδωμα εννοώ τον έλεγχο που κάνει για να δει κάθε μερικές ώρες αν η σταθερή είναι συνδεδεμένη...
    Και ούτε θα έδινε public ip καθώς νομίζω δεν υποστηρίζεται στη συγκεκριμένη κινητή...
    Άρα, επομένως έχει βάλει κάποια άλλη κάρτα με άλλο πακέτο....
    Και εκεί πρέπει να ζητήσει public ip, δλδ να βγει από το cgnat, αν το υποστηρίζει το πακέτο, ώστε να παίξουν ξανά οι υπηρεσίες - κάμερες του...
    Αν είναι καρτοκινητη απλά το ξεχνάει...
    Αν είναι συμβόλαιο υπό προϋποθέσεις μπορεί να το ζητήσει και να δοθεί, αν και νομίζω ότι δεν το κάνουν όλοι οι πάροχοι..
    Πριν η σταθερή λογικά είχε public ip όπως συνηθίζεται και όχι ip cgnat που σπανίως αν και όλο πιο συχνά συναντάμε... Η είχε ζητήσει να βγει από το cgnat σε κάποια φάση αν πάλι δεν έπαιζαν οι υπηρεσίες - κάμερες...
    *Να θυμίσω επίσης ότι αν έχει γίνει διακοπή του πακέτου του booster, το ρούτερ μπορεί να το ζητήσουν πίσω η και να το χρεώσουν αν δεν επιστραφεί..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 07-10-23 στις 17:53.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  14. #539
    Εγγραφή
    17-12-2005
    Περιοχή
    Βάμος Αποκορώνου - Νομός Χανίων
    Ηλικία
    65
    Μηνύματα
    402
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΜΟΣ
    Router
    Fritzbox 7530
    SNR / Attn
    (dB) / 25(dB)
    Καλημέρα σε όλους εχω COSMOTE vdsl 50 αλλα κλειδώνω 30/3 σκέφτομαι το speed booster εχω τωρα το fritzbox 7530.
    Η ερώτηση μου ειναι απλη και βασική για μένα επειδή στα δεδομένα έχει όριο, ΠΟΤΕ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΕΙ ΔΕΔΟΜΕΝΑ? θελω να πω αν η χρηση επαρκει για την ταχύτητα που εχω π.χ κανω streaming με την cosmote tv αλλα η ταχύτητα που εχω επαρκεί θα χρησιμοποιηθούν δεδομενα? η μονο οταν πχ θελει κάποιος να κατέβασει πχ κατι που θα μπορούσε να ειναι γρηγορότερα απο την ταχύτητα που εχω τοτε μονο θα βοηθήσει η sim?
    Αν ισχύει το δεύτερο με καλύπτει αλλιώς δεν με συμφέρει.
    Για βοηθήστε σας παρακαλώ η κατανάλωση σε δεδομένα τωρα με το vdsl ειναι γυρω στα 300-400gb τον μήνα
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων

  15. #540
    Εγγραφή
    07-05-2011
    Περιοχή
    ΙΛΙΟΝ
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    1.780
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 Mb/s
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Router
    ZTE H1600
    Path Level
    Fastpath
    το μπούστερ δουλεύει συνδυαστικά όταν δεσμευτεί το 80% του εύρους της σταθερής και τότε θα συνδεθεί και με την κινητή για να δουλέψει συνδυαστικά. σαν υπηρεσία έχει 200gb. οπότε αν καταναλώνεις 300gb τον μήνα δεν θα σου επαρκεί, μετά θα μένει μόνο η σταθερή μέχρι να κάνει reset τον επόμενο μήνα.

    αν πχ διαβάζεις ειδησεογραφικά σάιτ, τότε θα δουλεύει μόνο με τα 30mb της σταθερής, το tv δεν τρώει τόσο αλλά αν κάνεις streaming ή κατεβάζεις αρχεία τότε θα πιάνει και η κινητή.

Σελ. 36 από 45 ΠρώτηΠρώτη ... 162631343536373841 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας