Εμφάνιση 1-9 από 9
  1. #1
    Εγγραφή
    15-04-2020
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Καλησπέρα. Θα εχει ειπωθεί πιθανών αλλά δεν βρίσκω κάτι που να μου κάνει. Θέλω να πάρω την τηλεφωνία απο το router ZXHN H267A της Vodafone και να το προωθήσω είτε σε ενα τηλέφωνο ip είτε σε ενα τηλεφωνικό κέντρο Freepbx. Εχω μπει με root και εχω δοκιμάσει κάποια πράγματα χωρίς αποτέλεσμα. Πάντα αποτυγχάνει η σύνδεση. Που θα βρώ το password του Voip? ποιος ειναι ο server που πρέπει να χρησιμοποιήσω? Κάπου διάβασα οτι μπορώ απλά να χρησιμοποιήσω σαν server το router και δεν με πειράζει , αλλα βάζοντας την ip 192.168.2.1 εχω πάλι registration fail. Μπορεί κάποιος να μου πει αν γίνεται και πως? Στο routerpassview οταν φορτώνω το config.bin δεν βγάζει τίποτα. Ευχαριστώ

  2. #2
    Εγγραφή
    18-03-2018
    Μηνύματα
    589
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Στο θέμα Εμπειρίες από router ZTE ZXHN H267A post 258 αναφέρετε ότι έχει γίνει. Αν δουλεύει ακόμα λόγου παλαιότητας δεν γνωρίζω.

  3. #3
    Εγγραφή
    15-04-2020
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Καλημέρα και ευχαριστώ. Δεν κατάφερα κάτι. Σε επικοινωνία με τη vodafone μου είπαν οτι θα φέρουν άλλο router που θα υποστηρίζει sip trunk.

  4. #4
    Εγγραφή
    08-01-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    661
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100000/9999
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    Vodafone AETHRA BG8542EW
    SNR / Attn
    15.5(dB) / 11.8(dB)
    Ενημέρωσε μας τι σου έστειλαν και αν κατάφερες να το συνδέσεις στο κέντρο ....

  5. #5
    Εγγραφή
    23-01-2014
    Περιοχή
    aigina
    Μηνύματα
    38
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΙΝΑ
    Router
    draytek 2860
    γιατι μπλεκετε με την βονταφον; δεν την θεωρω καθολου σοβαρη εταιρεια.

  6. #6
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.578
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hxooptiki Εμφάνιση μηνυμάτων
    γιατι μπλεκετε με την βονταφον; δεν την θεωρω καθολου σοβαρη εταιρεια.
    Και γιατι δεν φορας το κρανος σου?

  7. #7
    Εγγραφή
    15-04-2020
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Καλημέρα, Δεν θα σταθώ στην επιλογή παρόχου..!!

    Λοιπόν μου έφεραν ενα oxygen HPV15400.
    Ο τεχνικός το ρύθμισε σαν voip server, οπότε το τηλεφωνικό συνδέεται απευθείας πάνω. το τηλεφωνικό κέντρο θα πρέπει να έχει 2 lan. Ένα για το ίντερνετ και ενα που το βλέπει σαν εσωτερικό για την τηλεφωνία.Και τα 2 lan συνδεόνται πάνω στο ρουτερ.

    Στη ρυθμιση εχω ενα πρόβλημα αλλα δεν επειγει και δεν ασχολήθηκα πολυ. Εχω κανονικά εισερχόμενες αλλα οι εξερχόμενες μου δίνουν μήνυμα "the number you have dialed does not in service" που θεωρώ οτι είναι πρόβλημα των ρυθμίσεων μου στο outbound του freepbx. Σε ολα τα υπόλοιπα και στην ποιότητα ειναι ολα πολυ καλά. Την επόμενη εβδομάδα που θα εχω χρόνο να κοιτάξω και το outband και δω κάτι που δεν δουλεύει με ευθύνη vodafone θα το αναφέρω

  8. #8
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    12.676
    Downloads
    20
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostas701 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα, Δεν θα σταθώ στην επιλογή παρόχου..!!

    Λοιπόν μου έφεραν ενα oxygen HPV15400.
    Ο τεχνικός το ρύθμισε σαν voip server, οπότε το τηλεφωνικό συνδέεται απευθείας πάνω. το τηλεφωνικό κέντρο θα πρέπει να έχει 2 lan. Ένα για το ίντερνετ και ενα που το βλέπει σαν εσωτερικό για την τηλεφωνία.Και τα 2 lan συνδεόνται πάνω στο ρουτερ.

    Στη ρυθμιση εχω ενα πρόβλημα αλλα δεν επειγει και δεν ασχολήθηκα πολυ. Εχω κανονικά εισερχόμενες αλλα οι εξερχόμενες μου δίνουν μήνυμα "the number you have dialed does not in service" που θεωρώ οτι είναι πρόβλημα των ρυθμίσεων μου στο outbound του freepbx. Σε ολα τα υπόλοιπα και στην ποιότητα ειναι ολα πολυ καλά. Την επόμενη εβδομάδα που θα εχω χρόνο να κοιτάξω και το outband και δω κάτι που δεν δουλεύει με ευθύνη vodafone θα το αναφέρω
    Έχω το onenet το 30καναλο από τα Χριστούγεννα έτσι όπως είσαι και εσύ και μόλις το έβαλαν δεν είχα και εγώ εξωτερικές, τελικά ο τεχνικός ακύρωσε το username/password στο oxygen και δουλέψανε όλα μετά.
    Αν θες πες να σου κάνω paste το config.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  9. #9
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω το onenet το 30καναλο από τα Χριστούγεννα έτσι όπως είσαι και εσύ και μόλις το έβαλαν δεν είχα και εγώ εξωτερικές, τελικά ο τεχνικός ακύρωσε το username/password στο oxygen και δουλέψανε όλα μετά.
    Αν θες πες να σου κάνω paste το config.
    Καλησπέρα, ξέρω ότι είναι παλιό το post αλλά αν το έχεις ακόμα μπορώ να έχω εγώ το config?

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας