Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-22 από 22
  1. #16
    Εγγραφή
    09-11-2012
    Μηνύματα
    121
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΡΗΣ
    Router
    TP LINK vr600 v2
    SNR / Attn
    42.9(dB) / 7.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το firewall το έχω βάλει στο medium να υπάρχει μια προστασία ,σε όλα τα άλλα συμφωνούμε .
    Απλά τις διψήφιες και τριψήφιες πόρτες τις φοβάμαι λίγο αλλά και έτσι που το έχω κάνει είμαι κομπλέ .

  2. #17
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από javas76 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το firewall το έχω βάλει στο medium να υπάρχει μια προστασία ,σε όλα τα άλλα συμφωνούμε .
    Απλά τις διψήφιες και τριψήφιες πόρτες τις φοβάμαι λίγο αλλά και έτσι που το έχω κάνει είμαι κομπλέ .
    Εγώ στην COSMOTE FTTH το έχω εκτός το FIREWALL από το Router δεν μου χρειάζεται καθώς την προστασία του εσωτερικού δικτύου την έχει αναλάβει Hardware Firewall

    Βέβαια στην COSMOTE υπάρχει και η "έξτρα προστασία" από την ίδια την εταιρεία την οποία οι περισσότεροι χρήστες δεν γνωρίζουν ότι πρέπει να την απενεργοποιήσουν για να μπορούν να έχουν σωστό Port Forwarding και NAT.

  3. #18
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βέβαια στην COSMOTE υπάρχει και η "έξτρα προστασία" από την ίδια την εταιρεία την οποία οι περισσότεροι χρήστες δεν γνωρίζουν ότι πρέπει να την απενεργοποιήσουν για να μπορούν να έχουν σωστό Port Forwarding και NAT.
    Fixed! Καμία σχέση δεν έχουν οι ρυθμίσεις προστασίας της Cosmote με το όποιο ΝΑΤ.

  4. #19
    Εγγραφή
    14-05-2006
    Περιοχή
    Αθηνα/Περισσος
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    994
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 & 1000/100
    ISP
    Inalan & Cosmote FTTH
    Router
    HG8546M & Speedport Smart
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ στην COSMOTE FTTH το έχω εκτός το FIREWALL από το Router δεν μου χρειάζεται καθώς την προστασία του εσωτερικού δικτύου την έχει αναλάβει Hardware Firewall

    Βέβαια στην COSMOTE υπάρχει και η "έξτρα προστασία" από την ίδια την εταιρεία την οποία οι περισσότεροι χρήστες δεν γνωρίζουν ότι πρέπει να την απενεργοποιήσουν για να μπορούν να έχουν σωστό Port Forwarding και NAT.
    Τι ειναι αυτο που αναφερεσε ????

    Στο PlayStation δεν μπορουν να σε χακαρουν... ειναι σχεδον αδυνατο.
    Μονο στο chat group αν γινει, και αυτο θα πρεπει να ειναι Houdini ο αλλος.

    Οπωτε για το DMZ και UPnP δεν μου καιγεται καρφι.

    Και ο λογος γιατι παει p2p η συνδεση εκεινη την στιγμη, στο invite to chat group.

    Η αν ανοιξεις link απο τα μηνηματα... και παλι με full system initialize ερχεται στα ισα του.

    Κονσολες και firewall η οτι αλλο, απλα αχρηστο ΤΕΛΕΙΩΣ

    Παντως με τα 8-9-10 δεν ειναι ανετο στο παιχνιδι, εκτος του οτι πιξελιαζει παρα πολυ στο 1080/60p , γινεται και ποιο βαρυ το παιχνιδι....

    Τι θελω να πω??? π.χ παιζεις Trials Rising της Ubisoft "παιχνιδι με Trial μηχανες" το οποιο απαιτει χειρισμο φρενο/γκαζι με χειρουργικη ακριβεια σε πολλα tracks τυπου Ninja

    Εεεεε....η μηχανη δεν κοντρολαρετε ανετα και σου σπαει τα νευρα.
    Δεν εχω λογο που διαμαρτυρομαι για το χαμηλο UpLoad.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Fixed! Καμία σχέση δεν έχουν οι ρυθμίσεις προστασίας της Cosmote με το όποιο ΝΑΤ.
    Αναλυσε αν γνωριζεις επισης τι ειναι αυτο.

  5. #20
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ancogsxr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι ειναι αυτο που αναφερεσε ????

    Στο PlayStation δεν μπορουν να σε χακαρουν... ειναι σχεδον αδυνατο.
    Μονο στο chat group αν γινει, και αυτο θα πρεπει να ειναι Houdini ο αλλος.

    Οπωτε για το DMZ και UPnP δεν μου καιγεται καρφι.

    Και ο λογος γιατι παει p2p η συνδεση εκεινη την στιγμη, στο invite to chat group.

    Η αν ανοιξεις link απο τα μηνηματα... και παλι με full system initialize ερχεται στα ισα του.

    Κονσολες και firewall η οτι αλλο, απλα αχρηστο ΤΕΛΕΙΩΣ

    Παντως με τα 8-9-10 δεν ειναι ανετο στο παιχνιδι, εκτος του οτι πιξελιαζει παρα πολυ στο 1080/60p , γινεται και ποιο βαρυ το παιχνιδι....

    Τι θελω να πω??? π.χ παιζεις Trials Rising της Ubisoft "παιχνιδι με Trial μηχανες" το οποιο απαιτει χειρισμο φρενο/γκαζι με χειρουργικη ακριβεια σε πολλα tracks τυπου Ninja

    Εεεεε....η μηχανη δεν κοντρολαρετε ανετα και σου σπαει τα νευρα.
    Δεν εχω λογο που διαμαρτυρομαι για το χαμηλο UpLoad.
    ναι αλλά σου διαφεύγει μια μικρή λεπτομέρεια εγώ δεν έχω όμως μόνο τις κονσόλες (XBOX) συνδεμένες στην γραμμή COSMOTE FTTH έχω και άλλα πράγματα άρα θέλω προστασία στο εσωτερικό δίκτυο

    δεν είμαι σαν τους γνωστούς μου που έχουν μόνο τις κονσόλες (PS4/PS5) συνδεμένες στην γραμμή INALAN FTTH και δεν τους ενδιαφέρει ούτε η προστασία ούτε τίποτα

    αυτοί απλά θέλουν να παίξουν Online/Multiplayer Games και να κάνουν Live Streaming

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Fixed! Καμία σχέση δεν έχουν οι ρυθμίσεις προστασίας της Cosmote με το όποιο ΝΑΤ.
    ναι έχεις δίκιο σε αυτό λάθος μου που δεν το αναφέρω.

  6. #21
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ancogsxr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αναλυσε αν γνωριζεις επισης τι ειναι αυτο.
    Δες εδώ για την αυξημένη προστασία της Cosmote.

    Επιλέγοντας "ΝΑΙ" αυξάνεται ο βαθμός ασφάλειάς σας και η προστασία σας από αρκετούς κινδύνους του διαδικτύου.
    Η προστασία αυτή λειτουργεί ως ένα φίλτρο με προκαθορισμένες ρυθμίσεις το οποίο μπλοκάρει την εισερχόμενη κίνηση προς γνωστές θύρες (well-known ports) επικοινωνίας (π.χ. TCP 1-1024, κλπ).

    Με τον τρόπο αυτό αυξάνει ο βαθμός προστασίας του υπολογιστή σας από κακόβουλες επιθέσεις για παράδειγμα, port scanning. Επιλέγοντας αυτό το χαρακτηριστικό σας ενημερώνουμε ότι υπάρχει το ενδεχόμενο κάποιες εφαρμογές που πιθανόν χρησιμοποιείτε όπως (Απομακρυσμένη Διαχείριση Υπολογιστή / router, VPN) κλπ να μην λειτουργούν. Σε μια τέτοια περίπτωση επιλέξτε ΟΧΙ.

    ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Κάθε τροποποίηση της κατάστασης της αυξημένης προστασίας θα πρέπει να συνοδεύεται και από αποσύνδεση-επανασύνδεση (logout-login). Κάθε μετατροπή "ενεργοποιείται" μόνο μετά από την επόμενη επανασύνδεση .
    Θα πρέπει να έχετε υπόψη σας ότι επιλέγοντας "ΝΑΙ"...αυξάνεται σημαντικά ο βαθμός προστασίας σας, αλλά σίγουρα δεν εξαλείφεται κάθε κίνδυνος ή πρόβλημα ασφαλείας.

  7. #22
    Εγγραφή
    14-05-2006
    Περιοχή
    Αθηνα/Περισσος
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    994
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 & 1000/100
    ISP
    Inalan & Cosmote FTTH
    Router
    HG8546M & Speedport Smart
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δες εδώ για την αυξημένη προστασία της Cosmote.
    Σε ευχαριστω παρα πολυ.

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας