Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    12-05-2003
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    80
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Fastpath
    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΜΕΤΑΚΟΜΙΖΩ ΣΥΝΤΟΜΑ ΣΕ ΝΕΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ. ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΗΝ COSMOTE - ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ (ΑΦΗΝΩ ΤΗΝ ΓΡΑΜΜΗ ΚΟΣΜΟΤΕ ΣΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ).
    ΤΑ 30 ΕΥΡΩ ΤΑ ΘΕΩΡΩ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ. ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ TI ΕΤΣΙ NOVA.
    ΟΛΟΙ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΤΙ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ? ΕΙΣΤΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΙ ? ΕΧΕΤΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ? ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΗ ΝΟΒΑ ΓΙΑ 30 ΕΥΡΩ Η ΝΑ ΔΩΣΩ 42 ΣΤΗΝ ΚΟΣΜΟΤΕ ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

  2. #2
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Καλησπερα,

    Αν μπορεις μην γραφεις ΚΕΦΑΛΑΙΑ . Ειναι δυσκολα στην αναγνωση και επισης υποδηλωνει οτι "φωναζεις" .

    Απο κει και περα, αποχη μου ειναι οτι ειναι οντως η πιο συμφερουσα τιμη για αυτη την ταχυτητα.

    ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΕΞΕ. θα πρεπει να μαθεις ακριβως τα τελη ενεργοποιησης και τελη κατασκευης βρογχου πριν κανεις αιτηση. Εκει θα τα γραφει αναλυτικα.
    The gr81 .

  3. #3
    Εγγραφή
    16-02-2018
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    50
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Everyone
    Καλησπέρα και δεδομένου των συνθηκών ελπίζω να είστε όλοι καλά.

    Υπήρξα συνδρομητής από παλιά filmnet, OTE και μετέπειτα Cosmote και πλέον (πάλι) NOVA.

    Στο σπίτι έχω 100στάρα και την χρησιμοποιώ για την δουλειά μου (work@home), για online παιχνίδια, για download ταινίες torrent ή/& στριμάρισμα ταινιών, αγώνων (Netflix, Kodi, κλπ) και συναγερμό σπιτιού (4 μέλη - τα 2 στην εφηβεία).

    Από τον Φεβρουάριο γύρισα στην Nova λόγω τιμής (29,90€) αλλά πάντα φοβούμενος τι θα αντιμετωπίσω. Μπορώ να πω ότι είμαι το ίδιο ευχαριστημένος με τον Cosmote. Θα διαβάσεις για το router. Ναι, είναι χειρότερο και λιγότερο “παραμετροποιήσιμο”. Το Wifi του router δεν είναι το πιο καλό (αλλά ειλικρινά δεν βασίζομαι σε αυτό για τις ασχολίες μου – πέρα από κανένα διάβασμα ειδήσεων στο κινητό).

    Πριν κάνω την αλλαγή (επάνω στην λήξη του προηγούμενου συμβολαίου cosmote) ρώτησα ξάδερφο εξωτερικό συνεργάτη όλων (τοποθετεί οπτικές ίνες) εάν κάνω καλά; Η απάντηση του ήταν “…γιατί πρέπει να τα πληρώνεις στον Cosmote. Έτσι και αλλιώς η δουλειά corporate είναι. Η Nova νοικιάζει τις θέσεις στο ΚΑΦΑΟ και μιλάμε για τις ίδιες υποδομές”.

    Η δική μου αίσθηση είναι ότι είμαι μια χαρά και ίσως και λίγο καλύτερα από πριν, καθώς μάλλον στην περιοχή δεν εμπιστεύονται πολλοί την Nova με αποτέλεσμα να μην μπουκώνει ποτέ (μέχρι τώρα) το δίκτυο - αν παίζει κάτι τέτοιο.
    Σε 2 χρόνια που λήγει το συμβόλαιο μου και ελπίζω να έχουν πέσει και οι οπτικές ίνες έξω από το σπίτι το ξανασυζητάμε. Τώρα δεν είναι εποχή παχιών αγελάδων (αν και για να κάνω το κέφι μου θα τα έδινα εάν είχα πρόβλημα).

    ΥΓ. από τον cosmote μου είπανε ότι δυστυχώς τις τιμές αυτές (29,90€) δεν τους επιτρέπεται να τις πιάσουν, λόγω αθέμιτου.

    Αυτά.

  4. #4
    Εγγραφή
    20-08-2019
    Μηνύματα
    215
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    Router
    Zte h267n
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ να σου πω την αλήθεια είναι στην περιοχή σε τι Dslam θα πέσεις και ποσό γεμάτη είναι η περιοχή που μένεις τώρα,στο παλιό το σπίτι που εμένα είχα τρέλα θέματα με την 100αρα,τα crc errors στον θεό και μάλιστα μερικές φορές μπορεί να μην είχα καθόλου αλλά σχεδόν της περισσότερες φορές ανά δευτερόλεπτο ανέβαινε ανά 3000.
    Στο καινούργιο σπίτι που μένω τα πράγματα είναι πολύ ποιο καλύτερα,crc υπάρχουν αλλά είναι τόσο λίγο που ούτε καν μπουκώνει η γραμμή μου.
    Βέβαια παίζει ρόλο ότι είμαι κοντά στο κέντρο και οι υποδομές είναι πολύ ποιο καλύτερες.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας