Εμφάνιση 1-8 από 8
  1. #1
    Εγγραφή
    30-10-2015
    Μηνύματα
    115
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Στο κατάστημα που υπέγραψα συμβόλαιο ο άνθρωπος μου είπε πως το router έχει εγγύηση 1 χρόνο. Είναι νόμιμο αυτό; Κι αν όχι, όταν έρθει εκείνη που απευθύνομαι;

  2. #2
    Εγγραφή
    03-09-2011
    Μηνύματα
    3.279
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Όσο πιάνει
    ISP
    Cosmote-LTE
    Router
    Mikrotik Chateau LTE18
    Αν δε σου αρεσει μη το παιρνεις. Και ποια ειναι αυτη που θα ερθει που λες παρακατω.........? Μιλας με γριφους γεροντα!!!
    Άλλα Ντάλλα....

  3. #3
    Εγγραφή
    30-10-2015
    Μηνύματα
    115
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από macro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και ποια ειναι αυτη που θα ερθει που λες παρακατω.........? Μιλας με γριφους γεροντα!!!
    Όντως, ξέχασα μια λέξη:

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από swapjim Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο κατάστημα που υπέγραψα συμβόλαιο ο άνθρωπος μου είπε πως το router έχει εγγύηση 1 χρόνο. Είναι νόμιμο αυτό; Κι αν όχι, όταν έρθει εκείνη η στιγμή που απευθύνομαι;

  4. #4
    Εγγραφή
    28-09-2004
    Μηνύματα
    198
    Downloads
    11
    Uploads
    0


    O γνωστός youtuber Α.Κυρίτσης με αφορμή τα Refurbished PC αναφέρεται στο θέμα της εγγύησης όταν σου δίνουν εγγύηση μικρότερη από 2 χρόνια και τι ισχύει και τι μπορείς να επικαλεστείς για να τους αντικρούσεις και να διεκδικήσεις τα δικαιώματά σου
    (5:28 του video)

    Προφανώς τα επιχειρήματα που μπορείς να επικαλεστείς ισχύουν και στην συγκεκριμμένη περίπτωση του εδώ thread "Το αν είναι νόμιμο που οι πάροχοι δίνουν εγγύηση 1 έτος για τον εξοπλισμό τους;"

    Σίγουρα θα έχει αναφερθεί εδώ στο adslgr ήδη αλλά ποιός ψάχνει τώρα ,
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Oionos : 16-04-20 στις 01:08.
    Υπάρχουν άνθρωποι ηλίθιοι από φανατισμό και άλλοι φανατικοί από ηλιθιότητα .

    The worst vice of a fanatic is his sincerity .

  5. #5
    Εγγραφή
    30-10-2015
    Μηνύματα
    115
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Oionos Εμφάνιση μηνυμάτων


    O γνωστός youtuber Α.Κυρίτσης με αφορμή τα Refurbished PC αναφέρεται στο θέμα της εγγύησης όταν σου δίνουν εγγύηση μικρότερη από 2 χρόνια και τι ισχύει και τι μπορείς να επικαλεστείς για να τους αντικρούσεις και να διεκδικήσεις τα δικαιώματά σου
    (5:28 του video)

    Προφανώς τα επιχειρήματα που μπορείς να επικαλεστείς ισχύουν και στην συγκεκριμμένη περίπτωση του εδώ thread "Το αν είναι νόμιμο που οι πάροχοι δίνουν εγγύηση 1 έτος για τον εξοπλισμό τους;"

    Σίγουρα θα έχει αναφερθεί εδώ στο adslgr ήδη αλλά ποιός ψάχνει τώρα ,
    Στο video λέει πως η εταιρία είναι υποχρεωμένη να δώσει 2 έτη, κι αν δεν το κάνει μπορώ να πάω σε δικηγόρο και η διαδικασία θα πάρει μήνες, αν όχι χρόνια. Τα έξοδα του δικού μου δικηγόρου άραγε τα πληρώνει εκείνος ή εγώ; Καλά, μικρή διαφορά κάνει, για κάτι τέτοιο θα 'πρέπε να είναι πιο άμεση και απλή διαδικασία. Πήρα την απάντησή μου. Ευχαριστώ!

  6. #6
    Εγγραφή
    03-09-2011
    Μηνύματα
    3.279
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Όσο πιάνει
    ISP
    Cosmote-LTE
    Router
    Mikrotik Chateau LTE18
    Μα το γελοιο το Κυριτση βαλατε για συμβουλες? Αυτος ειναι που συμβουλευει να μη κανουμε O/C κιολας............... ελεος. Πιο πολλα γνωριζει ενας 8χρονος απο υπολογιστες παρα αυτος.
    Άλλα Ντάλλα....

  7. #7
    Εγγραφή
    19-01-2006
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.612
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    InaLan
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    AVM Fritz 7590
    Όλοι οι πάροχοι με χρησιδάνειο δεν δίνουν τα router ?

    όσες φορές χρειάστηκε σε εμένα όσο και αν είχε περάσει ο χρόνος, γίνεται αντικατάσταση.

    μπορείς να δόσεις λεπτομέρειες πακέτου ?

  8. #8
    Εγγραφή
    30-10-2015
    Μηνύματα
    115
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από k.m. Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όλοι οι πάροχοι με χρησιδάνειο δεν δίνουν τα router ?

    όσες φορές χρειάστηκε σε εμένα όσο και αν είχε περάσει ο χρόνος, γίνεται αντικατάσταση.

    μπορείς να δόσεις λεπτομέρειες πακέτου ?
    100άρα Wind.

    Και στην Forthnet κάποια στιγμή το γυρίσανε και πλέον σου ανοίκει ο εξοπλισμός. Ήταν κάπου ανάμεσα σε 2012 και 2015. Αν είχα κωδικούς SIP δεν θα ήταν πρόβλημα, δεν θα ζητούσα καν router.

    Το σκέφτηκα και το είδα και λίγο πραγματιστικά: ένα νέο ρούτερ κάνει 20 ευρώ, δια 12 μήνες, είναι 0.83 ευρώ - πες 1 ευρώ. Ένα ακόμα ευρώ στο πάγιο δεν είναι κάτι, αν σκεφτείς πως για να αγοράσω σε VoIP το πακέτο τηλεφωνίας που δίνουν θέλω 10-20 ευρώ. Βέβαια είναι ξεφτιλίκι, αλλά με τόσα άλλα που γίνονται

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας