Σελ. 12 από 45 ΠρώτηΠρώτη ... 271011121314172232 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 166-180 από 662
  1. #166
    Εγγραφή
    15-08-2006
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.250
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2x 8192/1024
    ISP
    Wind ADSL & Nova ADSL
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Zyxel AMG1312 /Sophos XG
    SNR / Attn
    7,1(dB) / 33,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Στο upload κάποιες φορές που μέτρησα είδα 5Mbit, τις περισσότερες 2-2.5
    Απογευματινές ώρες με ανοιχτές μπλακονόπορτες (σε γκρεμο με ευνοϊκό τυφώνα..) ήταν που είδα μαξ 15 Mbit
    Επίσης έχω ήδη βάλει εξωτερική κεραία, βέβαια μια φτηνή κινεζιά είναι, οπότε δεν περιμένω και πολλά από αυτή. (Την είχα παραγγείλει εδώ και μήνες και νόμιζα ότι τελικά δεν θα ερχόταν ποτέ. Ήμουν έτοιμος να πάρω μια mikrotik που μου πρότεινε ο @puntomania , αλλά τελικά ήρθε αυτή και την έβαλα για να δω πως πάει..)
    Τη ρύθμιση για την κεραία πάντως την άφησα στο Auto και όχι στο Outer γιατί είδα ότι σαν να είχε καλύτερο σήμα με αυτή τη ρύθμιση. Βρήκα στο γραφείο και κάτι κεραίες από ένα χαλασμένο Access Point, θα δοκιμάσω να δω μήπως βάλω αυτές.. (λογικά κάνουν.. ??? - μάλλον όχι, λογικά θέλω male και οι κεραίες που βρήκα είναι female...)
    Τους έστειλα στο τσατ στην Cosmote το πρωί και επικοινώνησαν πριν λίγο μαζί μου. Ανέφερα την μεγάλη διαφορά ταχύτητας και μου είπαν ότι ίσως να είναι κάποια ασυμβατότητα με την adsl (????). Παίζει τέτοιο πράμα...??
    Τεσπα κανονίσαμε να με πάρουν το απόγευμα που θα είμαι σπίτι για να δούμε τι θα δούμε. Ίσως να έχει κάποιο θέμα το huawei, ποιος ξέρει, refurbished ήταν, μπορεί κάτι να μην δουλεύει πλέον όπως πρέπει..
    Αν είναι να πάει έτσι όντως με βλέπω να το καταργώ γιατί με το speedbooster βλέπω 8μισι, χωρίς αυτό ήμουν 8.2 άρα να πληρώνω €6 για μισό μεγκαμπίτ χαζό είναι..
    Θα το δοκιμάσω πάντως και χωρίς την ADSL που μου είπες να δω αν συμπεριφέρεται καλύτερα το 4G..
    Σκέφτηκα μήπως δεν έμπαινε καν το 4G αλλά εδώ και 4 μέρες που το έχω έχει καταναλώσει καμιά 12αριά Giga οπότε παίρνει μπρος το 4G...

    - - - Updated - - -

    Σχετικά με την κεραία...
    Έχει ένας φίλος μια τέτοια (ή παρόμοια εν παση περιπτώσει, μου την έδειξε μέσω Viber, είδα είναι αρσενικό το βύσμα και έχει καρφάκι μέσα) και θα περάσω να την πάρω δανεική το απόγευμα να δω αν κάνει τίποτα..
    Το Huawei όμως έχει 2 συνδέσεις πίσω. Με μόνο το ένα κεραιάκι αυτό, γίνεται δουλειά ή πρέπει οπωσδήποτε να έχω 2?
    Ξέρει κανένας;

    - - - Updated - - -

    Επιπλέον ρώτησα σε ένα μαγαζί που έχει τη προαναφερθείσα mikrotik αλλά μου είπαν ότι ενώ μπορούν να μου φτιάξουν 10 μέτρα καλώδιο που θέλω, θα χάσω από το μήκος του καλωδίου ό,τι θα κερδίσω από την κεραία..
    Οπότε θα χρειαστεί να κοιτάξω για 2-3 μέτρα καλώδιο, το πολύ 5, ακόμη και αν τελικά πάρω τη mikrotik
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ChriZ : 24-05-21 στις 12:49.

  2. #167
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ChriZ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο upload κάποιες φορές που μέτρησα είδα 5Mbit, τις περισσότερες 2-2.5
    Απογευματινές ώρες με ανοιχτές μπλακονόπορτες (σε γκρεμο με ευνοϊκό τυφώνα..) ήταν που είδα μαξ 15 Mbit
    Επίσης έχω ήδη βάλει εξωτερική κεραία, βέβαια μια φτηνή κινεζιά είναι, οπότε δεν περιμένω και πολλά από αυτή. (Την είχα παραγγείλει εδώ και μήνες και νόμιζα ότι τελικά δεν θα ερχόταν ποτέ. Ήμουν έτοιμος να πάρω μια mikrotik που μου πρότεινε ο @puntomania , αλλά τελικά ήρθε αυτή και την έβαλα για να δω πως πάει..)
    Τη ρύθμιση για την κεραία πάντως την άφησα στο Auto και όχι στο Outer γιατί είδα ότι σαν να είχε καλύτερο σήμα με αυτή τη ρύθμιση. Βρήκα στο γραφείο και κάτι κεραίες από ένα χαλασμένο Access Point, θα δοκιμάσω να δω μήπως βάλω αυτές.. (λογικά κάνουν.. ??? - μάλλον όχι, λογικά θέλω male και οι κεραίες που βρήκα είναι female...)
    Τους έστειλα στο τσατ στην Cosmote το πρωί και επικοινώνησαν πριν λίγο μαζί μου. Ανέφερα την μεγάλη διαφορά ταχύτητας και μου είπαν ότι ίσως να είναι κάποια ασυμβατότητα με την adsl (????). Παίζει τέτοιο πράμα...??
    Τεσπα κανονίσαμε να με πάρουν το απόγευμα που θα είμαι σπίτι για να δούμε τι θα δούμε. Ίσως να έχει κάποιο θέμα το huawei, ποιος ξέρει, refurbished ήταν, μπορεί κάτι να μην δουλεύει πλέον όπως πρέπει..
    Αν είναι να πάει έτσι όντως με βλέπω να το καταργώ γιατί με το speedbooster βλέπω 8μισι, χωρίς αυτό ήμουν 8.2 άρα να πληρώνω €6 για μισό μεγκαμπίτ χαζό είναι..
    Θα το δοκιμάσω πάντως και χωρίς την ADSL που μου είπες να δω αν συμπεριφέρεται καλύτερα το 4G..
    Σκέφτηκα μήπως δεν έμπαινε καν το 4G αλλά εδώ και 4 μέρες που το έχω έχει καταναλώσει καμιά 12αριά Giga οπότε παίρνει μπρος το 4G...

    - - - Updated - - -

    Σχετικά με την κεραία...
    Έχει ένας φίλος μια τέτοια (ή παρόμοια εν παση περιπτώσει, μου την έδειξε μέσω Viber, είδα είναι αρσενικό το βύσμα και έχει καρφάκι μέσα) και θα περάσω να την πάρω δανεική το απόγευμα να δω αν κάνει τίποτα..
    Το Huawei όμως έχει 2 συνδέσεις πίσω. Με μόνο το ένα κεραιάκι αυτό, γίνεται δουλειά ή πρέπει οπωσδήποτε να έχω 2?
    Ξέρει κανένας;

    - - - Updated - - -

    Επιπλέον ρώτησα σε ένα μαγαζί που έχει τη προαναφερθείσα mikrotik αλλά μου είπαν ότι ενώ μπορούν να μου φτιάξουν 10 μέτρα καλώδιο που θέλω, θα χάσω από το μήκος του καλωδίου ό,τι θα κερδίσω από την κεραία..
    Οπότε θα χρειαστεί να κοιτάξω για 2-3 μέτρα καλώδιο, το πολύ 5, ακόμη και αν τελικά πάρω τη mikrotik


    κάνε δοκιμές χωρίς την dsl επάνω να δεις τι θα βγάλει. αν δεν εχεις καλό σήμα...ναι δεν θα εχεις και ταχύτητα. 10μ καλώδιο είναι πολλά, άλλαξε θέση το ρουτερ.
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

  3. #168
    Εγγραφή
    15-08-2006
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.250
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2x 8192/1024
    ISP
    Wind ADSL & Nova ADSL
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Zyxel AMG1312 /Sophos XG
    SNR / Attn
    7,1(dB) / 33,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από puntomania Εμφάνιση μηνυμάτων
    κάνε δοκιμές χωρίς την dsl επάνω να δεις τι θα βγάλει. αν δεν εχεις καλό σήμα...ναι δεν θα εχεις και ταχύτητα. 10μ καλώδιο είναι πολλά, άλλαξε θέση το ρουτερ.
    Με πήραν τηλέφωνο από την Cosmote, μιλήσαμε αρκετή ώρα και κάναμε και αρκετές δοκιμές.
    Καταρχήν τώρα το απόγευμα έπαιζε συνδυαστικά γύρω στα 14.5Mbit. Δεν ξέρω αν κάνανε τίποτα αλλά δε νομίζω.
    Δοκίμασα με το 4G σκέτο και η ταχύτητα ήταν 6-7Mbit
    Το σήμα μου εκεί που το έχω όπως ανέφερα είναι Weak (34). Ενώ μιλούσα με τον τεχνικό έβγαλα ένα 12μετρο τηλεφωνικό καλώδιο που έχω, σήκωσα και την... τέντα και σύνδεσα το Speedbooster στο μπαλκόνι.
    Το σήμα έγινε strong (44) αλλά η ταχύτητα δεν ανέβηκε. Μέγιστο download από το ftp speedtest της Cosmote 1,4Mbit
    Speedtest από το myspeedtest της Cosmote 14 κόμμα κάτι. Την ίδια στιγμή το κινητό μου βαράει 38/19 και η κάρτα SIM της Cosmote που δοκιμάζω στο λάπτοπ που έχει 4G modem χτυπάει 32/30
    Κλείσαμε, ανοίξαμε, μέχρι τη SIM έβγαλα από το booster τη... φύσηξα και την ξαναέβαλα...
    Ο τεχνικός επίσης μου είπε πως στην περιοχή μου δεν υπάρχει πρόβλημα με το σήμα.
    Κατέληξε λοιπόν να το δηλώσει σαν βλάβη γιατί σύμφωνα και με τη δική του άποψη θα έπρεπε το booster να δίνει παραπάνω....Θα το δουν λεει και οι πιο πάνω τεχνικοί και ότι υπάρχει περίπτωση να είναι προβληματικό το ρούτερ και να το αλλάξουν...
    Αυτά για τώρα.
    Οίδωμεν...

    - - - Updated - - -

    Μέσα από τις δοκιμές που έκανα εχθες διαπίστωσα ότι η κινεζιά που έχω για κεραία μάλλον χάλια είναι. Το σήμα με την κεραία στο Auto είναι 34. Αν επιλέξω εξωτερική μόνο πέφτει στο 19. Με την εσωτερική μόνο πάει 31. Οπότε μάλλον κάτι κάνει αλλά είναι σίγουρα χειρότερη από την ενσωματωμένη όπως το καταλαβαίνω..

    Ψάχνοντας λίγο σήμερα βρήκα και την παρακάτω:

    https://www.xpatit.gr/el/products/di...na-detail.html

    Τα χαρακτηριστικά της είναι αυτά:
    Spoiler:
    Κώδικας:
    Specifications
    LTE Antenna
    Frequency Range	698-960/1710-2690 MHz
    Polarization	Linear
    Main antenna gain	2.5 dBi
    Aux antenna gain	2.0 dBi
    V.S.W.R	<3.0
    Impedance	50 Ω
    Connector	SMA Male
    Mechanical/Environmental
    Mounting Method	Screw
    850/900/1800/1900/2170 MHz
    Radome Ingress Protection rating	IP67
    Radome Material	ABS
    Weight	<250g
    Housing Dimensions	Ø 80x15 mm
    Cable	2x RG174, 3000 mm
    RoHS Compliant	Yes



    Κάνει λέτε; Αν γνωρίζει κανείς...

  4. #169
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.935
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    To χαμηλότερο κλείδωμα στα ΗΑ οφείλεται στο ότι έχει broadcom chip.. Περισσότερη σταθερότητα..
    Σε ότι αφορά τη σταθερή για να μη μπερδευτούμε..
    Το entry (ζτε) έχει και αυτό broadcom αλλά πιάνει σχετικά καλά κλειδώματα.. Οπότε ίσως παίζουν ρόλο κ άλλα, π.χ fw..
    Το plus (sercomm; ) δεν ξέρω τι φοράει..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  5. #170
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εχω 10 διαφορετικα brands broadcom μια χαρα κλειδωνουν . Tο χαλι του HA ειναι μοναδικο . Το sercom απλα σπαει @ρχιδια μεχρι να κλειδωσει ειναι πολυ αργο

  6. #171
    Εγγραφή
    15-08-2006
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.250
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2x 8192/1024
    ISP
    Wind ADSL & Nova ADSL
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Zyxel AMG1312 /Sophos XG
    SNR / Attn
    7,1(dB) / 33,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μωρέ το να κλειδώνει λίγο χαμηλότερα το HA δεν τρέχει τίποτα αν παίρνεις πίσω ταχύτητα από το 4G.
    Στη δικιά μου περίπτωση όμως κολοκύθια ταχύτητα έξτρα δίνει το 4G.. Η τελευταία ενημέρωση από τον ΟΤΕ είναι ότι οι υπηρεσίες τους εργάζονται για την επίλυση του προβλήματος..
    Με βλέπω να το κόβω γιατί όσο και να εργάζονται οι υπηρεσίες τους, δε νομίζω πως μπορούν να κάνουν κάτι. Εκτός αν αποφανθούν ότι φταίει το HA35 και στέλνοντάς μου άλλο λυθεί το πρόβλημα...
    (Ευελπιστώ ότι φταίει το HA35 γιατί δεν το κόβω φυσιολογικό να βλέπω 40 στο κινητό και 3 στο HA. Χαμηλότερα ναι, αλλά το ένα δέκατο; )
    Συν 10Mbit να μου έδινε δε με ένοιαζε, αλλά συν 1-4 το πολύ, που πάει τώρα, είναι απλά κοροϊδία...

  7. #172
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.978
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Πολύ φυσιολογικό είναι, αν το κινητό σου είναι 4G+ (κάνει CA). Δηλαδή ενώνει το σήμα από πολλές μπάντες/κεραίες για μεγαλύτερη ταχύτητα, κάτι που το ΗΑ δεν υποστηρίζει.

  8. #173
    Εγγραφή
    15-08-2006
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.250
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2x 8192/1024
    ISP
    Wind ADSL & Nova ADSL
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Zyxel AMG1312 /Sophos XG
    SNR / Attn
    7,1(dB) / 33,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μωρέ μαζί σου κι εγώ, απλά με αυτή τη λογική κανένας δεν θα έπιανε ταχύτητες της προκοπής με το HA..
    Είναι όμως πολύς κόσμος που πιάνει 50-60 με το κινητό και 30 με το HA..
    Τι στο καλό μόνο στο δικό μου δεν έχουν ταχύτητα οι default μπάντες/ κεραίες που συνδέεται;
    Και με αυτό γκαντεμιά;

    - - - Updated - - -

    Να υποθέσω ότι όπως και νά 'χει, δεν υπάρχει κάτι καλύτερο για να δώσει ο ΟΤΕ στη θέση του HA35, έτσι δεν είναι;
    Έλεγα μήπως υπάρχει κάτι αντίστοιχο αλλά πιο καινούριο από αυτό που είναι 5ετίας τεχνολογία..
    Βλέπω π.χ το AVM FRITZ! Box 6890. Παράδειγμα δίνω τώρα, βέβαια, δεν ξέρω αν το 6890 έχει καλύτερη λήψη ή αν κάνει bonding, αλλά και να τα κάνει αυτά, στην τιμή που βλέπω ότι έχει σιγά μη μου το έδινε ο ΟΤΕ
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ChriZ : 27-05-21 στις 16:35.

  9. #174
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    200 + στο κινητο τα 3 μας στο ΗΑ

  10. #175
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.935
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Είναι και οι προτεραιότητες μέσα στο όλο.. Βλέπε συμβόλαια.. Οπότε, ίσως το έχουν σε χαμηλό qos το booster, αλλά όχι κ έτσι..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  11. #176
    Εγγραφή
    15-08-2006
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.250
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2x 8192/1024
    ISP
    Wind ADSL & Nova ADSL
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Zyxel AMG1312 /Sophos XG
    SNR / Attn
    7,1(dB) / 33,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι και οι προτεραιότητες μέσα στο όλο.. Βλέπε συμβόλαια.. Οπότε, ίσως το έχουν σε χαμηλό qos το booster, αλλά όχι κ έτσι..
    Η αλήθεια είναι ότι έχω και ένα D-Link τύπου MiFi με μια κάρτα OTE και στο ίδιο σημείο που έχω το HA, αν συνδεθώ με αυτό, έχει αρκετά μεγαλύτερη ταχύτητα (όχι τρελή διαφορά, αλλά είναι μεγαλύτερη η ταχύτητα)
    Για παράδειγμα, επειδή το δοκίμασα στην απόπειρά μου να δω μην τυχόν έχει το HA πρόβλημα λήψης:
    Με 2 διαφορετικά κινητά, το ένα συνδεμένο στο D-link, το άλλο συνδεμένο στο ασύρματο του σπιτιού, το D-link μου έδινε τη συγκεκριμένη χρονική στιγμή της δοκιμής 12Μbps (μόνο 4G) ενώ το ΗΑ 13,4 (7,2Mbps ADSL και τα υπόλοιπα 4G, άρα 6,2 το 4G)
    Να κάνω τράμπα και να βάλω την κάρτα SIM από το D-link στο HA δεν νομίζω να μπορώ, γιατί ακόμη και αν δουλέψει η κάρτα δεν θα δουλεύει το bonding..

    H κάρτα που είναι στο D-link είναι συμβόλαιο. Οπότε ή καλύτερη λήψη έχει το D-link ή παίζει ρόλο αυτό που λες.
    Δεν νομίζω να μπορώ να το χρησιμοποιήσω σαν επιχείρημα, πάντως, γιατί δε νομίζω να παραδέχονται ότι δίνουν προτεραιότητα στα συμβόλαια..

  12. #177
    Εγγραφή
    15-08-2006
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.250
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2x 8192/1024
    ISP
    Wind ADSL & Nova ADSL
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Zyxel AMG1312 /Sophos XG
    SNR / Attn
    7,1(dB) / 33,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Έκανα κάτι δουλειές το απόγευμα και χρειάστηκε να κλείσει ο γενικός για λίγη ώρα. Το UPS στο οποίο είναι συνδεμενο το HA35 έμεινε από μπαταρία μετά από λίγη ώρα και σβήσανε όλα.
    Μετά από λίγο που μαζευτηκα έκανα ένα τσεκ να δω ότι όλα δουλεύουν σωστά και για να μην τα πολυλογώ, το HA είχε κάνει factory reset.
    Τι σκ@τ@?
    Εχει τύχει σε κανέναν ποτε αυτό;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ChriZ : 02-06-21 στις 10:23.

  13. #178
    Εγγραφή
    09-02-2011
    Περιοχή
    Τσίνι
    Μηνύματα
    179
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Interleaved
    Ποτέ. Και έχει βαρέσει κάτι διακοπές η ΔΕΗ 6-7 ώρες.
    Ελαττωματικό router θα σου κατσε.

  14. #179
    Εγγραφή
    15-08-2006
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.250
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2x 8192/1024
    ISP
    Wind ADSL & Nova ADSL
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Zyxel AMG1312 /Sophos XG
    SNR / Attn
    7,1(dB) / 33,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kerato Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποτέ. Και έχει βαρέσει κάτι διακοπές η ΔΕΗ 6-7 ώρες.
    Ελαττωματικό router θα σου κατσε.
    Με πήραν τηλεφωνο πριν 2-3 μέρες και μου είπαν να δοκιμάσω αν τα πράματα είναι καλύτερα.. Είπαν ότι έκαναν λέει κάτι αλλαγές που αφορούν τη λήψη (???)
    Δεν ξέρω τι μπορούν να κάνουν ή αν απλά έτσι μου το είπαν. Τους ρώτησα μήπως τυχόν έχει πρόβλημα το HA αλλά μου είπαν ότι δεν διαπιστώνουν πρόβλημα στον εξοπλισμό... (ΟΚ...)
    Αλλά τώρα και με το reset που έκανε νομίζω πως πρέπει να τους ξαναπάρω και να αναφέρω και αυτό.. Τι λέτε και σεις..;

  15. #180
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εγω λεω οτι αυτο που "κανουν αλλαγες στη ληψη " είναι δούλεμα Εχει καποια μικρομπαταριουλα/τσιπ η πλακετα για να κραταει τα data ;

Σελ. 12 από 45 ΠρώτηΠρώτη ... 271011121314172232 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας